Urzędnicy pod ochroną.... i bardzo dobrze

  • 23.07.2020, 17:49 (aktualizacja 23.07.2020, 18:12)
  • red.
Urzędnicy pod ochroną.... i bardzo dobrze
Nie musieliśmy długo czekać na reakcję Marcina Witko na opublikowany na łamach portalu felieton zat. "Pora skończyć z mobbingiem. Co na to Prezydent?". Pracownicy otrzymają wsparcie.

- Przeprowadziłem rozmowę z panią Sekretarz. We wrześniu chcemy przeszkolić pracowników, w szczególności kierowników wydziałów i jednostek miejskich w zakresie: pracy z petentem „trudnym”, jak także z obowiązków oraz praw w ramach przepisów związanych z obsługą radnych. Faktycznie sprawa jest poważna, informacji o sytuacjach podobnych do opisanych w felietonie jest coraz więcej. Nie mogę dłużej czekać na poprawę tej sytuacji. Martwię się, że koncentrowanie się przez pracowników na zadowalaniu niektórych radnych odbije się na ich codziennych niezwykle ważnych obowiązkach.Przygotowujemy wiele wniosków o pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, a tam błędy są niezwykle kosztowne. Kosztują bowiem miasto utratę środków na ważne dla mieszkańców inwestycje - napisał do nas Marcin Witko. 

Być może przy okazji warto też rozważyć zmiany w regulaminie pracy Rady Miejskiej. Obserwujemy wszystkie transmisje z posiedzeń tego samorządowgo gremium i trudno nie odnieść wrażenia, że wielogodzinne dyskusje o... niczym, z częstymi ad vocem, popisami oratorskimi, nie zawsze w dobrym stylu i kulturalnym tonie są nie tylko infantylne ale stanowią marotrawstwo czasu urzędników. Ponadto wpływają też na negatywne postrzeganie samorządu, jako miejsca partyjniackich połajanek. 

Radni Platformy Obywatelskiej występują z tak kuriozalnymi żądaniami jak obecność na sesjach wszystkich prezesów spółek. Pytanie: po co? Czy powodem ma być chęć zadania serii często bezsensownych pytań przez "Bombelka" lub jego towarzyszy? Koleżanka partyjna tomszowskich radnych opozycyjnych, szefowa PO i równocześnie Prezydent w Łodzi, rękoma własnych radnych wprowadziła regulacje  sprowadzjące możliwość dyskusji w czasie sesji do "brutalnego" minimum.

Być może i w Tomszowie warto podobne rozwiązania w nieco zliberalizowanej formie wprowadzić (lub przynajmniej rozważyć). Na przykład można ograniczyć łączny czas wypowiedzi radnego w danym punkcie, liczbę zgłoszeń "ad vocem" do jednego. być może dzięki temu dyskusję będą bardziej przemyślane i sensowne. Zamiast słowotoków usłyszymy jakieś konkrety

Przypominamy feleton

Pora skończyć z mobbingiem. Co na to Prezydent?

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.07.2020, 13:30
Ponieważ nie śledzę lokalnej polityki na bieżąco, nie wiem o kogo chodzi. Pański tekst jest więc dla mnie i wielu innych bezwartościowy. Albo proszę podawać personalia radnych - to w końcu osoby publiczne, albo nie pisać tekstów skierowanych niby do wszystkich a jednak do wybranych. To raczej niezgodne z misją dziennikarską.
Ajdejano
Ajdejano 24.07.2020, 13:08
Ci, którzy choć trochę interesują się tą lokalną, tomaszowską "polytyko", doskonal;e wiedzą, kto to jest ten "Bombelek". Dla tych, którzy tego nie wiedzą, widocznie taka wiedza nie była potrzebna. Więc domaganie się upublicznienia tego "Bombelka" może wynikać jedynie z czystej ciekawości, która to ciekawość z reguły prowadzi do piekła.

PS. To że ten "Bombelek jest osobą publiczną i reprezentującą swoich wyborców, najpierw zapomniał sam nasz negatywny bohater, odstawiając takie różne szopki, przedstawione przez p. Mariusza.
I to "Bombelkowi" należy się ostra awantura ze strony jego wyborców, a nie p. Mariuszowi za to, że ukrywa nazwisko "Bombelka".
andy
andy 24.07.2020, 14:09
Chyba przerost emocji nad rozumieniem czytanego tekstu. Nikt nikomu nie robi awantury. Jeżeli mamy do czynienia z udokumentowanymi faktami, to posługiwanie się pseudonimem, gdy można podać pełne dane, bardziej przypomina prowokacyjną nagonkę niż rzetelny materiał dziennikarski.
Ajdejano
Ajdejano 24.07.2020, 15:31
Szukanie wszędzie prowokacyjnej nagonki, to wszechobecny nawyk tych, którzy w "dawnych, czerwonych, dobrych " czasach szukali antysocjalistycznych prowokatorów.
Towarzysz "Bombelek", to niewątpliwie nowoczesny, walczący, młody, czerwoniasty gwardzista, walczący o "naszą" sprawę. Jeszcze jeden drobiazg: koniecznie trzeba byłoby wyjaśnić, co znaczy dla naszego, negatywnego bohatera ta "NASZA" sprawa.
MS
MS 24.07.2020, 14:32
Niestety w życiu jest tak, że każda zmora znajduje swego amatora. Niedawno ludzie z tego samego środowiska ochoczo lajkowali wpis pani, która używała określenia: ludzki śmieć. Po co więc komuś mało wartościowemu robić reklamę wśród fanatycznych i często niezrównoważonych emocjonalnie czubków?
Ech.... i to wyborców PiS nazywa się bezrozumnym motłochem.... a w szkole uczyli o czymś takim, co nazywa się: felieton? A jak się nazywa jego prześmiewcza forma?
Ale cóż się tu dziwić. Bombelek kontroluje spółki, chociaż o kodeksie prawa handlowego i prowadzeniu przedsiębiorstwa nie ma zielonego pojęcia. Teraz będzie zaglądał pod ogony psom. Ma kwalifikacje odpowiednie bo pieska przecież sobie kupił.
Zapraszamy na kontrolę do szpitala. Tu też można się wykazać. Wiedza jest, bo i na grypę się kiedyś chorowało.
ateista
ateista 24.07.2020, 14:47
a czy bycie dyrektorem szkoły jest wystarczające do bycia prezesem sp zoo?
AS
AS 24.07.2020, 20:43
Albo bycie fotografem
Naczelnik
Naczelnik 24.07.2020, 12:54
A zasada w miom wydziale jest taka: polecenia dla podwładnych wydaję o 14.30. Na 8.00 rano ma być zrobione. A jak ktoś jest nieudolny, to mówi, że go mobinguję. A szkolenia z kąpetencji, to ja mogę prowadzić.
Hah
Hah 25.07.2020, 15:43
Naczelnik i „kapetencji” hahahah - oj mój Boże / ależ ma pan marzenia :) Ale trochę trzeba więcej na dyrektora :) Bo nawet funkcja, która się pan posługuje nie istnieje :)
Ajdejano
Ajdejano 24.07.2020, 14:04
"Miszczu": na podstawie twojego wpisu podejrzewam, że prawdopodobnie jesteś naczelnikiem, ale w więzieniu. Na jakiej podstawie to wnioskuję? M. innymi dlatego, że żaden naczelnik w w cywilnym urzędzie nie będzie (debil) pisał : "A szkolenia z kąpetencji, to ja mogę prowadzić." Przy okazji - dla Naczelnika (bo może nie domyśla się, o co mi chodzi) : nie piszemy "kąpetencji" , z.a.f.a.j.d.a.ny naczelniku, tylko KOMPETENCJI.
Już wystarczy ?!?! Jak nie - to mogę ci jeszcze "cóś" wrzucić.
Prorektor
Prorektor 24.07.2020, 15:19
Pokaż "Dyplom" ze średnią ocen 5,99 z uczelni, w której "płaciłeś" za naukę ...
Ajdejano
Ajdejano 24.07.2020, 19:28
Miszczu": najpierw odpowiedz mi na moje pytanie: jakie masz dowody, że płaciłem za naukę ?!
Poza tym: jak ja się uczyłem, nie trzeba było płacić za naukę i za otrzymywane stopnie.
Jeżeli ty chodzisz do szkoły, w której dostajesz świadectwo twojego wykształcenia, to "gratuluję" ci (niestety)aktywnego udziału w działaniu na rzecz upadłości polskiej inteligencji i polskiego ducha narodowego.
andy
andy 24.07.2020, 11:39
Panie Mariuszu. Przyznam, że czytam pańskie teksty o ,,Bombelku" z mieszanymi uczuciami. Jeżeli sytuacja jest tak dramatyczna, że wymaga organizowania specjalnego szkolenia dla pracowników UM, jeżeli opisywane przez Pana sytuacje rzeczywiście miały miejsce i wyglądały tak jak Pan je przedstawia, to dlaczego nie podaje Pan personaliów radnego? Jest on przecież osobą publiczną ze wszystkimi tego konsekwencjami prawnymi.
🤣
🤣 23.07.2020, 21:56
Wygląda na to że w radzie jest tylko jedna marka pustaka 😀
Ajdejano
Ajdejano 24.07.2020, 13:11
Tu się zgadzam. Z tym, że w każdej regule są wyjątki, ale ten "Bombelek" nie znajduje się w tej rzadkiej grupie tych wyjątków.
Tm
Tm 23.07.2020, 20:47
No chyba nie dziwne że chcą widzieć. Tit podawał że przynoszą straty.
Hehe
Hehe 25.07.2020, 15:44
I tez przeoraszal ttbs na pierwszej stronie :)
Urzedniczka
Urzedniczka 23.07.2020, 18:40
A czy tylko w urzędzie miasta tak będzie?

Pozostałe