Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 15:03
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Spotkanie autorskie

VI edycja "Na odcinku specjalnym"
VI edycja "Na odcinku specjalnym"

W niedzielę, 16 czerwca 2019 roku w Klubie "Eklawa" w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się już szóste spotkanie z cyklu "Na odcinku specjalnym". Pomysłodawcą i organizatorem spotkań jest Piotr Gierczak, znany w naszym mieście miłośnik i specjalista w zakresie sportu samochodowego.

18.06.2019 12:07
„Nasza ziemia w poezji i prozie”
„Nasza ziemia w poezji i prozie”

W ramach cyklu „Wieczory ze sztuką” " Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na spotkanie z Emilią Tesz, poetką i publicystką, członkinią Związku Literatów Polskich.

06.05.2019 16:32
Spotkanie z dr Justyną Biernat w ZSP nr 6
Spotkanie z dr Justyną Biernat w ZSP nr 6

We wtorek, marca 2019 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalncyh nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie autorskie z dr Justyna Biernat, współzałożycielką Fundacji "Pasaże Pamięci", działającej w naszym miecie i zajmującej się jego historią.

06.03.2019 20:38    6    2
Mord czy egzekucja - spór wciąż trwa
Mord czy egzekucja - spór wciąż trwa

Od zakończenia II Wojny Światowej minęło już ponad 70 lat. Prawie 30 lat temu upadł w naszym kraju komunizm. Okazuje się, że emocje związane z tymi już historycznymi czasami nie stygną. Są wręcz przenoszone z pokolenia na pokolenie. Wciąż pozostaje wiele niewyjaśnionych zagadek. Niekóre z nich naznaczone są krwią ofiar. Ich ocena najczęściej bywa niejednoznaczna. Co ciekawe w wielu przypadkach bezsilny jest IPN i inne podobne mu instytucje. O tym wszystkim mogliśmy się przekonać na czwartkowym spotkaniu autorskim, zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Tym razem gościem MCK był Wojcieche Zawadzki, autor książki "Tajemnice Diablej Góry". Przewodnim tematem była postać jednego z żołnierzy niezłomnych, Tadeusza Bartosiaka ps. "Wilk"

04.11.2017 13:55    3
Dzień Kundelka w Bibliotece
Dzień Kundelka w Bibliotece

Z okazji Dnia Kundelka 24 października w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem – artystą grafikiem, współautorem „Pamiętnika grzecznego psa”, „Nowych przygód grzecznego psa” oraz „Przygód Filipka”.

25.10.2017 11:16    1
O tajemnicach Diablej Góry - Spotkanie autorskie z Wojciechem Zawadzkim
O tajemnicach Diablej Góry - Spotkanie autorskie z Wojciechem Zawadzkim

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Zawadzkim, autorem książki „Tajemnice Diablej Góry” przedstawiające tragiczne losy tomaszowskiego partyzanta z okresu okupacji, żołnierza niezłomnego Tadeusza Bartosiaka ps. „Tadeusz”, „Wilk”.

24.10.2017 20:11
Jak zostać pisarką
Jak zostać pisarką

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się 29 września br. spotkanie autorskie z Melissą Darwood, pisarką, która ma w swoim dorobku takie tytuły, jak: „Larista”, „Luonto”, „Pryncypium”. Niebawem ukażą się jej dwie kolejne książki: niezależna powieść „Tryjon” oraz kontynuacja „Laristy” – „Guerra”. Na widowni zasiedli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7.

30.09.2017 09:17    2
„Kroniki wypadków zwykłych i niezwykłych według Andrzeja Kobalczyka” w ramach cyklu „ Spotkania z historią i nie tylko…” w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
„Kroniki wypadków zwykłych i niezwykłych według Andrzeja Kobalczyka” w ramach cyklu „ Spotkania z historią i nie tylko…” w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim

W piątek, 8 września 2017 roku, w Muzeum im. Antoniego hrabiego Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie zatytułowane "Kroniki wypadków zwykłych i niezwykłych według Andrzeja Kobalczyka". Spotkanie zostało zorganizowane w ramach cyklu "Spotkania z historią i nie tylko". Uczestnicy zaproszeni zostali do sali, w której dr Gabriela Ziółkowska przygotowała wystawę z fotografiami z lat międzywojennych z naszego miasta.

09.09.2017 18:59
Spotkanie autorskie z Wiesławem Królikowskim
Spotkanie autorskie z Wiesławem Królikowskim

W piątek 31 marca w wypełnionej po brzegi sali wystawowej Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Królikowskim, autorem książki “Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie”.

03.04.2017 18:42
Zimowy wieczór z poezją Elizy Segiet
Zimowy wieczór z poezją Elizy Segiet

13. stycznia 2017 r. tomaszowianie mieli przyjemność błądzić „myślnymi mirażami” z poetką Elizą Segiet. O niezwykłej porze, bo godz. 18.18 rozpoczął się wieczór poetycki niezwykłej osobowości, kobiety doświadczonej życiowo, o wielu twarzach, talentach i umiejętnościach.

16.01.2017 11:08
Wieczór z poezją Elizy Segiet
Wieczór z poezją Elizy Segiet

Eliza Segiet to przede wszystkim poetka. Jej wiersze przepełnione są filozoficznymi dociekaniami, życiową mądrością, artystycznym wyczuciem, kobiecą czułością i intensywnymi emocjami.

04.01.2017 11:07
Spotkanie z bohaterem dwóch narodów
Spotkanie z bohaterem dwóch narodów

28 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej i nauczycieli z weteranem II wojny światowej, bohaterem dwóch narodów - Francji i Polski, pułkownikiem Janem Skowronem.

29.11.2016 10:50    6
„Byłam łączniczką Armii Krajowej”
„Byłam łączniczką Armii Krajowej”

Pod takim tytułem ukazało się wznowiono i poszerzone o wspomnienia z lat dziecięcych wydanie książki dr ppłk Haliny Kępińskiej- Bazylewicz „Kory”.

29.09.2016 10:05
Hubert Ronek opowiadał o swoich komiksach
Hubert Ronek opowiadał o swoich komiksach

Tomaszowianie lubią komiksy, można tak śmiało stwierdzić, gdyż 16 września na spotkanie autorskie z Panem Hubertem Ronkiem, twórcą historyjek z dymkiem, ilustratorem oraz publicystą, przyszła rekordowa liczba słuchaczy: około stu osób. Również przekrój wiekowy publiczności był dość spory. W tym dniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, młodzież z Gimnazjum nr 7 oraz najliczniejsza grupa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8.

22.09.2016 17:27
„Byłam łączniczką AK”- prezentacja książki
„Byłam łączniczką AK”- prezentacja książki

Młodzieżowy Dom Kultury im. rtm Witolda Pileckiego w Tomaszowie Maz. serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie połączone z promocją książki ppłk dr Haliny Kępińskiej- Bazylewicz „Kory”, które odbędzie się w środę 28 września 2016 roku o godzinie 13.00 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury (kamienica rodziny Knothe), Plac Kościuszki 18.

22.09.2016 13:16    11
Spotkanie autorskie z Hubertem Ronkiem
Spotkanie autorskie z Hubertem Ronkiem

W siedzibie MBP Oddziału dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się spotkanie autorskie z Panem Hubertem Ronkiem autorem komiksu „Wojenna odyseja Antka Srebrnego”. Jest to nie lada gratka dla amatorów historyjek z dymkiem, gdyż Pan Hubert Ronek jest znanym twórcą komiksów, ilustratorem oraz publicystą.

12.09.2016 20:05
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z polskim dziennikarzem i publicystą, dwukrotnym laureatem nagrody "Grand Press". Znany jako prowadzący programy "Mam Talent", "Mamy Cię!" z telewizji TVN!

28.04.2016 11:44
Ludziki Jana Stępnia
Ludziki Jana Stępnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na spotkanie z Janem Stępniem

10.03.2016 10:26
Muzyczna podróż z Andrzejem Tyszko
Muzyczna podróż z Andrzejem Tyszko

W miniony piątek nasze miasto odwiedził znany fotografik, specjalizujący się w tematyce muzycznej, Andrzej Tyszko. Artysta, często określany następcą Marka Karewicza, sam się od tego odżegnuje, podkreślając, że pan Marek to wybitny reportażysta, a on sam specjalizuje się w fotografii studyjnej.

07.03.2016 21:41
Spotkanie z Emilią Tesz - tomaszowską poetką w DOK-u.
Spotkanie z Emilią Tesz - tomaszowską poetką w DOK-u.

4 grudnia 2015 r. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Emilią Tesz, tomaszowianką, z wykształcenia i z zamiłowania polonistką i dziennikarką , poetką oraz publicystką, która opublikowała wiele autorskich tomików: Rytm serca, Gdy wieje wiatr Historii, Myśli i słowa, Powroty , Pośród rzeczy wielu, Moje miejsce na ziemi, czy dla małego odbiorcy Wiersze dla Ciebie i Wiersze z księżycem na dachu.

08.12.2015 08:59
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Babcia JadziaTreść komentarza: Ulubiony znak samorządowców to B5 zakaz wiazdu samochodów ciężarowych. Koszt takiego znaku razem ze słupiem pod znak i stertą papierów oraz ekipa która ten znak postawi to lekko 2tyś złotych. Takich znaków w wielu miastach jest nastawiane bez opamiętania. Pieniądze przeznaczyć na lepsze drogi i mosty. Niestety myślenie w kategoriach czubka własnego nosa może się skończyć tym że w pobliskim sklepie zabraknie ulubionych bułeczek lub na stacji paliw zabraknie paliwa. Prawda jest taka że drogi i transport to krwioobieg gospodarki. Bez tego pozostanie nam tylko chrust i furmanki. Jak ci tiry przeszkadzają to wyprowadź się na zadupie tam gdzie jest tabliczka Koniec Świata i zobaczymy wtedy jak będziesz żyć bez tirów.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 14:01Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejca
Stabilizator jednoszynowy szpotawo-koślawego stawu kolanowego Gonartec - Orliman Opis: stabilizator, wykonany z materiału typu 3-TEX®, posiada: rozcięcie od góry do podstawy rzepki, jedną policentryczną szynę z poduszką powietrzną oddzielającą ją od kończyny, po przeciwnej stronie rękawa umiejscowiona jest stalka, skośne udowe i podudziowe dopięcie szyny mające na celu mocniejszą korekcję koślawości/szpotawości kolana, U-kształnte podparcie rzepki, zwiększające jej stabilność, taśmy zapinane są na micro-velcro. Zastosowanie: artrozy przedziału udowo-podudziowego, koślawość lub szpotawość stawu kolanowego, urazy więzadeł pobocznych lub przyśrodkowych kolana, stany pozabiegowe wymagające zrównoważenia obciążenia powierzchni stawowych, dolegliwości łąkotkowe. Działanie: poduszka powietrzna po napompowaniu zapewnia, w zależności od wersji, korektę szpotawości lub koślawości stawu kolanowego, odciąża więzadła oraz powierzchnie stawowe boczne lub przyśrodkowe. Szyna zapewnia wsparcie i prowadzenie ruchu po właściwym torze w osłabionym stawie, pozwala na zrównoważenie obciążenia powierzchni stawowych kolana. Funkcja: gdy poduszka jest napompowana wywołuje nacisk na boczną lub przyśrodkową okolicę stawu kolanowego, powodując rozwarcie przedziału (bocznego/przyśrodkowego) znajdującego się po przeciwnej stronie stawu, wpływa wydatnie na zmniejszenie lub całkowitą redukcję dysproporcji siły pionowego nacisku na piszczelową powierzchnię stawową po stronie bocznej i przyśrodkowej, szyna zapewnia powiększenie tego efektu poprzez mocniejsze dociągnięcie skośnych pasków udowego i podudziowego. Dobór: 6121 D koślawość stawu kolanowego lewego oraz szpotawość prawego. 6121 I koślawość stawu kolanowego prawego oraz szpotawość lewego. Długość:39 cm. Kolor:beż. Tabela - rozmiary: ROZMIAR XS/1 S/2 M/3 L/4 XL/5 XXL/6 Obwód kolana na wysokości rzepki (cm) 32-34 34-36 36-38 38-41 41-44 44-49 Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 01.06.2016Stabilizator jednoszynowy szpotawo-koślawego stawu kolanowego Gonartec - Orliman
Reklama
a