„Nasza ziemia w poezji i prozie”- spotkanie z Emilią Tesz

  • 21.05.2019, 16:03
  • Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
„Nasza ziemia w poezji i prozie”- spotkanie z Emilią Tesz
Gościem spotkania z cyklu "Wieczory ze sztuką", które odbyło się 17 maja w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w filii DOK była Emilia Tesz, poetka, fraszkopisarka, aforystka, publicystka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, członkini Związku Literatów Polskich.

Twórczyni nie po raz pierwszy odwiedziła białobrzeską placówkę. Tym razem swoją prezentację poświęciła miejscom dla niej ważnym, do których z sentymentem wraca w czasy dzieciństwa i młodości, urokliwym zakątkom naszego miasta, malowniczym dzięki przyrodzie, porom dnia i roku. A że jest z urodzenia, wyboru i umiłowania tomaszowianką, to właśnie poetyckie fragmenty utworów opisujących urodę, przywołujących klimat ważnych dla niej miejsc w Tomaszowie i okolicy (Smardzewicach, Spale, Inowłodzu) zostały przeczytane przez zaproszonych gości. 

Autorka jest człowiekiem pełnym pasji, uważnie przyglądającym się światu i ludziom. Jest także optymistką, która "dostrzega promień światła tam, gdzie inni widzą tylko czarne chmury". Cieszy się tym co daje i niesie dany dzień. Lubi podróże, ale za swoje miejsce na ziemi uznaje rodzinne miasto.

Zachwyca się cudami natury. Pisze o tym co widzi, co czuje, z kim się spotyka. Utwory do prezentacji „Nasza ziemia w poezji i prozie” wybrała sama autorka oraz zaproszeni przez nią goście spotkania, wśród których był miedzy innymi ks. Wacław Wojtunik, a także byłe uczennice pani Emilii i znajome. W trakcie spotkania przeczytane były fragmenty i utwory z następujących publikacji: „Rytm serca”, „Gdy wieje wiatr Historii”, „Powroty”, „Spośród rzeczy wielu”, „Miejsce na Ziemi”, „Opowieści z kufra wyjęte”, „Chwile”.

Niektóre z pozycji twórczyni można było także zakupić np. książeczki dla dzieci: „Wiersze dla Ciebie” i „Wiersze z księżycem na dachu” oraz relację z wyprawy na Daleki Wschód – „Wietnamski sen”.
 

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe