Legenda o Świętym Mikołaju biskupie z Miry

  • 09.12.2019, 18:16
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim
Legenda o Świętym Mikołaju biskupie z Miry
Któż z nas nie lubi 6 grudnia – dnia, którego patronem jest św. Mikołaj z Miry w dzisiejszej Turcji, katolicki biskup żyjący na przełomie III i IV wieku ,wrażliwy na biedę zwłaszcza wdów i sierot, chętnie dzielący się z biednymi swoim majątkiem? Pamiątką po tej pięknej postaci jest zwyczaj obdarowywania się w tym dniu prezentami.

5 i 6 grudnia do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej przybyły dzieci z przedszkola nr 20 i przedszkola integracyjnego "Iskiereczki". Głównym celem spotkania było przedstawienie dzieciom historii Św. Mikołaja biskupa z Miry. Nasi goście dowiedzieli się dlaczego Mikołaj z Miry został świętym. Poznały również prawdziwy wizerunek Ulubieńca wszystkich dzieci i dorosłych.

Spotkanie "mikołajkowe w bibliotece" było okazją do dyskusji z dziećmi w jaki sposób możemy sami naśladować Świętego. Bo czynienie dobra powoduje radość i w ten sposób przygotowujemy się duchowo do Świąt Bożego Narodzenia. Ważne jest by pamiętać o uczynkach Świętego Mikołaja i naśladować go cały rok nie tylko w grudniu.
Przedszkolaki wysłuchały opowiadania Anny Sójki pt. "Opowieść o Gwiazdkowej Czarownicy" z książki pt. "Bajki z Kraju Mikołajów". Gwiazdkowa Czarownica próbowała zepsuć wszystkim święta Bożego Narodzenia ale na szczęście nie zrealizowała swojego planu.

Dzieci wykonały kartkę dla Świętego Mikołaja obejrzały bajkę o tym niezwykłym Świętym. Na zakończenie spotkania, każdy otrzymał słodki poczęstunek od Mikołaja.
Wszystkim naszym czytelnikom i małym i dużym życzymy abyśmy obdarowywali się na co dzień życzliwością i uśmiechem.
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe