Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 05:38
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Uczniowie drugiej kategorii

Co myśli i co ma do powiedzenia młodzież likwidowanej budowlanki? Czy w Tomaszowie będziemy mieli do czynienia z uczniami "drugiej kategorii"? Czy nadzieja umiera ostatnia?
Uczniowie drugiej kategorii

 

Na ostatniej sesji Rady Powiatu radni podjęli decyzje, że przystąpią do likwidacji Waszej szkoły. Czy zgadzacie się z decyzją Rady?

 

Nie! Ta szkoła to połowa naszego życia. Uczymy się tutaj zawodów, które są bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach w Polsce i na świecie np. technik budownictwa, specjaliści od ochrony środowiska, lub nawet zawód fryzjer. Ta szkoła jest jedyną taką w okolicy, mało tego posiada internat, którego nie mają szkoły w Skarżysku i Piotrkowie. Wielu z nas jest spoza Tomaszowa. Internat jest tu bardzo potrzebny.

 

Potocznie waszą szkołę nazywa się „budowlanką”, lecz wcale nie ma ona dzisiaj wiele wspólnego z tą nazwą. Nie ma dużo klas o profilu budowlanym.

 

Uczymy się w Zespole Ponadgimnazjalnych Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Tomaszowie Mazowieckim. Zgadza się, obecnie nie ma wielu klas budowlanych, ale tylko dlatego, że w zeszłym roku Starostwo je zlikwidowało.

 

Zlikwidowano jeszcze jakieś inne klasy?

 

Oczywiście. Zabrali nam też klasy o profilach takich jak cukiernik, piekarz czy sprzedawca. Zostały przeniesione do „gastronomika”. Z kolei klasę o profilu technik fryzjerstwa zabrano nam i przekazano do „włókiennika”. Fakt jest taki, że wszyscy myślą, że jesteśmy ciągle „budowlanką”, a to od dawna jest ZPSZiO. Dlaczego zabrano nam te klasy?

 

Pytaliście o to Starostę?

 

Starosta powiedział, że to nie nasza sprawa oraz że nas to nie dotyczy. Sugerowano nam wyraźnie, że to nie my pytamy, lecz nauczyciele i rodzice.

 

Starostwo zapewnia, że po likwidacji ZPSZiO stworzy odpowiednie dla was klasy w innych szkołach, więc chyba nie musicie się martwić?

 

No tak, lecz co wtedy? Taka szkoła będzie liczyła 800 – 900 osób. Klasy będą przepełnione i czego my się w takich grupach nauczymy? Niczego. Nasza nauka wymaga pracy w niedużych grupach. Nie rozumiemy takiego myślenia, żeby przenosić nas gdzie indziej, przecież nasza szkoła jest ogromna! To do nas powinni przenieść np. „włókiennik”. Spokojnie się pomieścimy. Byliśmy również odwiedzić „samochodówkę”. Dyrektor powiedział, że przystosowanie klas do przyjęcia profilu technik budownictwa zajmie około trzech lat. Najlepsze jest to, że nie da się przenieść tam wszystkiego. Niektóre prace wykonane przez uczniów to stałe ekspozycje o dużych rozmiarach i jesteśmy przekonani, że się tam nie znajdą. Na przeniesieniu jedynie stracimy.

 

 

 

Głównym argumentem za likwidacją szkoły jest ten mówiący o zbliżającym się niżu demograficznym. Z roku na rok w Tomaszowie będzie ubywać młodzieży. Czy to nie jest odpowiednie uzasadnienie?

 

To jest uzasadnienie, lecz dotyczy ono wszystkich szkół, a nie wyłącznie naszej. Starostwo dąży do tego by zamknąć jedynie naszą szkołę. Uwzięło się na nas. Nie chce nam pomóc.

 

Dlaczego mówicie, że się uwzięło?

 

Ponieważ z jakiegoś powodu jest im potrzebny ten plac. Budynki są w centrum miasta, to bardzo dogodne położenie. Ktoś na tym skorzysta.

 

Wydaje mi się, że posługujecie się jakimiś insynuacjami. Czemu myślicie, że ktoś ubija prywatny interes? Komu może być potrzebna wasza szkoła?

 

Starostwu. Jak nas tu nie będzie to wtedy go sprzedadzą lub wynajmą, a wszystko to naszym kosztem.

 

 

Takie jest prawo właściciela.

 

Ale my kochamy tą szkołę i nie chcemy jej oddać!

 

To już arguemnt o charakterze emocjonalnym a nie rzeczowym...

 

Zgadza się, ale emocje muszą nam towarzyszyć. Proszę zrozumieć. My uczymy się w szkole, której grozi zamknięcie. Przyszliśmy tutaj by się uczyć choć wiedzieliśmy, że szkole grozi upadek. Od lat nie mamy komfortu psychicznego. Towarzyszy nam jedynie strach. Za rok matura. Nie wiemy, gdzie będziemy zdawać i kto nas do niej przygotuje. Zżyliśmy się z tymi murami i nauczycielami. Nie chcemy stracić tak doskonałej kadry pedagogicznej.

 

Na ostatniej sesji Rady Powiatu było Was naprawdę sporo. Chcieliście wywrzeć swoją obecnością wpływ na radnych, by zagłosowali przeciwko zlikwidowaniu szkoły?

 

Nie. Chcieliśmy spojrzeć w oczy ludziom, którzy pragną zniszczyć wieloletnią tradycję szkoły do której chodzili nasi rodzice oraz rodzeństwo. Względy ekonomiczne nie są najważniejsze. Najważniejsi są ludzie. Szkoła to nie miejsce, które powinno przynosić dochody. To my po jej skończeniu pracujemy i dzięki fachowi, którego się w niej nauczyliśmy, stajemy się częścią gospodarki.

 

Tym bardziej, że niż nie będzie trwał wiecznie...

 

Niż demograficzny się kiedyś skończy. Już teraz brakuje miejsc w przedszkolach. Po co więc niszczyć coś, co w przyszłości przyniesie dużo korzyści? To bez sensu. Władza lokalna nie myśli perspektywicznie. Minister Edukacji planuje przecież rozszerzenie nauki w szkołach zawodowych.

 

Powiedzcie co waszym zdaniem należałoby zrobić, aby uratować waszą szkołę?

 

Przede wszystkim przywrócić zabrane nam klasy zawodowe oraz pozwolić zrobić nowy nabór. Chcemy też mieć szansę na promocję szkoły. Musimy jednak mieć najpierw pewność, że szkoła będzie funkcjonować przez kolejne cztery lata, ponieważ w tym momencie dzieci boją się brać udziału w rekrutacji.

 

Nie mają pewności, czy gdy zaczną edukację, będą ją mogły skończyć...

Tak.

 

Wspomnieliście o promocji. Może to jest klucz? Zamykają, bo nie podejmowaliście działań promocyjnych.

 

ZPSZiO jest chyba najlepiej promowaną szkołą w mieście. Tylko jest jeden problem. Gdy my coś robimy, to nikogo to nie interesuje. Proszę nam odpowiedzieć. Dlaczego nie obchodzimy mediów? Rok temu zorganizowaliśmy duże „Targi Szkół”. Zaprosiliśmy przedstawicieli mediów i co? Nic się nie ukazało. TVP Łódź przyjechała tylko sfilmować stanowisko zrobione przez Wojsko Polskie... W mieście mamy TIT. Proszę sobie wyobrazić, że za umieszczenie listu w ostatnim numerze, który jest skierowany do Starosty, musieliśmy zapłacić. Dziwi nas to, tym bardziej, że umieszczony został obok artykułu na temat zamknięcia szkoły. Niedawno była organizowana zbiórka paczek świątecznych. Włożyliśmy w tą akcję wiele serca. Zebraliśmy tych paczek najwięcej ze wszystkich tomaszowskich szkół, a prasa nas pominęła. Wymieniła wszystkie placówki oprócz nas. Tak samo wygląda sprawa Studniówek. Ponownie nas pominięto. To jest jakaś farsa. Jeżeli organizujemy inne wydarzenia to zawsze zapraszamy przedstawicieli  władz miasta i powiatu, lecz nigdy nie przychodzą... Boli nas, że widzimy potem zdjęcia z imprez, które robią licea, a na nich prezydenta ściskającego rękę jakiegoś nauczyciela. Czujemy się przez to gorsi, choć wcale nie jesteśmy.

 

Wygląda na to, że będziecie musieli odznaleźć swoje miejsce w innych szkołach. Powiedzcie jak się czujecie wiedząc o tym? To chyba mało komfortowe dla was?

 

To bardzo stresujące. Martwimy się bo mamy bardzo fajnych nauczycieli i nie do końca chcielibyśmy ich zmieniać. Nie wiemy na kogo trafimy w innej szkole. Tutaj mieliśmy przedstawiony tok nauki oraz dostosowany program nauczania. Nie wiadomo, czy w innej szkole to się nie zmieni. W naszej szkole nauczyciele są dla nas autorytetem. Zżyliśmy się z nimi. Stali się naszymi przyjaciółmi. Nie musimy brać dodatkowych korepetycji po lekcjach, ponieważ gdy mamy problem, nauczyciele poświęcają nam nieodpłatnie swój prywatny czas. Z tego co wiemy w innych szkołach jest inaczej. Szczególnie w liceach. Boimy się też nowego środowiska. Może się okazać, że nie zostaniemy zaakceptowani przez uczniów.

 

Chyba nieco demonizujecie, młodzież szybko się asymiluje...

 

Może trochę, lecz poważnie boimy się stać uczniami drugiej kategorii. Nie wierzymy w to, że nie będzie podziałów w nowych szkołach. Będą nas wytykać palcami i mówić: „o to ci z budowlanki”. Nie chcemy tego. Tym bardziej, że słyszeliśmy od kolegów z innych szkół, że wielu uczniów nie chce nas tam.

 

Na bramie przed budynkiem znajduje się napis PROTEST, a do ubrań macie przypiętą zieloną wstążkę. Nie poddajecie się jeszcze?

 

Napis jest symbolem naszej walki. To, że nas odwiedziliście i wysłuchaliście oznacza, że warto walczyć do końca. Zielona wstążka oznacza nadzieję.

 

Wiecie czyją matką podobno jest nadzieja...

Wiemy. Ale mówi się też „nadzieja umiera ostatnia” oraz, że „każdą matkę należy kochać i szanować”. Póki szkoła stoi, będziemy o nią walczyć.

 

 


 

Przedstawiona powyżej rozmowa jest pierwszą z cyklu dotyczącego "Budowlanki". Już jutro radni ze środowiska pedagogicznego wyjaśnią nam dlaczego nie przyszli na sesję Rady Powiatu, by zagłosować za lub przeciw. Zapytamy rownież o opinię przedstawicieli Starostwa, dyrektora Szkoły oraz niektórych tomaszowskich firm.

 

Czytajcie również relację z Sesji:

 

Sesja likwidacyjna

 


Uczniowie drugiej kategorii
Uczniowie drugiej kategorii

Uczniowie drugiej kategorii
Uczniowie drugiej kategorii

Uczniowie drugiej kategorii
Uczniowie drugiej kategorii

Uczniowie drugiej kategorii
Uczniowie drugiej kategorii

Uczniowie drugiej kategorii
Uczniowie drugiej kategorii

Uczniowie drugiej kategorii
Uczniowie drugiej kategorii


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
tomala 11.03.2009 08:52
przestancie się spierać o szkoły do której chodzicie bo statystycznie 80 % ludzi i tak nie pracuje w swoim zawodzie wyuczonym . większość z was będzie pracować w budownictwie - tyle że bez przygotowania zawodowego

... 03.03.2009 18:42
A usuwajcie mówiące prawdę, innych idiotów nie kasujecie , albo nie na temat. Każdy wie jaka jest budowlanka , 5 - tka i samochodówka.

... 03.03.2009 16:24
napisałem snobem , bo n00b byś nie wiedział co znaczy. Nadal twierdzisz że budowlanka to jedna z lepszych szkół w Tomaszowie ? 5 możne 10 % uczniów to czysto i schludnie ubrani ludzie z charakterem i kultura osobistą. Reszta to typowe brudasy , jak z 5 - tki. Wszyscy wiedzą o co chodzi. Smrodu w innych szkołach nie chcą i nie chcą również zaniżenia średniej szkoły i frekwencji. I nie jedna osoba na pewno by nie chciałą byście z budową nie mieli nic wspólnego , bo to jak mechanik samochodów z samochodówki. Wjeżdża sprawne auto do konserwacji a wyjeżdża bez połowy części, to samo fryzjerzy czy stolarze...

kiki 03.03.2009 15:43
ubaw...a może by tym zblazowanym snobom niby z "lepszych szkół" tak wapnem po ślepiach?... Szacunku dla szkoły by może nabrali...dla każdej szkoły.!

ubaw 03.03.2009 13:52
No cóż, nie jestem żadnym "snobnym brudasem z budowlanki", cokolwiek znaczy to wyrażenie dla Ciebie.Przestań się człowieku pogrążać,bo jak widzę nie tylko ze składnią i ortografią masz problemy (a masz). Czy słowo snobny w tym wyrażeniu pochodzi od snoba?(koniecznie sprawdź, co znaczy to słowo, zanim ponownie użyjesz go w niewłaściwym kontekście))Jeżeli tak, to przymiotnik powinien brzmieć snobistyczny.A snobistyczny brudas brzmi nieco głupawo, nie sądzisz? Odpuść sobie człowieku, po prostu "kończ waść i wstydu oszczędź"(sobie)

... 03.03.2009 10:14
Ktos mowi ze chodzilem/chodze do mechanika ? Ktos mowi ze mieszkam jeszcze w tym miescie bez przyszlosci ? Moja skladnia i ortografia jest dobra. nie widze nic tam zlego wiec sie odwal. pewnie jestes z budowlanki jeden z tych snobnych brudasow co wychodza co przerwa w podartych spodniach na peta. i takich nei chca w gastronomikach , mechanikach i wszystkich innych szkolach w ktorych was porozwalali. niech wam otworza ten brud

ubaw 02.03.2009 11:09
Ad 55 jak poziom w tych technikach w Mechaniku jest taki wysoki,to dlaczego masz problemy ze składnią i ortografią bufonie ????Jeśli ktoś "posiada takie większe chęci do nauki"jak Ty(no i oczywiście jeśli ma taką super frekwencję,to powinien świecić przykładem i pisać poprawniena forum.To Twoja polszczyzna jest na poziomie przedszkola

marszałek 02.03.2009 08:12
frekfencja-straż miejska powinna łapać wagarowiczów.tylko czy miejska moze łapać powiatowych uczniów?

... 01.03.2009 23:18
Poziom nauczania Technikum w Budowlance , a poziom nauczania np: w Technikum w Mechaniku , czy to informatyk czy to np ( niby zwyczajny ) Hotelarz.. wyniki mówią same za siebie. Poziom nauczania jak przedszkole a szkoła średnia. Oczywiście mowa o budowlance. Nie mniej jednak szkoła powinna istnieć dla ludzi którzy posiadają mniejsze chęci do nauki. Mówicie o wynikach matur a pochwalcie się frekwencją.

kiki 01.03.2009 21:03
przecież można zrobić experymet,maturzyści z liceum nich spróbują swych sił w próbnym egzaminie z matury i egzaminu na technika. Nic prostszego sie nie wymysli. Jak zobaczą wyniki to zbaranieją i stulą uszy.

:( 01.03.2009 20:31
Jeżeli niejaki Kix czy np.autor komentarza 50 ma wątpliwości, jak uczniowie tej szkoły zdają maturę, to odsyłam na strone CKE. Nie sądzę, żeby uczniowie ZPSZiO musieli się czegoś wstydzić,a szczególnie wyników matur.A obrażanie kogoś, kto uczy się w technikum lub w szkole zawodowej, tylko dlatego, że wybrał taki typ szkoły,w złym świetle stawia tego, kto czyni z tego zarzut.Tylko prymitywa pozbawionego rzeczowej wiedzy stać na wypowiadanie opinii opartych na stereotypach.

xxx 01.03.2009 19:54
jak bez wykształcenia można żądzić nauczycielami i być ich pracodawca . - zostań radnym powiatu a żaden nauczyciel ci nie podskoczy

scort 01.03.2009 19:40
obserwator - slaby z ciebie obserwator

:| 01.03.2009 17:12
@zuza, sugerujesz że do budowlanki chodzą porządni ludzie ?.. Tiee.. hehe.. chyba 5 % ze 100.

Laskowik 01.03.2009 15:04
To bardzo prawdopodobne,że w kuratorium wszystko już "klepnięte". Zapewno przyjechała jakaś komisja, posiedziala, pani naczelnik pokazala potrzeby remontowe, ze potrzeba na topieniedzy, w skazała dane demograficzne, pobelkotala coś o niżu, na tym sie skonczyło. Ciekawe, czy pokazano rownoczesnie szkoły do ktorych młodziez ma przejsc? Jak w komunie "nie jedno zepsute ale trzy dobre. Niby to samo ale jak brzmi".

41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
6. Love Polish Jazz Festival 6. Love Polish Jazz Festival Ewa Bem, Richard Bona, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz TM Brass Orchestra wystąpią podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim. Koncerty festiwalowe odbędą się 17-18 września w Arenie Lodowej, a poprzedzą je wokalno-instrumentalne warsztaty jazzowe z udziałem znanych muzyków zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury oraz jam session w klubie festiwalowym. Partnerem Głównym festiwalu jest PKN ORLEN.Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.Program 6. Love Polish Jazz Festival14-16.09.2022 r. - warsztaty jazzowe, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50Prowadzący:Dorota Miśkiewicz - wokalAdam Wendt - instrumenty dętePrzemysław Raminiak - fortepianKrzysztof „Puma” Piasecki - gitaraTomasz Grabowy - gitara basowaMarcin Jahr - perkusja15-17.09.2022 r. - wieczorne koncerty w klubie festiwalowym - Galeria Sztuki Arkady, ul. Rzeźnicza 4Koncerty festiwalowe, Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/2617.09.2022 r., godz. 18 - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz + trio jazzowe. Projekt: „Nasza miłość”17.09.2022 r., godz. 20 - Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona - Alfredo Rodriguez Band”18.09.2022 r., godz. 18 - TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”18.09.2022 r., g. 20 - Ewa Bem. Projekt: „Ewa Bem - The Best”Warsztaty jazzowe Bezpłatne warsztaty jazzowe dla osób powyżej 13. roku życia odbędą się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym. Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.Każdego dnia po zajęciach Galeria Sztuki Arkady zamieni się w klub festiwalowy, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie z wykładowcami. Rozpoczęcie koncertów – godz. 19.30.Sprzedaż biletówBilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl,a także stacjonarnie:- w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18, - w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11, - PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6- Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.Organizator LPJF - Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie MazowieckimPartner Główny 6. LPJF - PKN ORLEN  Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.09.2022 00:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.09.2022 20:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Gdzie był rosomak bo nie widziałem?Data dodania komentarza: 14.08.2022, 18:02Źródło komentarza: Kolejna rocznica Cudu nad Wisłą także w Tomaszowie. Świętowali kawalerzyściAutor komentarza: Mieszkaniec ttbsTreść komentarza: To nasze dzieci mają założyć stryczek w postaci kredytu na mieszkanie, a tu łaskawy radny rozdalby uchodźcom. Z całym szacunkiem ani w Anglii ani w Niemczech ani w innym kraju nikt nie dawał Polakom mieszkań nawet za czasów gdy emigrowali w czasach stanu wojennego. Szybciej nas wykorzystywano jako tania siłę roboczą. Lekarze na zmywak, artyści również, plebs do prac rolnych lub wycierać. .., Wojna coś strasznego i okropnego ale nie dajcie się zwariować, Irak dużo pomagamyData dodania komentarza: 14.08.2022, 12:02Źródło komentarza: Pomysł tomaszowskiego radnego: uchodźcy do pustostanów Autor komentarza: WuPeTreść komentarza: A jak zgłosić i komu potrzebę posiadania takiej opaski? Seniorzy z Tomaszowia z którymi rozmawiałem nie słyszeli o takiej akcji. Czy to nie przypadkiem tzw. ,,prywata" za publiczne pieniądze?Data dodania komentarza: 14.08.2022, 10:42Źródło komentarza: Kolejne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorówAutor komentarza: amsTreść komentarza: Nie widziałam żadnej informacji o tym, że seniorzy mogą zgłaszać potrzebę posiadania takiej opaski, a systematycznie czytam ten portal, stronę urzędu i lokalną gazetę.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:03Źródło komentarza: Kolejne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorówAutor komentarza: „z głową”Treść komentarza: Aktywizować się – ćwiczyć, relaksować w zorganizowanych grupach będą się tomaszowianie i tomaszowianki z prywatnego kapitału, z indywidualnych funduszy emerytalnych? Prawda? Bo chyba nie z deklaratywnie znienawidzonego ZUSu czy dotowanych programów rządowych?Data dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Przemysły Czasu Wolnego szansą na rozwój miastaAutor komentarza: ofkorsTreść komentarza: co się z tymi pieniędzmi dzieje, płacimy 9 % od naszych dochodów ( oprócz rolników ), to są miliardy miesięcznie.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 19:57Źródło komentarza: Tomaszowskie Centrum Zdrowia nie ma pieniędzy na podwyżki
Reklama
Reklama
Reklama
a