Czy wypełniacze do ust są bezpieczne?

  • 29.06.2021, 07:14 (aktualizacja 29.06.2021, 07:16)
  • Artykuł partnera
Czy wypełniacze do ust są bezpieczne?
Wraz z wiekiem nasze usta stopniowo zaczynają tracić swój dawny kształt i jędrność. W ich kącikach pojawiają się pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek i bruzd. W zawiązku z tym wiele osób decyduje się na różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej, mające na celu przywrócić okolicom ust atrakcyjny, młody wygląd. W tym celu często stosuje się specjalne preparaty wypełniające. Co wchodzi w skład popularnych wypełniaczy do ust oraz czy są one bezpieczne?

Od czego zależy bezpieczeństwo zabiegu wypełniania ust?

Wiele osób boi się, że zastosowanie wypełniacza wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienia powikłań lub że otrzymany efekt będzie znacząco odbiegał od pożądanego. Często pojawiająca się obawa dotyczy utraty naturalnego wyglądu po zabiegu – w przypadku ust szczególnie obawiamy się efektu kaczego dzioba, czyli przesadnie wypełnionych warg, sprawiających wrażenie napompowanych. Strach ten w większości przypadków jest nieuzasadniony. Wybierając sprawdzone preparaty (na przykład pochodzące z renomowanej linii Evanthia) i umiejętnie je stosując, znacząco zmniejszamy ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów u pacjenta. Stosowanie się do zasad bezpieczeństwa przez wytrenowany, doświadczony personel gabinetu sprawi, że zabieg będzie nie tylko niezagrażający zdrowiu, lecz także pozwoli na uzyskanie doskonałych rezultatów.

Bezpieczne preparaty do wypełniania ust – czym powinny się charakteryzować?

Dobór odpowiedniego wypełniacza do ust to podstawowy warunek bezpiecznego zabiegu. Planując zakup preparatu tego typu, należy dobrze zaznajomić się ze składem oraz pochodzeniem danego produktu. Jedną z najbezpieczniejszych wykorzystywanych w tym celu substancji jest usieciowany kwas hialuronowy. Utrzymuje się on w tkankach od 6 do 12 miesięcy, jednak to, jak szybko ulegnie rozpadowi, w dużej mierze zależy od indywidualnych właściwości organizmu danej osoby. Na rynku dostępne są preparaty o różnym poziomie endotoksyn – warto wybierać produkty zawierające ich jak najmniej, takie, jak kwasy z linii Auralya czy Evanthia. Dzięki tej właściwości nie powodują one długo utrzymującej się opuchlizny po zabiegu i jeszcze szybciej pozwalają osiągnąć pożądany efekt. Za pomocą preparatów takich jak Evanthia 20 Medium możliwe jest przeprowadzenie nie tylko korekt kształtu ust, lecz także redukcji zmarszczek płytkich lub średnio głębokich w okolicach warg.

Gdzie szukać bezpiecznych wypełniaczy do ust?

Wypełniacze do ust to produkty powszechnie dostępne na rynku, jednak zaopatrując się w nie, musimy zachować ostrożność. Pochodzenie preparatu powinno być znane, zaś on sam musi być opatrzony certyfikatami bezpieczeństwa. Należy także zwrócić uwagę, czy do wybranego przez nas wypełniacza dołączona jest instrukcja obsługi – uważne zapoznanie się z nią pozwoli rozwiać wątpliwości dotyczące np. technik aplikacji czy chemicznych właściwości preparatu. Wszystkie te cechy posiadają wypełniacze Evanthia 20 Medium, produkowane przez słynną włoską markę Bioformula. Ten oraz inne podobne produkty możemy znaleźć na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/wypelniacze-kwas-hialuronowy/.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe