Materace w Łodzi - jaki model będzie odpowiedni dla osoby śpiącej pojedynczo?

  • 12.05.2021, 15:41 (aktualizacja 15.05.2021, 08:26)
  • redakcja
Materace w Łodzi - jaki model będzie odpowiedni dla osoby śpiącej pojedynczo?
Materac dla osoby śpiącej pojedynczo powinien cechować się odpowiednimi wymiarami oraz twardością dostosowaną do preferencji użytkownika. Choć zakup tego rodzaju podłoża do snu jest nieco łatwiejszy niż wyposażenie podwójnego łóżka, nie powinniśmy bagatelizować najistotniejszych dla niego kwestii. O czym dokładnie mowa?

Rodzaj i twardość materaca – co to takiego?

Rodzaj i twardość materaca to podstawowe cechy, które powinniśmy wziąć pod uwagę dostosowując podłoże do spania do swoich potrzeb. To od nich będzie zależał ostatecznie komfort naszego snu. Powinniśmy przy tym wypróbować różne możliwości – często się zdarza, że nasze rzeczywiste upodobania znacznie odbiegają od zaleceń producenta.

Co do zasady – im twardszy materac, tym lepiej sprawdzi się w przypadku bardziej wagowych użytkowników. Nie ma jednak co do tego reguły – bardzo często zdarzają się sytuacje, w których osoby o drobniejszej budowie ciała preferują nieco twardsze podłoże i na odwrót – ciężsi użytkownicy czują się bardziej komfortowo na materacu wykończonym delikatną pianką.

Inną kwestią jest wypełnienie. Materace piankowe podpierają ciało różnymi rodzajami dopasowujących się do jego kształtu pianek, natomiast modele sprężynowe posiadają cienką warstwę pianki, pod którą znajduje się sprężynowy mechanizm podpierający. Różnica w korzystaniu z obu typów materacy polega na odczuciach płynących z charakterystyki podparcia. Modele sprężynowe, takie jak Hilding Passodoble, oferują solidne, mocno odczuwalne podparcie oraz bardzo wysoką wytrzymałość materaca. Wspomniany model ponadto, pomimo bardzo wysokiej wytrzymałości, charakteryzuje się sprężystością, dzięki której okaże się komfortowym rozwiązaniem dla każdego użytkownika preferującego twardsze podłoże do snu. Będzie to doskonały wybór dla osób o większej masie ciała, którzy poszukują materaca dającego wyraźnie odczuwalne podparcie oraz chciałyby uniknąć odkształceń, często pojawiających się w tańszych modelach materacy.

 

 

Jaki rozmiar materaca dla singla?

Materace do spania w pojedynkę możemy spotkać w szerokościach od 80 do 140 cm. Jeżeli chodzi o materac do spania 140x200 jest on na tyle wszechstronnym rozwiązaniem, że pomieści nie tylko wymagającą wolnej przestrzeni w trakcie snu jedną osobę, ale także parę użytkowników o drobnej budowie ciała. W ten sposób możemy stworzyć dla siebie łóżko, które okazyjnie będziemy mogli dzielić z wybraną osobą.

Ponadto materac 140x200 zapewni nam optymalny komfort snu poprzez zwiększenie komfortu płynącego z szerokiej przestrzeni łóżka. Bez obaw będziemy mogli przewracać się z boku na bok i zmieniać pozycję w trakcie snu, a także całkowicie rozciągnąć swoje ciało na przestrzeni całego łóżka. Taki sposób wypoczynku daje znacznie więcej radości niż konieczność pomieszczenia się w niewielkiej przestrzeni typowo pojedynczego łóżka.

Zapewnienie sobie możliwie jak najwyższej jakości snu jest podstawą zdrowego stylu życia we wszystkich jego aspektach. Inwestując w dobry materac poprawiamy bezpośrednio swoje samopoczucie, stan zdrowia a także nastawienie psychiczne, które towarzyszy nam każdego dnia.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe