Pola Nadziei - Razem zbudujemy hospicjum

  • 16.04.2018, 19:28
  • Joanna Sztymelska
Pola Nadziei - Razem zbudujemy hospicjum
W niedzielę, 15 kwietnia 2018 roku, przed tomaszowskimi kościołami odbywała się zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Pola Nadziei".

Akcja "Pola Nadziei" organizowana jest  w Tomaszowie Mazowieckim od dziesięciu lat. Pomysł, żeby w ten sposób zdobywać pieniądze na zakup sprzętu dla Domów Pomocy Społecznych, podsunęła nauczycielka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim, Mariola Rychlik. Wraz z księdzem Grzegorzem Chirkiem są koordynatorami akcji. Do współpracy zaprosili przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.


 

W niedzielę kwestę zorganizowali uczniowie klasy I biologiczno-chemicznej z II LO. Przed tomaszowskimi kościołami zbierali pieniądze, a za każdy datek do puszki darowali piękne, żółte żonkile, symbol "Pól Nadziei". Kwesty zorganizowane zostały także przed kościołami w: Spale i Chorzęcinie.


Już od dwóch lat zebrane pieniądze są odkładane na budowę hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim. Pomysłodawcą powstania hospicjum jest ksiądz Grzegorz Chirk z zarządzaną przez niego Fundacją "Dwa skrzydła".
 

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe