Przyjemne orzeźwienie latem? Sprawdź ofertę klimatyzatorów przenośnych 2021

  • 21.05.2021, 13:36 (aktualizacja 25.05.2021, 14:57)
  • redakcja
Przyjemne orzeźwienie latem? Sprawdź ofertę klimatyzatorów przenośnych…
Wydajnie chłodzą, mogą być zdalnie sterowane, a do tego coraz częściej zaskakują stylowym wyglądem. Nowoczesne klimatyzatory przenośne to stosunkowo niedroga, a skuteczna opcja, by cieszyć się chłodnym powietrzem w mieszkaniu czy biurze. Co warto wybrać na nadchodzące lato 2021? A może dopłacić nieco i cieszyć się klimatyzatorem całorocznym typu 4w1?

Na co zwrócić uwagę kupując klimatyzator przenośny?

  • Moc chłodnicza/grzewcza – najważniejszy parametr klimatyzatorów, przekładający się w dużym stopniu na powierzchnię, na jakiej urządzenie może być stosowane. Moc chłodnicza lub grzewcza urządzeń wyrażana jest w KW lub BTU (jednostka miary krajów anglosaskich). 1 KW = 3412,142 BTU. Klimatyzator o mocy 3,52 kW będzie miał więc moc 12000 BTU. Przyjmuje się, że do schłodzenia 1m2 słabo nagrzewających się pomieszczeń wystarczy 0,081 kW. W przypadku powierzchni 40 m2 i więcej, polecamy np. Fersk Vind. (recenzja i opinie Fersk Vind)
  • Wydajność chłodnicza/grzewcza – mówiąc o mocy klimatyzacji, nie sposób pominąć wydajności. Określa ona, ile KW mocy chłodniczej lub grzewczej urządzenie jest w stanie wygenerować z 1 kW pobranej energii elektrycznej. Naturalnie, im wyższy współczynnik, tym bardziej wydajny klimatyzator.
  • Przepływ powietrza – wyrażany w m3/h, wpływa na tempo chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń przez dany klimatyzator. Przyjmuje się, że do użytku w standardowych warunkach urządzenie powinno mieć przepływ powietrza na poziomie min. 300 m3/h.
  • Sterowanie – panel sterowania na urządzeniu, pilot do zdalnego sterowania, a nawet WiFi i aplikacja mobilna. Klimatyzatory przenośne mogą być sterowane na różne sposoby. Większość z nich posiada własny pilot, dołączany w zestawie. Najnowsze modele wyposażono już w moduł WiFi.
  • Relacja ceny do parametrów – klimatyzatory mobilne kosztują z reguły od ok. 1,2 do 2,5 tys. złotych, w zależności od mocy urządzenia, posiadanych funkcji oraz renomy producenta. Warto szukać urządzeń o jak najkorzystniejszej relacji ceny do możliwości. Pomocny w tym będzie serwis https://nachlodno.pl/

Jakie modele warto wybrać w 2021 roku?

1. Fersk Vind – od 2099 zł

 

Fersk Vind, materiały producenta Fersk

Klimatyzator przenośny Fersk Vind to urządzenie całoroczne typu 4w1. Model ten wyróżnia się świetną relacją ceny do oferowanych możliwości. 3,5 kW mocy chłodniczej pozwala stosować sprzęt na ponad 40 m2 powierzchni. Imponujący przepływ powietrza na poziomie 400 m3/h umożliwia szybkie chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń. 

2. Warmtec KP35W – od 2299 zł

 

Warmtec KP35W, materiały producenta Warmtec

Warmtec KP35W posiada analogiczną moc, co wyżej wymieniony Fersk Vind (3,5 KW). Jest jednak od niego droższy. Dodatkowo, jest klimatyzatorem typu 3w1, a więc bez funkcji grzewczej. Wymienione wyżej brakuje rekompensuje natomiast obecność WiFi, dzięki czemu klimatyzator może być wygodnie sterowany z poziomu telefonu czy tabletu.

 

3. Blaupunkt MB S 1111T – od 2689 zł

 

 

Blaupunkt Moby Blue S 1111T, materiały producenta Blaupunkt

Klimatyzatory Blaupunkt to sprawdzona, rozwijana od lat konstrukcja, której warto zaufać. Z drugiej strony model Moby Blue S 1111T jest też najdroższą prezentowaną propozycją. Urządzenie kosztuje niespełna 2700 zł, posiada jednak wszystko, czego możemy oczekiwać od wysokiej klasy klimatyzatora. Model ten ma charakter 4w1, może być również sterowany mobilnie za pomocą aplikacji. Pojawia się tez funkcja sterowania głosowego (Google Home lub Amazon Alexa). Minusem może być wysoka cena oraz dość niska wartość przepływu powietrza – 280 m3/h.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe