Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 16:38
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Rozpoczęcia realizacji muzealnego projektu edukacyjnego o charakterze partycypacyjnym pt. „Muzeotrasy"

Tomaszowskie muzeum znów ma się czym pochwalić. Już kolejny napisany projekt został pomyślnie rozpatrzony przez komisję i w poniedziałek, 23 lipca 2018 roku, rozpoczęła się jego realizacja. Odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca realizację muzealnego projektu edukacyjnego o charakterze partycypacyjnym pt. „Muzeotrasy. Aktywne zwiedzanie tomaszowskiego Muzeum” dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „Koalicje Kultury” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016- 2018” .

 

 

Działania przygotowawcze do projektu trwają już od 1 lipca tego roku.
Udział w projekcie bierze Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, które jest odpowiedzialne za całą organizację i sprawy techniczne, a partnerami projektu są: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim, którą na konferencji reprezentowała dyrektor szkoły, Aneta Jarząbek i niezależny artysta, Kajetan Luteracki, koordynator i grafik projektu i współrealizator.
Projekt ma na celu przybliżenie uczestnikom poprzez zajęcia i spotkania w muzeum, specyfikę działalności placówki, zbiory i poprzez te zajęcia upowszechnienie różnorodności form popularyzacji wiedzy o muzeum. W ramach projektu odbędzie się też wizyta studyjna w muzeum "Giganci mocy" w Bełchatowie.
Głównym efektem projektu ma być opracowanie dwóch tras aktywnego zwiedzania, które mają być interaktywne, skierowane do różnych grup wiekowych i mają zachęcić do zwiedzania muzeum i poznawania zbiorów zgromadzonych w muzeum.
Uczestnikami projektu mogą być dzieci, młodzież i osoby dorosłe, 15-20 osób. Rekrutacja rozpoczęła się już dziś i będzie trwała do 31 sierpnia 2018.
Uczestnicy będą mieli możliwość brać udział w dziesięciu 2 godzinnych spotkaniach i będą opracowywać dwie muzeotrasy. Wszystkie osoby chętne do uczestnictwa w projekcie mogą zgłosić się osobiście w muzeum lub na stronie
https://www.facebook.com/muzeotrasy/

 

 

 

 

 

"Muzeum po raz drugi brało udział w konkursie, który został ogłoszony przez Muzeum Sztuki w Łodzi na dofinansowanie projektów z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura 2016-2018".  Jeżeli chodzi o sam konkurs , to był on trzyetapowy, bo rozpoczynał się warsztatami wiosennymi warsztatami w naszym muzeum, gdzie była informacja o tym konkursie. W tym konkursie brało udział około 30 uczestników z naszego miasta i okolic. Natomiast drugi etap, to napisanie projektu czyli wypełnienie formularza z celami, rezultatami i partnerami. I tutaj, myślę, że taką troszkę trudnością było, chociaż nie wiem czy to jest trudność,  wymogiem nowym było partnerstwo już nie z jednym partnerem, jak w zeszłym roku, tylko dwoma partnerami, w tym z sektora edukacji i najlepiej niezależnego artystę spoza Tomaszowa, bo chodziło o ponad lokalność. My jeszcze do ponad lokalności dodaliśmy dobre praktyki z muzeum w Bełchatowie czyli Giganci mocy. Myślę, że to też było ogromnym plusem. Również partnerstwem jest nasze partnerstwo stałe z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum, co też zawarliśmy w naszym projekcie. Ale myślę, że same muzeotrasy,  samo założenie interaktywnego sposobu zwiedzania nie przez muzealników, tylko przez osoby z zewnątrz, jako efekt partycypacji zapunktowało i to spowodowało, że nasz projekt został doceniony, nasz projekt został dofinansowany, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Jeżeli chodzi o szkoły, to tak, trudny wybór. Natomiast Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Tomaszowie współpracuje z nami stale, uczestnicząc w różnych formach działań.  Mają jeszcze ostatnie klasy gimnazjalistów takich,  którzy uczestniczyli w różnego rodzaju forma muzealnych. Stąd ten wybór, bo i najbliżej, ponadto współpraca jest rewelacyjna. Więc partnerzy, myślę, będą mieli świetne relacje i dzięki temu, mam nadzieję, że projekt będzie po prostu dobry." - powiedziała o tym, jak udało się wygrć konkurs i wybrać partnerów do projektu Dorota Bill-Skorupa, dyrektor muzeum.

"Jesteśmy współpartnerami projektu Muzeotrasy. Myślę, że dlatego uczestniczymy w tym projekcie, że nasi uczniowie jak i nasi nauczyciele bardzo czynnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju lekcjach i zajęcia proponowanych przez muzeum. Nasza młodzież bardzo chętnie, bardzo często uczestniczy w wystawach. które są tutaj czynione. Kilku nauczycieli również w szkoleniach i myślę że dlatego tam współpracę nam zaproponowano. Oczywiście jest nam bardzo miło. Jeżeli chodzi o nasze zadania w projekcie, to myślę, że będą one przede wszystkim odnosiły się do celu głównego, czyli do stworzenia muzeotrasy, ponieważ nasi wychowawcy, dwoje, i nasi uczniowie, myślę,  że około 10 osób, będą tworzyły te ścieżki, którymi później tomaszowianie będą mogli zwiedzać muzeum." - powiedziałą Aneta Jarząbek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim, uczestnika projektu.


 Kajetan Luteracki brał udział już w kilku naszych projektach. Od 2015 roku współpracujemy. Początkowo były to projekty, na które mieliśmy niewielkie dofinansowanie, ale efekty były piękne, bo to był np.  "Taniec nie tylko pałacowy z historią w tle ". "Uwolnić z magazynów", to już był duży projekt, duże przedsięwzięcie. Teraz Muzeotrasy. Jeszcze był "Rany Jurek",  tak że tych projektów troszeczkę było." = powiedziała Dorota Bill-Skorupa kilka słów o tym, jak został wybrany Kajetan Luteracki, który doskonale sprawdził się w wielu poprzednich projektach.

"Znalazłem się tutaj dzięki poprzedniemu projektowi, realizowany w ramach tego samego projektu, Koalicja Kultury, to się nazywało "Uwolnić z magazynów", czego efektem była wystawa stworzona podczas trwania całego projektu, stworzona z rzeczy, które znaleźliśmy w magazynach muzealnych czyli głównie były te eksponaty, które jeszcze nie były wykorzystywane, jeszcze były niepokazywane. No i teraz przeszliśmy do kolejnego projektu, który ma za zadanie stworzyć dwie co najmniej, trasy zwiedzania muzeum. Zakładamy,  że będą to trasy polisensoryczne, czyli będą oddziaływać na różne zmysły odbiorców, poprzez dotyk, poprzez słuch. Będziemy starać się przybliżyć eksponaty, bądź ich historię i strukturę tutejszego muzeum, regionu. Będziemy starali się stworzyć te muzeotrasy z grupą osób w różnym wieku. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć efektów. To będzie bardzo stymulujące, żeby wejść w interakcje z ludźmi i odpowiedzieć właściwie na ich realne potrzeby. 15 września będę prowadzić warsztaty z zakresu komunikacji wizualnej. Komunikacja wizualna to jest praktycznie wszystko co do nas dociera, od plakatów, poprzez banery, ulotki czy symbole i piktogramy kierujące nas do wyjścia w danych w placówkach. Będziemy starali się stworzyć muzeotrasy w oparciu o wiedzę, właśnie taką, która pomoże nam sprawnie i efektywnie budować te znaki i kierować ludzkim spojrzeniem tak, aby to wszystko było intuicyjne i przystępne." - powiedział artysta niezależny, również partner projektu, Kajetan Luteracki.

 

 

~~

 

 

 

„MUZEUOTRASY – aktywne zwiedzanie tomaszowskiego Muzeum” to muzealny projekt edukacyjny  o charakterze partycypacyjnym, skierowany do różnych grup wiekowych ( dzieci, młodzież i osoby dorosłe). Projekt ma na celu przybliżenie uczestnikom Projektu, poprzez zajęcia warsztatowe i spotkania w Muzeum, specyfiki działalności placówki i jej zasobów. Projekt obejmować będzie dziesięć spotkań muzealnych   - w tym zajęcia warsztatowe przybliżające działalność Muzeum, , zbiory, ciekawostki , różnorodność metod upowszechniania Muzeum, różne formy komunikacji wizualnej, stymulacji polisensorycznej oraz wizytę studyjną  „ Jak robią to inni” w interaktywnym muzeum  Giganci Mocy w Bełchatowie, z możliwością wybrania jednej z dwóch oferowanych przez Muzeum audiowycieczek. Efektem Projektu będzie opracowanie przez uczestników  bezpośrednich co najmniej dwóch tras zwiedzania tomaszowskiego Muzeum w sposób interaktywny, nietypowy w formie, skierowanych do określonych, wybranych przez uczestników, grup odbiorców( np. rodziny, młodzież, seniorzy osoby dorosłe, zwiedzający indywidualny lub zwiedzający grupowo).


Projekt jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi
w ramach konkursu „ Koalicje Kultury” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „ Bardzo Młoda Kultura 2016- 2018” .
Partnerami w realizacji Projektu są: Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim – Szkoła Podstawowa Nr 11 i niezależny artysta Kajetan Luteracki – Koordynator Projektu.
Termin realizacji Projektu: 1 lipca – 16 listopada 2018 r.


Odbiorcami  bezpośrednimi Projektu będą dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Grupa 15 - 20 osób – uczestników dziesięciu 120 minutowych  warsztatów muzealnych . Rekrutacja trwać będzie do 31 sierpnia 2018 r. Odbiorcami pośrednimi - zaproszeni goście na podsumowanie Projektu „ Zwiedzać aktywnie -  Muzeaotrasy” ( ok 70 osób) oraz zwiedzający Muzeum korzystający z wybranej Muzeaotrasy
Cel główny: wzrost poziomu uczestnictwa mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i regionu w przedsięwzięciach z zakresu edukacji i animacji kulturowej, poprzez zwiększenie dostępności dziedzictwa kulturowego dla różnych środowisk i grup wiekowych  oraz wzrost współpracy  pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury, oświaty i niezależnego artysty;
Cele szczegółowe: Wzrost współpracy i partnerstwa muzeum z instytucjami i osobami działającymi w sektorze kultury i edukacji organizacjami pozarządowymi;  Zwiększenie dostępu do wydarzeń kulturalnych i możliwości uczestnictwa w  bezpłatnych  muzealnych spotkaniach warsztatowych łączących kulturę, historię, tradycję, sztukę i przyrodę,  oraz opracowanie co najmniej dwóch tras zwiedzania tomaszowskiego Muzeum w sposób interaktywny, nietypowy w formie, skierowanych do określonych, wybranych przez uczestników, grup odbiorców pobudzających do aktywności, rozbudzających zainteresowanie i chęć poznawania dziedzictwa kulturowego z wykorzystaniem nauczania polisensorycznego. Popularyzacja ponadlokalności poprzez współprace z artystą z Łodzi
i wizytę studyjną w Bełchatowie ( wzorowanie się na „ dobrych praktykach sąsiadów), Ukształtowanie w świadomości społeczności potrzeby korzystania z oferty muzealnej; Poszerzenie  wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego regionu, jego znaczenia w historii, tradycji  i kulturze naszego narodu poprzez bezpośredni kontakt z muzealium.  Ukształtowanie w świadomości społeczności lokalnej potrzeby korzystania   z propozycji instytucji kultury, w tym działań muzealnych, zmiana postrzegania Muzeum –  jako „Skarbnicy” dziedzictwa kulturowego oraz miejsca żywej kultury i miejsca spotkań
i rozwijania zainteresowań, otwartego, przyjaznego dla wszystkich grup wiekowych, pozwalającego na spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny, kreatywny i efektywny. Rezultaty: Zwiększenie poziomu uczestnictwa mieszkańców Tomaszowa Maz. w przedsięwzięciach kulturalno–edukacyjnych poprzez zrealizowanie dziesięciu bezpłatnych spotkań muzealnych poszerzających wiedzę o muzealiach, muzeum
i dziedzictwie kulturowym regionu; wzrost współpracy i partnerstwa między instytucjami , organizacjami działającymi w sektorze kultury, edukacji i niezależnymi animatorami
( artystami) oraz działań  i współpracy ponadlokalnej,  wzrost dostępności dziedzictwa kulturowego, wzrost wiedzy o dziedzictwie regionu, opracowanie i wydanie w formie papierowej jako karty zadań) co najmniej dwóch tras zwiedzania tomaszowskiego Muzeum w sposób interaktywny, nietypowy w formie, skierowanych do określonych, wybranych przez uczestników, grup odbiorców pobudzających do aktywności, rozbudzających zainteresowanie i chęć poznawania dziedzictwa kulturowego z wykorzystaniem nauczania polisensorycznego jako efektu partycypacji społecznej w działania edukacyjne Muzeum, poprawa postrzegania muzeum jako miejsca spotkań, dialogu przyjaznego dla wszystkich grup wiekowych i różnych grup zainteresowań; integracja międzypokoleniowa oraz pogłębianie wiedzy  z wykorzystaniem nowoczesnych metod edukacyjnych według zasady „ bawiąc – uczyć” i „nauka poprzez działanie”.


WSTĘPNY HARMONOGRAM PROJEKTU 
„MUZEUOTRASY – AKTYWNE ZWIEDZANIE TOMASZOWSKIEGO MUZEUM”
realizowanego dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi
w ramach konkursu „ Koalicje Kultury” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „ Bardzo Młoda Kultura 2016- 2018”
W partnerstwie z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym Nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim – Szkołą Podstawową Nr 11 i niezależnym artystą Kajetanem Luterackim

23 lipca 2018 ro godz. 11.00 – konferencja prasowa w Muzeum

Do 31 sierpnia 2018 r. rekrutacja bezpośrednich uczestników Projektu

Do  1 września 2018 r. - działania przygotowawczo – organizacyjne

Do 31 października 2018 r.  - działania promocyjno – informacyjne

Od 1 sierpnia do 14 września 2018 r. - działania administracyjno – techniczne związane
z realizacją projektu

Od 14 września do 31października 2018 r. - realizacja 10 spotkań muzealnych –zajęć warsztatowych, wizyty studyjnej, tworzenie muzeotras

Wstępny harmonogram spotkań muzealnych:
1. 14 IX  w godz. 17.00 – 19.00- Poznajmy się” działania zapoznawcze- przedstawienie zespołu projektowego, podział obowiązków i zasad działania Projektu,  przybliżenie wystaw stałych poprzez grę terenową „Muzeoquest z historią w tle”
2. 15 IX  w godz. 10.00 – 12.00 -  Muzealni tropiciele –– zapoznanie z dziejami muzealnictwa, historią tomaszowskiego Muzeum i jego zbiorami - wcielanie się w rolę muzealników, opracowywanie obiektów, tworzenie wystawy z własnych obiektów
3. 15 IX -  w godz. 12.00 – 14.00 - Komunikacja wizualna co to znaczy? teoria i praktyka
4. 21 IX w godz. 17.00 – 19.00 - „ Telefon i Muzeum… Współczesne narzędzia promocyjne, edukacyjne  i … w pigułce” –  warsztaty i prezentacja multimedialna
5. 22 IX w godz. 10.00 – 12.00  - „ Zmysły w procesie poznawania świata” warsztaty
z polisensoryką w tle
6. 29 IX w godz. 10.00 – 14.00 – „ Jak robią to inni” wizyta studyjna w interaktywnym muzeum Giganci Mocy w Bełchatowie
7. 5 X w godz. 17.00 – 19.00 – Muzeotrasy …. – opracowywanie tras zwiedzania tomaszowskiego Muzeum, (przygotowanie kart zwiedzania do druku, zakup pomocy
i materiałów niezbędnych do realizacji Muzeotras).
8. 6 X w godz. 10.00- 12.00 - Muzeotrasy …. – opracowywanie tras zwiedzania tomaszowskiego Muzeum,
9. 12 X w godz. 17.00 – 19.00 Muzeotrasy …. – opracowywanie tras zwiedzania tomaszowskiego Muzeum,
10. 13 X w godz. 10.00 – 12.00 - Muzeotrasy …. – opracowywanie tras zwiedzania tomaszowskiego Muzeum,

19 X/ 20 X – spotkanie z grupa influenserską, ewaluacja tras
Promocja Projektu – akcja promocyjna pt.” Słyszał Pan o Muzeotrasach?”, (promocja
w terenie)

26 X w godz. 17.00  - Uroczysty finał  - zakończenie projektu. Krótki wykład i podsumowanie projektu i prezentacja dokumentacji fotograficznej i filmowej oraz –uroczyste udostępnienie Muzeotras zaproszonym gościom i zwiedzającym Muzeum,

Do 16 XI 2018 r. podsumowanie, ewaluacja i rozliczenie Projektu

 

 


Rozpoczęcia realizacji muzealnego projektu edukacyjnego o charakterze partycypacyjnym pt. „Muzeotrasy"

Rozpoczęcia realizacji muzealnego projektu edukacyjnego o charakterze partycypacyjnym pt. „Muzeotrasy"

Rozpoczęcia realizacji muzealnego projektu edukacyjnego o charakterze partycypacyjnym pt. „Muzeotrasy"

Rozpoczęcia realizacji muzealnego projektu edukacyjnego o charakterze partycypacyjnym pt. „Muzeotrasy"

Rozpoczęcia realizacji muzealnego projektu edukacyjnego o charakterze partycypacyjnym pt. „Muzeotrasy"

Rozpoczęcia realizacji muzealnego projektu edukacyjnego o charakterze partycypacyjnym pt. „Muzeotrasy"


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Kelner zastrzelił się z miłościBiałobrzeska Majówka na łąceWalka o rynek – jak sprawdzić, kto jest konkurencją dla Twojego biznesu?Dzień Otwarty u WyspiańskiegoWielki sukces Zuzanny Linowskiej w Międzynarodowym Konkursie GraficznymPiłkarskie starcie na kinowym ekranieJuż od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Dwa zaginięcia i dwa szczęśliwe odnalezieniaKompletnie wycieńczony błąkał się po lesieDrzewko za makulaturęMuzyczna zapowiedź lata w Tomaszowie3 kluczowe aktualizacje, które natychmiast poprawią twoje świadectwo energetyczne
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Białobrzeska Majówka Białobrzeska Majówka Piknik rodzinny pod tytułowym hasłem odbędzie się 11 maja w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39. Organizatorzy przygotowali dla jego uczestników wiele atrakcji. Będzie z nich można skorzystać w godz. 16−19. Wstęp wolny. Na najmłodszych czekać będzie m.in. gra terenowa z nagrodami, a także: ogromna zjeżdżalnia, stoiska plastyczne, na których wykonać będzie można np. makramowy breloczek, ścieżka sensoryczna i tor przeszkód. Nie zabraknie też ogromnych baniek mydlanych, balonów, szczudlarza i cukrowej waty. Główną atrakcją dla dzieci będzie magik Pan Buźka, który przedstawi show „Magia Żółtoksiężnika”. Dużo będzie działo się również na scenie. Zaprezentują się m.in.: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, DFC Latino, uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych z MCK Za Pilicą, a w bajkowy świat przeniesie wszystkich grupa teatralna „Zeróweczka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Białobrzegach, która pokaże nagrodzony Złotą Maską na tegorocznych Tomaszowskich Teatraliach spektakl „Królewna Śnieżka”. Będzie też czas dla Kwadransowych Grubasów, z którymi wspólnie świętować będziemy 25-lecie działalności klubu. Na stoiskach partnerów wydarzenia będzie można przybić piątkę z Miśkiem i Kropelką, zagrać w koło fortuny, sprawdzić umiejętności językowe czy wykonać kolorową pracę plastyczną. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji koordynatora opieki onkologicznej oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Dostępny będzie również punkt Nadleśnictwa Smardzewice, w którym będzie można otrzymać sadzonki drzew. Nie zabraknie również wozu strażackiego, do którego będzie można wsiąść, i pokazów pierwszej pomocy prowadzonych przez druhów z OSP w Białobrzegach. Na sali koncertowej dostępne do obejrzenia będą dwie wystawy: prac malarskich artystów ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków oraz uczestników zajęć malarstwa i rysunku w MCK Za Pilicą. Na stoiskach będzie można również zakupić słodkie ciasta oraz ciepłe dania, jak np. grillowaną kiełbaskę czy pyszne pierogi.Wstęp na wydarzenie jest wolny.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.05.2024
Food trucki Food trucki Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Piknik rodzinny organizowany przez Sowa Events bedzie miał do zaoferowania mnóstwo atrakcji.Dla głodomorów przyjadą foodtrucki reprezentujące kuchnie z całego świata. Wśród serwowanych dań nie może zabraknąć: amerykańskich burgerów, hiszpańskich churrosów, frytek belgijskich, węgierskich langoszy, tajskiego padthaia oraz wiele innych przysmaków z różnych zakątków naszego globu.Dla spragnionych będzie przygotowana strefa orzeźwienia, czyli stoisko pełne dobroci. Serwujemy tam autorską lemoniada, zmrożoną granite i wiele innych.Między stoiskami będzie przygotowany specjalny food court gdzie zostaną porozkładane ławostoły, leżaki oraz parasole. Można więc śmiało zaprosić całą rodzinę i wygodnie spędzić czas zajadając się serwowanymi specjałami, słuchając przy tym przyjemnej muzyki.Będzie również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Będzie stoisko z balonami i zabawkami oraz stoisko z watą cukrową. Bedą również przygotowane dmuchane zamki na których dzieciaki beda mogły spędzić radosne chwile skacząc i bawiąc sie w najlepsze.DODATKOWO I BEZPŁATNIE ZAPRASZAMY NA:SOBOTA:- 12:00 - 16:00 - Spotkanie z ulubionymi postaciami z topowej bajki o dzielnych pieskach! Szykujcie aparaty i szerokie uśmiechy :)NIEDZIELA: - 12:00 -12:45 - Koncert "JAK Z BAJKI" - uzdolnieni ludzie filmu, muzyki, teatru i animacji przeniosą Was w magiczny świat muzyki z największych hitów filmów animowanych! - 12:00 - 18:00 - Animatorzy do Waszej dyspozycji! - zabawy ruchowe, sportowe, skręcanie balonów, zabawy z chustą klanza, mini zajęcia plastyczne i wiele innych - nudzie mówimy STOP!- 12:00 - 18:00 (z przerwami) - Bańki mydlane w niecodziennym wydaniu - daj się zamknąć w giga bańce! - Warto zapomnieć o gotowaniu w domu tego weekendu. Warto zabrać rodzinę i cudownie spędzić ten czas z Food truckami. Kulinarne święto już od 17 do 19 Maja w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: tomaszowiankaTreść komentarza: Weź chłopie ,,urlop,,od komentowania ,czasem zgadzam się bo prawda leży po środku ale częściej ,,przeginasz,, wrzuć na luz i zapomnij o minionych czasach.Źródło komentarza: Zmiany w ProkuraturachAutor komentarza: SabrinaTreść komentarza: Jak zawsze same pyszności, już dzisiaj szykujmy kasę bo warto posmakować, pewnie znów będą tłumy.Źródło komentarza: Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Autor komentarza: GgTreść komentarza: Nigdy nie zrozumiem dlaczego te chłody, uroczyste pożegnania, ordery skoro oni robią swoją robotę za którą mają pensje jak każdy w budżetówce. A nawet palcem nie tkną więcej niż muszą mieć zrobione a często poniżej minimum. Do tego poświęcenia że biurka a praca fizyczna to 2 światy. No i moje ulubione dlaczego np kadrowa musi mieć mundur i wcześniejsza emeryturę? Dla rodziny wszystkoŹródło komentarza: Marcin Dulas od dzisiaj nowym komendantem Straży PożarnejAutor komentarza: tomaszowiankaTreść komentarza: Przed laty przy wejściu do Rezerwatu Niebieskie Żródła, pani sprzedawała lody z gałki, były przepyszne przyciągające mieszczuchów najpierw na te lody. Aby póżniej smakując loda spacerkiem dojść do Modrych Wód.Źródło komentarza: Średniowiecze w SkansenieAutor komentarza: ....Treść komentarza: 19 maja komunie.....Źródło komentarza: Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Autor komentarza: ZygaTreść komentarza: Ten skur... Nie powinien wyjsc z pudla . A domi wyskoczyla z balkonu zeby sie ratowac bo chcial ja zabic!! Porazil ja paralizatorem i na sidatek ogolil glowe !! Jak teraz nie zmadrzeje to czarno to widze ..Źródło komentarza: Agresor z Szerokiej trafił do aresztu.
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 340 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 340 Cena: Do negocjacjiZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 340 w rozmiarze 120×200 cm w kolorze buk z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk.Wyjątkowa propozycja wśród łóżek, zaprojektowana z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników o zwiększonej masie ciała. Wzmocniona konstrukcja, szersze leże oraz dostosowane do dużych obciążeń napędy, pozwalają na korzystanie z tego łóżka przez użytkowników o maksymalnej wadze do 215 kg. Z uwagi na ponadprzeciętne parametry techniczne, łóżko PB 340 przeznaczone jest szczególnie dla pacjentów bariatrycznych.DETALE PRODUKTU:1. Szerokość leża 100 i 120 cm4. Wytrzymałe, higieniczne leże2. Dopuszczalne obciążenie 250kg5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Nowoczesny napęd podnoszenia łóżka6. Osłona frontu (opcja)OPCJE:osłona frontu • zmiana długości i szerokości leżaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze250 kgMaksymalna waga użytkownika215 kgRegulacja wysokości leża:od 30 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 112 (132) cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:109,8 (123,5) kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama