Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 października 2022 04:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Sojusz-nicy Kagankiewicza

W naszym cyklu prezentujących radnych Powiatu Tomaszowskiego, pozostała nam tylko mała grupka radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 25 - osobowym gremium jest ich tylko piątka ale bez niej nie mogłaby powstać najbardziej egzotyczna koalicja w Polsce. Gdzie pracują samorządowcy SLD? Troje z nich to pośrednio lub w sposób bezpośredni podwładni Piotra Kagankiewicza.
Sojusz-nicy Kagankiewicza

 

 

Pierwszym z radnych jest Jan Goliński pracujący lekarz emeryt. Jeśli nie mogliście kiedykolwiek odczytać wypisanej wam recepty, możecie być pewni, że nie odczytacie też oświadczenia majątkowego radnego. Rolą tego samorządowca jest być samorządowcem. Głos w czasie obrad zabiera niezwykle rzadko nawet kiedy dyskusja dotyczy tematów związanych ze służbą zdrowia.

 

Drugi radny, to równocześnie powiatowy pracobiorca. Stanisława Karwas pracuje w spółce Powiatowe Centrum Zdrowia. Najważniejszym wnioskiem złożonym przez radnego był ten, dzięki któremu jego bezpośredni przełożony nie musi się już fatygować na posiedzenia Rady Powiatu co miesiąc i  informację o kondycji szpitala prezentuje raz na kwartał. W sumie to i słuszne. Mamy nadzieję, że radny od ówczesnego prezesa Jana Krakowiaka otrzymał za ten desperacki akt odwagi co najmniej nagrodę pieniężną wzbogaconą uściskiem dłoni. Nie chcę za mocno jednak kpić z tego samorządowca, bo wykonuje odpowiedzialny zawód ratownika medycznego a kto wie co człeka w życiu spotka.

 

Małgorzata Wałach to także pracownik jednostki podporządkowanej Starostwu Powiatowemu. Zatrudniona jest w tomaszowskim Domu Dziecka, który stał się prawdziwym bastionem SLD odkąd na pełniącego obowiązki dyrektora powołany został Tomasz Trzonek.

 

Andrzej Wodziński to z całą pewnością najaktywniejszy z całej piątki. Wydaje się jednak, że odkąd został etatowym członkiem Zarządu Powiatu, całkowicie zatracił perspektywę widzenia, pecunia non olet.

 

Mirosław Zieliński, dyrektor Zespołu Szkół numer 4. W ubiegłej kadencji zabłysnął geszeftem, na którym miał zyskać a jednak stracił. Nie błyszczy w radzie żadną inicjatywą „myślotwórczą”. Główny cel: utrzymać się na posadzie dyrektora. Uprawianie lokalnej polityki pozwala mu ten cel skutecznie realizować.

 

Podsumowując cykl artykułów poświęconych powiatowym radnym warto zauważyć, że na 25 osób tylko dwie nie reprezentują tzw. sfery budżetowej, konsumującej na co dzień podatki wypracowane przez tych, którzy tworzą polskie PKB a więc przez Was drodzy czytelnicy.  

 

Czytaj także

 

Budżetowe koniczynki

Powiatowe PiS-tolety   

Potrójne rozczarowanie   

Mocno zachwiane proporcje

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
japa 16.04.2013 20:05
platforma przegra wybory

elektorat 15.04.2013 22:03
nóż w kieszeni roztrwał się.W starostwie już robią wszystkie chyba ciotki i pociotki ,kuzyny,kumple pana starosty i innych człenków zarzędu.Już dzieci rajców w spółkach pracują i pana Kowalczyka i Pana Barańskiego i Pani Lisowej itd itd A WY DURNY ELEKTORACIE GŁOSUJCIE TRZEBA TERAZ SIĘ SPRĘŻYĆ I NAGRYWAĆ TYCH CO KUPUJĄ GŁOSY I ZA KASĘ I ZA WÓDĘ I ZA PIWKO ITP. ŚMIESZNE JEST TO,ŻE TAKI KUPIONY TRAPEREK LEDWIE ODEJDZIE OD URNY ALBO PRZED I JUŻ MÓWI JAK TAKIE RZECZY FUNKCJONUJĄ SZKODA,ŻE KANDYDACI SIĘ NIE BOJĄ - DO CZASU - PANOWIE - O CZASU

KK 12.04.2013 13:23
Pan Karwas chyba jako jedyny z tej grupy ma siłę przebicia u Kagankiewicza. Trzeba przyznać że działa całkiem dobrze.Pomaga ludziom,nie tylko w pracy.

ziom 05.04.2013 00:48
Andrew Rondo śmiało "taki doświadczony członku zarządu" wyjaśnij nam o co chodzi z tym plusem w tym innym temacie.

Taki doświadczony redaktor 04.04.2013 20:51
A ciagle takie błędy popełnia Radny Karwas na imię ma Stanisław nie Stanisława I pracuje w Tomaszowskim Centrum Zdrowia nie powiatowym Druga sprawa - cz A.Wodzinski- jak komentujacy przeanalizuje oświadczenia majątkowe to dojdzie do wniosku ze aż tyle nie zyskał Osobiście uważam, ze przeliczył sie myśląc ze zamiast bycia aktywnym radnym w dziedzinie dróg wiecej zdziała jako członek zarządu Oczywiście rzeczywistość okazała si znacznie odmienną od wyobrażenia które zapewne kierowalo radnym a pózniej cz powiatu. Dodatkowo bystry obserwator znajdzie jeszcze jeden plus takiego rozwiązania ale to raczej nie dotyczy tego tematu.

04.04.2013 12:35
Rzeczywiście dokonania całej grupy radnych powiatowych są tak ogromne, że mnie by było najnormalniej WSTYD, dyskomfort to mało powiedziane... Ale zabezpieczenie mają znakomite: etacik w podległej lub miejskiej jednostce plus dietka radnego, bardzo ładnie radni powiatowi są odpowiedzialni między innymi za politykę zatrudnienia w powiecie i co? Stan na dziś to 20% bezrobotnych ale oni i ich rodziny mają się dobrze.

Krezus 04.04.2013 10:13
Pan Wodziński popiera swoje konto bankowe. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto wierzy w jego społeczną misję, to współczuję. Trzeba być naiwnym.

teru 04.04.2013 09:15
To że pan Wodziński popiera takiego Starostę to mnie zaskoczyło....

Że tak zapytam 04.04.2013 08:02
czemu ma służyć ta głęboka analiza?

ale o co chodzi ? 04.04.2013 00:32
przesledzic kariery i doswiadczenie i wszytsko bedzie jasne żenada

jj 04.04.2013 00:23
Następnym razem drodzy wyborcy zastanówcie się! Macie teraz co chcieliście albo daliście się omamić obietnicami. Skoro wasz wybraniec (ktokolwiek by to był) musi głosować jak mu partia każe, no to jest bez sensu. On ma nas reprezentować! i to jest jego psi obowiązek! A czy to w porządku, że wybrańcy siedzą i pier..dza w stolki? I biorą a to pieniądze? To jest chore, jak całe to państwo. I pytanie do radnych: czy wy rzeczywiście nie czujecie dyskomfortu? Dyskomforu z powodu tego, że wasi wyborcy mają już dość?

pedagog 03.04.2013 23:45
Z całym szacunkiem dla autora, ale nie wolno wszystkich smażyc w jednym kotle, a rozliczać z faktycznej pracy, nie tylko z przydziału partyjnego. Jestem przeciwnikiem sld w naszym gnieździe, ale pani Wałach stanowi wyjątek. To jedyny pracownik Domu Dzíecka, któremu zależy na losie tych dzieci. Miałem okazję z nią współpracować i jest to pedagog z powołania, a nie jak dyrektor przewodniczący zieliński z partyjnego nadania.

rwd 03.04.2013 21:50
Czego się nie robi dla "kariery" ( czyt. pieniędzy )

adek 03.04.2013 21:42
Najbardziej krzykliwy p.Andrzej Wodzyński ostatnio nic nie robi tylko szum wokół siebie a drogi powiatowe i oznakowanie ma gdzieś, jeździ na codziennie i nic nie widzi jaki jest syf z tym związany.

Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ***** ***Treść komentarza: raka to ma polska - ostatnie stadiumData dodania komentarza: 30.09.2022, 21:25Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: Jadwiga BąkTreść komentarza: A Morachowa sprzedawała barszcz za 50 groszy, tj pół słoiczka po dżemie.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 20:50Źródło komentarza: Spacer szklakiem tomaszowskich muraliAutor komentarza: SzakalTreść komentarza: A wiadomo co się znajduje w tych tabletkach co rozdaję rząd? Jak będą ludzie chcieli to wiedzą gdzie jest apteka Tak jak szczepionki ludzie dzięki nim noszą śmierci w sobie która ich zżera każdego dnia. Spier....cię z tymi tabletkami.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 15:36Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: NieróbTreść komentarza: To kto taki ma ciężej? Skoro taki z Ciebie obserwator pracy innych to widocznie masz dużo czasu. Skoro masz dużo czasu na obserwację więc tym mającym ciężej nie jesteś z pewnością Ty. Jak to cudownie oceniać innych nie mając za krzty pojęcia. Skoro taki z Ciebie chojrak lub chojraczka to napisz gdzie Ty pracujesz, co robisz a ja z wielką chęcią porównam twoją pracę z moją. Niestety najczęściej tak durne opinie jak Twoja snuja ludzie mający z jakąkolwiek pracą tyle co pasek w TVP info z prawdąData dodania komentarza: 30.09.2022, 14:43Źródło komentarza: Biedny jak... pracownik samorządowyAutor komentarza: KiedyśTreść komentarza: zrobiłam tam malutkie zakupy. To był pierwszy i ostatni raz pobytu w tym sklepie. Wyłożyłam na taśmę wybrany towar i kazano mi go przenieść na taśmę przy innej kasie. Nadmieniam, że przy żadnej kasie nie było żadnej pracownicy. Nie kupujcie w DINO na św.Antoniego to te "książniczki spod Łopocna" może nabiorą jakiejś ogłady.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 12:19Źródło komentarza: Cena nie bez znaczeniaAutor komentarza: KtośTreść komentarza: E Mariuszo jest wesoły:))))Data dodania komentarza: 30.09.2022, 11:41Źródło komentarza: Kolejna droga w gminie Ujazd do modernizacji
Reklama
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022 Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022 Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim!
Reklama
Reklama
a