Czy opłaca się sprzedać rower? Jak sprzedawać, by potem nie żałować, a zarobić?

  • 04.10.2021, 08:52 (aktualizacja 04.10.2021, 11:51)
  • redakcja
Czy opłaca się sprzedać rower? Jak sprzedawać, by potem nie żałować, a…
Coraz częściej zwracamy uwagę na fakt, że kupujemy za dużo, a potem marnujemy sporo. Jednak wbrew pozorom dotyczy to nie tylko jedzenia, ale również ubrań czy sprzętów. Na szczęście można niejako zlikwidować ten problem, a mianowicie nie tylko poprzez ograniczenie zakupów, lecz przede wszystkim poprzez sprzedaż rzeczy używanych. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, czy opłaca się sprzedać rower. A jeżeli tak, to jak to zrobić, by potem nie żałować, a zarobić. Poradnik dla cyklistów i nie tylko.

Jak sprzedawać, by nie żałować?

Cóż, czasami trudno jest podjąć decyzję o sprzedaży roweru. Ale z drugiej strony, po co ma stać w piwnicy i łapać kurz, skoro można na jego sprzedaży zarobić. Warto zauważyć, że skoro zamierzacie kupić nowy jednoślad, to jak najszybciej należy sprzedać ten stary, gdyż jak wiadomo z czasem wszystko traci swoją wartość. Dlatego też można zdecydować się na sprzedaż roweru do komisu rowerowego bądź spróbować sprzedaży na własną rękę. Zastanówmy się, jakie rozwiązanie będzie lepsze. Wiele osób sądzi, że sprzedając sprzęt komisowi może sporo stracić na wartości, gdyż w komisach ceny są obniżane. Jednak wcale nie jest to prawda, wszystko zależy od samego komisu. Poza tym sprzedaż na własna rękę wcale nie jest taka łatwa, bo przecież trzeba przygotować ofertę, dodać zdjęcia, a potem odpowiadać na pytania potencjalnych klientów, co także jest czasochłonne. Swoją drogą ofert sprzedażowych jest dużo i jeżeli nawet nieco zawyżycie cenę, to zwyczajnie na Wasz rower nie będzie chętnych. Znowu musimy przypomnieć, że im dłużej nie sprzedacie jednośladu, tym rzecz jasna jego wartość będzie niższa.

Czy to czas na sprzedaż?

W końcu następuje ten dzień, że patrząc na swój rower nie odczuwacie już wobec niego zbyt pozytywnych uczuć, a oczami wyobraźni widzicie siebie już na nowym jednośladzie. Przez takie myśli przestajecie też dbać o swój stary rower. Jeżeli ta sytuacja brzmi nader znajomo, to nie zastanawiajcie się i jak najszybciej spróbujcie go sprzedać, tym bardziej gdy wasz jednoślad jest sprawny i w dobrym stanie. Dzięki temu jego wartość będzie relatywnie duża, a przy tym zarobioną kwotę będziecie mogli przeznaczyć na zakup nowego roweru. Brzmi prosto? Jednak oczywiście sama sprzedaż na własną rękę może taka łatwa nie być, dlatego też sprzedaż w komisie rowerowym WygodnyRower.pl wydaje się być dobrym rozwiązaniem, szczególnie, że nie musicie ponosić żadnych dodatkowych kosztów, a przy tym otrzymacie pieniądze szybko, dodatkowo nie będziecie tracić też czasu na przygotowywanie ogłoszeń, a następnie odpowiadanie ciągle na te same pytania od osób, które w sumie nie są specjalnie zainteresowane kupnem, ale tak dla zasady lubią zapytać. Choć jest jeszcze grupa potencjalnych klientów. Określenie ich słowem "potencjalni" jest de facto nad wyraz, bo lubią wycofywać się w ostatnim momencie. Ponadto jest grupa, która twierdzi, że chętnie kupi, a potem czekacie i czekacie i jeszcze raz czekacie, a pieniędzy nadal na koncie nie macie.

Jak sprawić, by wartość roweru nie była niska?

Cóż, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest trudna. Jeżeli zależy Wam na sprzedaży roweru po uczciwej cenie, to musicie o niego dbać. Wasz jednoślad musi być zadbany pod kątem wizualnym, ale też technicznym. Jeżeli hamulce, bądź też inne podzespoły nie są sprawne, to trudno oczekiwać, że za taki rower możecie otrzymać kwotę, jaką otrzymalibyście za całkiem sprawny sprzęt. Dlatego też zawsze o rower musicie dbać, a to oznacza, że po jeździe w trudnych warunkach należy go przemyć, a gdy coś zaczyna trzaskać, czy wydawać inne nieodpowiednie dźwięki, to nie ma co dwa razy się zastanawiać, lecz należy od razu udać się do serwisu.

Uczciwość jest na wagę złota

A na koniec takie nasze spostrzeżenie, jeżeli zależy Wam na sprzedaży roweru, to musicie być uczciwi. Obecnie coraz więcej klientów jest bardzo świadomych, zatem ma pojęcie o tym, czego chce i o tym ile dana rzecz jest warta. Jeżeli zaczniecie windować ceny, to sprzedaż może nie okazać się sukcesem, bo zwyczajnie do niej nie dojdzie, a Wasz rower kolejne lata spędzi w piwnicy do czasu aż jego wartość spadnie do zera i zwyczajnie wyrzucicie go.

Sprzedaż roweru łatwa nie jest. Ale można zwiększyć szanse na nią. Wystarczy tylko uczciwie podejście, ale i dobry oraz zadbany rower.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe