Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 13 sierpnia 2022 08:17
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

PiS grabi stołki

Informacja o pracy Zarządu Powiatu w okresie między sesjami, należy do najnudniejszych punktów programu każdej sesji. Nie wiedzieć czemu jest ona odczytywana w całości (w odróżnieniu od wielu innych, często ważniejszych dokumentów) . Trwa to piętnaście minut i wywołuje wyraz zmęczenia i znudzenia na twarzach zebranych. To chwila, by ziewnąć, wyjść na papierosa, czy też na pogawędkę telefoniczną z „piękną nieznajomą”, opowiedzieć dowcip i przegryźć paluszki. Całkowity absurd i marnotrawstwo czasu, bo każdy radny informacje otrzymuje na piśmie i (o ile potrafi czytać) ma czas się z nią zapoznać. Tak, jak bez wątpienia zapoznała się radna Wendrowska, która zadała kilka pytań, po których niektóre czoła zrosił pot. Chodziło o powołanie drugiego wicedyrektora MDK. Od 1 kwietnia została nim radna i działaczka PiS Anna Grabek. Zdaniem części radnych jest to skandal. Grzegorz Haraśny domagał się zbadania tej sprawy przez komisję rewizyjną, której przewodniczy Wiesław Boroń, prywatnie tata radnej.
PiS grabi stołki

- Jakie dodatkowe zadania ma placówka, że zdecydowano o zatrudnieniu drugiego wicedyrektora – pytała Ewa Wendorwska. –Nie widzę potrzeby, był tam nawet pierwszy wicedyrektor. Proszę mnie przekonać, że to jest potrzebne.

 

Radną w sposób mało przekonywujący, próbował przekonywać „pisowski” członek Zarządu Leon KarwatZarząd podjął decyzje o utworzeniu drugiego wicedyrektora w Zespole Placówek Wychowania Pozaszkolnego między innymi dlatego, że dwa tygodnie temu zapoznawałem się z umowami dzierżawy,  gdzie dyrektor wynajmuje na różne kwoty. Są to dziesiątki tysięcy złotych. Wydaje mi się, że rozmowa pana Starosty z dyrektorem miała ten głównie cel.

 

- To znaczy jaki? – nie dawała za wygraną Wendrowska.

 

- Włączanie się nowego wicedyrektora także do kwestii finansowych – odpowiedział Karwat, czym rozbawił większość radnych.

 

- To jest mała placówka – ripostowała radna. – Proszę powiedzieć ilu pracowników jest w niej zatrudnionych.

 

- Dwudziestu – odpowiedział członek Zarządu.

 

- na dwudziestu pracowników mamy dyrektora i dwóch zastępców. To, co pan mówi w żaden sposób mnie nie przekonuje  – oburzała się nie bez powodu Wendrowska. – Gdybyście, jako drugiego dyrektora zatrudnili ekonomistę, to ja bym Pańską argumentację zrozumiała. Panowie Pająk i Zdonek nie są ekonomistami. Ale zatrudnianie osoby, która jest nauczycielem muzyki, w żaden sposób nie będzie spełniało tych potrzeb, o których pan mówi. Ja bym prosiła o to, panie członku zarządy, by się pan przygotował porządnie do udzielenia mi odpowiedzi.

 

- Chodzi o to, że mamy dużo majątku – próbował ratować sytuację wicestarosta Sławomir Szewczyk . Niczego jednak nie uratował. Stwierdził, że Anna Grabek zostanie wicedyrektorem aby „nie zaniedbywać kultury”.

 

Do dyskusji włączył się Grzegorz Haraśny - Wątpliwości wokół instytucji, jaką jest MDK jest dużo więcej i dobrze byłoby, gdyby tematem zajęła się Komisja Rewizyjna i aby to ona przedstawiła nam raport na temat działalności MDK-u –wniosek radnego został przegłosowany i odrzucony glosami koalicji SLD i PiS. 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
były wychowanek MDK 07.04.2011 09:12
a szkoda że nie doszło do kontroli finansowej w MDK, może wreszcie by się wiele kwestii wyjaśniło.Podobno wydają tyle pieniędzy na sprzęt np. muzyczny. sportowy ( narty itp), na wyposażenie schroniska nad Pilicą i gdzie to wszystko jest? żadnych nowości tam nie widać. Mają super samochód, kto nim jeżdzi i w jakim celu?

El Loco 06.04.2011 12:04
Ja tylko gwoli przypomnienia: pamiętajcie radni i inne urzędasy z magistratu - macie czas do 1 czerwca aby drogi w mieście i rejonie nadawały się do użytku - potem wywieziem was na toczkach w siną dal! Bójcie się ludu bo przyjdzie po was i sprawiedliwość dziejową podejmie.

Bolek 06.04.2011 11:31
do Tomaszowianina, nie masz racji muzyka i ekonomia mają bardzo dużo wspólnego. Gdybyś studiował zarządzanie napewno o tym byś wiedział.A Pani Grabek jest osobą konkretną i bardzo dobrym organizatorem. Myli się ten kto opiera się na pomówieniach, bo jej nie zna. Życzyłbym Ci współpracy z takimi właśnie osobami. Wówczas zmieniłbyś sposób traktowania innych ludzi.Nie tylko arogancją i tupetem można się posiłkować. Szacunkiem, spokojem i delikatnością można więcej zdziałać i więcej osiągnąć. A tak na marginesie? jaką charyzmę maja osoby, które na sesjach podpierają się o stół łokciami, wykonują nie zidentyfikowane "figóry", objadają się paluszkami i jeszcze zabierają głos ironizując i "klepiąc" głupoty tylko po to żeby coś mówić. Tak właśnie zaobserwowałem to w naszej tomaszowskiej telewizji. I niewiele ma to wspólnego z kulturą. Ale tacy ludzie według Ciebie maja charyzmę !!! Gratuluje myślenia!!!

ajdejano 06.04.2011 10:29
Do realisty: moze i masz kolego rację. Trochę byłem wkurzony na tych dziamgających i narzekających bez sensu formowiczów i w swojej zapalczywości nie wziąłem pod uwagę tych argumentów, które ty wymieniasz. I chyba masz troche racji: idziesz na wybory ? - to dobrze sie zastanów na kogo głosujesz. Chociaż: jaki właściwie w tym naszym pipidówku mamy wybór? Pomiędzy takimi różnymi lokalnymi biznesmenami a np. zapyziałymi "nałucycielami" - co to nikogo pożądnie nie wyedukowali, czy równie zapyziałymi doktorkami - co to nikogo nie wyleczyli - choć dobrze, że nikiogo nie posłali na tamten świat. Jednym słowe: bida z nędzą.

realista 06.04.2011 08:37
WIdzisz ajdejano większościowa ordynacja i jednoosobowe okręgi to raczej w PL skończy się tym, że do rad wejdą sami goście w stylu Zenek Łaski. Mający kasę na wybory, ludzi do pracy wyborczej i sporo różnych interesów związanych z miastem. Partie szczególnie większe jednak robia jakąś selekcję i szczególnie na wyższych miejscach list są ludzie nieprzypadkopwi i niexle przygotowani do funkcji. Na niższych to bywa gorzej, ale ktoś ich najpierw weryfikował. Tu po prostu będzie zalew gadżetów, plakatów i ulotek - po prostu kasa będzie wybierać radnych albo radnymi zostaną sami nauczyciele i dyrektorzy szkół. Nie ma idealnych rozwiązań na tej ziemi tylko trochę gorsze czy lepsze. Wg mnie osobiście lepsze sa partyjne listy z których przeciez i tak wybierasz kogo chcesz. Potrenujemy za 3,5 roku wariant wyborów większościowych i pewnie bęzie wielki zawód i zdziwienie, że nie wybrano małych lokalnych społeczników, a przedsiębiorców i dyrektorów szkół. Tak naprawdę to probblem nie leży w ordynacji i takim czy innym wariancie wybierania tylko w tym na kogo głosujemy, jakie Ci ludzie mają pojęcie w ogóle o swojej funkcji radnego i jak potem tych ludzi rozliczamy w czasie i po kadencji. Najgorszy model radnego to taki, gdy radny albo juz uprzednio załatwił sobie w "mieście" robotę albo w czasie kadencji sie tym zajmuje, żeby ją znaleźć. Jest zwyczajnie podległy i zależny wtedy od Prezia i koniec. Reszta to już tylko udawanie, że jest się radnym. A tak w ogóle to rządzi prezydent i radni nie mają za wiele do powiedzenia - taka jest prawda.A czy Prezydent jest z partii ogólnokrajowej czy z lokalnej typu stowarzyszenie czy grupa towarzyska to bez znaczenia bo zawsze z jakiegoś środowiska się wywodzi i jest z nim związany mniej czy bardziej.

ajdejano 06.04.2011 02:33
Do 18: co ty możesz powiedzieć o życiu seksualnym mrówek - jak ty w mrowisku nigdy nie byłeś. Pewnie za czasów komuny jeszcze pod szafę na stojąco wchodziłeś i na koguta mówiłeś - Pan, a teraz jesteś taki obeznany, że nawet wiesz co komu komuna darowała. Właśnie, gdybyś ty przeczytał wszystkie moje wpisy (i nie tylko w tym temacie) - to wiedziałbyś jaki jest mój stosunek do tego całego tomaszowskiego dziadostwa "polytyczno-samorządoweg o", do tych nierobów i ogólnie bardzo niekompetentnych ludzi ( zarówno radnych jak i urzędasów). Dlatego nawet nie próbuję farbować się na kogokolwiek, tylko po prostu stwierdzam, że tak było, jest i będzie, że ci - pożal się Boże - niby nasi przedstawiciele zawsze będą traktowali uprawianie tzw. lokalnej polityki tylko i wyłącznie dla zdobywania własnych korzyści. I właśnie dlatego, że wiem jak to towarzystwo funkcjonuje - po prostu od wielu lat nie chodzę na wybory. A kiedy pójdę ? A wtedy, kiedy okręgi będą jednomandatowe i kiedy znikną tzw. partyjne listy wyborcze. Ale wiem również, że tacy jak ty - co to teraz ukryci za ksywką stają się wielkimi "bojownikami o sprawiedliwość i uczciwość" i ujadają jak te burki na łańcuchu - przy nastepnych wyborach samorządowych - niestety- polecą i zagłosują na tych samych nierobów i miernoty. A te miernoty i tak będą robić - co tylko będą chcieli! Psy szczekają - karawana idzie dalej ! Z proletariackim pozdrowieniem - ajdejano. Proletariusze wszystkich krajów - łączcie się!!! I po czesku: holodupki - hop do kupki !!!

Tomaszowianin 05.04.2011 12:14
Ten Muzyk ma częściowo rację, oceniając kwalifikację największe znaczenie mają studia magisterskie, to one określają zawód kandydata na stanowisko. Studia podyplomowe mogą podwyższyć wiedzę z danej dziedziny, ale w większości przypadków w Polsce ludzie uważają podyplomówki jako kolejny zawód co nie jest prawdą! Co do doktoratów, jeżeli są kontynuacją uczelni macierzystej to ok, ale w przypadku P. Grabek to zupełna zmiana kierunku studiowania, taka osoba nie ma podstaw z nauk ekonomicznych po studiach "muzycznych". Nie jest to dobry kandydat na stanowiska kierownicze! Z reszta ta osoba nie ma wogóle charyzmy, żeby kierować ludźmi!!!!!!!!

Bolek 05.04.2011 09:30
Miałem szacunek dla Pani Wendrowskiej z racji tylko tej, że jest kobietą, ale cóż podzieliła się z mężem władzą. Ona w powieci on w mieście. Czemu nie poruszy stołków w mieście. Ile zmian tam nastąpiło np. wydziały 5-6 osobowe mają 2 naczelników i tutaj są pieniądze podatników.A przecież wynagrodzenia w mieści są znacznie wyższe niż w powiecie.Czy Pani Ewie mgiełka przesłania oczy kiedy patrzy w kierunku Urzędu Miasta. A może tak naprawdę nie chce tego widzieć i słyszeć, najlepiej atakować innych, żeby odwrócić uwagę od bardziej istotnych spraw chociażby słynna Galeria czy Gimnazjum dla Dorosłych, które mąż z czystym dla siebie sumieniem zlikwidował.

hdi 05.04.2011 07:34
PiS pokazał swoje zakłamanie, wypowiedź radnego Karwata - qurcze - co to w ogóle za argumenty?! Bardzo dobrze, że p.Wendrowska poruszyła tę kwestię,a portal nasz tomaszów ją opisał, niech ludzie wiedzą o takich rzeczach,tymbardziej,że sprawa została "zamieciona pod dywan"! A to,że tomaszowski PiS jest bardziej "czerwony" niż niebieski wiadomo nie od dzisiaj. To da sama klika. @10 - żałosna jesteś. Co znaczy "nie obrażaj też komunistów" i gdzie to obrażanie widzisz? Może dlatego, że ktoś porównał ich do PiS-u.? Bo tak wynika z twojego słowotoku...

ludzkie sprawy 05.04.2011 02:05
PRAWO to ma wygrany w wyborach PIS robić co chce i do tego musi być SPRAWIEDLIWOŚĆ czyli PISowiec też ma potrzeby i musi dorobić. Proste?

na kolana 05.04.2011 02:00
Kagankiewicz skupuje sobie poparcie w PIS, a Wy marudzicie, że to czy tamto. Geniusza z Lubochni trzeba wielbić i podziwiać, a nie dyskutować miejskie ciemniaczki.

bsjhwi9 04.04.2011 23:01
ksiądz pana wini, pan księdza, a nam prostym zewsząd nędza

Joe Black - 04.04.2011 22:07
W obliczu oszczędności nie stać nas na pierwszego ani tym bardziej drugiego wicedyrektora. Jeśli pani Grabek czuje takie powołanie niech pełny tą funkcję społecznie! Wszystkie deklaracje, które padały podczas wyborów o naprawie moralnej, są bajką, mamieniem ludzi, żeby przejąć władzę - to jest właśnie ten szczególny poziom zakłamania, sprzeczności między obrazem oficjalnym i nieoficjalnym. To pokazuje, że obecna ekipa nie ma zamiaru naprawiać, a chodzi wyłącznie o stołki, o wpływy i załatwienie własnym kolegom i koleżankom roboty. Układy… A my, jako społeczeństwo oczadziałe plastikową retoryką mamy tylko wtórować wielce szanownym wybrańcom ludu!

ecik 04.04.2011 20:11
A co na to wszystko radny Witko

rumpelstiltskin 04.04.2011 18:15
Chcieliście .... no to macie to co macie, skumbrie w tomacie. Nie szanujecie ludzi uczciwych i zaangażowanych w sprawy szkół, miasta, powiatu, szpitala, przedszkoli, itd.. Przywalacie im tak samo jak tym uzurpatorom, którzy karmią was opowieściami wyssanymi z brudnego palca u nogi. Nikt porządny nie przystanie teraz do tej sitwy grabarzy i grabieżców waszego miasta, waszych podatków i waszych marzeń o lepszym życiu tu i teraz. Sami sobie ich wybieracie co cztery lata więc skończcie z tym biadoleniem. A o waszej głupocie przekonacie się już za kilka miesięcy. Wybory do sejmu i senatu ante portas!

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022