MDK w Opocznie i MCK w Tomaszowie Maz. dołączyli do 3. edycji projektu „Łódzkie pełne kultury”

  • 20.09.2019, 19:44
  • redakcja
MDK w Opocznie i MCK w Tomaszowie Maz. dołączyli do 3. edycji projektu…
„Łódzkie pełne kultury - III edycja” to kontynuacja realizowanego przez Łódzki Dom Kultury w latach 2017-2018 projektu edukacyjnego upowszechniającego kulturę w regionie. Przedsięwzięcie ma na celu umożliwienie osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji kulturalnej.

W tym roku do grona 10 partnerów ponownie dołączyli Miejski Dom Kultury w Opocznie oraz Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy zapoznani zostaną z bogatą ofertą trzech łódzkich instytucji kulturalnych: Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatru Wielkiego w Łodzi i Muzeum Miasta Łodzi.

W trakcie projektu będzie realizowany program edukacyjny dla dzieci i młodzieży przygotowany przez każdą z wymienionych instytucji partnerskich. Uczestnicy z Opoczna i Tomaszowa podczas zajęć z muzykami z Filharmonii Łódzkiej odkryją sekrety wiolonczeli oraz instrumentów perkusyjnych i dętych a także tajemnice orkiestry.

Będą wspólnie muzykować i pisać piosenki, a podczas warsztatów field recordingu zostaną wyczuleni na zróżnicowane krajobrazy dźwiękowe. Na zajęciach prowadzonych przez pracowników Teatru Wielkiego poznają specyfikę teatru operowego oraz rozwiną swoją kreatywność za pomocą ćwiczeń w śpiewie i sztuce aktorskiej. Edukatorzy Muzeum Miasta Łodzi wprowadzą ich w tematykę czasu i liczb i zainspirują ich do stworzenia własnego miniaturowego miasta.

Nauczyciele (m.in. edukacji wczesnoszkolnej, artystycznej, poloniści) i animatorzy kultury wezmą z kolei udział w warsztatach, podczas których poznają praktyczne narzędzia pomocne w prowadzeniu zajęć z szeroko pojętej edukacji kulturowej. Dowiedzą się m.in. jak świadomie i prawidłowo korzystać z aparatu głosowego oraz zostaną zaznajomieni z tematem muzykoterapii.
W ramach projektu dzieci i młodzież oraz dorośli z Opoczna i Tomaszowa wezmą udział w wydarzeniach artystycznych w siedzibach współrealizatorów: koncercie w Filharmonii Łódzkiej, spektaklu w Teatrze Wielkim oraz wizycie w Muzeum Miasta Łodzi.

Zwieńczeniem całego zadania będzie spotkanie ewaluacyjne, które określi rekomendacje do dalszej współpracy na rzecz prowadzenia edukacji kulturalnej w regionie.
Projekt „Łódzkie pełne kultury – III edycja” realizowany jest w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat honorowy nad projektem sprawuje Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe