Muzyczna podróż z Andrzejem Tyszko

  • 07.03.2016, 21:41
  • Mariusz Strzępek
Muzyczna podróż z Andrzejem Tyszko
W miniony piątek nasze miasto odwiedził znany fotografik, specjalizujący się w tematyce muzycznej, Andrzej Tyszko. Artysta, często określany następcą Marka Karewicza, sam się od tego odżegnuje, podkreślając, że pan Marek to wybitny reportażysta, a on sam specjalizuje się w fotografii studyjnej.

Inicjatorem spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej był znany tomaszowski entuzjasta muzyki, właściciel Galerii we Wsi Niebrów, Krzysztof Jochan. Spotkanie odbywało się w kameralnej i luźnej atmosferze.

 

Andrzej Tyszko opowiadał o swoich kontaktach i pracy z największymi gwiazdami rocka i jazzu lat, z którymi miał do czynienia na przestrzeni ostatnich 30 lat. To one są bohaterami przygotowanego przez autora albumu zatytułowanego "Twarze Muzyki".

 

Na kolejnych stronach pięknie wydanego albumu spotykamy takie zespoły jak: Lady Pank, Oddział Zamknięty, TSA, Perfect, Maanam, Budka Suflera, Bajm, T. Love i wiele innych. Są też wybitne postacie ze świata jazzu: Hanna Banaszak, Ewa Bem, Tomasz Stańko, czy Stanisław Sojka. Andrzej Tyszko podkreśla, że bliżej mu do tego drugiego gatunku muzycznego.

 

W trakcie spotkania, pojawiły się muzyczne wspomnienia, anegdoty oraz interesujące opowieści, związane z sesjami zdjęciowymi, występujących na zdjęciach wykonawców. Uczestnicy dzielili się też swoimi wspomnieniami. 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe