Wybitna tomaszowska artystka została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego”

  • 22.10.2021, 18:34 (aktualizacja 22.10.2021, 18:57)
  • redakcja
Wybitna tomaszowska artystka została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla…
Osoba wielu talentów, zawsze podkreślająca swoje związki z Tomaszowem Mazowieckim

Ten tytuł nadaje Rada Miejska, po rozpatrzeniu odpowiedniego wniosku przez kapitułę, w skład której, poza Prezydentem Miasta wchodzą też radni: Krzysztof Kuchta, Kazimierz Baran, Barbara Rogulska, Agnieszka Walasik, Piotr Krzysztofik. Tym razem (25 lutego ubiegłego roku) wpłynął do Biura Rady Miejskiej wniosek Marcina Witko Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego o nadanie Tytułu „Zasłużony dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego” Pani Katarzynie Łaskiej, aktorce i piosenkarce musicalowej pochodzącej z naszego miasta. Zadaniem Kapituły Honorowej jest szczegółowa analiza złożonego wniosku pod względem formalnym, jak również pod kątem zasadności przyznania Tytułu 

Wato w tym miejscu wspomnieć, że wręczenie aktu nadania Tytułu „Zasłużony dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego”, odbywa się w sposób i w okolicznościach zapewniających podniosły charakter tego aktu podczas uroczystości odbywających się na terenie Miasta, podczas sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego lub w innych okolicznościach uzasadniających wręczenie. 

Katarzyna Łaska uczęszczała do III Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Hojnowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, maturę zdała już jednak poza Tomaszowem . Współpracowała z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie zagrała m.in. główną rolę Kim w musicalu Miss Saigon, gościnnie zagrała również w musicalach Fame i Chicago w Teatrze Komedia oraz Marię w West Side Story we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie można ją zobaczyć w roli Fantyny w musicalu Les Misèrables oraz Gigi w musicalu Miss Saigon.

Zagrała epizodyczne role w serialach telewizyjnych: Daleko od noszy (2006), Hela w opałach (2007) i Hotel 52 (2010).

W latach 2008–2012 współpracowała z Jonem Lordem (Deep Purple), śpiewając jako główna wokalistka w „Concerto for Group and Orchestra” m.in. w Polsce, Luksemburgu, Szwajcarii, Niemczech, Korei, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Rosji na Węgrzech, Słowacji oraz we Włoszech i Francji. W 2012 pojawiła się na jego albumie pt. Concerto for Group and Orchestra, która została nagrana w Abbey Road Studio w Londynie.

Użyczyła głosu wielu postaciom z seriali i filmów animowanych, m.in. zaśpiewała jako Elsa piosenki „Mam tę moc” w polskiej wersji językowej filmu Kraina lodu z 2013 i „Chcę uwierzyć snom” w polskiej wersji językowej filmu Kraina lodu II z 2019. 9 lutego 2020 zaśpiewała gościnnie fragment piosenki „Chcę uwierzyć snom” podczas występu Idiny Menzel i Aurory na 92. ceremonii wręczenia Oscarów

W listopadzie 2013 wydała debiutancki singiel, „For My Love”, który zrealizowała w ramach solowego projektu muzycznego o nazwie „SIRLI”.

W 2017 wystąpiła gościnnie w jednym z odcinków programu rozrywkowego Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo, a w 2021 uczestniczy w piętnastej edycji programu.

W 2020 zasiadła w jury trzeciego półfinału Szansy na sukces, wyłaniającego reprezentanta Polski w 18. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe