Arkadiusz Broniarek dyrektorem II LO

  • 15.06.2019, 15:51 (aktualizacja 15.06.2019, 15:57)
  • Mariusz Strzepek
Arkadiusz Broniarek dyrektorem II LO
Znamy już nowego dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Został nim Arkadiusz Broniarek, dotychczasowy wicederyktor ZSP nr 1 czyli popularnego "Mechanika". Drugi z kandydatów, Jakub Chojnacki, zdaniem komisji konkursowej nie spełniał wymogów formalnych w zakresie podyplomowych studiów zarządzania oświatą.

.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (136)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

przykre
przykre 21.06.2019, 13:34
Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony
:)
:) 18.06.2019, 02:14
Zycze szczerze powodzenia nowemu dyrektorowi bo sentyment wciaz duzy do 2 LO. Na efekty pracy tez nalezy poczekac przynajmniej do roku 2021. A w roku 94 w 2 LO rozpoczal sie nowy rozdzial, ktory wlasnie teraz sie konczy wyborem nowego dyrektora.
Jak jest?
Jak jest? 18.06.2019, 02:30
wiesz co, szczerze powiedziawszy mi się wydaje, że nie kończyłeś jednak II LO. Nie znam nikogo z absolwentów który pisałby 2 LO, w sensie cyfrą arabską. I ten wylewny sentymentalizm demonstrowany w przerwach narzekania.
jednak arbuz
jednak arbuz 18.06.2019, 15:39
Pragniemy kochać Cię Nasza Szkoła...
Pozdrawiam
Jak jest?
Jak jest? 18.06.2019, 02:32
I co? Wcześniej pisałeś, że cieszysz się, że nie mieszkasz już w Tomaszowie, i co? Tak skrupulatnie odnotowujesz którego roku zmienił się dyrektor? :)) Jaja.
Absolwent wcześniejszy
Absolwent wcześniejszy 18.06.2019, 08:47
Ten Absolwent i ten wcześniejszy, który zwracał uwagę na hmm... dość schematyczną zawartość profilu FB p. Broniarka to dwaj różni Absolwenci. Wiem, bo to ja jestem ten drugi. :) A czego właściwie ten jegomość uczył w Mechaniku?
?
? 18.06.2019, 09:01
No nie bardzo Ci wierzę, ale niech już będzie.

Arkadiusz Bednarek uczył w ZSP 1 religii katolickiej. Tę w sprawie nauczania której upominały się pokolenia światlejszych Polaków podczas Kulturkampfu i rusyfikacji, tej samej o którą upominali się ludzie, którzy mimo całej palety represji wstępowali do Solidarności przed stanem wojenny,

Jako, że dobrze o tym wiesz, czego uczył, to zapytam teraz ja Ciebie: czy coś w tym złego że uczył religii?
Absolwent wcześniejszy
Absolwent wcześniejszy 18.06.2019, 18:36
Poczytaj trochę, panie "?". Podczas Kulturkampfu i rusyfikacji nikt nie upominał się o naukę religii bo tej w szkołach uczono cały czas. Sprawa szła o nauczanie jej po polsku. To tak gwoli historycznej poprawności. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to największe moralne prawo do dyrektorowania mieliby dziś poloniści. Śmiechłem.
A katecheta, który zostaje dyrektorem liceum to taki nasz znak czasów. O obsadzie tego stołka i tak decyduje prezydent miasta, więc w TM taki kościółkowy kandydat już na starcie wygrywał. Hipotetyczny kandydat np. spośród obecnych nauczycieli II LO mógłby co najwyżej wygrać od września najbardziej niewygodnie ułożony plan. :)
Face palm
Face palm 19.06.2019, 07:27
Starano się mieć wpływ na to nauczanie, tak aby ono przynosiło wymierne korzyści panującemu zaborcy41. Należy też pamiętać, że na przestrzeni ponad stuletniej niewoli relacje z zaborcami nie były stałe. Szczególnie po zrywach narodowych, takich jak Po-
wstanie Listopadowe czy Powstanie Styczniowe dostrzec można
wzmożoną walkę ze wszystkim tym, co kojarzyło się z polskością, w tym także
z tym, co wiązało się z nauczaniem religii rzymskokatolickiej...

A już oddawanie kompetencji obsadzana dyrekcji szkół PONADGIMNAZJALNYCH prezydentowi miasta...

Nic nie napisze, bo znowu będzie, że obrazam
Absolwent wcześniejszy
Absolwent wcześniejszy 19.06.2019, 09:28
Fakty, "face palm", fakty. Pod zaborami religia w szkołach była zawsze. Nikt o nią nie walczył, nie było potrzeby. Dzieci we Wrześni strajkowały, bo zamiast "Ojcze nasz" miały się uczyć "Unser Vater". W jaki sposób po powstaniach zaborcy walczyli z religià w szkołach? Oświeć mmie. Z polskością - owszem.
Co do punktu drugiego - aby być precyzyjnym: dyrektora wybiera komisja powołana przez organ założycielski szkoły. Dla II LO tym organem jest prezydent TM. Wybór zatwierdza kuratorium oświaty. W komisji większość ma kuratorium i prezydent miasta. Czyli droga otwarta dla tych, co zblatowani z władzą.
Mieszkanka
Mieszkanka 03.07.2019, 23:45
Tym organem jest Starostwo, drogi pseudoabsolwencie II LO, a nie prezydent. W gestii prezydenta sa szkoly podstawowe i gimnazja wygaszajace.
Do podpisującego się Absolwent wcześniejszy
Do podpisującego się Absolwent wcześniejszy 19.06.2019, 09:40
Nie chce już mi się pisać na ten temat i tak będziesz wiedział swoje.

Powiedz lepiej dlaczego tak nie lubisz Broniarka? Ciebie nie uczył, bo nie mógł - jesteście w podobnym wieku. Jednego z dwóch Twoich synów, też nie uczył. Zostaje tylko jeden. Jego uczył? Z ucholo wytargał?
Czasem trzeba. To tylko ludziom na dobre wychodzi.
Absolwent wcześniejszy
Absolwent wcześniejszy 19.06.2019, 11:18
Ubzdurałeś sobie mojà tożsamość. Nie mieszkam w TM, moje dzieci nie chodzą w TM do szkoły. Nie mam też dwóch synów.
Nie twierdzę, że go nie lubię. Nie znam człowieka. Po prostu katecheta to moim zdaniem marny kandydat na dyrektora szkoły publicznej. Ale przy dzisiejszej władzy kandydat zupełnie oczywisty.
Mieszkanka
Mieszkanka 03.07.2019, 23:49
A czym nauczyciel religii rozni sie od marnego polonisty, ktorych znam wielu czy w-f lub np. Biologa? To zalezy od madrosci, wiedzy czlowieka. W tej szkole od lat nic sie jie zmienia ,szare sciany, betonowe kprytarze i panie profesorki w czarnych podkoszulkach. Kroluja korepetycje. Jest wymaganie a nie nauczanie. Wreszcie moze cos sie zmieni.
@
@ 19.06.2019, 11:30
Dobra, nie klam juz
Madame
Madame 18.06.2019, 21:58
w punkt , system obrony leży na łopatkach i kwiczy
przepraszam
przepraszam 18.06.2019, 09:09
Arkadiusz Broniarek oczywiście
Absolwent
Absolwent 18.06.2019, 00:22
II Liceum w Tomaszowie Mazowieckim skonczylo się w roku 1994. Wszystko co nastapilo potem to heroiczna walka o utrzymanie w świadomosci wszystkich zainteresowanych, ze to bardzo dobra szkola. Ale prawda jest brutalna -najlepsza szkola w naszym miescie-2 LO-to szkola z konca pierwszej dziesiatki w woj. lodzkim i z koncowki pierwszej setki w Polsce. Oczywiscie 1LO to kocowka 5 setki, zreszta w styczniu 2020 roku pewnie nie zostanie nawet sklasyfikowane w rankingu P. O 3 LO nie ma sensu nawet wspominać, zreszta na lamach NT ciagle dowiadujemy sie o niezliczonych aktywnosciach w tej szkole, ktore nie maja nic wspolnego z nauka. Ciagla promicja dyrektora...W najlepszych czasach II LO dyrektor Grabowski byl niemal niewidoczny, ale cieszyl sie wielkim powazaniem, respektem i byl przede wszystkim swietnym fizykim. Niepisana tradycja szkoly bylo zatrudnianie w roli nauczycieli tylko jej absolwentow, co gwarantowalo dobre przygotowanie merytoryczne i przede wszystkim naturalne kultywowanie tradycji. Ilu dzis nauczycieli pracujących w 2 LO to jego absolwenci? Chyba nie wiecej niz 10/40. Arbuzem nie można zostac na siłę, zatrudniajac sie w tej szkole, arbuzem trzeba sie urodzic konczac to liceum. Trudno byc dyrektorem szkoly takiej jak 2 LO jezeli nie jest sie jej absolwentem. Administratorem tak, dyrektorem i nauczycielem bardzo trudnio. Obserwujac od 25 lat losy mojej ukochanej szkoly, ktorej bardzo wiele zawdzięczam, i biorac pod uwagę uwarunkowania lokalne, bardzo dziekuje p. Węgrzynowskiemu za to, ze starał sie podtrzymac bogate tradycje i ze w tych czasach wytrwal 25 lat. Podejrzewam, ze gdyby nie jego upór i praca, 2 LO juz kilka lat temu podzieliloby rankingowy los I LO. Rok 2019 to symboliczny rok dla 2 LO, bo na emeryturę odchodzą ostatni nauczyciele, którzy współtworzyli najwieksze sukcesy tej szkoly. Nowemu dyrektorowi zycze powodzenia, a obserwujac dyskusje na forum oraz to co sie dzieje w tomaszowskiej oświacie, dziwie sie, ze wogole ktos chcial zostac dyrektorem jakiejkolwiek szkoly, szczegolnie 2LO. A czy nowy dyrektor sprosta zadaniu przekonamy sie juz w styczniu 2021 kiedy opublikowany zostanie ranking Perspektyw. Na poczatek zycze Panu pierwszej 50 w Polsce.
Mieszkanka
Mieszkanka 03.07.2019, 23:56
Bzdury piszesz o nauczycielach absolwenyach. To nie jest argument jakosci szkoly. Nauczycieli nalezy wymienic, nie szanuja uczniow , rodzicow i samych siebie. Z nauxzaniem tez slabo, gdyby nie korepetycje. Moze zaczna rozumiec swoich podopiecznych.i zabiora sie do pracy dydaktycznej.
do podpisującego się „absolwent”
do podpisującego się „absolwent” 18.06.2019, 03:14
Mit Grabowskiego wśród niektórych jest pielęgnowany do dziś, tyle, że pamiętajmy, że to były inne czasy. Na wniosek (nieformalnie rzecz jasna) mogłeś nawet tafić na dołek. Wylatywało ze szkoły masę gnoi, którzy przychodzili z jakimiś nastoletnim nabzdyczenie. Nie dotyczyło to oczywiście dzieci lokalnych kacyków - no niestety, taka prawda, ale wielu temperowano. Za brak tarczy targał ponoć za uszy i każdy uznawał to za coś normalnego.

Nie jestem specjalnie zainteresowany obalaniem tego mitu, chociaż dziś pewnie już nikt za długo by go tak nie wspominał. Z tych wspomnień które do mnie docierały, to wiem, że no właśnie kładł nacisk na dyscyplinę i to jak najbardziej jest ok.

Pod tym względem Broniarek ma duże szanse wpisać się w tę tradycje. Bo w Mechaniku przez lata na samym dole drabiny wprowadzał to samo. Przekleństw, gróźb karalnych nasłuchał się nie mało, a jednak nie zmiękł. Dobrze się stało, że w końcu go tam awansowano, no a teraz zwyczajnie zasłużył tą niezłomną postawą na posadę dyrektora najlepszej tomaszowskiej szkoły.

Fizycznie z nastoletnim bydłem już nie będzie musiał się mierzyć, ale jest nadzieja, że równie twardą, uczciwą politykę wprowadzi wśród nauczycieli. A problemów w II LO też jest sporo, chociaż mają zupełnie inny charakter. No zobaczymy. Dajcie mu chociaż rok. Naprawdę.
:) :) @
:) :) @ 18.06.2019, 22:00
język miłosierdzia i przebaczenia ?
sąsiad
sąsiad 17.06.2019, 21:32
Obserwując wpisy - Proponuję sondaż czy "Mechanik" stracił i czy "Żeromski" zyskał. Panie administratorze do dzieła. Pozdrawiam.

https://www.facebook.com/arkad…
:(
:( 17.06.2019, 21:43
W regulaminie Portalu jego redakcja prosi o niewrzucanie linków...

Gdybys chociaż nam jakąś unikalna treść chciał w ten sposób przedstawić, tluku :(
Sasquatch
Sasquatch 17.06.2019, 20:33
Panie Sorze, szczerze gratuluję. Mechanik stracił, Żeromski zyskał. miałem przyjemność przez 5 lat być uczniem Pana Arka. Tak, uczył nas religii. Ale nie tylko tego. Nade wszystko szacunku, sztuki rozmowy, rzeczowej dyskusji. Nie wykluczał nikogo za to że nie wierzy, lub za to że wierzy w co innego: kręgi w zbożu, złotego cielca czy Widzew w finale LM. W drugiej połowie lat 90, młodzież miała mnóstwo pytań, a niewiele źródeł informacji. Większość rodziców i nauczycieli jeszcze nie otrząsnęła się po zmianach społecznych z 89 roku. A Sor jako jeden z nielicznych przygotowywał nas do dorosłości. Dziękujemy.
Arbi
Arbi 17.06.2019, 20:58
Żeromski zyskał? Konkretnie, bo jako były uczeń bardzo chętnie poznam jego działalność, osiągnięcia i sukcesy.
*
* 17.06.2019, 21:32
Troll "pytający o konkrety" nigdy nie przestanie tgo robić. Ile byście nie napisali :)
Czym takim wslawil się odchodząc na emeryturę Wegrzynowski przez. Przez tyle lat.
Broniarek przy nim jest gigantem nawet jeśli tylko katechezie brlibysmy po uwagę.
Wróćcie do źródła słowa pedagog. Kim powinien być prawdziwy Nauczyciel.
Pumba
Pumba 17.06.2019, 22:22
Stawianie pytań i prośba o podanie konkretów jest powodem by tak się denerwować i dokonywać ocen? Swoją drogą uciekasz od odpowiedzi oceniając jeszcze obecnego dyrektora. Kto dał ci prawo oceniać i porównywać bez podania przykładów osiągnięć i sukcesów w pracy.? Przecież jest to funkcja w państwowej instytucji i mamy prawo wiedzieć oraz oczekiwać że skutek będzie lepszy niz był. Jeśli znasz ten wymiar gigantyzmu podziel się z nami. Oto tylko prosimy.
@Pumba
@Pumba 17.06.2019, 22:54
Tym bardziej mamy prawo oceniać byłego zasiedziałego dyrektora. Autorytetem był żadnym.
do omegi
do omegi 17.06.2019, 23:44
Atakujesz dyrektora , nie odpowiadasz na zadane pytania . A możesz wskazać autorytet i posilić się raczysz konkretnymi działaniami ? Czy tylko potrafisz oczerniać bez podania dobrych przykładów ? Czekam cierpliwie na dorobek tych niezasiedziałych kilkudziesięciu lat , poczytam bardzo chętnie . Dawaj @
@do omegi
@do omegi 18.06.2019, 00:51
Nie atakuje a jedynie oceniam sobie to co widzę.
EWA
EWA 17.06.2019, 13:27
To straszny wybór dla tej szkoły. Współczuję uczniom i nauczycielom.
Mieszkanka
Mieszkanka 04.07.2019, 00:01
A ja uwazam, ze pojawila sie szansa dla szkoly. P Wegrzynowski uwstecznil plaxowke.
36,6
36,6 17.06.2019, 16:57
Będziesz musiała Ewa wreszcie przygotować się do pracy a nie tylko puszczać co druga lekcje dzieciom film z serii zwierzęta świata Discovery. Takze, masz racje szykuje się - jak na twoją mentalność - niezła ***.
Adam
Adam 16.06.2019, 21:07
Gratuluję Arek
Ania
Ania 16.06.2019, 19:46
Z całego serca gratuluję !!!Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu
Dziękuję
Dziękuję 16.06.2019, 20:07
nNe jesteś sama Aniu - wiedz o tym. Dziękuję Ci, że się nie boisz. Wielu trzyma kciuki z Pana Arkadiusza. Charyzmatyczny lider na trudne czasy!
Absolwent
Absolwent 16.06.2019, 19:07
Patrząc na profil FB nowego dyrektora, to wydaje się właściwie uformowany moralnie. I zdjęcie w komży, i cytat z JP2, i modlitw sporo. Idealny na obecne czasy.
Coś czuję, że lekcje etyki to będą albo o 7:10, albo w ogóle nikt się nie zgłosi.
Bawcie się dobrze.
Jarek
Jarek 17.06.2019, 08:09
Polecalbym poznać Pana Arka prywatnie- nie bez powodu jest uznawany za najlepszego nauczyciela w mechaniku.
Śmieszny pan ze stocku
Śmieszny pan ze stocku 17.06.2019, 16:59
Wśród ślepców nawet jednooki jest królem
NIE!
NIE! 17.06.2019, 09:19
„Pan Arek” nie lubiany bo skutecznie wyegzekwował zamkniecie mordy przez dzicz, która do szkoły przychodzi jedynie by spotkać się z kolegami. Czasem pijana, najczęściej po nocnych libacjach w parku lub hałasując komuś pod blokiem, niewyspana... To ma być standardem polskiej szkoły?

Nie!

Właśnie rzecz w tym, że tego się właśnie oczekuje po prawdziwym Nauczycielu. Tym bardziej w trudnej szkole technicznej w czasach gdy „róbta co chceta” usankcjonowano gimnazjami. Największym chyba niewypałem w historii polskiej oświaty.

Panie Arkadiuszu, jeśli Pan to czyta - chcę Panu z całego serca podziękować i marzy się by nie zmieniał Pan swojej nieustępliwej postawy.
Są sprawy o które trzeba w życiu zawalczyć.
W pewnym sensie jest Pan dla mnie wzorem.

Dziękuję.
?
? 16.06.2019, 19:46
Katolicyzm ma go dyskredutowac? Powinien go ukrywać?
Absolwent
Absolwent 16.06.2019, 20:40
Oczywiście, że nie dyskredytuje. Oczywiście mogę się mylić, bo moje przemyślenia opierają się tylko na zawartości profilu FB tego pana. Ale gdy usunie się stamtąd szerowane z netu niby-to-głębokie memy oraz treści religijne, to zostaje w zasadzie zero. To troszkę moim zdaniem świadczy o horyzontach (albo o świadomie budowanym wizerunku).
Cóż - dzisiejsze czasy takich ludzi promują.
?
? 16.06.2019, 20:52
To jest jego prywatny profil. Co cię to obchodzi? Lepiej gdyby umartwial się zmianami klimatycznymi lub falszyfiwe troszczyl o zapomniana historie tomaszowskich Zydow? W wielu miejscach wymyślaną? Tak?

Nie brałeś pod uwagę, że możesz mieć preferencje co jest ok, a co nie przez media? Ja czytałem chyba przez 20 lat Gazetę Wyborcza, dzień w dzień. Potem gdy, upowszechnil się internet a tresci gazet nie były jeszcze zamykane paywallem, zobaczyłem jak bardzo jednostronne jest postrzeganie Polski pwrsptywy diaspora zydowskej, która linie redakcyjna określa.

Czy mógłbyś napisać jakie media regularnie obserwujesz? Tylko szczerze. Przecież nie wiem kim jesteś.

... A to ma znaczenie.

W habcie katolickim źle, ale już szukanie śladów judaizmu na każdej futrynie starszego domu... Uuuu to już świadczy o wysokim poziomie intelektualnym. A niby dlaczego? Ci amatorzy intersujacy się judaicami, to jest naczesciej poziom kolekcjonerow obrazków z gum Turbo.
Absolwent
Absolwent 16.06.2019, 21:04
Proszę bardzo. :)
Wyborcza
Bankier.pl
Klub Jagielloński
Krytyka Polityczna
I Fucking Love Science.com
Probowałem jeszcze wpolityce.pl / niezalezna.pl, ale nie jestem masochistą.
A co Ty sobie poczytujesz? Tylko szczerze.
Hmm... Chyba nie znam lokalnych rozgrywek, bo nie rozumiem tych aluzji o tomaszowskich Żydach. Zrozumiałem tylko, że Żydzi decydują, co w Wyborczej napisane będzie. Śmiechłem.
A umartwianie się zmianami klimatu jest jak najbardziej na miejscu.
:(
:( 16.06.2019, 21:12
No to słabo.
Alpha
Alpha 16.06.2019, 11:25
"Drugi z kandydatów, Jakub Chojnacki... " co jakieś wybory, dyżurny kandydat. Chyba chciał już być prezydentem, starostą, posłem, senatorem, dyrektorem? Niedługo kolejne wybory. Może wtedy .... XD
,
, 16.06.2019, 17:19
Ehh, szkoda gadać :( Niepelnosprawnościa wszystkiego nie można tlmaczyc. Chociaż za dawnych czasów pewnie za samo to zostałby dyrektorem IILO.
Marek Stuligrosz
Marek Stuligrosz 16.06.2019, 00:55
Człowiek dobrze przygotowany do zarządzania szkołą.
Teddy
Teddy 16.06.2019, 07:49
A jakieś konkrety?
@Teddy
@Teddy 16.06.2019, 09:56
Przez wiele lat był nauczucielem i to w dużo trudniejszym środowisku, bo z lobuzami w Mechaniku. Ma właściwe wykształcenie odpowiadające warunkom konkursu. Ale to pewnie oczywiście nadal za mało, bo zawsze będzie za mało.
Jarek
Jarek 17.06.2019, 08:13
>łobuzy
>Mechanik
Cooo xD akurat o mechaniku ostatnie co można powiedzieć to łobuzy xD paradoksalnie większy problem będzie miał w dwójce, bo prowadzić normalnych ludzi w mechaniku a zblazowane dzieci tomaszowskich szych w dwójce to dwie rozne sprawy
n7
n7 17.06.2019, 09:01
„dwójkę” to masz w gębie na przedzie.
Teddy
Teddy 16.06.2019, 10:07
Lobuzami w Mechaniku???? Trudniejsze środowisko???? Ty tak na poważnie???? I tylko tyle? Mnie wystarczy
@Teddy
@Teddy 16.06.2019, 10:37
Nie chce się klocic. Każdy niech sobie obserwuje i wciąga wnioski. Jak mam takie.
Riki
Riki 16.06.2019, 13:26
Pewnie miał z Tobą do czynienia... łobuzie
<
< 16.06.2019, 17:37
No nie wiem, ja jestem wdzięczny losowi, że nie musiałem się tam "uczyć"

Trafia tam jednak młodzież, która potem w większości z zawodem wyuczonym ma niewiele wspólnego. Matury masowo nie zdają, a jeśli któryś zda to... otwiera usługi finansowe, w których proponuję otwarcie konta przez internet.
Poogladaj zdjęcia klasowe na stronie ZSP1 i przemysł to jeszcze raz. Poubierani jak na granie na podwórku w palanta. Logotypy marek sportowych wyeksponowane jak jeszcze parę lat temu w azjatyckich miasteczkach które właśnie otworzyły się na zachód a ludzie wyrwani z wiejskiej biedy, od zbierania ryż po kolana w wodzie, tea poczytuja sobie za jakiś symbol powodzenia, że na klacie noszą olbrzymie logo Adidasa...

Ta wygląda człowiek który zaraz będzie pisał maturę? Oprocz tej klas wojskowej to jest po prostu zbierania elementu. Zaplanowanie nad nimi, choćby wegzekwowanie ciszy na zajęciach jest wyzwaniem. Broniarek mu sprostal.
Simka
Simka 16.06.2019, 18:40
Krótko tylko skomentuje, chłopie wezwij lekarza albo niech rodzina o to zadba. Choroby da się leczyć. Czemu sprostal i jakimi metodami oraz ilu uczniów było na zajęciach?



Q
Q 16.06.2019, 20:10
Ci co byli wyszli na ludzi. Ci co nie byli i nie mieli zamożniejszych rodziców, pewnie już nie żyją.

Skoro tak, to po co w ogóle szkoła? Dłużej by żyli idąc kręcić rogala do Chipity zaraz po podstawówce.
<
< 16.06.2019, 17:57
Chociaż też nie chcę powiedzieć, że ta szkoła jest bez sensu. Gdyby były egzekwowane założenia w celu realizacji których istnieje to ok. No ale odrobina dyscypliny! Na zajęcia nie przychodzimy na 2-3 lekcje i nic się nie dzieje, przychodzimy trzeźwi, ubrani jak DO SZKOŁY! A nie drechy.

Uczą się informatyki, a żaden z tych wyrośniętych osiołków, impulsywnych zazwyczaj i każdą różnicę zdań próbujących od razu „rozwiązać” mordobiciem, żaden z tych osłów czy oślic (bo ostatnio widzę, że klasy są pół na pół), przez 20 lat nie potrafi pół zdania na temat szkoły napisać dwóch zdań w Wikipedii. To jest symboliczne, ale jednak trochę pokazuje czym się kierują uczniowie poszczególnych szkół w Tomaszowie.
W końcu ja to napiszę, bo na placówkę idą miejskie pieniądze, po wymianie przynajmniej części kadry, jeśli jest infrastruktura to w ciągu dekady, to może być szkoła a i isrniejąca w Perspektywach

Na razie jest Bronx.
Future
Future 16.06.2019, 18:42
Jesteś żałosny i te prowokacje tylko szkodzą osobie o której traktuje informacja. Sądzisz że ranking Perspektyw w tm coś znaczy?
kręcić rogala
kręcić rogala 16.06.2019, 20:11
Dla ciebie pewnie nie. To żadne zaskoczenie.
Loute
Loute 16.06.2019, 19:03
w Tomaszowie raczej nic nie znaczy, dla ludzi, którzy się tym nie interesują i nie wiedzą co to jest oraz z czego wynika:) Jednak na międzymiastowym polu widzenia ma to znaczenie, chociażby podejmując dalszą drogę kształcenia.

Pozdrawia absolwent liceum ze złotą tarczą Perspektyw
pozłacana bieda
pozłacana bieda 16.06.2019, 20:31
dokładnie. Potem studia.

To nie chodzi, że nie wiadomo jaki szmal potem zarabiasz, chociaż zwykle większy.

Ale o same horyzonty, mieszkasz wśród plebsu a siedząc w kącie pokoju wieczorami jesteś w zupełnie innej galaktyce.

Po jakości tych małżeństw zwykle widać. Tak gołym okiem na zewnątrz.

Rano gdy wstaje i widzę za oknem taką panią w j.e.b.i.a.c.e.j po oczach pomarańczowej kurtce, w pozłacanych butkach .... uhhhh, zaciskam powieki.

No a to jest gastronomik, mechanik tego typu szkoły.
Kamil
Kamil 16.06.2019, 19:11
To teraz wejdziecie na nieosiągalny poziom. Chętnie poznam koncepcje dotyczącą kierowania szkoła która zgłosił do ubiegania się o stołek dyrektora. Liczę na szybki wywiad lokalnych mediów.
Agenda dla Broniarka w II LO
Agenda dla Broniarka w II LO 21.06.2019, 03:35
Węgrzynowski miał jakąś koncepcje?
Heh :)

Jest rozpisywany konkurs na dyrektora, zgłaszają się, jest wybierany dyrektor. Zwykła, wreszcie demokratyczna procedura. Że nie możecie się pogodzić z tym, że szkołą będzie zarządzał katecheta, to wasz problem i waszych zacietrewionych rodziców.

Co do Broniarka jeśli ja miałbymym artykułować jakieś oczekiania to:

1. Urzymanie pozycji lub awans w ramkingu Perspektyw (ale też nie oczekumy cudów. Jest niż, będzie trafiać też - siłą rzeczy - młodzież nieinteligenckich domów.

2. Powołanie rzecznika praw ucznia, a przede wszystkim anonimowej procedury zgłaszania praktyk dyskryminacyjnych - tylko nie jedynie tych teraz najmodniejszych czyli homofobii czy rasizmu, ale tych które w Tomaszowie wydarzają się najczęściej. Poniżanie werbalne, czy udokumentowane deprecjonowanie kogoś ze względu na niższą pozycje zawodową rodziców, czy nawet organizowanie wycieczek pod patronatem czy co gorsza współfiansowanych przesz szkołę, w których uczestnictwo wymaga wpłacenia 1000-2000 zł... To powinno lecieć od razu do dyrekcji, a ta prowadzić chociaż dyskusje w pokoju nauczycielskim. To nie do wszystkich w II LO dociera, ale drodzy Państwo: to jest nadal szkoła publiczna. Dla wszystkich, którzy napiszą egzamin wstępny (czy końcowy gimanzjalny, czy końcowy po podstawówce), na kwalifikującym do nauki w II LO poziomie.

a) w każdym brytyjskim uniwersytecie na drzwach każdego tzw common roomu, są wywieszone kartki z informacją, że jeśli czujesz z jakichś powodów dyskryminowany, poniżany na terenie naszej uczelnii - odwiedź ... i tu pada nazwa właśnie takiego biura rzecznika, pokój i godziny podczas których można przyjść.

W II LO wystarczyłby e-mail gdzie z takimi rzeczami można się zgłaszać. Większość młodzieży ma telefony komórkowe, coraz łatwiej zarejestrować coś co nie powinno się wydarzyć. 1-2 minutowe nagranie można załączyć do każdego e-mila.

Technikalia są od obgaania, nie są problemem. Byle zgłoszenia takich sygnalistów były chociaż rozpatrywane.

3. Jeśli podczas 3-4 lat urzędowania Broniarka, udałoby mu się chociaż rozpocząć budowę nowej sali gimnastycznej, to już zapisałby się w historii II Liceum. Szkoły - nie chcę obrażać - ale spójrzcie sami - właśćiwie, jak ten nasz po PRLowski Tomaszów, bez tożsamości.
Bo co? Chwalenie się sukcesami zawodowymi uczniów, przy ich - ze wzgledu na sentyment, tkliwe wspomnienie młodości - przytakiwaniu, to jest coś czym można się identyfikować? Inteligencki, najczęściej też zamożniejszy dom stoi i za lepszymi studiami po liceum, warunkami w jakich można się uczyć, czy chociażby pierwszym po studiach czy częstokroć już podczas studiów - mieszkaniem. Nie zapyziałe, wybudowane przez Wistom liceum, już przez władze komunistyczne namaszczone na lokalnego lidera.

4. Na Niskiej jest nowy młody bardzo aktywny proboszcz. Jeśli bawić się po lekcjach w jakieś akcje społeczne to w tym kierunku, pseudomikorprzedsiębiorstwa, czy budowanie domków z butelek PET.
Z tego co widzę to paradia z Niskiej organizuje lekcje polskiego dla Ukraińców.
To jest coraz liczniejsza mniejszość w Tomaszowie. Może warto też zaangażować się w pomaganie im w integracji z Polakami w Tomaszowie? Dlaczego nie? Te lekcje polskiego są super pomysłem. Ale tak jak wcześniej, wyłącznie po lekcjach. Nie może być tak jak jest teraz, że krótkonoga pani od tego czy innego języka organizuje wycieczkę do ...Gruzji na dwa tygodnie, PODCZAS ROKU SZKOLNEGO wiedząc, że zamożni uczniowie i tak nadrobią korepetycjami. A niezamożni? A co to ją obchodzi?

Pytasz o agendę? Proszę.
wstyd
wstyd 21.06.2019, 12:11
Jedyne co może napisać , to śmiech mnie ogarnia i zaraz potem , faktycznie zaczynam się bać. Nie obchodzi mnie twój stan zdrowia , ale proponowane metody i mocno utrwalone poczucie , że wszystko jest ok. Ok wg ciebie . Nadal obrażasz ludzi , gloryfikując tych lepszych. Co ma za znaczenie , że ktoś jest krótkonogi lub długonosy ? Zastanowiłeś się , że krytykujesz podziały, byc może jednocześnie je utrwalasz ? Czy takie opisy przystoją osobie wierzącej ?
?
? 21.06.2019, 12:34
Jakie podziały utrwalam nazywając kogoś krótkonogim?
??
?? 21.06.2019, 21:21
Wszystko zależy czy od tego czy to kwestia temperatur , stanu umysłu czy innych czynników . Ale kiedy już obudzisz się i przetrzesz oczy , to najpierw ogranie Cię strach , potem przyjdą wstyd i zwątpnienie w sens tego co robiłeś, a na końcu zrozumiesz , że kłamstwo powtarzane nawet tysiąc razy nie staje się prawdą. Dlaczego przyjąłeś taktykę unikania odpowiadania na pytania ? Za brak odpowiedzi wystarcza ci krytyka innych , ale zamiast prawdy jest brak wiedzy i argumentów. Na szczęście to tylko sen i wszystko skończy sie dobrze . Leżąc jeszcze w ciężkim szoku, zrozumiesz czym są demokratyczne procedury i czym jest chwilowa krótkowzroczność.
Nie trzeba nazywać nikogo takim ( krótkonogim czy bezkoncepcyjnym ) czy innym , ale uwierz metoda małych kroków jest najbardziej skuteczna i zapewnia ciągły rozwój. Zeby wykonać salto lub inną akrobację trzeba mieć wiedzę , trening i coś więcej. O wchodzeniu na szczyt bez aklimatyzacji już nawet nie wspomnę.
Hahaha
Hahaha 22.06.2019, 00:03
No to wyjaśnione :))
@Kamil
@Kamil 16.06.2019, 20:12
dla mnie życiorys jest ważniejszy
DB
DB 15.06.2019, 22:42
Arek Broniarek - pozdrowienia z lat 90 SP 3 - były uczeń
ws
ws 15.06.2019, 17:48
No to teraz możemy się spodziewać darcia mordy broniarzowej jaczejki we wrześniu. Nie wiem czy zauważyliście, ale w Tomaszowie, najbardziej strajkowali w tych najsłabszych szkołach ponadgimnazjalnych. W tych lepszych strajk ograniczał się do wywieszenie flagi i małego banerka. Teraz się zacznie i tu :(
MGR
MGR 15.06.2019, 21:53
W każdej szkole ponadgimnazjalnej strajkowano a szczególnie właśnie w tych lepszych
LL
LL 15.06.2019, 23:35
to nieprawda
MGR
MGR 16.06.2019, 14:22
A to może zaprzeczysz jeszcze że w I i II LO szkoły normalnie pracowały bo nikt nie strajkowal?? Przecież to żadna tajemnica ze strajkowano w tych szkołach i to z największka frekwencja strajkujących (popieram!). Po co wprowadzasz ta zaklamana rzeczywistość???
ZZ
ZZ 16.06.2019, 17:20
Każdy pamięta jak bylo
Lo
Lo 15.06.2019, 16:35
Gratulacje, odpowiedni człowiek.
<
< 15.06.2019, 16:27
A „tera” hejt 3,2,1, start!

Jeszcze nie wszedł do szkoły, ale co tam :))
Bardzo się cieszę! Gratulacje!
Bardzo się cieszę! Gratulacje! 15.06.2019, 16:04
To jest bardzo, ale to bardzo dobra wiadomość.
Panie Arkadiuszu (bo nie znamy się prywatnie, choć oczywiście wiem kim Pan jest i obserwuje Pana działalność publiczną), Panie Arkadiuszu gratulacje, ale przed Tobą spore wyzwanie!

Napiszę później dłużej o co mi chodzi .

Czas odmienić wizerunek tej postkomunistycznej szkoły!
Znak
Znak 15.06.2019, 21:19
Może Pan przybliżyć te obserwowane przez Pana zarówno działalność i zasługi nowego Pana dyrektora. Chętnie poczytam.
uczen
uczen 16.06.2019, 06:26
Lanie linijka, szarpanie i za wsiarz wyprowadanie chłopaków z sali, którzy byli głośno a jeszcze ściskał uszy nie do wytrzymania - początek XXI Mechanik Pan Katecheta
ds
ds 16.06.2019, 09:11
...a powinien być potulny i pozwalać sobie zakładać kosz na głowę.
Niemen miał rację
Niemen miał rację 16.06.2019, 09:34
Autorytet buduje się innymi metodami a w tm chyba młodzież nie zakłada nikomu kosza a głowę, więc przykład nietrafiony. Dziwić może jedynie ze żadna krytyka rzeczowa i pytania nie są wskazane a osoby to czyniące wyzywane oraz obrażane. W imię miłości i szacunku?
Dać mu szansę. Tylko o to prosimy
Dać mu szansę. Tylko o to prosimy 16.06.2019, 20:18
nie chcę być złośliwy, ale skoro innymi się buduje, to może przedstaw swoja propozycje, jak uporać się z takim kołtunem, który nęka Cię jeszcze po latach, jakim jest Monika R?

Już nie opisuj jak Ci właziła na głowę - to było, ale jak sobie poradzić „innymi metodami” Z perspektywy lat. No..?

A takich Monik R. wchodząc am do klasy masz 30-40.

Z dziadowskich złodziejskich domów, ledwo co pokończyli gimnazja, ale uuuni wszystko wiedzą i będą narzucać teraz jak masz prowadzi lekcje..

Każdy z nas choć raz w życiu, w niezawiniony przez siebie sposób, miał do czynienia z takim tomaszowskim plebsem.

Pokłóciłeś się z Broniarkiem w jakiejś personalnej, w sumie drobnej sprawie, teraz będziesz sabotował go do końca życia :( Ehh, to bez sensu.
@Niemen
@Niemen 16.06.2019, 10:04
No ale pociagnijmy temat innych metod budowy wizerunku. Wspólna kąpiel w jacuzzi z uczennicami IILO (drugiego LO, Jałowcowa), jest jedną z nich? Po to by potem kręciły intrygi na boku? Czutalismy przecież kilka tekstów na ten temat na łamach NT.
Tkm
Tkm 16.06.2019, 10:13
Wizerunek pomyliłeś z autorytetem. Facebook i internet są cierpliwie i pamietliwe dla wszystkich. Co by nie powiedzieć gorliwy z ciebie obrońca i masz prawo się mylić
ww
ww 16.06.2019, 20:23
to nie jest TKM, facet ma i kwalifikacje i doświadczenie. Po co obrażać? Dawni koledzy z PO jadą Ci na FB po ambicji? Że jesteś „koniunkturalistą”, dlaczego nie puszczasz tego mimo uszu? Dlaczego się boisz? Jesteś i tak w dużo lepszej sytuacji niż wielu z nas.
.
. 16.06.2019, 17:21
Pomyliłem, ale i wizerunek tutaj nie jest zupełnie na bakier.
@TKM
@TKM 16.06.2019, 10:16
No i reprezentuje samego siebie.
"Aby było tak jak bylo"
"Aby było tak jak bylo" 16.06.2019, 10:07
Kąpal się w jacuzzi jeden z WFistow IILO (Jałowcowa),sprawa wyszła na jaw z pol roku temu? Jeszcze w czasach 3 RP na terenie tej szkoły. Dla niektórych - starych dobrych czasach.
@Niemen
@Niemen 16.06.2019, 09:52
To pytanie do krutykujacych. Moim zdaniem nadaje się na to stanowisko.

Zastanawiam się natomiast czemu nic nie ma na temat premiera w Spale. A przecież był wczoraj.
@Niemen
@Niemen 16.06.2019, 09:57
Wiesz może?
Slawek
Slawek 15.06.2019, 17:29
Jeżeli to jest postkomunistyczna szkoła to pierwsze co zrobi nowy dyrektor+ to zwolni wszystkich nauczycieli, a jeżeli tego nue zrobi to ty jesteś kłamcą. Oczywiście kolejnym ruchem nowego dyrektkora+ jeżeli to jest /była postkomunistyczna szkoła powinno być odebranie wszystkim absolwentom świadectw ukończenia tej postkomunistycznej szkoły. Przyjdź na zakończenie roku i powiedz tym wszystkim nauczycielom byłemu dyrektorowi i wszystkim uczniom, że są postkomunistami. A tak na marginesie to czym ty się odżywiasz bo może to zła dieta tylko?
?
? 15.06.2019, 18:20
A obecny dyrektor to jest jakiś metr z Sèvres? :))

Liceum zostawia w dobrej kondycji? Po rankingu Perspektyw oceniając, to "bywało lepiej" Administrator to wszystko. Ale to jest też zarzutem, bo pieniędzy na rozmaite projekty jeszcze nigdy tylu nie było, a jeśli ktoś nie wnioskuję, to owszem to jest też zarzut.

Oczywiście w środowisku takiej drobnej inteligencji ocenia się kogoś po tym czy jest wysoki czy niski i gruby. Te nauczycielki często od lat nic poza wymaganiami programowymi które się przed nimi stawia, nic nie czytają, na wakacje w ciepłe kraje, zerowe pojęcie o tym jak to gdzieindziej wygląda, więc ocenia się po wyglądzie. To jest aż tak żałosne, że naprawdę aż wstyd, no ale takie są fakty. Porozmawiajcie z jakąś polonistka z tomaszowskiej szkoły średniej.

"Fryderyku, poczekaj, ja wejdę i kupię jogurt grecki" wczoraj usłyszałem po jednym z marketów:) Jogurt grecki, bakalie hiszpańskie, mata pod kiblem z RPA. I to wszystko.
Romek
Romek 15.06.2019, 19:05
Ty Grazynski jestes jednak niereformowalny. Jogurt grecki to tylko nazwa jak ruskie pierogi - nie znaczy, że wyprodukowany w Grecji . Robi je np. Piątnica czy Bakoma
Fryderyku zaczekaj wejdę kupić smar silikonowy marki Good Bike
Fryderyku zaczekaj wejdę kupić smar silikonowy marki Good Bike 15.06.2019, 19:44
Tak jak ser edamski, gouda itd. A jednak nie mówimy "Fryderyku, zaczekaj, wejdę kupić ser gouda i butelkę tyskiego"

To są niuanse, ja wiem.
D.
D. 15.06.2019, 19:56
A jednak mówimy... proszę mówić w swoim imieniu..:)
@ D.
@ D. 15.06.2019, 20:06
No na pewno :(
Fryderyku...
Fryderyku... 15.06.2019, 19:49
Chociaż by było jasne. Samo imię świetne! Bez krzty złośliwości! Na pewno lepiej niż Dzesika, Angelika przez g czy Brajan.
do Sławek z 17:29
do Sławek z 17:29 15.06.2019, 17:43
Zwolnić nie zwolni, bo jest karta. Nie będzie też rewolucji którą sugerujesz. Ale przekierunkować może. I powinien. To jest szkoła publiczna i niezależnie czy przychodząca do niej dziewczyna ma rodziców właścicieli dużego tartaku, czy lekarzy, czy pracowników fizycznych to jeśli spełniła warunki - zdała na kwalifikującym poziomie egzamin gimnazjalny, dostała się to poniżanie kogokolwiek ( a miało to miejsce niie jednokrotnie), to poniżanie kogokolwiek podczas tych trzech czy czterech lat, powinno być zwyczajnie administracyjnie karane. A nie było.
Dużo się gada teraz o mobbingu, modnymi tematami była sytuacja sióstr zakonnych (promil społeczeństwa), a tu szkoła publiczna z dziećmi z „dobrych” domów (czytaj zamożnych), i „barachło”, które jeśli chce skończyć to nie powinno nawet się odzywać. Chyba że z aprobatą. Tak wygląda wynaturzone lewicowe polityki, gdzieś tam u zarania zakładające równość. Przynajmniej szans. Także nadzieje są z tym związane, a nie kto konkretnie uczy czy w którym roku odebrał świadectwo.

Slawek
Slawek 15.06.2019, 18:29
Co to za bełkot jakiś?? W ostatnich 4 latach kto rządzi w tym mieście?? LEWACY.??? Nie słyszałem żeby rządzący w TM kogoś administracyjnie karali a przecież w/g ciebie powinni. No to wiesz do kogo te żale jakieś dziwne. - do obecnie rządzących.
Do Sławek z 18:29
Do Sławek z 18:29 15.06.2019, 19:36
Mój wcześniejszy post dotyczył praktyk dyskryminacyjnych związanych z pochodzeniem klasowym wewnatrz szkoły. Kto ma reagować w pierwszej kolejności? Dyrekcja czy starostwo? Kto jest bliżej?

Ale dobrze, skoro już wyzywasz. W ostatnich latach gdy padły zarzuty o niestosowne zachowanie jednego z nauczycieli WF w stosunku do uczennic, starostwo na wniosek radnego - pana Mariusza Strzępka, bardzo szybko rozpoczęło konsultacje w tej sprawie. Przy okazji też w dwóch innych szkołach. Wśród uczniów przeprowadzono anonimowa ankietę, zorganizowano też spotkanie na temat jak postępować w podobnych sprawach ale i czym groza nieprawdziwe okarzeia o molestowaniu. Pierwszy raz słyszałem o dzialaniach prewencyjnych na tak szeroką sale w Tomaszowie. Pierwszy raz.

Co? Boli, że sprawnie, bez kompleksów działa środowisko któremu przypisuje się zbyt silne związki z Kościołem który naznacza się rzed wyborami jako siedlisko pedofilii? Że ponizaja ci którzy publicznie tolerancja wycieraja sobie gęby na każdym kroku?
Slawek
Slawek 15.06.2019, 20:50
Jeżu co za bełkot!!!!!! Dyskryminacja klasowa, opluwany kościół. Co ty bredzisz... Co to ma wspólnego z wybraniem nowego dyrektora..???.Jezu, jeżeli nauczyciel zawinił to go chyba zwolnili? Jeżeli zrobi to ksiądzto go przeniosą!!! O czym ty piszesz .?? Jaki to ma związek z nowym dyrektorem?? To się chyba powinno leczyć??postkomuna, lewactwo, kościół, dyskryminacja klasowa.?? To straszne. Idź na zakończenie roku w IIlO i przekaż osobiście te mądrości. Myślę, że nowy Pan dyrektor się powinien cieszyć że nie zna cię osobiście.


.
.

@Slawek, 20:50
@Slawek, 20:50 15.06.2019, 21:26
A ja się ciesze, że jego wybrano. Jest szansa na przynajmniej korektę kursu pogardy. Przynajmniej zwrócenie na problem uwagi. Dziś w Polsce łatwiej jest być Żydem gejem, niż niezamoznym Polakiem katolikiem. II LO to pielegnowalo.

O "lewactwie" nic nie pisałem. Prawda jest, że może poza Razem, większość środowisk nazywających się lewicowymi to są za one bachory kacykow PRLowskich.
FP
FP 15.06.2019, 21:35
prawdy nie zakrzyczysz , nawet jak napiszesz że białe jest czarne . Sumienie człowieku i prawda
@FP
@FP 15.06.2019, 21:47
Dokładnie. Ma kwalifikacje, spełniał warunki.
olrajt
olrajt 16.06.2019, 14:21
no i zorganizował Koncert Noworoczny na chwałę Prezydenta i jego znajomych. Prezydent nawet słowem się nie zająknął , aby podziękować podatnikom,mieszkańcom miasta. Swoją drogą, żenujące to było gdy grano utwór ( sekcja rytmiczna i symfoniczna) nawet nie podano kto skomponował i kto napisał tekst. Zapowiadał znajomy Witki.
Sing
Sing 16.06.2019, 19:23
On zorganizował?
.
. 16.06.2019, 18:08
To są bzdury. Ciesz się, że coś w ogóle mogłeś zrobić dla miasta.

FP
FP 16.06.2019, 07:57
Jak każdy wybrany dyrektor, prawda?

Pozostałe