Wyruszyła 204. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

  • 10.08.2020, 15:30 (aktualizacja 13.08.2020, 16:57)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Wyruszyła 204. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
W poniedziałek, 10 sierpnia 2020 roku, rano wyruszyła 204. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godzinie 6.00 w Sanktuarium Świętego Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim, odprawiona została msza święta, po której pątnicy ruszyli w stronę Częstochowy.

W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, pielgrzymka wygląda inaczej, niż w latach poprzednich. Uczestnicy jeszcze dziś autokarem wrócą do domów na nocleg. 

W kolejne dni odprawiane będą msze święte w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ulicy Słowackiego i pielgrzymi będą każdego dnia dowożeni na miejsce, skąd wyruszą, by wieczorem znów powrócić do domów na nocleg. 

Od dziś w kościele pw. Świętej Rodziny można zapisać się na pielgrzymkę rowerową, której uczestnicy wyjadą 22 sierpnia 2020 roku do Częstochowy.

Galeria: https://www.facebook.com/pg/PowiatTomaszowskiMaz/photos/?tab=album&album_id=3139599796087585


loadingŁaduję odtwarzacz...

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł82
Paweł82 18.08.2020, 16:05
Wyjaśnię Ci - Pielgrzymka ma charakter pokutny i modlitewny kto nie spełnia warunków zostaje z niej wykluczony. Każdy dzień jest rozpoczynany mszą św. są prowadzone konferencje przez kapłanów do każdego dnia przypisany lub przypisani są świeci lub patroni dnia. Jest prowadzona w międzyczasie modlitwa różańcowa oraz o 15-stej koronka do miłosierdzia bożego resztę czasu dopóki nie dojdziesz na nocleg są śpiewane piosenki i pieśni religijne oczywiście są również postoje aby można odpocząć, załatwić potrzeby fizjologiczne lub zjeść posiłek (jeżeli chodzi o toaletę to jadą toi-toje wynajęte), gdy dojdziesz już na nocleg myjesz się i jest apel jasnogórski oraz podawane są sprawy organizacyjne
( w zależności która grupa pierwsza wyrusza) na przyszły dzień po tym czasie z reguły idzie się spać aby wypocząć. Panuje miła atmosfera dlatego, że większość ludzi się zna z poprzednich pielgrzymek.
WuPe
WuPe 12.08.2020, 13:08
Ciekawe czy będą rzucane hasła o paleniu na stosie LGBT, czy będzie lżenie lewicy, plucie przechodniów, skakanie po autach i kopulacja z napotkanymi pomnikami... Czy też to obrzydliwi faszyści, którzy tak nie czynią?

Pozostałe