Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 09:12
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Prawdziwe spiętrzenie inwestycji

Jeszcze w tym roku przygotować musimy się na spore utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko za sprawą planowanych remontów kilku ważnych ulic położonych w granicach miasta.

 

Najprawdopodobniej jeszcze przed zakończeniem inwestycji na Placu Kościuszki rozpocznie się przebudowa ul. św. Antoniego w Tomaszowie. Pierwotnie roboty te zaplanowano na ubiegły rok. Niestety powiatowi tomaszowskiemu nie udało się załapać na dofinansowanie w ramach tzw. „schetynówek”, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

Nie udało się także pozyskać dofinansowania na przebudowę ulic: Polnej, Szkolnej, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz Żwirki i Wigury.

 

Nie należy doszukiwać się tu jakichkolwiek win samorządów. Pieniędzy na inwestycje było mniej, ponieważ Rząd w znaczący sposób ograniczył środki na realizację popularnego w całej Polsce programu. W tym roku pojawiły się dodatkowe fundusze, przejęte od przedsiębiorstwa Lasy Państwowe.

 

Dodatkowym utrudnieniem może być też zapowiadana przez samorząd województwa przebudowa krótkiego fragmentu ulicy Warszawskiej. Dociążone więc jeszcze bardziej będą ulice Legionów, Nowowiejska oraz Bartosza Głowackiego, którymi już dzisiaj w godzinach szczytu trudno jest jeździć. Chyba jednak warto się będzie przez kilka miesięcy trochę pomęczyć, bo na gruntowną przebudowę wszystkich tych ulic czekamy już od wielu lat.

 

Przebudowa ulicy Św. Antoniego obejmie odcinek o długości 850 metrów od skrzyżowania z ulicą Mościckiego do ronda Tomaszowskich Olimpijczyków. W ramach prac powstaną wysepki przy przejściach dla pieszych, nowe chodniki, lewoskręty, zatoczki autobusowe i parkingowe, drogi dla rowerów, wymienione zostanie cześć oświetlenia.

 

11 kwietnia otwarto oferty w przetargu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe na realizację tej inwestycji. Wpłynęło ich 7 a najtańsza z nich opiewa na kwotę 5,2 miliona złotych. Blisko półtora miliona samorządowi powiatowemu do przedsięwzięcia dołoży miasto. Planowane zakończenie plac budowlanych zaplanowano na koniec sierpnia.


Podobnej wysokości jest budżet na przebudowę należących do miasta ulic: Polnej, Szkolnej, Żwirki i Wigury i Bohaterów Getta Warszawskiego.   

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

1@2 29.04.2014 21:32
Mam pytanie czyj to artykuł ,dlaczego pojawił się teraz , jaki ma cel mam dziwne przemyślenia- poczekam na reakcje. Odezwę się .

marudy 29.04.2014 00:09
przez takich malkontentów i defetystów nic w tym TM nie wychodzi. pozdrawiam z innego miasta!

tom 28.04.2014 23:36
a ja sie pytam kiedy skonczy sie syffff na barlickiego , to robia co jest w miare dobrze

Mieszkaniec 28.04.2014 22:50
Niech sie najpierw zabiora za remont Barlickiego. Sw. Antoniego to druga najnowsza ulica wyremontowana w Tomaszowie jesli chodzi i glowne ulice w centrum. Najnowsza byla Jana Pawla II. Jest wiecej wazniejszych i gorszych ulic niz sw. Antoniego.

niecierpliwy 24.04.2014 15:23
ech bo jak bysmy mieli w ue jakas konkretnego aktywnego czlowieka z naszego regionu takiego np. malareckiego, to moze fundusze na modernizacje mniejszych miejscowosci tez by sie znalazly. my potrzebujemy w ue ludzi, ktorzy dobrze znaja nasze problemy, bo stad pochodza i wiedza czego nam potrzeba, a nie jakis marionetek promowanych przez partie z pierwszych miejsc na listach wyborczych.

Zadowolona 23.04.2014 21:18
Pytanie czy za mojego żywota doczekam się Placu Kościuszki w takim tempie jak robią to potrzeba jeszcze z 10 lat. Litości Władzo odpowiedzialna za nasze miasto. Czas ruszyć do pracy.

... 23.04.2014 14:05
Dla odmiany proszę wyjść na spacer w butach na ocasach typu "szpilki,, a ręczę za powrót do domu w butach bez obcasów, które utkną w szczelinach pomiędzy płytami. Nie zaprzeczam, że w przyszłości będzie Pl. Kościuszki pięknym miejscem, ale różnego rodzaju fuszerki wykonawców teraz widać gołym okiem.

... 23.04.2014 13:56
A dlaczego w Warszawie mają narzekać? Wokół Grobu Nieznanego Żołnierza chodzą same wycieczki, a mieszkańcy to miejsce omijają.

Adek 22.04.2014 22:04
Tak jest i w Sopocie na Monciaku też takie same są i ile ludzi tam się rocznie przechadza i nikt nie narzeka tam bardzo ładnie są oświetlone drzewa.

Marta 22.04.2014 14:00
Ene-asz ma rację i nie twierdzi, że posiadanie samochodu to przywilej ludzi bogatych. Po prostu to prawda, że ludzie nie potrafią żyć bez samochodu, kiedy to Tomaszów można przejść max w 30 minut poruszając się po główniejszych arteriach. I to panikowanie, że na skutek remontów nie będzie można przejechać. Przecież to jest śmieszne, Tomaszów to nie Warszawa. Może warto czasami zostawić samochód, kosztuje to mniej pieniędzy, ale też i nerwów. Nam Polakom się nie dogodzi, powinniśmy się cieszyć, że coś się dzieje. Plac Kościuszki, jego nawierzchnia- zła (mimo iż ul. Piotrkowską w Łodzi wyremontowano w podobnym stylu), będzie zieleń- kpina że co to będzie za zieleń. Boże ludzie obudźcie się wreszcie!

jank 22.04.2014 09:53
jakie inwestycje, co za inwestycje - klika ulic na krzyż... troche kostki i safaltu - jakies lampy ... tomaszów masto bez sygnaslizacji swietlnej - z zapadajacymi sie ulicami typu nadrzeczna - wyludniajace sie w tempie epidemii dzumy... a ile fabryk zbuduje sie w tomaszowie w najblizszych latach...

tomaszowianka 22.04.2014 09:09
w Święta przyjechała moja ciocia w gościnę i jej krótkie słowa o Tomaszowie że miasto sprawia wrażenie wyludnionego, bez życia jak na filmach westernowych, że ludzie nie wychodzą z domów w obawie przed kim czy przed czym? nie chciałam już dodawać że przyczyną tego jest brak pieniędzy, ogólne ubóstwo tomaszowian, każdy woli siedzieć w swych czterech ścianach i nie wychylać się

22.04.2014 10:42
No i znowu bzdury. Nikt tu sie niczego nie boi. Problemem też nie sa pieniądze. Ludzie zostawcie samochody w domu i wyjdźcie na spacer. Naprawdę dla zdrowia i fizyczne i psychicznego dobrze to zrobi. Tomaszów jest na tyle mały, że można wszędzie dojść na pieszo i wrocić. 30 lat temu, kiedy nie było tylu samochodów a w 10 klatkowym bloku na 100 rodzin było pięciu posiadaczy maluchów, ludzie spacerowali po mieście. Trudno w to uwierzyc? a jednak. na niedzielnym spacerze spotykało się znajomych, a przy obecnym McDoldzie, u Wilkina i Baśniowej ustawiały sie długie kolejki amatorów lodow włoskich. W parku Rodego była super kawiarnia z ogródkiem, fortepianem i kawą. Kwitło zycie towarzyskie.

barmanka 22.04.2014 12:29
heyka! co za wsteczne myślenie a od kiedy to samochód jest oznaką bogactwa? dzisiaj większość pracujących tomaszowian musiało kupić sobie jakiś wehikuł aby dojeżdzać do pracy i zapracować na chleb poza Tomaszowem, tj. w okolicznych miastach i wioskach, bo pracy tu nie ma tak jak niegdyś za komuny i proszę nie pisać głupot że mieszkańcy na spacer po mieście jeżdzą samochodami

22.04.2014 16:34
Kwitło życie towarzyskie? Może i kwitło ale po pierwsze postęp cywilizacyjny jest nieunikniony (np komputery), a po drugie ceny nie były europejskie (zarobki także, ale teraz też nie są pomimo obietnic).

kjjj 22.04.2014 01:20
No antoniego potrzebna jak cholera. Chyba tylko dlatego, że leży przy starostwie i "wypadało, żeby był ładny widok z okna". Kiedy warszawska i wjazd do TM od strony Roldrobu? To są miejsca oczekujące na remont! I sorry Mariusz, nie pisz, żeby nie szukać błędów samorządowców. Coś tu nie gra, jeśli składa się 5 wniosków i żaden nie przechodzi. Pewnie znajomy znajomego ma firmę do pisania lub opiniowania takich wniosków. Jak to w TM.

Tom 21.04.2014 22:57
Jak zwykle przed wyborami ożywiony ruch w inwestycjach nie licząc oczywiście tej rewitalizacji Placu Kościuszki nazywanego już grobowcem ze względu na nieestetyczną granitową nawierzchnię, która wlecze się w sposób niebywały aż przyjezdni się dziwią dlaczego tak mało ludzi tam pracuje. Kto opracowywał i akceptował te harmonogramy prac? Jak jeszcze zamkną najruchliwszy fragment Św. Antoniego to będzie masakra.

Ewa 22.04.2014 07:12
płyty na Placu Kościuszki są położone fatalnie, nie dość tego że jedna wyżej druga niżej to i szczeliny pomiędzy płytami są nieestetycznie nierówne, pomijając już szary kolor widać że zakupiono przecenioną tandetę mówią niektórzy że to chińskie płyty zakupiono za bezcen a na kolejną rewitalizację tego badziewia przyjdzie nam długo poczekać.

22.04.2014 17:59
szanowna Pani Ewo takie same płyty granitowe są ułozone w Warszawie wokół grobu nieznanego żolnierza i tam nie narzekają że TANDETA .... brak słów

spacerowicz 23.04.2014 11:09
ma Pani rację, kiedy wychodzę teraz na spacer to moje mięciutkie mokasyny dają znać że nowopołozone płyty są niestety nierówno poukładane, chociaż mam niezbyt ostry wzrok to daję się również zauważyć nierówność odstępów pomiędzy płytami. Myśle jednak że to z czasem się wyrówna pod stopami tysięcy tomaszowian i nie ma co nad tym obolewać

21.04.2014 22:42
a nikt z was się nie zastanowi nad jednym : Po co będą wymieniane lampy ? czy naprawdę komuś przeszkadzają . kilka lat temu na nie wydano sporo kasy ciekawe ile ????

Adek 22.04.2014 09:13
Ale nie wiadomo jaka część oświetlenia zostanie wymieniona możliwe jest że ta ładna i najnowsza zostanie. I nie mamy co narzekać że w końcu zaczną się remonty ulic bo w/w ulice już od dawna powinny być przebudowane, ja bym jeszcze poprawił studzienki na ul.Mireckiego bo firma która zrobiła remont tej ulicy studzienki wprawiła fatalnie dlaczego prawie nikt nie potrafi zrobić tego w sposób ułatwiający poruszanie się wystarczy zobaczyć firmę która czyści kanalizację i oni poprawiają po sobie studzienki są naprawdę bardzo dobrze osadzone.

Opinie

Reklama

14 marca 2026 – kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecie

14 marca to 73. dzień roku. Sprawdź najważniejsze wydarzenia historyczne, kalendarium muzyczne oraz aktualne wiadomości z Polski i ze świata.Data dodania artykułu: 14.03.2026 08:17
14 marca 2026 – kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecie

Nawet 20 lat więzienia. Sejm chce zaostrzyć kary za seksualne nadużycie zależności

Sejm rozpoczął prace nad projektem zmian w Kodeksie karnym, który zakłada znaczące podniesienie kar za seksualne nadużycie zależności. Nowelizacja przygotowana przez posłów PiS przewiduje nawet do 20 lat więzienia dla sprawców wykorzystujących swoją pozycję wobec podwładnych, uczniów, pacjentów czy osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej.Data dodania artykułu: 13.03.2026 17:31
Nawet 20 lat więzienia. Sejm chce zaostrzyć kary za seksualne nadużycie zależności

NFZ ukarał szpital w Łodzi. Ponad 200 tys. zł kary za naruszenie praw pacjentki

Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył ponad 200 tys. zł kary na Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Kontrola wykazała naruszenie praw pacjentki w ciąży z poważną wadą płodu, m.in. w zakresie dostępu do informacji i sposobu prowadzenia leczenia. Sprawa wywołała szeroką dyskusję o standardach opieki nad pacjentkami w łódzkich szpitalach.Data dodania artykułu: 13.03.2026 16:23
NFZ ukarał szpital w Łodzi. Ponad 200 tys. zł kary za naruszenie praw pacjentki

Czy Kościół będzie bliżej ludzi? Kard. Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim

Decyzja papieża o powołaniu kard. Konrada Krajewskiego na metropolitę łódzkiego może okazać się ważnym momentem dla Kościoła w Polsce, ale także dla wiernych z regionu łódzkiego. Wielu z nich zastanawia się dziś, czy Kościół w Polsce będzie bardziej skupiony na sporach publicznych i polityce, czy raczej na codziennych problemach ludzi.Data dodania artykułu: 13.03.2026 15:15
Czy Kościół będzie bliżej ludzi? Kard. Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim

Sondaż Opinia24: liderem Koalicja Obywatelska, spadek poparcia dla Konfederacji

Gdyby wybory parlamentarne w Polsce odbyły się w najbliższych dniach, wygrałaby je Koalicja Obywatelska z poparciem 34,5 proc. – wynika z najnowszego sondażu Opinia24 dla „Faktów” TVN i TVN24. Oznacza to wzrost poparcia o 0,3 punktu procentowego w porównaniu z badaniem z 5 marca.Data dodania artykułu: 13.03.2026 09:10
Sondaż Opinia24: liderem Koalicja Obywatelska, spadek poparcia dla Konfederacji

13 marca – kalendarium dnia. Polityka w Polsce, wojna Izrael–Iran, wydarzenia na świecie

Najważniejsze wydarzenia dnia w Polsce i na świecie. Dziś nadzwyczajne posiedzenie rządu po decyzji prezydenta w sprawie programu SAFE, Sejm wybierze sędziów Trybunału Konstytucyjnego, a na świecie trwa konflikt Izrael–Iran. W Paryżu spotkają się Emmanuel Macron i Wołodymyr Zełenski.Data dodania artykułu: 13.03.2026 08:46
13 marca – kalendarium dnia. Polityka w Polsce, wojna Izrael–Iran, wydarzenia na świecie

Sebastian M. przed sądem: „nie przyznaję się”. Proces ws. tragicznego wypadku na A1

Oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 Sebastian M. nie przyznał się przed sądem do zarzucanych mu czynów. Podczas rozprawy podkreślał, że nie czuje się winny śmierci trzech osób, a z kraju wyjechał, ponieważ był przekonany o swojej niewinności.Data dodania artykułu: 12.03.2026 22:48
Sebastian M. przed sądem: „nie przyznaję się”. Proces ws. tragicznego wypadku na A1

Kard. Konrad Krajewski arcybiskupem metropolitą łódzkim. Papież Leon XIV ogłosił nominację

Kard. Konrad Krajewski został mianowany przez papieża Leona XIV arcybiskupem metropolitą łódzkim — nominację ogłosiła w czwartek Nuncjatura Apostolska. Łodzianin i były papieski jałmużnik wraca z Watykanu, by zastąpić kard. Grzegorza Rysia i wnieść doświadczenie dla dobra archidiecezji.Data dodania artykułu: 12.03.2026 22:34
Kard. Konrad Krajewski arcybiskupem metropolitą łódzkim. Papież Leon XIV ogłosił nominację
Reklama
Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego 2026 w Bogusławicach

Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego 2026 w Bogusławicach

W dniach 10–12 kwietnia 2026 roku w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędzie się otwarcie letniego sezonu jeździeckiego 2026. Wydarzeniu towarzyszyć będą zawody ogólnopolskie, regionalne oraz towarzyskie w skokach przez przeszkody, które co roku przyciągają do Bogusławic zawodników oraz miłośników jeździectwa z całej Polski.To jedna z pierwszych dużych imprez jeździeckich sezonu w tej części kraju, dlatego na starcie spodziewani są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i młodzi jeźdźcy rozpoczynający rywalizację w nowym sezonie.Tradycja i sportowa rywalizacjaStado Ogierów w Bogusławicach od lat jest ważnym miejscem na mapie polskiego jeździectwa. Organizowane tu zawody w skokach przez przeszkody cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i publiczności. Rywalizacja odbywa się na profesjonalnie przygotowanym parkurze, a uczestnicy startują w różnych konkursach – od klas dla początkujących po bardziej wymagające przejazdy dla doświadczonych jeźdźców.Zawody ogólnopolskie pozwalają zdobywać cenne punkty rankingowe, natomiast konkursy regionalne i towarzyskie są okazją do sprawdzenia formy koni i zawodników przed kolejnymi startami w sezonie.Atrakcje dla kibiców i całych rodzinOrganizatorzy zadbali nie tylko o sportowe emocje, ale również o bogatą ofertę dla odwiedzających. Przez cały czas trwania zawodów działać będzie duży bar gastronomiczny, w którym serwowane będą m.in.:domowe posiłkipizza i zapiekankiprzekąski i napojedesery lodoweDodatkowo dostępna będzie strefa Grill Bar z potrawami z grilla oraz Food Truck, w którym będzie można spróbować m.in. lodów świderków, waty cukrowej, popcornu i gofrów.Niedzielna strefa rekreacyjna dla dzieciSzczególnie atrakcyjnie zapowiada się niedziela, kiedy na terenie obiektu powstanie nowa strefa rekreacyjna dla dzieci. Najmłodsi będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, w tym:placu zabawdmuchanego zamku i zjeżdżalnidmuchanego toru przeszkódprofesjonalnego pola do minigolfaanimacji i oprowadzania na kucykuZaplanowano także trening hobby horse, przejażdżki bryczką, zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, a także mini zoo z karmieniem kucyków oraz spotkanie z alpakami.Zaproszenie dla zawodników i kibicówOrganizatorzy zapraszają zawodników do zgłaszania udziału w konkursach, a wszystkich miłośników koni i aktywnego wypoczynku – do odwiedzenia Bogusławic. Trzy dni zawodów to nie tylko sportowa rywalizacja na wysokim poziomie, ale także okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w rodzinnej atmosferze.Otwarcie sezonu w Bogusławicach tradycyjnie zapowiada początek intensywnego roku dla polskiego jeździectwa i jest świetną okazją, by z bliska zobaczyć emocjonujące skoki przez przeszkody oraz piękno sportowej rywalizacji koni i jeźdźców.Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2026

Polecane

Liga Mistrzów w kinie Helios Tomaszów. Manchester City, Real Madryt i Barcelona na wielkim ekranie14 marca 2026 – kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecieObdarci z faktów30-latek zatrzymany z narkotykami. Policja zabezpieczyła prawie 50 gramów klofedronuGdy budzi się ziemia… budzą się też dawne tradycjeOlimpijczycy z Tomaszowa nagrodzeni przez województwo. Spotkanie z panczenistami na Arenie LodowejSeniorzy z Tomaszowa i Lubochni wśród wybranych gmin w Łódzkiem. Czeka ich bogaty program wydarzeńNagrodzony Złotą Palmą film w Kinie Konesera. Poruszająca historia zemstyTomaszów znów stanie się sceną. Ruszają XIX Tomaszowskie TeatraliaSemirunnij gwiazdą mistrzostw Polski. Wielkie ściganie w Arenie Lodowej w TomaszowieWicelider przyjeżdża do Tomaszowa. Lechia przed trudnym wyzwaniem13 marca – kalendarium dnia. Polityka w Polsce, wojna Izrael–Iran, wydarzenia na świecie
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: AnimatorTreść komentarza: Chyba niewiele?Źródło komentarza: Dofinansowanie na wymianę kopciuchówAutor komentarza: mTreść komentarza: Informacje zostały zawarte w książce biograficznej "Żołnierze powstania 1863 - 1864 i legioniści z powiatu tomaszowskiego".Źródło komentarza: Legioniści z Tomaszowa Mazowieckiego.Autor komentarza: KarolTreść komentarza: Trudno zająć w tej sprawie jednoznaczne stanowisko, bo to tak jak w starym porzekadle każdy ma racje tylko, że swoją. I widać to jak na dłoni, że część dysydentów chce tu coś ugrać politycznie kosztem mieszkańców. Są i tacy, którzy się cieszyli zarówno z jednego wariantu jak i z każdego innego. Trudno tu również winić Ministra Klimczka, który musi działać w ramach obowiązujących przepisów (odnośnie do możliwości uzyskania decyzji środowiskowej). Warto sobie jednak czasami zadać ważne pytanie komu i czemu ta droga ma służyć i jakie efekty przynieść. Bo to co jest najtańsze nie zawsze przy tak dużych inwestycjach mających służyć dziesiątki lat jest zawsze najkorzystniejsze! Czy ktoś policzył, jakie korzyści ta droga ma przynieść w perspektywie jej życia terenom i mieszkańcom wokół niej, czy tez może szkody, czy tylko patrzymy tu i teraz, że będzie drożej! A może warto spojrzeć kompleksowo na ten projekt jako pewien bodziec do rozwoju terenów wokół, zarówno pod kątem przebiegu, ilości zjazdów, etc. W innym przypadku może się okazać, że budowa takiej drogi będzie kolejnym bodźcem do omijania Tomaszowa i gmin przyległych, a nie do końca chyba o to chodzi! W mojej ocenie warto to przeanalizować nawet kosztem odciągnięcia budowy o pewien czas. A hasło TKN jest po prostu głupie. Głupie dlatego, że gdyby nie Klimczak wielu inwestycji w Tomaszowie by nie było. Tomaszów jak nigdy ma dwóch posłów w koalicji rządzącej i powinien to wykorzystać do granic możliwości!Źródło komentarza: Plan budowy S12 w Sejmie; nie ma zgody co do obejścia Tomaszowa MazowieckiegoAutor komentarza: pppTreść komentarza: Jak nie mogą się pogodzić, to niech zrobią przez środek miasta, będzie wilk syty i owca cała :PŹródło komentarza: Plan budowy S12 w Sejmie; nie ma zgody co do obejścia Tomaszowa MazowieckiegoAutor komentarza: hejTreść komentarza: Oby szła południowym!Źródło komentarza: Plan budowy S12 w Sejmie; nie ma zgody co do obejścia Tomaszowa MazowieckiegoAutor komentarza: JediTreść komentarza: A TTBS ,to co robi w tej sprawie ?Źródło komentarza: Dofinansowanie na wymianę kopciuchów
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama