Podsumowanie bezpłatnych badań w kierunku COVID-19

  • 05.07.2020, 06:40
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Podsumowanie bezpłatnych badań w kierunku COVID-19
W sobotę, 4 lipca 2020 roku, o godzinie 12.00 odbył się briefing prasowy, na zakończenie prowadzonych w naszym mieście bezpłatnych badań w kierunku COVID-19.

Udział  w spotkaniu wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i ppłk Marcin Siudziński – zastępca dowódcy 9. Łódzkiej Brygady Obrony terytorialnej. 

W ciągu niecałego miesiąca,  w powiecie tomaszowskim przebadanych zostało 1500 osób na obecność koronawirusa. Na początku badanych było sto osób dziennie, ostatnio  było już mniejsze zapotrzebowanie. Wczoraj przebadano 58 osób. 

W czasie briefingu Mariusz Węgrzynowski podziękował żołnierzom z 9. Brygady Obrony Terytorialnej w Łodzi za pomoc i organizację stanowiska do badań. Podziękował także Tobiaszowi Bocheńskiemu – Wojewodzie Łódzkiemu, dzięki któremu możliwe było zorganizowanie stanowiska badań.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Zorganizowanie na terenie naszego powiatu Drive Thrue było bardzo potrzebne. Sytuacja w pewnym momencie stała się bardzo dynamiczna, przez dosłownie kilka dni był duży przyrost osób zakażonych korona wirusem. Podjęliśmy bardzo szybkie działania, starania, żeby była zgoda pana Wojewody  Tobiasza Bocheńskiego żeby właśnie to Drive Thrue można było usadowić na terenie naszego miasta. To się udało. Bardzo serdecznie za to dziękuję. Okazało się, że na szczęście tych ognisk, z których mogłyby wychodzić osoby zarażone i dalej zarażać jest niedużo. Podczas tych badań ujawniały się pojedyncze przypadki, dzięki czemu można było konkretną grupę osób poddać kwarantannie i uniknąć kolejnych zarażeń. Było to bardzo dobre działanie, można powiedzieć, wyprzedzające i dzisiaj sytuacja na terenie naszego powiatu się stabilizuje – powiedział Mariusz Węgrzynowski. 

- Ze Starostwem współpraca układała się bardzo dobrze. W związku z tym, że to jest nasze kolejne driver thrue i doświadczenie, jakie przyjęliśmy rozkładając i pomagając ludziom innych powiatach, doprowadziło do tego, że nie było żadnych problemów wszyscy wiedzieli co mają robić. Starostwo wywiązało się ze swoich zadań, które tutaj miało. W przyszłości zaowocuje to tym, że w czasie jakiegokolwiek zagrożenia, jakiegokolwiek kryzysu, ta współpraca 9 Brygady i powiatu tomaszowskiego jest na tyle bliska, że nie będzie żadnego problemu, żeby 9 Brygada udzieliła tutaj mieszkańcom Tomaszowa pomocy – powiedział ppłk Marcin Siudziński – zastępca dowódcy 9. Łódzkiej Brygady Obrony terytorialnej.
 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 07.07.2020, 13:27
Ten materiał ze starostwa jest świetny. Prześlę to g.ó.w.n.o kabaretowi "Ani Mru Mru".

Spotykają się gdzieś na odludziu (ul. Nowy Port - naprzeciw byłego kempingu): Starosta Powiatu Tomaszowskiego, kobitka z zarządu powiatu (we wszystkich mediach widać: bezgraniczna zaufana starosty) i dowódca wojskowy. Dziwię się, że wojsko daje się wpuszczać w takie maliny.

I na tym pustkowiu: cały ten tłum, czyli ta trójka sama sobie dziękuje, tzn.: Starosta dziękuje wojskowemu, wojskowy dziękuje Staroście i kobiecie, a kobieta dziękuje wszystkim, tzn. całemu tłumowi, czyli Staroście i wojskowemu.

Teraz się załamuję myślowo: briefing to jest spotkanie jakiegoś ważniaka z mediami. Chciałbym wiedzieć - jaki tłum tych mediów zgłosił się na ten briefing.
Katrin
Katrin 06.07.2020, 13:47
Postawilibyławki pod starostwem a nie biedni ludzie stercza godzinami i nawet nie ma gdzie przysiasc
$
$ 06.07.2020, 07:35
Komedia za nasze pieniądze do kieszeni szumowskich. Starosta PiS pomaga zarabiać ?

Pozostałe