Nietrzeźwy w nocnym pędzie

  • 25.11.2019, 16:35 (aktualizacja 29.11.2019, 21:45)
  • Mariusz Strzepek
Nietrzeźwy w nocnym pędzie
20 listopada około godziny 20:00 na ulicy Bartosza Głowackiego doszło do groźnej kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki BMW doprowadził do zderzenia z samochodem marki Opel, którym kierowała 26-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierujący BMW, wykonując manewr wyprzedzania, uderzył czołowo w Opla. Na skutek uderzenia kierująca Oplem kobieta doznała obrażeń i została hospitalizowana. W wyniku sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących okazało się, że 25 letni mężczyzna, któy doprowadził do tego zdarzenia miał 1,6 promil alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierujący BMW, wykonując manewr wyprzedzania, uderzył czołowo w Opla. Na skutek uderzenia kierująca Oplem kobieta doznała obrażeń i została hospitalizowana. W wyniku sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących okazało się, że 25 letni mężczyzna, któy doprowadził do tego zdarzenia miał 1,6 promil alkoholu we krwi.  

W miniony weekend funkcjonariusze tomaszowskiej komendy zatrzymali  ośmiu nietrzeźwych  kierowców i dwóch kierujących w stanie po użyciu alkoholu. Rekordzista, zatrzymany 22 listopada  na ul. Warszwskiej kierował samochodem marki KIA z wynikiem ponad 3 promili.  Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Skierniewic. Tego samego dnia 36-letni tomaszowiani kierował samochodem marki BMW mając 1,2 promila alkoholu we krwi. Na ulicy Dzieci Polskich doprowadził on do kolizji. Jak ustalono posiadał bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. Do kolejnej kolizji z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło w dniu  24 listopada  na Glinniku. 54-letni mężczyzna kierujący Daewoo doprowadził do zdarzenia drogowego mając w ogranizmie 2,6 promila. Pojazdem kierował wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu wysokoprocentowych napojów! Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że spojrzenie człowieka jest zaburzone, co stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Aby wytrzeźwieć, potrzeba czasami nawet 24 godzin.

Stężenie alkoholu we krwi w wysokości promila odnotowuje się u przeciętnego człowieka już po wypiciu zaledwie dwóch półlitrowych piw. Już jedno piwo wystarczy, by kierowca przekroczył poziom alkoholu we krwi. Po wypiciu pół litra mocnego alkoholu możemy bezpiecznie usiąść za kierownicę dopiero po upływie 24 godzin. U niektórych osób proces trzeźwienia może trwać dłużej. Wbrew powszechnym przekonaniom, nie ma skutecznych sposobów na przyspieszenie spalania alkoholu w organizmie, nie pomoże długi sen, zimny prysznic, kawa, napój energetyzujący czy obfity posiłek. Nietrzeźwi kierujący są sprawcami wypadków, kolizji i innych zdarzeń drogowych, czego dowodzą ostatnie dni. Ma to niewątpliwie negatywny wpływ na poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym na naszych ulicach.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomi
Tomi 28.11.2019, 14:29
Kierowca BMW nabył je w UK i kierownice miał po prawej stronie, gdyby miał normalne auto może by mu się udało.... mimo promili
?
? 26.11.2019, 11:53
A może samochód nie dla wszystkich? Nie masz rodziny, czy chociaż udokumentowanego pożycia z kimś, to nie wsiadasz do śmiercionośnej maszyny, bo jest duże ryzyko, że na niczym Ci nie zależy?
Nacosiegapisz
Nacosiegapisz 28.11.2019, 19:45
Cooo? 😂😂😂 Smiercionosna maszyna 🤣🤣🤣🤣
Bavaria
Bavaria 25.11.2019, 21:32
Takie osiedlowe glupki psuja marje bmw
Wikipedia: Ernst Rohm
Wikipedia: Ernst Rohm 26.11.2019, 07:11
normalni ludzie nie jezdza w Polsce markami kojrzacymi sie Niemcami.

Kazda z nich BEZPOSREDNIO uczestniczyla w wojnie, a przy strajku generalnym w trzech najwiekszych zakladach do wojny by nie doszlo. Tyle tylko - i trzeba to Niemcom - mowic prosto w oczy, oni tej wojny chcieli. Nie zadne zwichrowane jednostki z hipnotyzeskimi za zdonosciami (to bzdury!!!), a masowo spoleczenstwo niemieckie.

Oddzialy Szturmowe Ernsta Rohma czyli SA, do ktorych nikt nikogo nie wcielal, jak sie teraz o Wehrmachcie mowie (tez *** balamutnie!!!), do SA SAMI mlodzi Niemcy se garneli, SA do Nocy dlugich mozy pod koniec czerwca 1934 roku liczyly.... 800 (slownie osiemset tysiecy) bojówkarzy.

Myslicie ze mentalnosc Niemcow sie zmienila? Och Boze :(((

Tylko czutajcie o podstawach narodowego socjalozmu nie przez pryzmat Hitlera czy tym bardziej dawnych oficerow z I wojny swiatowej. A zaczynajac od swiatopogladu Ernsta Rohma. Ten jest ludowy i bardzo bliski rowniez dzisiejszej mentalnosci Szwabow.

Ktorzy na wojnie zwyczajnie zyskali.

EL
EL 26.11.2019, 21:44
Co do marek samochodów to nie ma to większego znaczenia oczywiście czy auto jest z Niemiec czy nie, ale w tym co piszesz jest dużo prawdy! Ja przez kilka lat mieszkałem w Niemczech i znam wielu Niemców. Oni ciągle mają poczucie wyższości nad nami a ich mentalność nie idzie w parze z naszą. Do tego uważają siebie za lepszych, mądrzejszych i lubią podporządkowywać sobie Polaków. Oczywiście nie wszyscy, ale duża część. Jak ktoś nie ma lub nie miał do czynienia z tematem to niech się nie odzywa.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 27.11.2019, 13:23
To znaczy że Niemcy mają wiele wspólnych cech ze sporą częścią Polaków, uważających się za lepszych od np. Ukraińców.
msciwa menda
msciwa menda 27.11.2019, 12:31
Ststystycznie to jest bardziej narod robotniczo-chlopski niz my. I to zaznaczajac ze nasz robol to w porownaniu z kims na podobnym stanowisku u nich to filozof i erudyta. Karne, bezrefleksyjne bydlo.

W morde nigdy nie dalem, ale o.pier.dol.ic mi sie zdarzylo. Jeden nie chcial mnie kiedys zabrac na uniwetsytecka = bardzo tania wycieczke, na ktora zalezalo mi tym bardziej, ze w miasteczku do ktorego jechalismy byl tomaszowiak wiec chcialem upiec 2 pieczenie na jednym ogniu. Zwiedzanie i wizyta u przyjaciela.

W nocy odebralem, chwile wczesniej wyslanego e-maila. Po 1-2 sie zglosilem, bo koszty (25 funtow), byly wyraznie napisane. Mimo to miejsca sie nie znalazlo. Wymiana e-mailowuch strzalow trwala dwa tygodnie i jakos sie znalazlo.

Byl przewodniczacym kola, ktorego bylem czlonkiem, nie wiem co zadzialalo, w kazdym razie zabrał mnie. Nie udalo sie natomiast trzymanie flagi podczas wizyty krolowej na otwarcie wydzialu dla Chinczykow. Argentyny byly, Malty byly, dwojgu osob z kraju 38 milionowego nie pozwolili (brak miejsca) Do dzis zdarza mi sie go podjechac gdu na fejsie uzbieram wiarugodna ilosc znajomych.

Żadnych kompleksow przez niemieckim chlopstwem czyli wiekszoscia tam.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 27.11.2019, 17:49
Podlinkuj te statystyki. Chyba że to dane zebrane wśród kumpli z blokowiska
Fcb89
Fcb89 26.11.2019, 17:16
Czlowieku zmien lekarza!! Boze co za pajac
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 26.11.2019, 15:16
Nawet martyrologia po przekroczeniu granic zdrowego rozsądku staje się wyłącznie śmieszna.


mm
mm 27.11.2019, 11:39
matke by ci wzieli analnie za golfa tez bys nie widzial problemu.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 27.11.2019, 23:40
Moja matka zmarła przy porodzie. Golfy przerabiałbym na klomby albo oddawał powodzianom. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacji w której z własnej woli staję się właścicielem Golfa.
Kierowca BMW
Kierowca BMW 26.11.2019, 13:38
Co za bzdury! A czym mam jeździć? Polonezem? A może Dacią albo innym badziewiem z Francji? Hm?! Fordem? No, na pewno. BMW to marka bardzo porządna i to nie jej wina, że w Polsce używają jej różni ludzie, a często tzw. "sebastiany", które nigdy nie powinny dostać prawa jazdy!

Jakieś kretynizmy, że marka ta ma coś wspólnego z nazistami - obecnie, dziś? Historycznie może i tak, ale co mi do tego, co ma mi to przeszkadzać?

Jak dla mnie to po prostu zazdrościsz i tyle.

+ Jeżdżę nowym BMW 4.
/
/ 26.11.2019, 14:27
Sam kapitał który zbili na masowej produkcji podczas wojny, a który nie został przecież skonfiskowany, bo to były prywatne przedsiębiorstwa teoretycznie na handlowych zasadach produkujące dla Wehrmachtu, przeleżał w teoretycznie neutralnej Szwajcarii, tysiąckrotnie przewyższał to co utracili podczas bombardowań i te ochłapy dla niewolników których wykorzystywali, a po wojnie tylko części wypłacili.

Polski niewolnik przymusowy w ramach tego programu „Pojednane”, dostał jednorazowo 1000 zł. To nie jest nawet ówczesna jedna miesięczna pensja.

Rozkoszuj się jazdą.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 26.11.2019, 16:57
Lekarstw z Bayera też nie kupujesz?
.
. 27.11.2019, 07:37
no chyba raczej nie. Jedyne co od czasu do czasu biore to Rutinoscorbin.

A Bayer tak - cyklon B w komorach gazowych.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 27.11.2019, 13:33
Rozumiem że znasz wszystkie produkty Bayera i żądasz od lekarzy by ich nie przepisywali tudzież nie kupujesz koszul barwionych ich chemikaliami ani nie jesz żywności wyprodukowane z udziałem ich nawozów? Chyba że Bayer dla ciebie to tylko cyklon B i aspiryna.
Tak czy owak, gratuluję horyzontów
:(
:( 26.11.2019, 14:39
W Wolfsburgu jest cmentarz tych przymusowych robotników z Europy Wschodniej. Bardzo zapuszczony. Fabryka Volkswagena nie poczuwa się do rzucenia paru ojro, chociaż na posprzątanie raz do roku.
varan
varan 25.11.2019, 18:05
"Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu wysokoprocentowych napojów!"
Problem w tym że pijani drogowi bandyci, a ci w BMW w szczególności, nawet nie wiedzą że słowo "rozsądek" istnieje, nie mówiąc o tym, co to pojęcie oznacza.
Tak więc tego typu apele to jest groch rzucany o ścianę. Te zakały społeczne trzeba zwyczajnie walić pałkami po pustych łbach !
!
! 25.11.2019, 18:30
To śmiało bierz tą pałę i wal ostro... a nie zrzucaj tej czynności na innych. Nie wstydź się tylko do ataku.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 25.11.2019, 19:59
Wstyd nie ma tu nic do rzeczy. Póki co dobra zmiana nadal uważa że dokonanie samosądu jest karalne, i nie zmieniła kodeksu karnego w tym względzie. Za walenie ostro pałą nie dysponując stosowną blachą można pójść do schowka.
Pobity przez Policje w 2013 roku (choc formalnie nie ma po tym sladu.…
Pobity przez Policje w 2013 roku (choc formalnie nie ma po tym sladu. Nie w Tomaszowie) 26.11.2019, 11:23
i nie zmieni. Bo w cywilizowanym kraju europejskim TYLKO Panstwo ma monopol na stosowanie przemocy.

Liberalkowie to probowali zmienic, Panstwo zdyskredytowac czyniac bezsilnym. W Polsce to sie na szczescie nie udalo, ale sa przeciez na swiecie - wywodzace sie z panstwa demokrstycznego czyli z USA - prywatne armie jak Black Water.

Mowi sie - nieoficjalnie oczywoscie, no ale pisze o tym m.in. duzy i stary brytyjski dziennik Guardian, ze wynajmowani sa przez CIA, do najbardziej mokrej roboty, za ktora normalne wojsko sadzone byloby w Hadze jak Milosevic za zbrodnie wojenne na Balkanach. Swietnie wyposazone amerykanskie Black Water trudo scigac, bo czasem to wystepuje formalnie jako firma doradcza, czasem jako prywatni ludzie. De facto oprychy, bo normalna armia nie strzeoa do dzieci, nie morduje rodzin. Nawet izraelski IDF. Ci wrecz teraz sa tak precuzyjni, ze potrafia wypalic tylko jeden pokoj w budynku wielorodzinnym. Juz nie pamietam dokladnie, ale tam w Pakostanie przy zabiciu ibn Ladena, tez chyba nie wystrzelali calego domu. Te baby terrorysty ocalaly.

Tam gdzie zaangazowanie armii jest politycznie zbyt ryzykowne zlecaja ponoc prywaciarzom. Ameryka tak to robi czasem, czasem to jest sluszne, bo Panstwo per saldo jest skuteczne, no ale nigdy u siebie.Po***dle kraje Bliskiego Wschodu, juz nawet nie w Ameryce Łacinskiej jak podczas puczów lat 70-80tych.

Tak samo i u nas. Dobra zmiana idzie wlasnie w kierunku etatystycznym, upanstwawiajacym szersze obszary zycia publicznego. Niezaleznie co by Ci nie zrobil to od wymierzania sprawiedliwosci w naszej cywilizacji nie jestes Ty, a sąd.

Indywidualizm jest zly. Dzis ty kogos, innego dnia ktos Ciebie. Okrutny stan natury, podwazony juz przez Noego arką.
!
! 25.11.2019, 22:54
Raczej nigdzie samosąd nie jest akceptowalny prawnie, przez ZŁĄ zmianę również. Natomiast teorie o waleniu pałką jest już dobrze wspierać słownie i mentalnie z daleka, a w rzeczywistości do jej realizacji już chętnych nie ma. Więc po co psioczyć i wydziwiać. Najlepiej za @varana, by ktoś inny walił pałą, byle nie on, co? A chętnych brak !!!

Pozostałe