Kolejne spotkanie dla seniorów w Ujeździe

  • 19.07.2018, 11:31
  • Joanna Sztymelska
Kolejne spotkanie dla seniorów w Ujeździe
W środę, 18 lipca 2018 roku, w Domu Seniora Comfort Life w Ujeździe odbyło się spotkanie w ramach projektu "Aktywizacja Seniorów z gminy Ujazd i powiatu piotrkowskiego", finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Pomysłodawcą projektu jest Jolanta Schmidt, która wspólnie z członkami stowarzyszenia Towarzystwo Senioralne "Komfortowe życie" napisała projekt, który został przez Samorząd Województwa Łódzkiego sfinansowany. Warsztaty będą realizowane do grudnia 2018 roku.

 

Środowe spotkanie prowadzili neuroterapeuci z Centrum Diagnozy, Terapii i Neurorozwoju „Neuronek” w Łodzi z dyrektor Marią Jankowską-Tracz na czele, którzy stworzyli cykl warsztatów z rękodzieła, decoupage i florystyki. Poza dyrektor Centrum z seniorami pracowali też: Tomasz Tracz i Edyta Spalińska - koordynator artystyczny sekcji warsztatów. Tym razem Seniorzy podzieleni na grupy wykonywali kolorowe dzwonki, a grupa druga wypalała w drewnie.


- Dziś po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć seniorów podczas zajęć pod tytułem "Aktywizacja Seniorów z gminy Ujazd oraz powiatu piotrkowskiego. Ponadto gościem specjalnym dzisiejszych zajęć był Marszałek Województwa Łódzkiego, a także zespół ludowy "Łucy Babki". Jestem bardzo szczęśliwy gdy Seniorzy tak licznie przybywają na nasze zajęcia. Jest to dowód na to, że podjęliśmy słuszną decyzję angażując się w ten projekt. Dziś przyszła pora na decoupage. Seniorzy wypalają w drewnie motywy ludowe. Prace wykonane podczas poprzednich zajęć są dowodem talentu i uznania osób starszych goszczących w naszej placówce. Z dumą je wyeksponowaliśmy,  Stanowią prawdziwą ozdobę dla naszej jadalni - powiedział Daniel Cyran, dyrektor Domu Seniora "Comfort Life" w Ujeździe.


 

Minirecital przedstawił Zespół Ludowy "Łucy Babki" z gminy Ujazd, który zaprezentował dowcipną, wesołą scenkę, która przeprowadziła uczestników przez różne kontynenty i kraje świata. Zespół pracuje pod kierunkiem Mirosława Zielińskiego. Kolejne spotkanie z neuroterapeutami z Centrum Diagnozy, Terapii i Neurorozwoju "Neuronek" z Łodzi odbędzie się 28 sierpnia 2018 roku. W środowych zajęciach udział wziął tez Dariusz Klimczak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

 

- Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego to jest nowa inicjatywa, natomiast ciesząca się dużym zainteresowaniem. W tym naborze zwiększamy pulę pieniędzy. Projekty można zgłaszać bardzo śmiało,  ponieważ konkurencja jest z jednej strony trochę duża, ale nie na tyle duża, żeby wyeliminować większość projektów. Każdy ma szansę.  Czy to są projekty realizowane przez młodych ludzi, osoby w średnim  czy w dostojnym wieku. Te projekty mają taką samą szansę. Wszystko zależy od pomysłu, inwencji twórczej, no i oczywiście od liczby uzyskanych głosów. Zapraszam bardzo serdecznie do tego, żeby obserwować wszystkie wydarzenia związane z Budżetem Obywatelskim, ponieważ wszyscy my, mieszkańcy województwa łódzkiego, a także goście, jesteśmy zaproszeni do uczestnictwa w nich. Mnie bardzo cieszy, to że część projektów poświęcona jest osobom starszym, seniorom, osobom w dostojnym wieku. Takie projekty realizowane są między innymi w powiecie tomaszowskim, piotrkowskim, ale także z drugiej części województwa, zaczynając od powiatu skierniewickiego, poprzez kutnowski do północy województwa. One pięknie komponują się z inicjatywami budżetowymi województwa. Myślę tutaj o pierwszej inicjatywie w historii województwa czyli Wojewódzkich Senioraliach. Cyklu pięciu imprez w różnych częściach naszego regionu, podzielonych na stolice dawnych województw. Tam będą się odbywały na przełomie sierpnia i września radosne święta, jak sama nazwa wskazuje. Senioralia nawiązują do studenckich Juwenaliów. Przeznaczone są one dla seniorów zarówno tych zorganizowanych w różnego rodzaju związkach, ale także dla osób indywidualnych. Będą koncerty, zadania związane z kulturą, edukacją, będzie przede wszystkim integracja. Zapraszam wszystkich chętnych i zainteresowanych do obserwowania stron Urzędu Marszałkowskiego,  Regionalnego Centrum Polityki Społecznej, gdzie znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje, które posłużą do tego, aby jak najłatwiej szybciej znaleźć się w tych miejscach. Dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego, opoczyńskiego, rawskiego, piotrkowskiego jest dobra wiadomość, ponieważ w niedalekiej odległości będą organizowane Senioralia na początku w Skierniewicach, a później w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam - mówi Dariusz Klimczak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

 

- Znajdujemy się teraz w Domu Opieki "Comfort Life", w którym mamy przyjemność realizować projekt dedykowany dla seniorów z gminy Ujazd i powiatu piotrkowskiego. Inicjatywa potrzeby realizacji takiego zadania wyszła od seniorów. To oni, dzięki temu, że współpracują z seniorami z powiatu piotrkowskiego, zwrócili się do nas, żebyśmy ich wsparli w pozyskaniu środków. Jako gmina Ujazd udzieliliśmy silnego wsparcia merytorycznego przy pisaniu wniosku, przy pozyskiwaniu głosów. Dzięki samorządowi województwa łódzkiego udało się ten projekt sfinansować. Dziś mamy przyjemność być obecnie na zajęciach gdzie grupa 30 seniorów z gminy Ujazd jak również z powiatu Piotrkowskiego uczestniczy w szerokiej gamie zajęć - powiedziała Dominika Marjańska, skarbnik gminy Ujazd, obecna na spotkaniu w imieniu Artura Pawlaka, wójta gminy Ujazd.


 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (27)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe