Wsparcie kuracji odchudzającej – jak szybciej osiągnąć wyznaczone cele?

  • 10.12.2018, 19:03 (aktualizacja 10.12.2018, 19:06)
  • Mariusz Strzepek
Wsparcie kuracji odchudzającej – jak szybciej osiągnąć wyznaczone cele?
Odchudzanie może być proste, o ile podejdziemy do niego w odpowiedni sposób. Podczas stosowania diety nie chodzi o to, aby drastycznie ograniczyć codzienną porcję kalorii, ale o to, aby zapewnić swojemu organizmowi wartościowe źródło energii i usprawnić efektywność procesów spalania tkanki tłuszczowej.

W sporym uproszczeniu – jeżeli nie jesz nic, schudniesz, ale jakim kosztem? Co więcej, restrykcyjne diety i głodówki wyniszczają organizm oraz są przyczyną ekspresowego efektu jo-jo. Dlatego pierwszym i najważniejszym wsparciem odchudzania, jest odpowiednio zbilansowana i dostarczająca wszytych składników odżywczych dieta.

 

Jak usprawnić redukcję tkanki tłuszczowej?

 

Redukcja gromadzonego latami tłuszczu to proces długotrwały, ale można go przyśpieszyć, stosując się do poniższych zasad.

 

Po pierwsze: znajdź przyczynę problemów z utrzymaniem właściwej masy ciała

Jeszcze kilka lat temu stosowano farmakologiczne wsparcie w leczeniu nadwagi i otyłości w postaci leków hamujących apetyt, które pozwalały szybko schudnąć i ograniczyć ryzyko związane z rozwojem chorób towarzyszących nadwadze i otyłości. Obecnie takie leczenie jest w Polsce niedostępne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat leków na nadwagę i otyłość http://medicot.pl/sibutramina-sprzedam/ i zapoznaj się z działaniem popularnych kiedyś farmaceutyków oraz dostępnymi obecnie środkami wspomagającymi odchudzanie.

Nie zawsze tyjemy jedynie z powodu zaniedbań żywieniowych i prowadzenia siedzącego trybu życia. Coraz częściej przyczyną przybierania na wadze są zaburzenia hormonalne i problemy emocjonalne wynikające nie tylko z kompleksów, ale także zbyt szybkiego tempa życia. Jeżeli od dłuższego czasu nie możesz schudnąć, poszukaj przyczyny nadwagi i zgłoś się do lekarza. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, których BMI jasno wskazuje na znaczną nadwagę lub otyłość. Być może tyjesz z powodu uzależnienia od jedzenia lub nieprawidłowej pracy Twojego organizmu.

 

Po drugie: zadbaj o usprawnienie metabolizmu

Spowolniony metabolizm to jeden z najczęstszych powodów niekontrolowanego przybierania na wadze oraz dodatkowo czynnik utrudniający redukcję tkanki tłuszczowej. Najprostszym sposobem na przyśpieszenie metabolizmu jest spożywanie pokarmów bogatych w błonnik, zmiana codziennych nawyków żywieniowych, czyli regularne spożywanie posiłków, włączenie do codziennego menu jak najmniej przetworzonych produktów i picie dużej ilości wody.

Na przyśpieszenie metabolizmu wpływają także kuracje detoksykacyjne, które warto przeprowadzić przed przejściem na dietę. Detoksykacja pomoże pozbyć się blokujących odchudzanie toksyn i dodatkowo wpłynie na efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej. Nie można także zapomnieć o codziennej aktywności fizycznej, która działa cuda – długi spacer, gimnastyka oraz częste wizyty na basenie to dobry wybór dla osób niechętnie korzystających z siłowni i klubów fitness.

 

Po trzecie: nie oczekuj od siebie zbyt wiele

Stosowanie diety nie przyniesie efektu w ciągu kilku dni. Musisz o tym wiedzieć i uzbroić się w cierpliwość. Stosując metodę małych kroków, unikniesz rozczarowana, spadku motywacji i łatwiej wytrwasz na diecie.

Jeżeli chodzi o tabletki odchudzające z sibutraminą, to tutaj znajdziesz listę wszystkich leków, które zawierają tą substancje http://medicot.pl/tabletki-z-sibutramina/. Pamiętaj, że decyzja o odchudzaniu w przypadku faktycznej nadwagi lub otyłości to ratunek dla Twojego zdrowia Każdy nadprogramowy kilogram wpływa na pogorszenie funkcjonowania Twojego organizmu i może prowadzić do rozwoju przewlekłych schorzeń, które utrudnią Ci nie tylko normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, ale także mogą być przyczyną przedwczesnego zgonu.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

question
question 10.12.2018, 21:25
Właśnie z powodu coraz częstszego spotykania się nadwagą lub otyłością państwo powinno zająć się tym problemem nie tylko od strony uświadamiania. Wiadomym jest, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, należałoby leczenie nadwagi i otyłości włączyć do systemowego leczenia finansowanego z NFZ: specjaliści dietetycy, szeroko rozwinięta platforma ruchu (treningi cardio) pod okiem specjalistów.
Poza tym państwo powinno zdecydowanie zakazać wprowadzania do handlu żywności "skażonej" chemią spożywczą, a już zupełny zakaz powinien obejmować artykuły po próbkach genetycznych. Bo to nie wpływa korzystnie na nasz organizm.
Kolejnym aspektem jest wprowadzenie całkowitego zakazu reklamy artykułów przetworzonych genetycznie, wysokokalorycznych przekąsek, fast foodów, chipsów, mlecznej czekolady, lub ewentualnie nałożenie na te artykuły dodatkowych podatków, akcyzy, które później powinny być przeznaczone na leczenie cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienie tętniczego i innych chorób, których przyczyną może być nadwaga lub otyłość

Pozostałe