Ostrowski - mąż i ojciec

  • 19.07.2021, 12:19 (aktualizacja 19.07.2021, 12:26)
  • redakcja
Ostrowski - mąż i ojciec
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: "Czytamy Ostrowskiego". Tym razem spojrzymy na Antoniego hr. Ostrowskiego - męża i ojca, który po śmierci ukochanej żony Józi ratuje własne życie pisząc Dzienniki. Fragmenty Dzienników odczyta i opowie o okolicznościach ich powstania. Magdalena Sepkowska

..

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ofkors
ofkors 20.07.2021, 14:01
co się dziwić, skoro dyrekacja wsławiła się jako członek grupy rekonstrukcyjnej . No i pytanie , czy przedłużono umowę, bo kończyła się w połowie lipca.
Antonio
Antonio 20.07.2021, 10:18
Włodarze podmienili nam Antoniego Ostrowskiego na niezwiązanego z miastem i powiatem św. Antoniego z Padwy a i jeszcze ostatnio Antoniego Macierewicza :)

Antoni Jan Ostrowski:
"Przede wszystkim zasłynął jako reformator i działacz gospodarczy, właściciel Ujazdu i założyciel Tomaszowa Mazowieckiego, w którym rozwinął przemysł tkacki. W trakcie powstania listopadowego generał, dowódca Gwardii Narodowej Warszawskiej. Po powstaniu przebywał na emigracji w Paryżu, gdzie zasłynął jako niestrudzony propagator zwołania polskiego sejmu emigracyjnego."

św Antoni z Padwy:
"Pochodził z bogatej, szanowanej rodziny. Ochrzczono go imieniem Ferdynand. Jeszcze zanim ukończył 20 lat, wstąpił do zakonu Kanoników Regularnych św. Augustyna. Studiował dzieła klasyków łacińskich i święte księgi."

Antoni Macierewicz:
...

Pozostałe