Dramat na przejeździe

  • 21.10.2020, 16:05 (aktualizacja 27.10.2020, 10:50)
  • redakcja
Dramat na przejeździe
Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 21 października 2020 roku przed godziną 14.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Prażki w gminie Będków. Śmierć poniosło dwóch mężczyzn podróżujących volkswagenem passatem.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pociąg osobowy relacji Zielona Góra - Warszawa Wschodnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym  zderzył się z osobowym volkswagenem, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Zarówno 46-letni kierujący jak i pasażer volkswagena ponieśli śmierć na skutek odniesionych obrażeń. Maszynista pociągu był trzeźwy. Na miejscu pracują policjanci, prokurator, strażacy oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego. Trwa potwierdzanie tożsamości drugiej ofiary, ustalanie świadków i zabezpieczanie śladów.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Komunikat, 21 października 2020 r.

Po zdarzeniu na przejeździe zmiany w komunikacji na linii Koluszki – Częstochowa

Dzisiaj około godz. 13.00 na przejeździe kolejowo-drogowym pomiędzy stacjami Rokiciny a Baby (linia pomiędzy Częstochową a Koluszkami) z nieustalonych przyczyn samochód osobowy wjechał  pod pociąg relacji Zielona Góra – Warszawa Wschodnia.  

Przejazd zabezpieczony sygnalizacją świetlną.

W zdarzeniu pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Niestety, dwie osoby podróżujące samochodem zginęły. Na miejscu są służby ratownicze. Teren jest zabezpieczony, trasa jest nieprzejezdna. Ustalany jest stan lokomotywy i toru.

Ze względu na przerwę w ruchu pociągów ustalane są zmiany w komunikacji regionalnej i dalekobieżnej. Informacje o zmianach podane zostaną na stacjach i przystankach.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 22.10.2020, 18:55
Nigdy nie zapomnę jak przed Piotrkowem jadąc w pośpiesznym przejeżdżałem przez przejazd z podniesionymi szlabanami...
?
? 21.10.2020, 18:24
Auto jeszcze pojeździ. Koła całe, z góry go tylko złapał, więc i podwozie jest ok. Tym bardziej, że to niemiecka solidna konstrukcja.

Pozostałe