Uliczka wciąż zapomniana

  • 26.01.2019, 09:28 (aktualizacja 27.01.2019, 16:08)
  • Joanna Sztymelska
Uliczka wciąż zapomniana
Mieszkańcy Michałówka oraz właściciele ogródków działkowych położonych w tej dzielnicy od lat proszą o remont krótkiego odcinka uliczki Zacisze pomiędzy mostkiem na rzece Wolbórce a ulicą Nadrzeczną. Co ciekawe, ta niepozorna uliczka znajduje się w zarządzie Starostwa Powiatowego. Nie ma ona żadnego znaczenia "strategicznego" dla połączeń drogowych, a ma charakter typowo lokalny. O konieczności naprawy pisaliśmy na łamach NaszTomaszow.pl już kilkukrotnie. Oczywiście są ważniejsze mmiejsca ale i to nie przynosi chluby właścicielowi.

Czytaj także Zapomniana uliczka

- W zawiązku z licznymi skargami i prośbami o interwencję zwracam się o remont nawierzchni ulicy Zacisze na odcinku od mostku nad rzeką Wolbórką do ulicy Nadrzecznej. Ulica od dawna potrzebuje naprawy. Dojeżdżają do niej liczni działkowcy, którzy w przeważającej liczbie są ludźmi w podeszłym wieku. Tędy też przemieszczają się uczniowie pobliskiej szkoły. Proszę o odpowiedź, czy stan ulicy jest znany Zarządowi Dróg Powiatowych, czy rozważany był jej remont (być może jest zaplanowany w najbliższym czasie), jaki jest szacunkowy koszt remontu? - czytamy w interpelacji złożonej przez radnego Mariusza Strzępka

Działkowicze narzekają, że po ulewnych deszczachc cała woda płynąca środkiem jezdni z ul. Zgodnej oraz ul. Nadrzecznej kieruje się na ten właśnie odcinek ul. Zacisze. Niejednokrotnie zalewanych było kilkanaście działek pracowniczych, niszcząc znajdujące się tam uprawy pielęgnowane nawet po kilkanaście godzin dziennie. Działkowicze występowali w tej sprawie do Zarządu Powiatu. Bezskutecznie. 

Zarząd Powiatu przyznaje, że zły stan techniczny ulicy potwierdzają wyniki corocznych przeglądów dróg. Koszty remontu oszacowano na poziomie 80 tysięcy złotych. Decyzja czy i kiedy zostanie on wykonany leży w gestii władz powiatu. 

 

Więcej na ten temat kliknij tutaj

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec z Utraty
mieszkaniec z Utraty 22.02.2019, 19:17
takich ulic jest więcej - ul.Źródlana ,Smardzewicka i Utrata wyglądają
jeszcze gorzej , urzędnicy są zdziwieni ,że są takie ulice w mieście, ostatnia wycinka lasu to dodatkowa dewastacja
Tom
Tom 28.01.2019, 08:58
Panie Mariuszu czy otrzymał Pan odpowiedz od Starosty Powiatu (niedługo będzie 2 miesiące).
Mariusz Strzępek
Mariusz Strzępek 28.01.2019, 10:13
Jest w załączniku do artykułu
To
To 27.01.2019, 18:02
Kto jest autorem zdjęcia.
Tom
Tom 25.01.2019, 15:13
Temat tej drogi znany jest od kilkunastu lat Zarządowi Dróg Powiatowych (kilkanaście interwencji działkowców) i nic się nie zrobiono dla poprawy tej sytuacji (w tym miejscu odbywały się Biegi Malinowskiego lecz z względu na nawierzchnię zmieniono trasę).
Tomaszowiak.
Tomaszowiak. 25.01.2019, 13:33
Remont remontem ale można by było pomyśleć o moście który zmniejszył by natężenie ruchu na Ul Nowowiejskiej.
To
To 25.01.2019, 15:18
Odnośnie tego mostu to nie jest ten adres.
W ciągu ul. Zacisze właścicielem jest Powiat, a mostek jest własnością Urzędu Miasta (jest to chyba ewenement na skale światową i nadaje się do księgi Ginesa jako największy absurd).

Pozostałe