Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 maja 2026 04:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Muzyczne lato startuje. Santander Letnie Brzmienia wyruszy w koncertową trasę przez Polskę

Pięć miast, dziesiątki godzin muzyki i tylko jedna taka trasa - Santander Letnie Brzmienia odwiedzi latem Kraków, Wrocław, Warszawę, Gdańsk i Poznań. W line-upie m.in. reaktywowany zespół Hey, rockowa Coma, popowo-bluesowy Mrozu i wzruszająca Edyta Bartosiewicz z projektem orkiestrowym, a także Ania Dąbrowska, Zalewski, Kaśka Sochacka, Wiktor Dyduła i plejada młodych, alternatywnych artystów. Start już w pierwszy weekend lipca - muzyczne lato zaraz się zaczyna.
  • Źródło: Good Taste Production

Santander Letnie Brzmienia to kwintesencja lata: gorące dni, ciepłe noce i ulubiona muzyka, do której chce się tańczyć do rana. To także jedno z najbardziej wyczekiwanych muzycznych wydarzeń z polską muzyką w roli głównej. Tegoroczna edycja udowodni, że pop doskonale łączy się z rockiem, a przeboje ostatnich miesięcy i lat z utworami wpisanymi do kanonu polskich hitów.

Festiwal wystartuje w pierwszy weekend lipca w Krakowie, następnie odwiedzi Wrocław i Warszawę, żeby przez Gdańsk dotrzeć do Poznania, gdzie w ostatni weekend sierpnia odbędzie się wielki finał i piękne zakończenie wakacji. To obowiązkowy punkt lata dla wszystkich, którzy chcą poczuć festiwalowe emocje.

Hey i Edyta Bartosiewicz z orkiestrą - tylko na Santander Letnie Brzmienia

W tym roku ze scen usłyszeć będzie można nie tylko artystów podbijających dziś szczyty list przebojów, ale także wyjątkowe nostalgiczne projekty i powroty ulubionych zespołów. 

Po latach przerwy zespół Hey reaktywuje się wyłącznie na 5 koncertów w ramach festiwalu. To jedyna okazja, by usłyszeć na żywo Katarzynę Nosowską z zespołem, w klasycznym i niepowtarzalnym repertuarze, który przez lata zdobywał serca fanów w całej Polsce. 

Z orkiestrowym projektem specjalnym „To jest mój sen…” wystąpi Edyta Bartosiewicz. Jak zabrzmią kultowe utwory z płyty „Sen” 30 lat od premiery, w aranżacji orkiestry symfonicznej i w festiwalowych emocjach? W programie koncertów m.in. „Ostatni”, „Zegar”, tytułowy „Sen” czy „Tatuaż”. Na scenie artystce będzie towarzyszyć Good Taste Orchestra pod batutą Daniela Nosewicza. Po raz pierwszy w historii festiwalu na scenie pojawi się orkiestra symfoniczna.

Festiwalowy line-up pełen hitów i niespodzianek

Na trasie Santander Letnie Brzmienia pojawią się także najgorętsze nazwiska polskiej sceny. Wystąpi Mrozu, który od lat nie schodzi z festiwalowych afiszy i wciąż zaskakuje sceniczną energią; Coma - niezapomniany zespół polskiej sceny rocka dostarczy solidnej dawki gitarowego brzmienia, a dama polskiego popu Ania Dąbrowska zagra swoje ponadczasowe przeboje. W zależności od miasta publiczność usłyszy też Kaśkę Sochacką, Zalewskiego, Melę Koteluk, ROGUCKI & Normalni Ludzie, Wiktora Dydułę, LOR, Natalię Szroeder, Zalię, jucho. 

To nadal nie wszystko. Line-up uzupełnia 30 artystów i artystek, którzy wystąpią na drugiej - alternatywnej - scenie, czyli NEXT FEST Stage. To zespoły, które w kwietniu zachwyciły publiczność NEXT FEST Music Showcase & Conference, a latem wystąpią obok prawdziwych gwiazd, na ogólnopolskim festiwalu - w każdym mieście wystąpi 6 z nich. Będą to m.in. Blauka, Daniel Godson, Marek Niedzielski, shama, Kosma Król, Marcin Maciejczak, Basia Małecka, Metro czy Wirefall. To okazja, aby podczas Santander Letnie Brzmienia poznać tych, o których za jakiś czas będzie głośno.

Lato z girlsbandami: BABIE LATO i Sugababes

Trzy artystki i jeden projekt, który definiuje brzmienie tego lata. Margaret, Zalia i Sara James - tegoroczny skład festiwalowego girlsbandu BABIE LATO. Ich koncerty będą czymś więcej niż prezentacją autorskiego materiału. Setlista to również ukłon w stronę kultowych kobiecych artystek, które inspirują trio - od Beyoncé i Kylie Minogue, przez Iconę Pop, Reni Jusis czy Anię Dąbrowską, aż po hity Rihanny. Całość dopełni widowiskowa choreografia, oprawa wizualna i niepodrabialna energia sceniczna artystek.

Tegoroczną trasę zamknie wyjątkowy koncert w Poznaniu, podczas którego na scenie pojawi się prawdziwa wisienka na torcie - brytyjski girlsband Sugababes. To wydarzenie, na które czekali fani popu z lat 2000. Zespół, znany z takich hitów jak „Push the Button”, „Round Round” czy „About You Now”, wystąpi po raz pierwszy od 2007 roku w Polsce - i to w oryginalnym składzie: Mutya Buena, Keisha Buchanan i Siobhán Donaghy.

Santander Letnie Brzmienia - festiwal, który gra dla Ciebie

Lato już niemal w pełni, a to oznacza jedno - czas zaplanować festiwalowy weekend. Zarezerwuj datę, zbierz towarzystwo i daj się ponieść letnim brzmieniom polskiej muzyki.

Kraków / 4-5 lipca / Lotnisko Rakowice-Czyżyny
Wrocław / 11-12 lipca / Pola Marsowe
Warszawa / 8-9 sierpnia / Tor Służewiec
Gdańsk / 22-23 sierpnia / Plac Zebrań Ludowych
Poznań / 29-30 sierpnia / Park Cytadela

Karnety i bilety jednodniowe są dostępne na www.santanderletniebrzmienia.pl

Organizatorem festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2025 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Patroni medialni: RMF, wyborcza.pl, wysokieobcasy.pl, Elle, Onet. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Reklama

4 maja: Najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie

4 maja łączy w Polsce historię, pamięć i bieżące wydarzenia: w Warszawie trwają centralne obchody Dnia Strażaka, a 344,8 tys. maturzystów pisze dziś język polski. W Erywaniu liderzy 48 państw rozmawiają o bezpieczeństwie Europy i wojnie w Ukrainie.Data dodania artykułu: 04.05.2026 08:22
4 maja: Najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie

Dziś w kraju i na świecie (niedziela, 3 maja)

Niedziela, sto dwudziesty trzeci dzień roku. Poranek przyszedł dziś wcześnie – słońce wstało o 5.04, jakby samo chciało przypomnieć, że to dzień nie tylko kalendarzowy, ale i symboliczny. Zachód o 20.02 zamknie go spokojnie, ale między tymi godzinami rozegra się historia – ta współczesna i ta sprzed lat. Imieniny obchodzą dziś m.in. Aleksander, Antonina, Maria, Piotr i Tymoteusz – imiona brzmiące jak echo dawnych kronik i rodzinnych opowieści.Data dodania artykułu: 03.05.2026 07:50
Dziś w kraju i na świecie (niedziela, 3 maja)

Piątek, 1 maja – dzień, w którym historia spotyka się z teraźniejszością

Słońce wstało dziś o 5:08, zajdzie o 19:59. To 121. dzień roku, a kalendarz przypomina o imieninach m.in. Anieli, Jakuba, Jeremiego, Józefa i Mai. Ale 1 maja to nie tylko kartka z kalendarza — to dzień, który niesie ze sobą ciężar historii i puls współczesnych wydarzeń.Data dodania artykułu: 01.05.2026 09:37
Piątek, 1 maja – dzień, w którym historia spotyka się z teraźniejszością

Środa, 29 kwietnia. Dzień, w którym historia patrzy w lustro współczesności

Są dni, które układają się jak szybki serwis informacyjny – migawki, fakty, nazwiska. I są takie, które wymagają zatrzymania. Bo za każdym nagłówkiem kryje się proces, który trwa latami.Data dodania artykułu: 29.04.2026 08:52
Środa, 29 kwietnia. Dzień, w którym historia patrzy w lustro współczesności

MS: Wolność słowa pod ochroną. Rząd przyjął przepisy uderzające w pozwy SLAPP (komunikat)

Rząd przyjął projekt ustawy, który ma chronić dziennikarzy, aktywistów i organizacje społeczne przed pozwami SLAPP. Szybsze oddalanie bezzasadnych spraw, kaucje i wysokie kary mają ograniczyć używanie sądów do uciszania debaty publicznej.Data dodania artykułu: 28.04.2026 21:19
MS: Wolność słowa pod ochroną. Rząd przyjął przepisy uderzające w pozwy SLAPP (komunikat)

Poniedziałek, 27 kwietnia – dzień zapisany między światłem a pamięcią

27 kwietnia przypomina, jak w jednym dniu splatają się wielkie nazwiska, przełomowe decyzje i najciemniejsze karty historii. Od Jagiellonów i Komedy po Auschwitz oraz współczesną dyplomację — to data, którą warto czytać jak kronikę Polski i Europy.Data dodania artykułu: 27.04.2026 07:25
Poniedziałek, 27 kwietnia – dzień zapisany między światłem a pamięcią

Medioznawczyni: zbiórka Łatwoganga może stać się „WOŚP-em” młodego pokolenia

Zbiórka Łatwoganga i Cancer Fighters może stać się „WOŚP-em” młodego pokolenia - oceniła w rozmowie z PAP prof. Monika Kaczmarek-Śliwińska, medioznawczyni z UW. 97 proc. komentarzy w Internecie dotyczących akcji ma charakter wspierający, a około 3 proc. krytyczny lub neutralny - wynika z raportu Res Futury.Data dodania artykułu: 26.04.2026 18:31
Medioznawczyni: zbiórka Łatwoganga może stać się „WOŚP-em” młodego pokolenia

Politolog: zdarzenie w Waszyngtonie bardziej pomoże Trumpowi niż mu zaszkodzi

Zdarzenie, do którego doszło na gali w Waszyngtonie bardziej pomoże Donaldowi Trumpowi niż mu zaszkodzi - ocenił w rozmowie z PAP politolog z Uniwersytetu Łódzkiego dr Jacek Reginia-Zacharski. Zwrócił uwagę, że do tej pory narracja administracji Trumpa w tej sprawie jest wyważona.Data dodania artykułu: 26.04.2026 18:15
Politolog: zdarzenie w Waszyngtonie bardziej pomoże Trumpowi niż mu zaszkodzi
Reklama
Tydzień Bibliotek w Tomaszowie: poetyckie działania, flashmob i biblioteka pełna odkryć

Tydzień Bibliotek w Tomaszowie: poetyckie działania, flashmob i biblioteka pełna odkryć

W dniach 8–15 maja w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Bibliotek, ogólnopolski program promocji czytelnictwa organizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jego głównym celem jest podkreślenie roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz zachęcenie do korzystania z ich zasobów i oferty edukacyjno-kulturalnej.To również okazja, aby docenić pracę bibliotekarzy – osób, które z pasją i zaangażowaniem budują przestrzeń spotkań z literaturą, wiedzą i drugim człowiekiem. Wydarzenie to inauguruje Dzień Bibliotekarza, przypadający na 8 maja.Tegoroczna XXIII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. Pokazuje ono bibliotekę jako miejsce, w którym każdy może zacząć swoją przygodę z wiedzą i kulturą. „Otwierasz” oznacza wejście do biblioteki i sięganie po jej zasoby, a „odkrywasz” – poznawanie nowych inspiracji i możliwości.Tomaszowska książnica przygotowała bogaty program wydarzeń adresowany do różnych grup odbiorców:Miejska Biblioteka Publiczna ul. Browarna 7- akcja „Przyłapani na czytaniu” ma na celu promocję czytelnictwa poprzez uchwycenie codziennych chwil spędzanych z książką. W bibliotece oraz jej najbliższym otoczeniu fotografowane będą osoby pochłonięte lekturą- „Filmowa giełda – przynieś, zostaw, wymień” -  wymiana filmów na płytach DVD- konkurs fotograficzny „Biblioteka w nowym miejscu – gdzie ta biblioteka…?” jest zaproszeniem do poznania biblioteki w jej nowej lokalizacji przy ul. Browarnej 7. Zadaniem uczestników będzie wykonanie najciekawszego, nieoczywistego i nieszablonowego zdjęcia biblioteki- akcja „Odkrywam Bibliotekę”. Każda osoba, która w czasie trwania Tygodnia Bibliotek założy kartę czytelnika w nowej siedzibie biblioteki, otrzyma los uprawniający do udziału w loterii13.05.2026 r. godz. 12 „Poetyckie parkowanie” to poetyckie działania w terenie, które łączą miłość do literatury z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzuOddział dla Dzieci i Młodzieży Plac T. Kościuszki 18- „Literackie Bingo”, „Książka w ciemno” – niespodzianki dla Wypożyczających- wystawa „Odkryj swoją bibliotekę”-  Fotobudka - akcja „Nadaj drugie życie przedmiotom! Podziel się, nie wyrzucaj!” - zabawka za wypożyczenie książek11.05.2026 r. godz. 10 - lekcja biblioteczna „Odkryj emocje, pozwól im być”12.05.2026 r. godz. 10 - lekcja biblioteczna „Otwórz serce na bibliotekę”13.05.2026 r. godz. 10 - Flashmob - akcja promująca czytelnictwo i bibliotekę. Przemarsz z książkami w centrum miasta14.05.2026 r. godz. 15 - Warsztaty dla najmłodszych ,,Dziecięca biblioteka bez tajemnic”Filia nr 1 ul. Akacjowa 1, Filia nr 2 ul. Opoczyńska 22, Filia nr 3 ul. Koplina 1- wystawy tematyczne - lekcje biblioteczne- akcja "Biblioteczna polecajka"- Filia nr 3 ul. Koplina 1 12.05.2026 – Filia nr 3 ul. Koplina 1 - „Kwadrans na czytanie" czyli wiosenna biblioteka pod chmurkąWięcej informacji na stronie internetowej www.mbptomaszow.pl oraz mediach społecznościowych.Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniach!Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.05.2026

Polecane

Rekordowa majówka z ŁKA. Tomaszów Mazowiecki i Spała wśród najchętniej wybieranych kierunkówSpokojny długi weekend nad Zalewem Sulejowskim. Policja podsumowała majówkęSukcesy młodych recytatorów z Tomaszowa. Uczestnicy zajęć MCK nagrodzeni w konkursieDowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z nominacją generalskąNurkowie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej szkolili się na Jeziorze SolińskimTomaszowska biblioteka zaprasza na Tydzień Bibliotek 2026157 maturzystów z II LO w Tomaszowie rozpoczęło finał czterech lat nauki4 maja: Najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecieLekceważenie barw narodowych przez działaczy KO w dniu narodowego świętaNiewykorzystane szanse i zimny prysznic na początku. Lechia przegrała z Wigrami SuwałkiDziś w kraju i na świecie (niedziela, 3 maja)Bieg jak nordycka saga. Kulisy Vikings Run w Smardzewicach i szansa, by stać się częścią tej historii
Reklama
Reklama
Reklama
Czy nasz szpital zniknie z mapy? Jedna decyzja, która może zmienić wszystko w Tomaszowie

Czy nasz szpital zniknie z mapy? Jedna decyzja, która może zmienić wszystko w Tomaszowie

Działacze tomaszowskiej Koalicji Obywatelskiej i PiS z żenująca infantylnością publikują kolejne internetowe wpisy na temat tzw. konsolidacji tomaszowskiego szpitala. Dla nich to "szansa" dla pacjentów... ograniczenie dostępności usług medycznych. Lokalny poseł podrzuca kilka pism, jako kukułcze jajo, mając świadomość, że propozycja jaką serwuje, jest nie do zaakceptowania. Mówiąc wprost: niezły cwaniaczek, bo z jednej strony przypodoba się partyjnym liderom, co może skutkować dobrym miejscem w przyszłorocznych wyborach, z drugiej dolał paliwa do zardzewiałego politycznego baku. W sumie to dla niego nawet lepiej, by powiat pomysł odrzucił, bo będzie publikował kolejne rolki i wpisy w sieci, na temat, że ruszył na ratunek a źli radni i Starosta z jego pomocy skorzystać nie chcieli. Tyle, że... żadnej pomocy tu nie było, a jedynie typowa polityczna ściema. Nabór wniosków konsolidacyjnych ma trwać do 30 października. Za to przez ostatni rok koalicji KO-PiS w powiecie, gdzie w Radzie Powiatu za Zdrowie odpowiada Alicja Zwolak Plichta, udało się z rentownej placówki uczynić niemalże bankruta. na stronach internetowych nie znajdzie się żadnego wniosku w tym temacie. Zresztą niemal w żadnym innym również
Szpital szuka nowego prezesa. Konkurs w TCZ ma być otwarty i transparentny

Szpital szuka nowego prezesa. Konkurs w TCZ ma być otwarty i transparentny

Na stronie Tomaszowskiego Centrum Zdrowia pojawiła się informacja o konkursie na stanowisko prezesa spółki. To wiadomość ważna nie tylko dla pracowników szpitala, ale dla wszystkich mieszkańców powiatu tomaszowskiego, bo TCZ nie jest zwykłą firmą. To instytucja, od której zależy bezpieczeństwo zdrowotne tysięcy ludzi.
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Włączyłem wpis tego "Q Bicy". I zastanawiam się nad tym, że w naszym grajdole jest tylu debili, którzy ten debilny pomysł popierają. Przecież to jest jakiś świat matrixu. I dlatego nie dziwię się że w tym wistomowskim świecie do tej pory żyje tylu debili. Również w zakresie wszystkich dziedzin lokalnej i ogólnej polityki społecznej i samorządowej oraz parlamentarnej. I potem wynik wyborów do Sejmu RP jest taki, że przygłupy wybierają z Tomaszowa innego przygłupa.Źródło komentarza: Baseny termalne wracają do planów Tomaszowa. Miasto wskazuje termin i zakres inwestycjiAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Masz taki kurzy móżdżek, że tylko tyle potrafisz napisać - barani łbie?!?! Kretynów u nasz nie brakuje...Źródło komentarza: Baseny termalne wracają do planów Tomaszowa. Miasto wskazuje termin i zakres inwestycjiAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: To zwykłe, je@ane gnidy dworskie. Taka polityczna, społeczna i parlamentarna tomaszowska szumowina rozzuchwala się coraz bardziej. To homo niepewne badziewie zaczyna wierzyć, że takie gówno w ogóle coś znaczy. Przyszłoroczne wybory coraz bliżej i takie miernoty będą coraz bardziej wku#wiać normalnych ludzi. Szpital: na co dzień rozmawiam z pracownikami TCZ. WSZYSCY są przekonani, że kiedy ryży donek wygra w 2027 roku, tomaszowski szpital pójdzie pod młotek prywatyzacji. Szpital, który jest największym pracodawcą w naszym powiecie. Jednak, jeden przygłupiasty "przedstawiciel Narodu" z naszego miasta i powiatu, uważa, że taka prywatyzacja/konsolidacja (na rzecz Łodzi) naszego szpitala, to będzie, ku#wa, ratunek dla miasta i powiatu. PS. I co jest w tym całym bałaganie najgorsze: bardzo dużo ludzi wierzy w te bajki pajaca z Tomaszowa i to właśnie dzięki takim biedakom (przypisek: umysłowym biedakom) taki ryży donek, taki pajac z Tomaszowa mogą rządzić dalej. Tracę nadzieję, że za mojego życia Polacy nauczą się racjonalnie myśleć po każdej szkodzie, jaką sobie sami wyrządzają. ąprzestŹródło komentarza: Lekceważenie barw narodowych przez działaczy KO w dniu narodowego świętaAutor komentarza: XxxTreść komentarza: To raczej Po-PiSŹródło komentarza: Czy nasz szpital zniknie z mapy? Jedna decyzja, która może zmienić wszystko w TomaszowieAutor komentarza: XxxTreść komentarza: To tacy ,,lokalni Targowiczanie’’, gotowi sprzedać nawet swoją małą Ojczyznę, byle swoje interesy zachować, to po to ten egzotyczny PO-PiS. Już taki jeden człowiek PO (kiedyś PiS) pomógł szpitalowi przy karetkach. Teraz Ci w cichej koalicji chcą dokończyć dzieła, by potem krzyczeć w kampanii, że Witko oddał szpital. Po dojściu do władzy będą mieli problem z głowy.Źródło komentarza: Lekceważenie barw narodowych przez działaczy KO w dniu narodowego świętaAutor komentarza: trTreść komentarza: Na pewno wcielenie do szpitala klinicznego to wyższe standardy a przede wszystkim pozbycie się lokalnych klik. Nic dziwnego, że jest opór.Źródło komentarza: Czy nasz szpital zniknie z mapy? Jedna decyzja, która może zmienić wszystko w Tomaszowie
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama