Z teatrem kamishibai biblioteka odwiedziła Przedszkole nr 20

  • 28.02.2020, 20:21 (aktualizacja 28.02.2020, 20:27)
  • Mariusz Strzepek
Z teatrem kamishibai biblioteka odwiedziła Przedszkole nr 20
Bezpieczne dziecko, to szczęśliwe dziecko. Dlatego warto pochylić się nad zagadnieniami związanymi z zachowaniem ostrożności wobec nieznanych osób.

27 lutego bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 20 i przeprowadziły zajęcia pn. „Co zrobić, aby być bezpiecznym?”. Aby zobrazować najmłodszym to zagadnienie wykorzystały tradycyjną japońską sztukę teatralną kamishibai. Podczas dzisiejszego spotkania dzieci obejrzały historię „O wilku i siedmiu koźlątkach” na podstawie bajki Braci Grimm.

Zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai miały na celu nauczyć dzieci, w jaki sposób zareagować w sytuacjach, kiedy są zaczepiane przez obce osoby, a dorosłych nie ma w pobliżu. Bibliotekarki przeprowadziły z przedszkolakami rozmowę i wyczuliły, że w sytuacji zagrożenia najmłodsi mają zachować szczególną ostrożność do obcych im osób. Dzieci utrwalały poznane wiadomości na temat bezpiecznego zachowania – scenkami dramowymi. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały pracę plastyczną. Dziękujemy za zaproszenie.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe