Koncert jazzowy w Galerii ARKADY

  • 14.08.2020, 17:03 (aktualizacja 19.08.2020, 13:29)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Koncert jazzowy w Galerii ARKADY
W czwartek, 13 sierpnia 2020 roku, przed Galerią Sztuki ARKADY w Tomaszowie Mazowieckim tomaszowianie mieli możliwość wysłuchać kolejnego wspaniałego koncertu jazzowego z cyklu ARKADY Summer Jazz.

Mariusz Sobański – właściciel Galerii, tym razem zaprosił trzech muzyków jazzowych:  Marcela Balińskiego - klawisze, Michała Rutkowskiego – kontrabas i Bartosza Szabłowskiego – perkusja. Trio poznało już nasze miasto, ponieważ to już drugi ich koncert w Tomaszowie. Występowali niedawno w Klubie 6na9. 

Marcel Baliński - pianista, kompozytor, aranżer. Student w klasie fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jego rodzinnym miastem jest Łódź. To w niej ukończył szkoły muzyczne, koncertował i nagrywał w Radio Łódź swoje pierwsze utwory. Marcel Baliński jako aktor i muzyk współpracuje z Teatrem Nowym w Łodzi i Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Jako aranżer i kompozytor współpracuje ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi i studentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Gra w zespołach Entropia Ensamble, RASP Lovers oraz Jerry & The Pelican System. Pomysłodawca i organizator Festiwalu Dwa Piętra w Łodzi.

Michał Rutkowski – młody, warszawski kontrabasista, zaczął od gitary basowej, zafascynowany muzyką Red Hot Chili Peppers. Na kontrabasie gra od 4 lat. 
Bartosz Szablowski - perkusja - naukę gry na perkusji rozpoczął w 10 roku życia. Ukończył z wyróżnieniem ZPSM II stopnia im. F. Chopina w Warszawie (Bednarska) na wydziale jazzu w klasach Czesława Bartkowskiego i Krzysztofa Gradziuka. W 2018 ukończył licencjat na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Jazz i muzyka estradowa) w katedrze dr Adama Buczka. Laureat wielu międzynarodowych konkursów.

Galeria ARKADY zaprasza na bogaty program, jaki przygotowany został. Jeszcze w sierpniu: 18 sierpnia 2020 mija 83. rocznica urodzin Edwarda Stachury – idol, legenda, mit, poeta pokoleniowy, kaskader literatury. Galeria ARKADY przypomni tego poetę we wtorek, 18 sierpnia, o godzinie 18.30. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Galerii. 

W piątek, 21 sierpnia 2020 roku, o godzinie 18.00 na skwerze przed Galerią wystąpi Teatr eksperymentalny TERMINUS a QUO z Nowej Soli, którego żywiołem jest ulica. Przedstawi spektakl "GO" "demonstrujący" prawdę o trudnych, obecnych czasach i doskonale wytresowanym społeczeństwie, w którym nie ma miejsca na "niedopasowanych".

W czwartek, 27 sierpnia, o godzinie 18.00 kolejny koncert „Arkady na rockowo”. Wystąpią młodzi, zdolni tomaszowianie i muzycy z Kielc. 

Galeria w każdą sobotę zaprasza na wieczory taneczne „Paweł Szymula bawi i rozczula” od godziny 17.00, a w każdą niedzielę od godziny 17.00 można posłuchać gry Lecha Kozdroja – muzyka i malarza. 

W dni, kiedy na scenie plenerowej nie odbywają się imprezy, Galeria zaprasza na „ARKADY na leżakach - filmowa ruletka”. O godzinie 19.00 wyświetlany jest wylosowany danego dnia film. 

Galeria ARKADY zaprasza też na szereg imprez we wrześniu. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca
Kierowca 15.08.2020, 08:25
Jak gospodarz taka impreza, niech inni biorą przykład...

Pozostałe