Dobrze skonstruowane ogłoszenie
Bardzo wiele zależy od sprawnej promocji – aut wystawionych na sprzedaż jest naprawdę mnóstwo, dlatego oferta musi jakoś przykuwać wzrok i wyróżniać się na tle konkurencji. Ogłoszenie można wypromować dzięki dodatkowej opłacie – sprawi to, że nasz samochód pojawi się na początku listy wyników. Koniecznie też trzeba odpowiednio przyszykować swoje auto, co obejmuje dokładne mycie, naprawy drobnych awarii, profesjonalnie wykonane zdjęcia pokazujące pojazd z najlepszej strony.
Opis w ogłoszeniu powinien zawierać najważniejsze informacje, czyli np. przebieg, brak wypadków w historii auta, wyposażenie, regularne serwisowanie, do tego oczywiście dochodzi podanie rocznika, modelu, marki, wersji silnikowej. Problemów z autem nie należy ukrywać, bo po pierwsze – to niezgodne z prawem, a po drugie, po odkryciu tych wad klient zwykle rezygnuje z dalszych negocjacji albo oczekuje dużego zbicia ceny. Jak już uda się dojść do porozumienia, pozostaje przygotowanie umowy i zapłacenie podatku od czynności cywilno-prawnych. Poprzedni właściciel auta musi jeszcze zgłosić zbycie pojazdu w wydziale komunikacji.
Ile trwa sprzedaż samochodu?
To zależy od marki i stanu technicznego danego egzemplarza, ale przeciętnie zajmuje to 4-6 tygodni. Auta prawie nowe, w doskonałym stanie, popularnych marek, schodzą nawet szybciej, za to samochody stare i awaryjne często czekają na nowego właściciela i po kilka miesięcy. Co jeśli kierowca nie ma tyle czasu? Warto sprawdzić ofertę skupów, np. na https://kupimyauto.com/skup-aut-grudziadz/. W skupie chętnie przyjmowane są pojazdy w każdym stanie, a więc również te z dużym przebiegiem i nie do końca sprawne.
Sprzedaż w skupie trwa maksymalnie kilka dni. Po zgłoszeniu swojej oferty właściciel samochodu dostaje propozycję kupna już tego samego dnia, w dodatku nie trzeba nigdzie jechać na oględziny pojazdu. Formalności związane z transakcją są załatwiane od ręki, a właściciel musi tylko przeczytać umowę i ją podpisać – całą resztą zajmuje się skup.
Jak sprzedać samochód po wypadku?
Szczególną sytuacją jest sprzedaż samochodu po kolizji. Można go wystawić na rynek wtórny, ale zainteresowanie będzie raczej niewielkie, bo w ogromnej większości klienci szukają aut nadających się do jazdy, a nie wraków do generalnego remontu. Jak można sprawdzić na https://kupimyauto.com/skup-aut-szubin/, w skupach fatalny stan techniczny samochodu nie jest przeszkodą w transakcji – za rozbity wrak właściciel dostanie oczywiście mniej niż za pojazd sprawny, ale i tak uda się trochę zarobić, a przede wszystkim pozbyć się kłopotu. Sprzedając samochód do skupu można także odzyskać niewykorzystaną część składki OC, ponieważ większość skupów zrzeka się polisy.
Wasze komentarze