Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 19:12
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Orteza stawu biodrowego - Orliman

Orteza stawu biodrowego - Orliman

Opis

Opis:

modułowa orteza biodra stabilizująca staw biodrowy jest rozwiązaniem uwzględniającym możliwość zastosowania jednej ortezy na prawą lub lewą stronę. Rdzeń ortezy wykonany jest z materiału termoplastycznego o wysokiej gęstości. Elementy składowe stabilizatora to: obejma biodrowa, obejma uda. Oba te elementy połączone są zewnętrzną szyną, która pozawala na dowolne kątowe ustawienie odwiedzenia lub przywiedzenia kończyny dolnej w stawie biodrowym, ponadto regulacja zgięcia od 0° do 90°, w odstępach co 10°.

W dystalnej części obejmy udowej, po jej wewnętrznej stronie znajduje się regulowany na długość element zapewniający lepsze oparcie ortezy na udzie. Obie obejmy, biodrowa i udowa, posiadają szeroki zakres regulacji ułatwiający dopasowanie stabilizatora do budowy anatomicznej pacjenta.

Paski dociągowe na udzie składają się z dwóch klamr/zapięć i pasków zębowych co pozwala na szybkie zapięcie i rozpięcie ortezy. Cała orteza pokryta jest welurowym materiałem pokryciowym ograniczającym kontakt ciała pacjenta z elementami termoplastycznymi.

Spełnia on funkcje ochronne zabezpieczając użytkownika przed ewentualnymi otarciami ciała oraz zapewnia wysoki komfort w kontakcie bezpośrednim z ciałem. Taśmy velcro pozwalają na szybki demontaż velurowego wyścielenia całej ortezy, jednocześnie, takie rozwiązanie, zapewnia utrzymanie ortezy w czystości. Konstrukcja pozwala na ograniczenie lub blokowanie ruchów zgięcia/wyprostu, kontrolę wielkości odwiedzenia/przywiedzenia oraz rotacji uda w stawie biodrowym.

Zalecenia:

pooperacyjnie po endoprotezoplastyce stawu biodrowego; powikłania po artroplastyce lub na skutek repozycji endoprotezy; po usunięciu przemieszczonej lub niestabilnej endoprotezy; po resekcji głowy kości udowej; złamania; osteoporoza.Kolor:szary.

Tabela - rozmiary:

ROZMIAR 1 2
Obwód uda (cm) 60-102 90-132
Obwód pas/biodra (cm) 40-54 50-64Strona www: http://www.med-sklep.pl


Podziel się

570 019 100
Wyślij wiadomość
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki dopasowany do potrzeb użytkownikaW naszej ofercie dostępny jest lekki, aluminiowy wózek inwalidzki, zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią mobilność, wygodę i możliwość indywidualnego dopasowania sprzętu do codziennego funkcjonowania.Wózek posiada składaną krzyżakowo ramę aluminiową, zintegrowany z ramą podnóżek oraz możliwość wyboru przedniej części ramy — z przewężeniem lub bez. Dostępne są także trzy długości ramy, co pozwala lepiej dopasować konstrukcję do wzrostu, sylwetki i sposobu poruszania się użytkownika.Komfort jazdy zwiększa oparcie z regulacją napięcia pasami, poduszka siedziska oraz możliwość regulacji środka ciężkości, kąta i wysokości siedziska. Do wyboru są różne rozmiary i rodzaje kółek przednich, szeroka gama kół tylnych na szybkozłączkach, a także kamber 0,5° lub 3°. Wózek można wyposażyć w ciągi aluminiowe lub stalowe oraz hamulce dociskowe pionowe albo poziome.To sprzęt, który można skonfigurować bardzo indywidualnie — od koloru ramy i tapicerki, przez rodzaj rączek do pchania, po rozwiązania dla osób z większymi potrzebami stabilizacji. Dostępne są m.in. tapicerki oddychające, ciągi dla tetra- i paraplegików, zagłówek, pas, kamizelka, klin, pasy odwodzące nogi, kółka podporowe, osłony na szprychy, śpiwór oraz plecak.Wózek wyposażony jest również w boczek aktywny, jednoczęściowy stopień podnóżka oraz pas podudzia. Dzięki szerokiej gamie opcji może być dopasowany zarówno do użytkownika aktywnego, jak i osoby wymagającej dodatkowego wsparcia w codziennym poruszaniu się.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów. 
Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama