Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 03:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Aktualności

Za nami pierwsza edycja Targów Nowych Technologii
Za nami pierwsza edycja Targów Nowych Technologii

Targi Nowych Technologii, które odbyły się 23 i 24 września w Arenie Lodowej  były pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym mieście. Przedsięwzięcie poświęcone zostało promocji firm z terenu województwa łódzkiego z branży: odzież, zwłaszcza innowacje włókiennicze w sporcie i turystyce, moda sportowa, design ubrań sportowych, prezentacja urządzeń wykorzystujących nowoczesne technologie w sporcie i rekreacji. W targach wzięło udział 22 wystawców z województwa łódzkiego. Imprezę odwiedziło ponad 3000 osób.

Wczoraj, 19:49
KOLEJNA EDYCJA NINJA RUN W ARENIE LODOWEJ
KOLEJNA EDYCJA NINJA RUN W ARENIE LODOWEJ

Ponownie łączymy siły z NInja Run i zapraszamy na Ninja RUN 7 Show! Ta trzydniowa impreza gwarantuje nam niezapomniane, sportowe emocje. W dniach 30 września - 2 października na naszym torze zmierzą się nie lada zawodnicy.

Wczoraj, 19:32
Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim!
Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim!

EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.

Wczoraj, 19:18
Pycha kroczy przed upadkiem
Pycha kroczy przed upadkiem

Skąd Starosta Mariusz Węgrzynowski pozyskuje kadry dla Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim pozostaje jego głęboko skrywaną tajemnicą. Czy decydują względy partyjne, czy też rodzinne? Na to pytanie bardzo trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Faktem bezsprzecznym natomiast jest, że poziom arogancji, z jaką na co dzień się spotykamy, dotąd w tym Urzędzie nigdy nie występował.

Wczoraj, 19:15    5    4
„Innowatory WPROST” 2022 przyznane. Ceramika Paradyż nagrodzona w kategorii „DESIGN”.
„Innowatory WPROST” 2022 przyznane. Ceramika Paradyż nagrodzona w kategorii „DESIGN”.

W poniedziałek, 26 września w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród „Innowatory WPROST 2022”. Podczas wydarzenia nagrodzono między innymi firmy z różnych branż, które wprowadziły na rynek nowoczesne rozwiązania technologiczne. Ceramika Paradyż otrzymała statuetkę w kategorii „DESIGN”.

Wczoraj, 17:16
Złote Gody w Inowłodzu
Złote Gody w Inowłodzu

W sobotę, 24 września w Sali Domu Ludowego w Królowej Woli świętowaliśmy Złote Gody par małżeńskich zamieszkałych na terenie Gminy Inowłódz.  Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji Jubilatów w kościele pw. św. Michała Archanioła w Inowłodzu sprawowaną przez Ks. dr Artura Szczepanika i ks. Jakuba Świerczyńskiego.

Wczoraj, 17:05
Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne?   [Komentarz eksperta]
Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne? [Komentarz eksperta]

Narodowe spisy powszechne są bez wątpienia ważnym źródłem informacji dotyczących m.in. liczby ludności czy mieszkań. Jak ostrzegają eksperci GetHome.pl te dane należy jednak traktować z pewnym dystansem, bo prawdopodobnie nie zawsze pokazują rzeczywisty obraz sytuacji.

Wczoraj, 13:12
Wiemy gdzie zabraknie prądu
Wiemy gdzie zabraknie prądu

Rejon Energetyczny Tomaszów Maz. zawiadamia, że w związku z pracami eksploatacyjnymi nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla naszych klientów w następujących miejscowościach:

Wczoraj, 10:49
Trzy Święta o których być może nie wiecie
Trzy Święta o których być może nie wiecie

May dzisiaj kilka nietypowych świąt. Może któreś z nich uznacie za własne

Wczoraj, 07:36
EDUKACJA OSÓB DOROSŁYCH – UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE
EDUKACJA OSÓB DOROSŁYCH – UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim – dawny „Medyk” oferuje bezpłatną naukę dla osób dorosłych i wspiera w zdobywaniu nowych kwalifikacji zawodowych. Szkoła prowadzi kształcenie w Szkole Policealnej dla osób z wykształceniem średnim, matura nie jest wymagana.

26.09.2022 23:10    8
Planujesz organizację eventu w Warszawie? Koniecznie przeczytaj!
Planujesz organizację eventu w Warszawie? Koniecznie przeczytaj!

Imprezy firmowe organizowane są zarówno przez te większe, jak i mniejsze firmy. Niezależnie od wielkości eventu decydując się na taki krok, trzeba liczyć się z ogromną ilością zadań do zrealizowania. Te dla osób niezajmujących się tym na co dzień, mogą okazać się wręcz niewykonalne. Wybierając agencję eventową, możesz liczyć na doświadczenie organizacyjne i szeroką bazę kontaktów, co zaowocuje eventem, który będzie dopięty dosłownie na ostatni guzik i zachwyci każdego z jego uczestników. Agencja Hevent stworzy dla Ciebie niepowtarzalne wydarzenie, a Tobie pozostanie oddać się świetnej zabawie!

26.09.2022 21:34
Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?
Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?

Finisz zbierania podpisów poparcia dla inicjatywy nadania rondu przy zbiegu ulic Zawadzkiej i Orzeszkowej imienia WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

26.09.2022 21:10    6    3
#TrenujzWojskiem! - podejmij wyzwanie
#TrenujzWojskiem! - podejmij wyzwanie

Zapraszamy do 25 Brygady Kawalerii Powietrznej 29 października i 26 listopada.

26.09.2022 20:26
Tomaszów Mazowiecki niejeden raz stanowił scenerię dla krwawych zbrodni z namiętności
Tomaszów Mazowiecki niejeden raz stanowił scenerię dla krwawych zbrodni z namiętności

Tylko córce udało się uciec

26.09.2022 11:50
Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazie
Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazie

Raptem kilka miesięcy temu miałem przyjemność recenzować płytę “Mój głos”, a dziś w słuchawkach słyszę “Dobro i zło”, dwunasty album tomaszowskiego rapera nagrywającego pod pseudonimem STB Zygi. Tempo prac to jedno, ale czym jeszcze pochodzący z Ludwikowa artysta zaskoczy swoich słuchaczy?

26.09.2022 09:31    3
Umiera kolejny tomaszowski zabytek
Umiera kolejny tomaszowski zabytek

Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa alarmuje w sprawie niszczejącej willi rodziny Landsbergów przy ulicy Konstytucji 3-go Maja, w której do niedawna mieścił się Powiatowy Urząd Pracy. Obecnie właścicielem jest samorząd województwa łódzkiego. TPTM wystąpił do Grzegorza Schreibera o pilne podjęcie działań, które uratują obiekt przed kompletną ruiną.

26.09.2022 08:08    4    9
Tomaszowianie lubią Macierewicza
Tomaszowianie lubią Macierewicza

W miniony piątek na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim odbył się skromny protest przeciwko Antoniemu Macierewiczowi. Skromny, ponieważ protestowało ok 30 osób, znanych też z innych tego typu manifestacji przeciwko rządom PiS w naszym mieście. Poseł Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu od kilku kadencji wybierany jest w okręgu wyborczym numer 10, w skład którego wchodzi między innymi powiat tomaszowski. Czy tak nieliczne protesty oznaczają, że tego polityka popiera większość wyborców na naszym terenie? Jest to raczej mało prawdopodobne, bo mimo usilnej promocji i prezentacji w roli "męża opatrznościowego" prowadzonej przez starostę Węgrzynowskiego, tak naprawdę nie ma ten parlamentarzysta zbyt wielu zasług dla lokalnej społeczności. Co gorsza, często słychać głosy, że jego działalność bywa wręcz szkodliwa. Protesty przeciwko marszałkowi seniorowi pojawiły się w ostatnim czasie w wielu miastach w Polsce. Ich powodem były medialne doniesienia o manipulacjach, jakich miał się dopuścić przy opracowaniu raportu tzw. Komisji Smoleńskiej.

25.09.2022 13:01    5    3
Ekspert IMGW: przed nami jesień bez babiego lata
Ekspert IMGW: przed nami jesień bez babiego lata

Choć jesień rozpoczynają chłodniejsze niż zwykle dni, to średnie temperatury października i listopada nie będą odbiegały od wieloletniej normy. Jednak na babie lato raczej nie ma co liczyć. Jest też dobra wiadomość, w kontekście spodziewanych problemów z podwyżkami cen energii. Grudzień ma być cieplejszy niż zwykle.

25.09.2022 10:29    1
Nowy Plac Zabaw oficjalnie oddany dzieciom
Nowy Plac Zabaw oficjalnie oddany dzieciom

23 września 2022 r. roku o godz. 12.00 W Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim nastąpiło uroczyste otwarcie nowego placu zabaw przeznaczonego dla najmłodszych podopiecznych placówki. Uroczystość uświetnił przepiękny występ uczniów klas trzecich. Całość inwestycji kosztowała 209 838 zł tys. złotych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że z inicjatywą wybudowania placu zabaw dla dzieci jakiś czas temu wystąpił radny Marcin Rybak.

25.09.2022 09:43    1
Zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy
Zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy

Działacze Platformy Obywatelskiej zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o minimalnej rencie socjalnej dla osób nie mogących funkcjonować samodzielnie. Chcą by jej wysokość była równa minimalnemu, ustawowemu wynagrodzeniu

24.09.2022 17:07    2    5
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: członek dawnej solidarnościTreść komentarza: A może dekowników stanu wojennego,co spali do połódniaData dodania komentarza: 27.09.2022, 17:49Źródło komentarza: Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ty naprawdę jesteś taki naiwny, lub głupi, czy tylko takiego głupa walisz ?! A może zbyt długo jeździsz tym ciężarowym na tym ciągle trzęsącym się siedzeniu..... ??? Wpis MS ma taki sens (może to do ciebie dotrze): wiezie 25-tonowa wywrotka piasek z Białej Góry np. do Nagórzyc i tylko dlatego może sobie spokojnie przejechać przez zaporę - tak ?! Jeżeli uważasz, że - tak, to może wybierz się do przychodni - co?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:12Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: W podtekście tego materiału powyżej, znajduje się teza, że to jest nie w porządku, że jedna osoba albo rodzina może mieć więcej niż jedno mieszkanie i że tak nie powinno być, bo w Polsce dalej istnieje głód mieszkań. Teza, zupełnie chybiona, odpowiadająca temu, co było w czasach komuny. Wtedy, ten, który miał np. dwa mieszkania, to był: esbek, albo partyjniak,lub facet z dobrymi układami. Więc, należy jak najszybciej zapomnieć o tamtych czasach. A kto, kur... , zabroni drugiemu kupić 10 mieszkań, jeżeli ten drugi ma kasę (pozdrowienia dla Konfederacji) ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:00Źródło komentarza: Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne? [Komentarz eksperta]Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu - radny powiatowy: z tymi swoimi jękami sprzeciwu wobec tego totalnego nieudacznika z wielkim brzuchem i z mamusią oraz proboszczami na zapleczu, zaczyna Pan mnie wku...... . Dobrze, że chociaż ma Pan to swoje medium, w którym może Pan dopier...... temu totalnemu głąbowi. (Na marginesie (tak - na wszelki wypadek): ten totalny głąb, to jest osoba publiczna, która MOŻE BYĆ krytykowana za swoje bezprzykładne błędy, narażające publiczną kasę za nieuzasadnione wydatki, a ponadto - za działania niezgodne z oczekiwaniami wyborców.) Jednak, te Pańskie jęki, niech Pan wrzuci do kosza, jeżeli Wy -Radni Powiatowi, nie potraficie znaleźć prawników, którzy tę totalną samowolę ukrócą. Nóż w kieszeni sam się otwiera: starosta - KATECHETA !!! Wicestarosta - z miotłą latał wokół poprzedniej siedziby starostwa !!! Proszę państwa: to jest REKORD GUINESSA !!! Gdzie my, kur...., żyjemy ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:50Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: BatoryTreść komentarza: To samo jest też w gminie Lubochni. Wójt rządzi się jak u siebie w domu ,nic nie liczy się z mieszkańcami gminy.Ma gdzieś ich prośby i petycje,według niego tak dobrze mają wszyscy , że każdy posiada samochód i nie ma problemu z dojazdem do pracy w soboty . Nadęty jak paw i ma wszystkich gdzieś.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:39Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: OpiniaTreść komentarza: Chyba od dawna wiadomo, że i owszem na staż się każdy może dostac do starostwa ale zatrudniają tylko rodziny radnych albo kogoś kto zna samwgo staroste. Myślę, że to żadna tajemnica:)Data dodania komentarza: 27.09.2022, 13:44Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiem
Reklama
a