Józef Piłsudski. Mniej oficjalnie

  • 12.05.2019, 14:20
  • Joanna Sztymelska
 „Józef Piłsudski. Mniej oficjalnie" w tomaszowskim muzeum
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek, 10 maja 2019 roku, w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim w ramach cyklu „ Spotkania z historią i nie tylko…” odbył się wykład dr. Mariusza Kolmasiaka z Ośrodka Badań Naukowych Łazienki Warszawskie pt. „Józef Piłsudski. Mniej oficjalnie".

Wykład został zorganizowany z okazji 84. rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, która przypada 12 maja 2019 roku oraz w nawiązaniu do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cykl wykładów, których bohaterem będzie Józef Piłsudski i wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku, do końca roku będą organizowane przez Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. 

- Podczas dzisiejszego wykładu opowiem Państwu o tym, jak Józef Piłsudski żył w latach 1918-1935, czyli w tym okresie, który nam się najbardziej kojarzy teraz w związku  z niedawną rocznicą stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dowiemy się, jak wyglądało życie Józefa Piłsudskiego od powrotu z Magdeburga, od objęcia najwyższej władzy w Polsce, naczelnika Państwa oraz życie związane zarówno w tym okresie pierwszym, naczelnikowskim, jak i później, kiedy udał się na emigrację polityczną do Sulejówka. Później, gdy po przewrocie majowym wracał do władzy. Mnóstwo ciekawych miejsc, nieznanych zdjęć, filmy, nagrania, tym wszystkim postaram się Państwa zainteresować postacią marszałka Piłsudskiego - powiedział dr Mariusz Kolmasiak z Ośrodka Badań Naukowych Łazienki Warszawskie. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe