Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 15:41
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama

Mamy nowe nazwy ulic. Tomaszowianie zdecydowali

Do ronda Olimpijczyków dobiegniemy ulicą Wandy Panfil, a ul. Teodora Duracza zmieni nazwę na ul. Wilanowską. Znamy już wyniki głosowania mieszkańców. Przypomnijmy, w związku z ustawą o zakazie propagowania komunizmu, w Tomaszowie Mazowieckim musiały zostać zmienione nazwy dwóch ulic: Oskara Lange oraz Teodora Duracza. W ramach głosowania, tomaszowianie wybrali nowe nazwy. Teraz wynikami głosowania zajmą się radni Rady Miejskiej.

 

Zgodnie z opublikowaną listą przez Instytut Pamięci Narodowej, w Tomaszowie Mazowieckim są dwie ulice, których nazwy muszą ulec zmianie. To ul. Oskara Lange oraz ul. Teodora Duracza.

 

W związku z koniecznością wprowadzenia zmian, odbyły się konsultacje społeczne podzielone na etapy. W pierwszym, wszyscy mieszkańcy miasta, mogli zgłaszać swoje propozycje nazw ulic. Wystarczyło wypełnić ankietę z propozycją dla danej ulicy wraz z krótkim uzasadnieniem. Można było to zrobić osobiście, listowanie, elektronicznie lub za pomocą MMS. Ten etap trwał od 9 do 31 stycznia. Mieszkańcy zgłosili kilkadziesiąt propozycji.

 

8 lutego br. o godz. 11.00 odbyło się posiedzenie Zespołu ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany nazw ulic. Jego członkowie dokonali weryfikacji zgłoszonych propozycji. Zespół dokonał weryfikacji nazw kierując się w szczególności zgodnością propozycji z tradycją i dziejami regionu lub narodu oraz polskimi regułami nazewniczymi lub cechami charakterystycznymi dla danej okolicy. Ostatecznie wyłonił po pięć propozycji nazw, z których mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego wybrali nowe nazwy dla ul. Oskara Lange i ul. Teodora Duracza.

 

Od 20 lutego do 12 marca br. odbyło się ogólnomiejskie głosowanie nad propozycjami nazw ulic. Wypełnione formularze ankietowe można było składać w wersji papierowej (w Urzędzie Miasta i Informacji Turystycznej) oraz w wersji elektronicznej (mailowo lub MMS).

 

Tomaszowianie złożyli w sumie 2.346 ankiet z czego 2.317 było ważnych.

 

[reklama2]

 

Propozycje dla ul. Oskara Lange:

1) Bogusława Drozdowskiego – 617 głosów

2) Henryka Sienkiewicza – 419 głosów

3) Wandy Panfil -1.057 głosów

4) Lotników Polskich – 138 głosów

5) Żołnierzy Wyklętych – 80 głosów

 

Propozycje dla ul. Teodora Duracza:

1) ppor. Tadeusza Bartosiaka ps. „Wilk” – 257 głosów

2) Przyjazna – 571 głosów

3) Wilanowska – 652 głosy

4) Posła Rafała Wójcikowskiego - 78 głosów

5) Szyszkowa – 385 głosów

 

Teraz z wynikami głosowania zapoznają się radni Rady Miejskiej. W trakcie obrad, rajcy zajmą się przygotowanymi projektami uchwał z nowymi nazwami ulic.

 

Nie będzie trzeba od razu wymieniać dokumentów

 

Dokumenty będzie można wymienić wówczas, kiedy skończy się ich termin ważności. Również na mocy art. 5 ust. 1 i 2 ustawy wszelkie pisma, postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dot. ujawniania w księgach wieczystych, uwzględniania w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy, są wolne od opłat.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Maryśka 12.06.2017 22:06
Czyżby brak był bardziej zasłużonych dla Kraju, a także dla miasta? Wydaje się też, że nie powinno się nadawać ulicom nazwisk osób żyjących. W tym wypadku należy się jednak zgodzić z większością.

Jimy 18.04.2017 21:05
Konkurs na zmianę nazwy ulicy był ustawiony, w ostatniej chwili dotarły podpisy na Wandę Panfil, była na szarym końcu ,mało kto chciał takiej nazwy! No, ale Tomaszow stawia wielce na sport

mati 31.03.2017 17:48
hahaha,typowy pisowski wybór-czy aby ta pani to nie nazywa(ła) się Gonzales??

Gdy już przestaniesz rechotać, poczytaj o niej 12.04.2017 20:00
Jako drugi człon nazwiska... od męża z Meksyku. Co to zmienia? Jest Polką z Tomaszowa.

Tadek 30.03.2017 23:20
sportsmenka z Opoczna czym sobie zasłużyła za zycia na taką gloryfikację , było wielu innych zasłużonych dla Tomaszowa, niekoniecznie łyżwiarka z Opoczna, okropnie brzmi nazwa tej ulicy , mogło być lepiej.To osiedle Hubala,ul.Sikorskiego,dlaczego nie mogło pjóść w tym kierunku ze zmianą nazwy ulicy, A tak ....szkoda gadać

Tomaszowskie pochodzenie to nie przekleństwo 12.04.2017 19:51
Tym samym czym taki Michał Głowiński (językoznawca) urodzony w Pruszkowie dla Warszawy... Panfil do czasu aż opóściła w Polskę mieszkała w Tomaszowie. Tutaj uczyła się, tutaj trenowała. A moim zdaniem gen. Skiorski czy inni i bez tomaszowskiego upamiętnienia powszechnie znani, są w tym miejscu potrzebni jak piąte koło u wozu. Właśnie warto ocalać zapomnienia ludzi zwiazanych z Tomaszowem. W przeciwnym razie, gdy będziemy mieli tylko ulice Piłsudskich, Sikorskich czy Janów Pawłów, to każdy kto za 20-30 lat zatrzyma się tutaj czy to w interesach czy w zwiazku z awarią auta w nocy, będzie nas miał za dziurę zabita dechami. Bez własnej historii, bez osobowiści, bez tożsamości. Podłódzką montownie, podwarszawskie wysypisko śmieci, halę logistyczną dla wielkomiejskich Carrefourów. A tak nie jest.

ŻyjacY 26.03.2017 12:03
Od kiedy nadaje sie obiektom ulic itd nazwiska osób żyjących? nie wiem gdzie tu wiedza minimalna mieszkanców miasta,bo chyba nie byli świadomi swego wyboru.

Zluzuj majty. 12.04.2017 19:56
Od czasów lotniska im. Cristiano Rolando? Od czasów Lech Wałęsa Air Port? Co najmniej od wtedy. I to w przypadku Wałęsy, były już znane przecież kwity z lat 70tych i relacje poważnych ludzi nt dostarczenia go motórówką z Rozewia pod Stocznie poczas strajków w 1980... Także to nie jest tak, że Tomaszówek wyrwał się pierwszy. Panfil jest biegaczką. Nawet jakby wciagała dwoma dziurkami koks, to to co sobie wybiegała nikt jej nie zabierze.

AW 24.03.2017 11:02
"Również na mocy art. 5 ust. 1 i 2 ustawy wszelkie pisma, postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dot. ujawniania w księgach wieczystych, uwzględniania w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy, są wolne od opłat." Ale firmy za wymianę np.pieczątek muszą zapłacić.

zmieniamy 23.03.2017 11:05
To dlaczego na oficjalnej stronie internetowej UM i na firmowych pieczątkach w adresie funkcjonuje ul.P.O.W. (z kropkami) ?

bo 23.03.2017 14:47
na razie zmieniane są ulice te ustawowo nakazane (i ta remontowana przez Starostwo). Jak się nie zapomni, to na POW przyjdzie czas być może...

dobo 23.03.2017 22:13
Bo je postawili. A nie mogą? A tak na serio. Gdyby było ul.POW to jeszcze jakiś gamoń zrozumiałby, że to skrót nazwy ul.POWIATOWA.

przepraszam, 22.03.2017 19:38
literówka: nie PUN tylko PON (Polska Organizacja Narodowa J. Piłsudskiego.

Bo się J. Piłsudski obrazi. 22.03.2017 16:13
Nie ośmieszajmy się już z tą magistracką ul. POW. Wracając do XVI w. - warto przytoczyć dzisiaj pewną parafrazę stwierdzenia M. Reja: Niechaj wszyscy piszący zawżdy pamiętają, że Polacy nie gęsi i swoje zasady pisowni mają. Są to zasady publikowane, ogólnodostępne we wszystkich wydawnictwach PWN. A zasady są proste: w skrótowcach rodzimych i obcych przyswojonych nie stawiamy kropek. Takie są zasady i nie znalazłem wyjątków. Skrótowcem (nie akronimem) Polskiej Organizacji Wojskowej jest POW (bez kropek - bo już Pow. z jedną kropką to powiat). Jest (było) PZPR, jest SLD, PSL, USA, MKOL,PRL,PKP, PKS, PWN, PPN, PAP, PZL, PO, PAU, PAN, PS (skrót postscriptum – razem), PUN (to też organizacja J. Piłsudskiego) itd., itd. Sądzę, że bez Komisji ul. POW zostanie zatwierdzona. Bez cienia wstydu... Mając POW, należałoby się przyjrzeć jeszcze ul. PCK.

??? 21.03.2017 22:34
Która z nazw ulicy jest poprawna- POW czy P.O.W.??? Czy ktoś wie?

> 22.03.2017 03:24
z kropkami. To akronim.

tomaszowianka 22.03.2017 09:35
zawsze można wymawiać pełna nazwę

tomaszowianka 21.03.2017 20:35
Pow - Polskiej Organizacji Wojskowej,ulica gdzie jest Tomax i budynek dawnej Straży ,Muzeum,a na Boże Ciało procesje w parafii Św.Antoniego

21.03.2017 21:19
Zgadza się. P.O.W. to Polska Organizacja Wojskowa – tajna organizacja wojskowa powstała w sierpniu 1914 w Warszawie z inicjatywy Józefa Piłsudskiego w wyniku połączenia działających w Królestwie Polskim konspiracyjnych Związku Walki Czynnej i grup Armii Polskiej w celu walki z rosyjskim zaborcą. Początkowo bezimienna, od października 1914 zaczęła używać nazwy POW. Przez cały okres swego istnienia organizacja uznawała polityczne i wojskowe zwierzchnictwo Józefa Piłsudskiego, który był komendantem głównym. Po kryzysie przysięgowym i aresztowaniu Piłsudskiego, jesienią 1917 komendantem głównym POW został najstarszy stopniem spośród pozostałych na wolności oficerów I Brygady, płk Edward Śmigły-Rydz; do grudnia 1917 utworzono Komendę Główną. Linię polityczną obozu piłsudczykowskiego ustalać zaś miał powstały latem 1917 r. ściśle zakonspirowany Konwent Organizacji A. Na czele prac politycznych Konwentu stał Jędrzej Moraczewski, na czele prac wojskowych – płk E. Śmigły-Rydz.

21.03.2017 21:36
I jeszcze taka ciekawostka. Początkowo ul.P.O.W. nazywała się ul.Pałacowa, następnie ul.Armii Ludowej, a po transformacji powrócono do nazwy ul.P.O.W.

21.03.2017 17:36
W tym temacie się gruuubo mylisz. W przeciwieństwie do ciebie wiem dokładnie co to było P.O.W. Co do twego post scriptum to w 100% masz rację. Cóż, już w XVI w. powiedziano: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli." i to jest aktualne do dziś.

do Buca 21.03.2017 15:53
... mam wyższe wykształcenie od ciebie." A co chodziłeś do 3 piętrowej szkoły i uczyłeś się na ostatnim piętrze? Tak, wszyscy teraz zwalają winę na dyslekcję, dysgrafię i inne, a w sumie same dys ... Ciekawe, że kiedyś nie było żadnych dyslektyków, dysgrafików i pisano czystym polskim, ojczystym językiem, a teraz się nagle pojawili. To nie żadna ułomność fizyczno-psychiczna, tylko po prostu niechlujstwo i brak podstawowych zasad pisowni.

Weronika 21.03.2017 14:16
Ta Pani to na skoczka jest w naszym mieście i wcale nie mówiła o Tomaszowie Maz jak była zagranicą wstyd co do patrona tej ulicy ale widać jak się nie ma pojęcia to tak jest.

21.03.2017 15:43
Cóż się dziwić mieszkańcom tego osiedla pochodzącym z okolicznych miejscowości jak np Koluszki, Lubochnia, Niewiadów, Czerniewice czy inne "puebla", że nie znają historii Tomaszowa i jego mieszkańców. W dyskusji na NT padła propozycja nazwania ul.O.Langego imieniem śp. T.Adamusa, ale nie nikt o Nim nawet nie wspomniał, bo chyba był "be" bo z innej partii i nie popierał LBGT. Zresztą jak wiele osób w naszym kraju. Pan T.Adamus był jedyną osobą z naszego miasta, która została jednym z ekspertów mających dokonywać oceny wniosków unijnych. Był on chyba jedyną osobą, która rozumiała znaczenie wskaźników finansowych, ideę samorządności i liberalizmu gospodarczego.

do 56 21.03.2017 16:05
Jeśli już jest w Polsce, to chyba raczej odwiedza swoje rodzinne miasto Opoczno. Chociaż ostatnio widziałam ją w Tomaszowie na zakupach w ekskluzywnym sklepie, którego nazwa kończy się na -ex.

do Bravissimo 21.03.2017 03:45
słownik w Samsungu... ale nawet jeśli moje, to bardziej literówki. A nawet jeśli nie byłyby literówki, to mogę mieć dysleksje. A jeśli nawet nie miałbym dysleksji i walił ortografy, to nikomu, na żadnym etapie edukacji jakoś to nie wadziło, a z dużą dozą prawdopodobieństwa, mogę powiedzieć, że mam wyższe wykształcenie od ciebie. Zatem? Jeb...e mnie to szczerze.

Reklama
Polecane
Koncert Pasyjny w świątecznym nastrojuKoncert Pasyjny w świątecznym nastrojuKoncert Pasyjny Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego TM Orchestra pod dyrekcją Kamila Wrony z towarzyszeniem solistów oraz chórów: chóru miejskiego „Artis Gaudium”, chóru z parafii św. Antoniego, chóru z parafii św. Rodziny, chóru „Via Musica” z parafii NMP Królowej Polski, chóru z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubochni, chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się 27 marca w Kościele pw. NMP Królowej Polski. Tak jak i w poprzednich latach wydarzenie zgromadziło wielu słuchaczy, których koncert wprowadził w refleksyjny, podniosły i wzruszający nastrój nawiązujący do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.Data dodania artykułu: Wczoraj, 12:16 Ilość pozytywnych reakcji czytelników: 2
Przegrać trzeba umieć. PO nadal brnie w brudną kampanięKolejny sprawdzian dla policyjnych koniPalenie szkodzi. Nie tylko zdrowiuZdrowe gotowanie dla każdego - przewodnik po lokalnych produktach i naczyniachPoznaj przepisy na nieoczywiste wielkanocne potrawy na bazie jajekWstąp w szeregi Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej!„Kobieta z…” Kina KoneseraŚmiertelny bój murarzy. Zabójstwo i samobójstwoKoncert Pasyjny w świątecznym nastrojuDotacja dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych – wnioski można składać od 15 kwietniaWIELKANOCNA JAZDA - WSTĘP WOLNY - PONAD 200 ATRAKCYJNYCH NAGRÓD DO ZDOBYCIA !Pędził przez miasto. Poniesie konsekwencje
Reklama
Elektryzująca love story w kwietniowym Ale Kino Elektryzująca love story w kwietniowym Ale Kino „Piosenki o miłości”, reżyserski debiut Tomasza Habowskiego, to kolejna propozycja kinowa Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w cyklu Ale Kino. Projekcja filmu odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18 w MCK Tkacz.„Piosenki o miłości” były największym przebojem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 roku. To słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, o kobiecej walce o niezależność, buncie młodości przeciwko autorytetom, talencie i ambicjach oraz skomplikowanej miłości.Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?W rolach głównych występują: Justyna Święs, wokalistka zespołu The Dumplings, oraz Tomasz Włosok, jeden z najciekawszych aktorów młodego pokolenia („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem”). Na ekranie zobaczyć będzie można również m.in. Andrzeja Grabowskiego, Patrycję Volny czy Krzysztofa Zalewskiego. Bilety do nabycia w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Piosenki-o-milosci/Tomaszow-Mazowiecki. Zapraszamy w imieniu organizatorów. Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myślenia Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myślenia Chyba nie ma nic, co byłoby równie często krytykowane jak drogi na terenie powiatu tomaszowskiego. Największa krytyka oczywiście dotyczy ulic na terenie miasta. Sposób ich remontowania, dobór kolejności budzą liczne pytania. Niejedna z osób puka się w czoło. Drogi powiatowe, mosty na terenie miasta niemal wszystkie wymagają pilnych remontów. W najgorszym stanie jest ulica Dąbrowska, ale niewiele lepsze są ulice Legionów, Elizy Orzeszkowej, ale też Piłsudskiego w wielu miejscach wymaga pilnych napraw. Absurd goni absurd, a Mariusz Węgrzynowski przez ostatnie ponad 5 lat naprawiał nie to, co najbardziej naprawy wymagało, tylko co było bliżej jego domu a więc okręgu wyborczego. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Poniżej kilka słów o tym, jak się u nas drogi robi.Barwy kampanii: czy w Tomaszowie mamy jeszcze Straż Miejską i Policję Barwy kampanii: czy w Tomaszowie mamy jeszcze Straż Miejską i Policję Dzisiejszy docinek "barw kampanii" poświęcimy krótko "przyczepkom wyborczym". Pisaliśmy już o tym, że często zajmują one tak bardzo potrzebne mieszkańcom miejsca parkingowe w newralgicznych miejscach w Tomaszowie. Zdarza się jednak, że stwarzają realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W ostatnim czasie na głównych ulicach miasta pojawiła się taka właśnie z olbrzymim banerem kandydata na radnego Rady Miejskiej Koalicji Obywatelskiej, Roberta Balickiego. Ustawiana jest na chodnikach i pasach drogowych poza wyznaczonymi miejscami strefy płatnego parkowania. Konstrukcja stanowi duże zagrożenie dla osób, które próbują wyjechać z legalnych miejsc parkingowych, ponieważ całkowicie ogranicza widoczność. Policja i Straż Miejska nie reagują, uważając zapewne, że troska o bezpieczeństwo tomaszowian nie jest ich problemem. Najwyraźniej nie jest ona też obiektem szczególnej troski pretendenta na radnego. Znowu Polak będzie mądry po szkodzie?
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Skoro jest taki hejt na powiat to proszę napisać ile mostów zostało zrobionych w powiecie w kończącej się kadencji a ile w poprzedniej? Z góry dziękuję za odpowiedź.Bez żadnego komentowania tylko liczbyŹródło komentarza: Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myśleniaAutor komentarza: ja24Treść komentarza: Panie Prezydencie. Przyjąłbym te argumenty gdyby napisał je obrażony na świat nastolatek. Od polityka oczekuję odwagi w propagowaniu i obrony własnych idei nawet w najbardziej nieprzyjaznym otoczeniu. Pan w swojej kampanii również nie jest kryształowy. To nie zarzut - każdy polityk omija szerokim łukiem niewygodne tematy, a porażki i błędne decyzje chowa głęboko. Debata z oponentami jest jedyną możliwością, aby wyborcy poznali możliwie pełny obraz. Zgadzam się, że mamy też do czynienia z kłamstwem i manipulacjami (we wszystkich obozach). Nie jest to jednak przekonywujący powód, by zamiast debaty wybrać własne kółko wzajemnej adoracji.Źródło komentarza: Barwy kampanii. Zadaj pytanie PrezydentowiAutor komentarza: zasłyszaneTreść komentarza: Mohery w zwartych szeregach mają głosować tylko na PIS zatem katecheta ma duże poparcie!Źródło komentarza: Starosta Węgrzynowski załatwił się własną broniąAutor komentarza: Do alejajoTreść komentarza: Ty chamku nie za dużo sobie pozwalasz?Źródło komentarza: Stacja ładowania pojazdów elektrycznych już dostępna dla mieszkańcówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Człowieku bez mózgu. Co ty pier...!!! To jest informacja o stacji na terenie Tomaszowa, a nie dla całej Polski, a może i Europy. Czy do ciebie-barani łbie nie dotarło, że to jest stacja tylko dla naszego grajdołu, a może i dla naszego powiatu?! Gdzie w takim terenie znajdziesz ten twój, obsrany milion samochodów elektrycznych - barani łbie.Źródło komentarza: Stacja ładowania pojazdów elektrycznych już dostępna dla mieszkańcówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Piszesz o procedurze, jaklą teraz stosuje ten z pochodzenia Ukrainiec Bodnar, czyli: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie (patrz: Dżugaszwili, czyli Wisarionowicz Stalin), lub paragraf się wymyśli. Przykłady: bandyckie zajęcie tvp, bandyckie napady na ziobrowców. Dopiero teraz chłopcy od bandery (sorry: od Bodnara) zaczynają kombinować, jak, kur.a, te przepisy nagiąć do tego, co wyprawiają.Źródło komentarza: Starosta Węgrzynowski załatwił się własną bronią
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337 Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama