Dzień Otwarty w PCAS-ie

  • 03.09.2021, 18:56 (aktualizacja 08.09.2021, 18:19)
  • redakcja
Dzień Otwarty w PCAS-ie
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej organizuje Dzień Otwarty. Już 7 września będzie można osobiście zapoznać się z ofertą placówki, obejrzeć pracownie, poznać instruktorów i porozmawiać z nimi, a przede wszystkim wybrać odpowiednie dla siebie, czy swojego dziecka, zajęcia. Oferta placówki skierowana jest do  wszystkich – dzieci, nawet tych najmłodszych, poniżej 3 roku życia, młodzieży i dorosłych, w tym również seniorów.

- Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej placówki w najbliższy wtorek. Będzie okazja do zapoznania się z naszymi propozycjami. Można uczyć się u nas języków, lub zapisać dzieci na zajęcia zgodne z ich zainteresowaniami. Wśród nich zajęcia plastyczne, ceramiczne, akademia małolata dla dzieci od 3 roku życia. Rodziców dzieci poniżej 3 lat zapraszamy do naszego klubiku, by spędzać tam czas z dzieckiem. Poza tym oczywiście zabawy muzyką, czyli zajęcia rytmiczno – taneczne dla dzieci od 5 roku życia. Mamy też sekcje wokalną, teatralną, naukę gry na gitarze. Dla seniorów proponujemy edukację regionalną z turystyką, w ramach której działa grupa kabaretowa „Dzierlatki”, a także naukę obsługi komputera, z której korzysta wielu seniorów – uczą się portali społecznościowych, poczty elektronicznej – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor placówki.

W Powiatowym Centrum Animacji Społecznej jest też sekcja filmowo – fotograficzną dla dzieci starszych i młodzież gdzie można nauczyć się fotografować  oraz pracy z kamerą, w tym montażu, doboru oświetlenia, dźwięku, edycji nieliniowej.

Pod okiem Michała Gawlika można szlifować umiejętności taneczne, a także rozwijać swoją aktywność fizyczną na zajęciach sportowych – siatkówce, koszykówce, piłce nożnej czy tenisie ziemnym i stołowym. W PCAS można ćwiczyć na ściance wspinaczkowej i w siłowni.

- Nie sposób wymienić wszystkich zajęć, dlatego też bardzo serdecznie zapraszam Państwa we wtorek, już od godzin południowych będziemy do Państwa dyspozycji. Zapraszam nie tylko rodziców, ale także nauczycieli, którzy chcieliby współpracować z nami przy prowadzeniu swoich sekcji. Takie działania świetnie sprawdzają się w praktyce, gdyż szkoły często nie dysponują takim sprzętem, w jaki wyposażone są nasze pracownie - dodaje dyrektorka 

Placówka zaprasza w godz. od 12.00 do 18.00.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe