Wnioskujcie jak chcecie, zrobimy jak uważamy

  • 30.04.2017, 21:01
  • Mariusz Strzępek
Wnioskujcie jak chcecie, zrobimy jak uważamy
Połączone Komisje Oświaty oraz Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych wnioskowały do Zarządu Powiatu o przeznaczenie 6 tysięcy złotych na zakup narkotestów dla tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Za ich zakupem opowiadali się zarówno przedstawiciele organizacji zajmujących się zwalczaniem narkomanii, jak również pedagodzy szkolni. Wszyscy podkreślali, że testów i pieniędzy na ich zakup brakuje.

 

Zarząd Powiatu wniosek odrzucił. Powodem jest rzekomy brak wolnych środków w budżecie. Zamiast podjąć działania, wniosek przekazano do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Radni czują się oburzeni i zlekceważeni.

 

- Nie jesteście władzą absolutną, wybraną samą z siebie - mówił do przedstawicieli Zarządu Powiatu, Barbary Robak i Leszka Ogórka, przewodniczący Mariusz Węgrzynowski, w czasie obrad komisji. - Rzadko o coś prosimy, ale jak już to robimy, to są to rzeczy, które uważamy za priorytetowe. To, co Państwo robią, to jest "policzek" dla naszych komisji. Sposób potraktowania tego problemu jest dla mnie szokujący. To jest niedopuszczalne i ja się na to nie godzę. Okazuje się, że jesteśmy potrzebni tylko do tego, by wybrać Zarząd Powiatu oraz udzielić mu absolutorium.

 

 

- Zakup narkotestów to nie jest sposób na rozwiązanie problemu. Poza tym to nie są takie problemy, którymi szkoła sobie nie radzi. Za zakup alkotestów przeznacza się środki z Rad Rodziców. Zarząd wydatkuje środki pod kątem ich efektywności /jeszcze dzisiaj przykład takiego efektywnego wydatkowania na naszym portalu - przyp. red./ Państwo mogą sobie uważać w taki sposób, a my podjęliśmy decyzję. Nie ma konkretów  - uważa Barbara Robak

 

- Policyjne kontrole trzeźwości nie rozwiązują problemu pijanych kierowców, jednak skutecznie minimalizują ryzyko i eliminują ich z ruchu - ripostuje Mariusz Strzępek.

 

Warto też przypomnieć co mówiła na posiedzeniu połączonych komisji Aneta Markiewicz z Fundacji Arka Nadziei. - Do naszej Fundacji przyjęliśmy w ubiegłym roku ok. 280 osób. Można powiedzieć, że wśród osób młodszych dominują dopalacze a wśród starszych marihuana i amfetamina. Poważnym problemem jest też alkohol  

 

Przeczytajcie także 

Potrzebne, choć problemu nie rozwiążą

--

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janko
Janko 02.08.2017, 22:44
A może zamiast kontrolować i niszczyć życia zagubionym dzieciakom, bo po kontroli pewnie zgłoszenie na policję, lepiej wydać na edukację, tylko taką fachową, skończyć z bredniami o szkodliwości marihuany, tekstami typu "zapalisz skręta - prosta droga do heroiny" tylko zająć się tematem dopalaczy, to jest prawdziwy problem. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja, a nie robienie z młodych ludzi kryminalistów. Zacznijcie używać mózgów.
Goska
Goska 12.06.2017, 17:55
I o takich waznych sprawach decyduja takie tłuki pancerne??Nie sluchaja co maja do powiedzenia pedagodzy?Co to babsko jeszcze tam robi?Karierowiczka z koziej wólki....
Ja
Ja 12.06.2017, 17:26
Pani Robak,niezbyt rozgarnieta osoba nie ma chyba pojecia co sie dzieje w szkolach srednich.....No normalnie nie wierze,ze oni chca ten palący problem zamiesc pod dywan zaslaniajac sie btrakiem pieniedzy.Wszyscy wiemy jak starostwo rozwala kase na swoje imprezki powiatowe.Oni wszyscy powinni wysadzeni w kosmos.
Ja
Ja 12.06.2017, 17:21
Czytam i nie wierze...Tomaszowska młodziez jest zacpana totalnie.Wiem od mlodziezy,ze jest ogromna ilosc miejsc gdzioe handluja dopalaczami i innym syfem.Malo tego,podobno policja dobrze zna te miejsca.Nie napisze tego,ale podejrzewac mozna ze zna tez dobrze handlarzy i nic z nimi nie robi.Starostwo ni ema pieneidzy,bo gdyby przeprowadzic takie badania ludzie odpowiedzialni za oswiate mieliby ogromny problem z ujawninymi faktami.ZGROZA!!!!!Tomaszów jest pijany i zacpany.
Janko
Janko 02.08.2017, 22:49
a co ma policja zrobić z człowiekiem handlującym legalnym towarem? Zalegalizujmy miękkie narkotyki, problem dopalaczy sam zniknie, dzieciaki zamiast brać nieznane gówno, będą brać znany towar, z którym w razie przedawkowania wiadomo co robić, przy dopalaczach lekarz jest bezradny.
orlik
orlik 30.04.2017, 21:55
Adelajjo a ty kim jesteś? Zalecam psychiatrę
Psl
Psl 30.04.2017, 20:10
Ajdejano ty to za chwilę w pierdlu albo co najmniej w zawiasach o to tam jesteś walnij browarka i wrzucić jakiś mądry tekst w twoim prostackim stylu i tyle Ci już zostało możesz sobie prężyć te swoje entelektualne zwoje
Ajdejano
Ajdejano 30.04.2017, 13:12
Ten Majchrzak, ten Ogórek, ta Basia, te Kowalczyki: gdzie my, ku...., jesteśmy ?!?!?!
super Ajdejano
super Ajdejano 30.04.2017, 14:54
taką pańską wenę twórczą lubię . W sam raz - w jednym zdaniu cała esencja rzeczywistości. haha ha
Ajdejano
Ajdejano 30.04.2017, 12:47
Jeżeli cytat wypowiedzi Barbary R. jest w miarę dokładny - to ta wypowiedź jest taki samym badziewiem jak cały ten powiatowy samorząd, łącznie ze Starostą. Jeżeli Starosta - to PiS, a Basieńka - to psl i to jest powiatowa koalicja, to - na półtora roku przed wyborami - ja p...... taką koalicję. I jestem w stanie zorganizować "antykampanię" dla takiej koalicji. Chcecie tego ?! No to zobaczymy.
A czemuż to Ojnadaje
A czemuż to Ojnadaje 01.05.2017, 16:48
piszesz "Basieńko", skoro ongiś niemal wszyscy na łąkowej w Łodzi i wierzbowej w Tomaszowie powiadali "Baśka". Co się zmieniło? Tradycja jest ważna ku pamięci w narodzie.
Xxx
Xxx 29.04.2017, 20:42
A dyrektorzy szkół jak składają swoje budżety do Zarządu Powiatu to nie mogą zawnioskować o takie środki z konkretnym wskazaniem? Czy w tym naszym grad dole wszystko musi być utytłane polityką?
#
# 29.04.2017, 18:35
A może by tak sfinalizować ze środków na działania zmierzające do przeciwdziałania alkoholizmowi oraz zwalczania narkomanii.
rodzic
rodzic 29.04.2017, 15:28
ja bym sprawdził na co wydaje się środki Rady Rodziców
Każda
Każda 29.04.2017, 17:18
Rada Rodziców, bo to ona decyduje o rozdziale środków przedstawia rozliczenie na zebraniach rodzicielskich.
rach
rach 29.04.2017, 22:41
a ponieważ są to środki ze składek i księgowane to powinny być publikowane
I tak
I tak 30.04.2017, 20:21
jest. Księgowa sporządza zestawienie, które jest podawane do informacji rodziców. Trzeba tylko ruszyć zadek do szkoły hahaha!
i tak to widzę
i tak to widzę 01.05.2017, 10:53
no właśnie mamy dziennik elektroniczny więc wnoszę by to zestawienie obowiązkowo było przesyłane co pół roku na dziennik na pocztę nas wpłacających czyli rodziców . Mam zanosić w zębach pieniądze i mam chodzić do księgowej , dziwne , kiedyś na zebraniach to zestawienie było pokazywane i podawane
Janko
Janko 02.08.2017, 22:47
Płacenie na radę rodziców nie jest obowiązkowe, moi rodzice zazwyczaj po połowie roku w każdej szkole przestawali płacić ze względu na słabe zarządzanie tymi środkami.
Przecież
Przecież 01.05.2017, 19:43
to napisałem w poście 2. Czytajcie całość ze zrozumieniem, bo klepiecie byle klepać.
melisa
melisa 01.05.2017, 21:06
w każdej szkole powinni ale Ty chyba w każdej nie jesteś
Zgłoście
Zgłoście 02.05.2017, 09:36
więc temat Dyrektorom i Radzie Rodziców, skoro jest brak takiej informacji, ja Wam niestety tego nie załatwię. Czekam na info jak Wam poszło...chyba że dalej wolicie tu biadolić.

Pozostałe