Szczepienia przeciw COVID-19

  • 05.01.2021, 11:57
  • MZ
Szczepienia przeciw COVID-19
Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna.

W kolejnych etapach szczepieni będą:
etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.
Poszczególne jej etapy to:
1.    Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
2.    Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
3.    Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
4.    Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
Szczepienia będą realizowane w:
•    przychodniach (POZ),
•    szpitalach,
•    szpitalach rezerwowych,
•    u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.
Zgodnie z założeniami narodowego programu szczepień ochronnych, punkty szczepień powstaną w każdej gminie. W powiecie tomaszowskim zostanie uruchomionych 19 punktów szczepień – po jednym w każdej gminie oraz 9 na terenie miasta Tomaszów Maz.
Poniżej lista punktów szczepień opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia.
Źródło: 
gov.pl/szczepimysie
gov.pl/koronawirus

MZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M
M 08.01.2021, 10:03
Czy Konstytucja nie gwarantuje dla wszystkich równego dostępu do opieki zdrowotnej? Dlaczego są podziały na grupy -1, 0, … 10, 15 itd
Ajdejano
Ajdejano 08.01.2021, 23:05
Zgodnie z twoim pustym mózgiem: dlaczego konstytucja nie gwarantuje równego: wynagrodzenia, równej opieki zdrowotnej, pracy o równych wynagrodzeniach, itp., itd. Ty jesteś głąbem, bardzo bliskim Leninowi i Dzierżyńskiemu. Broń nas Panie Boże od takich głąbów, jak ty - barani łbie.
Ajdejano
Ajdejano 06.01.2021, 20:42
Piszecie ten tekst powyżej tak, jakbyście od dechy do dechy przepisywali oficjalne rozporządzenie ministra zdrowia. Zupełnie nie czujecie tego bluesa, który polega na tym, że na takim lokalnym portalu, dochodzącym bezpośrednio do normalnych, zwykłych ludzi (nie do zasyfiałych urzędasów), powinno się udzielać tym ludziom KONKRETNYCH informacji: że można się rejestrować nie tylko poprzez wasze ulubione online, ale również telefonicznie, pod jaki telefon (numery telefonów: ogólny i lokalne telefony), czy można osobiście rejestrować się w punktach szczepień, od kiedy można się rejestrować, że trzeba mieć przygotowany numer peselu i inne szczegóły, jak np. historia chorób każdego człowieka, bo przecież przed szczepieniem powinna chyba być wizyta u lekarza.
Ja, jeśli będę dopuszczony przez lekarza do szczepienia, będę domagał się informacji: co to za szczepionka, kiedy była wyciągnięta z zamrażarki. Ja będą czekał na szczepionkę z firmy MODERNA.
Nie wszyscy będą o takie rzeczy pytać, bo nie wszyscy klepią po internetach i o takich sprawach nie wiedzą.

Takie informacje, jak ta powyżej, to jest tworzenie (może nawet celowe) ogólnego bajzlu w zakresie organizacji szczepień.
To ma być KONKRETNA informacja dla każdego, a nie opowiadanie ludziom, jak to szczepienie będzie, ku...., pięknie wyglądało.
A potem, w całej Polsce wyjdzie takie dziadostwo, jak to wyszło z czerwoną "elytom" z warszawki.
senior
senior 06.01.2021, 11:25
czy to znaczy że mogę się zarejestrować obojętnie w której chcę przychodni i tam się zaszczepić
Pacjent
Pacjent 05.01.2021, 22:12
Nawet na Bohaterów 14 Brygady będą szczepić ... już się nie boją, chyba przez dziurkę od klucza bo tacy pozamykani są ...
😷
😷 05.01.2021, 21:36
Wszystko dzieje się w głowie. A co dzieje się w głowach wszystkich, dzieje się naprawdę. - Orwell
varan
varan 05.01.2021, 19:42
Jak dodatkową kasę poczuli, to nagle otwierają się na pacjentów, a do tej pory siedzieli pochowani w mysich dziurach.
Tomek
Tomek 05.01.2021, 22:56
Niestety jest w tym sporo prawdy. Ciekawi mnie jak duża jest ta kasa, bo ostatnio nawet prywatnie nie można było się umówić na wizytę do lekarza, więc to musi być niezła przebitka. :)
WKq
WKq 05.01.2021, 14:45
Czy bedzie moźna się dodzwonić do poradni źeby się zapisać? Podejrzewam źe będzie to graniczyło z cudem..Jak nie to pójdę nieproszony osobiście, trudno. Najpierw będą znajomi, rodzina , pociotki i przeciętni zjadacze chleba na końcu. Zpisanie się drogą elektroniczną, zaloźenie lKP dla amatora nie informatyka i uzyskanie profilu zaufanego jest niewykonalne.
oczekująca
oczekująca 05.01.2021, 13:34
Czy ktoś pilnuje naszych miejskich celebrytów aby nie wcisnęli się bez kolejki po to drogocenne antidotum?
Darek
Darek 06.01.2021, 16:57
Pudrowanych celebrytów raczej na pęczki u nas nie ma. Zresztą ci powinni jako pierwsi zaszczepić się aby zachęcić tych niezdecydowanych.
JaPa
JaPa 05.01.2021, 17:30
Tomaszów to mała mieścina, gdzie baczne oko sąsiadów wychwyci każdy podejrzany ruch takich śmiałków. Niech każdy obywatel czeka cierpliwie na swoją świeżą dawkę w odpowiednio wyznaczonym dla siebie harmonogramie wyszczepień.
Też oczekująca
Też oczekująca 05.01.2021, 14:33
Haha. Dobre 👍
Cccp
Cccp 05.01.2021, 12:08
ScepOpropaganda.

Pozostałe