×

Świat starannie zaprojektowany

  • 8.03.2019, 20:30 (aktualizacja 25.03.2019 09:32)
  • Joanna Sztymelska
Świat starannie zaprojektowany
W czwartek, 7 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Finał XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego "Zaprojektuj swój świat". Konkurs co roku patronatem obejmują: starosta Powiatu Tomaszowskiego i prezydent miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Uroczystość rozpoczęła się występem utalentowanej wokalnie uczennicy ZSP nr 6, Aleksandry Żegnałek, która przy akompaniamencie gitarowym nauczyciela szkoły, Adama Tataradzińskiego zaśpiewała piosenkę pt. Malarze.  Magdalena Fałek, dyrektor ZSP 6  powitała zaproszonych gości. Spotkanie poprowadzili Martyna Mochola i Karol Rospędowski.

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach. Pierwszy organizują szkoły, drugi ma miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, gdzie na miejscu uczestnicy przygotowują prace konkursowe w jednej z dwóch kategorii. W tym roku były to:  Projekt stylizacji postaci i Projekt malarski inspirowany twórczością Pabla Picassa.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Maria Jurewicz – przewodnicząca i członkowie: Kamila Mosiężnik i Karolina Ageena.  

Konkurs został zorganizowany przez Kamilę Mosiężnik, wicedyrektora szkoły, która 16 lat temu była jego pomysłodawczynią i od początku zajmuje się przygotowaniem i przeprowadzeniem artystycznej rywalizacji

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Każdego roku konkurs poświęcony jest jednej postaci, przeważnie są to znani malarze. Postacią przewodnią tej edycji był Pablo Picasso i  to prezentacja dotycząca jego życia i twórczości została przedstawiona uczestnikom spotkania.

Warto przypomnieć, że Pablo Picasso odwiedził Polskę w 1948 roku. W trakcie konkursu przedstawione zostały rysunki, jakie wtedy wykonał: warszawskiej syrenki i gołąbków pokoju. 

Po prezentacji odbył się  pokaz inspirowany sztuką Picassa i kubizmem. Modelki prezentowały koszulki, na których były obrazy malarza, a ich twarze były pomalowane na wzory inspirowane kubizmem. Stroje i makijaż wykonały uczennice Liceum Plastycznego pod kierunkiem Anny Marii Jurewicz, nauczyciela malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6.  

 
W kategorii projekt stylizacji postaci pierwsze miejsce zajęła Weronika Norwińska z Gimnazjum  w Popielawach, drugie Maria Birska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim i trzecie Maja Galicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim. Komisja przyznała też wyróżnienia, które otrzymały: Maja Lubicka ze Szkoły Podstawowej w osiedlu Niewiadów, Julita Szczur z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim i Pamela Wojtaszek z Zespołu Szkół w Wiadernie.

W kategorii projekt malarski pierwsze miejsce zajęła Julia Wegner ze Szkoły Podstawowej w Rokicinach, drugie onia Latocha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim i trzecie Małgorzata Kozakowska ze Szkoły Podstawowej w osiedlu Niewiadów. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Lipińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim, Urszula Owczarek z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim i Cezary Zbiciak ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe.

W pokazie, przygotowanym przez Magdalenę Czarnecką, wystąpiły uczennice: Carolina Brayshaw, Anna Pałys, Wiktoria Rytych, Amelia Biegun, Marta Kowalczyk, Martyna Ruś, Ewelina Koch, Martyna Wodnicka, Maja Biedrzycka, Ewelina Gałązka oraz Wiktoria Polus. Fryzury modelek wykonały uczennice, kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich, pod kierunkiem nauczycielek: Eweliny Grałek i Justyny Piątek.

Oprócz wymienionych nauczycieli w przygotowaniu uroczystości udział wzięli: scenariusz i przygotowanie - Agnieszka Suska, prezentacja multimedialna - Joanna Mulawa, oprawa dźwiękowa oraz muzyczna - Adam Tataradziński, oprawa multimedialna oraz fotograficzna - Sebastian Fajfer i Dariusz Kubryn. 


Magdalena Fałek zaprasza tegorocznych przyszłych absolwentów trzecich klas gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych na sobotę, 9 marca na Dzień otwartych drzwi w szkole w godzinach 9.00 - 13.00. Szkoła ma artystyczne profile, więc każdy, kto czuje się artystą ma możliwość kontynuować naukę właśnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe