- Ponieważ budynek dworca jest własnością PKP SA Odział Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie, a ponadto jest zabytkiem wpisanym do Gminnej i Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków, po podjęciu uchwały istniała konieczność dopełnienia stosownych wymogów proceduralnych. W wyniku przeprowadzonej korespondencji uzyskano od PKP zgodę na demontaż tablicy oraz ustalono zasady i warunki jego przeprowadzenia - wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta miasta, Joanna Szczepańska.
Po uzyskaniu zgody PKP zwrócono się Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi –Delegatury w Piotrkowie Trybunalskim w sprawie wyrażenia zgody na przeprowadzenie prac demontażowych na budynku wpisanym do ewidencji zabytków. Urząd ten po analizie przesłanej dokumentacji nie zgłosił żadnych zastrzeżeń i uwag do zaproponowanego demontażu.
Prace związane z demontażem przeprowadził Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta – po skoordynowaniu ich z administracją PKP (stały kontakt). Zdemontowana tablica zostanie protokólarnie przekazano Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim jako świadectwo historyczne.
Napisz komentarz
Komentarze