Myśliwy śmiertelnie postrzelony

  • 24.10.2016, 13:47
  • Mariusz Strzępek
Tragicznie zakończyło się polowanie, jakie zorganizowano w niedzielę w Strzemesznej koło Czerniewic w powiecie tomaszowskim.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego finału polowania w okolicy wsi Strzemeszna w gminie Czerniewice. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z uczestników, który usłyszał już zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Do tragedii doszło 23 października 2016r. około godziny 14:15 na terenie łąk w Strzemesznej w gminie Czerniewice. W trakcie prowadzonego zbiorowego polowania, doszło do postrzelenia jednego z uczestników. 62-letniego mieszkańca Lubochni śmigłowcem przetransportowano do łódzkiego szpitala.

 

Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 

- Aby dokładnie wyjaśnić wszelkie okoliczności związane z tym polowaniem, policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich śladów kryminalistycznych, przesłuchali osoby współuczestniczące w polowaniu, przebadali ich  pod kątem zawartości alkoholu organizmach - mowi nadkomisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska

 

W ustaleniach brał udział prokurator i biegły z zakresu broni i balistyki. Wszyscy myśliwi byli trzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń uczestników polowania. Zebrany materiał dowodowy  pozwolił na ustalenie, że feralny strzał padł z broni 60 latka. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi tomaszowska prokuratura.

 

[reklama2]

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzybiarz.
Grzybiarz. 14.11.2016, 20:28
W Niedziele w Gapininie bydło myśliwe strzelało przy samych zabudowaniach czy ktoś może z tym coś zrobić!!!Tam za przejazdem żyje łoś wielkości konia,czarne łapy z białymi skarpetkami,rogi tak wielkie że zliczyć odrostów nie można .
31.10.2016, 10:59
To prawda, że został postrzelony z broni krótkiej?
moje zdanie.
moje zdanie. 14.11.2016, 20:42
Każdy myśliwy jest POstrzelony.
miler
miler 26.10.2016, 20:36
Darz Bór śp.+Czesławie. Spoczywaj w spokoju a Święty Hubert niech zawsze będzie dla Ciebie łaskawy.
do @ 22; m&m
do @ 22; m&m 26.10.2016, 17:00
"Tak jak ktoś napisał poniżej myśliwi, to ludzie, którzy dla lasu i zwierzyny robią bardzo dużo".
Taaak, robią masę pożytecznych rzeczy! W promieniu 2-3km od mojego domu znajdziesz bez problemu 10ambon. Lizawki są 2 (znam las dobrze i więcej nie udało mi się zauważyć)!!! O paśniku z sianem w zimie to te biedne zwierzaki nie śnią. Na polowania pewien jegomość z Tobiaszy przyjeżdża kiedy chce, często kilka razy w tygodniu. Wystrzały nie robią już żadnego wrażenia na przydomowych zwierzętach. Po zmroku strach wejść do lasu żeby nie oberwać śrutem w 4litery. Czy tak to powinno wyglądać? Las jest dla wszystkich, nie tylko dla myśliwych.
Pozdrawiam!
dzik
dzik 26.10.2016, 20:13
do lasu obowiązuje całoroczny zakaz wstępu,więc jak dostaniesz śrutem w 4 literki,to twoja wina,a zwłaszcza po zmroku,to po co tam chodzisz? sprawdzić wnyka które w sposób ,,humanitarny'' zastawiłeś na zwierzyne?
Strzelec wyborowy.
Strzelec wyborowy. 14.11.2016, 20:24
Jeśli postrzelisz mi dziecko lub zabijesz pozdrowię twoje dzieci z twoją rzoną ,mamą i babcią jeśli żyje.To nie groźba tylko pozdrowienia aby ci się tobie i twej rodzinie dłuuuugo żył[email protected]
???
??? 26.10.2016, 21:52
Całoroczny zakaz wstępu do lasu? Podaj podstawę prawną, bo pierwsze słyszę o takowym zakazie. Wiele osób chodzi do lasu pobiegać, pojeździć rowerem czy też na najzwyklejszy spacer, także po zmroku. Jeśli zostawiasz w lesie wnyka to Ci współczuję. Mnie stać na kupno żywności w sklepie.
Grzmot
Grzmot 26.10.2016, 12:20
Gratuluję niektórym osobom poczucia humoru.
qoot
qoot 26.10.2016, 00:49
Człowiek który zginął był nie tylko myśliwym ale też leśniczym który większość zycia poświęcił sprawą lasu i zwierząt w nim żyjących. Darz Bór dobrze napisał ludzie to ku..y nie potrafiące współczuć rodziną które dotknęła ta tragedia, wiele widzę tu wypowiedzi osób które nie maja pojecia o polowaniu i towarzyszących mu procedurach. Ktoś popełnił błąd co doprowadziło do tragedii...
m&m
m&m 26.10.2016, 10:43
Był też człowiekiem, w przeciwieństwie autorów niektórych oburzających komentarzy. Jak zwykle odezwą się "obrońcy zwierząt", którzy przy schaboszczaku będą pieprzyć o tym jak myśliwi pastwią się nad zwierzyną. Ale schaboszczak jest ze sklepu i nie trzeba do niego strzelać w lesie... Trzeba być kompletnym idiotą żeby w takie sposób obrzucać błotem koła łowieckie, jak się to dzieje przy każdym temacie, gdzie pojawia się wątek polowań. Tak jak ktoś napisał poniżej myśliwi, to ludzie, którzy dla lasu i zwierzyny robią bardzo dużo. W przeciwieństwie do idiotów protestujących na ostatnim hubertusie albo internetowych miłośników Bambi, którzy tak naprawdę nie wiedzą nawet o czym mówią.
Darz Bór
Darz Bór 25.10.2016, 23:04
zamknąć japy ... to tragedia nie odpust ... jak to Wielki Józek słusznie rzekł "Naród wspaniały, tylko ludzie ku..y". Leśniku odpoczywaj w Borze. Niech Ci Bór darzy na wieki!
Silv
Silv 25.10.2016, 16:44
Widać nikt nie odróżnia myśliwego od kłusownika...
kiki
kiki 25.10.2016, 06:52
I w bezchmurne niebo piorun razi grzesznika.
Po co zabijają bezbronne zwierzęta ?....
Każde życie na tej planecie jest darem od Boga !
dzik do kiki
dzik do kiki 26.10.2016, 20:16
a po co jesz kotleta,przeciez ten kotlet jest ze zwierzęcia,a więc ktoś musiał zabić abyś Ty mógł jeść ,ale to ciebie nie ineteresuje,bo ktoś cię wyręczył w zabijaniu hahahahahhaa
Silv
Silv 25.10.2016, 16:35
Hm a czemu jesz mięso ? a czemu jesz ryby ? przecież to też dar boży !!!
Silv
Silv 24.10.2016, 19:52
Widać, że wszyscy co się wypowiadają są obeznani z tematem... artykuł też niczego sobie zero informacji... To tak dla szanownego grona trochę faktów... Ci krwiożerczy myśliwi jak ich nazywacie to w tym wypadku byli w większości leśniczy, którzy przez jeden rok zrobili więcej niż wy przez całe życie dla ochrony lasów i zwierząt kiedy wy siedzieliście sobie przytulnie w zimie w domku oni zasuwali i dokarmiali zwierzęta..Ciekawe ilu z was miało w ogóle do czynienia ze zwierzyną leśną... Czy byli rolnikami, którzy stracili swoje plony bo niestety zwierząt było za dużo i nie miały pokarmu w lesie... Ale po co się interesować lepiej człowieka, który przez większość czasu poświęcił ochronie lasu zwyzywać obrazić tylko po by poprawić swoje ego ...
pola
pola 25.10.2016, 10:17
Współczuję Rodzinie tragicznie zmarłego, ale artykuł zbyt lakoniczny
breneka na zajączka
breneka na zajączka 24.10.2016, 21:20
Nie rozśmieszaj mnie. Jak to określił p. Cimoszewicz, mają traktory za 300 tys. a płaczą, ze dzik zeżarł im na polu 2 worki kartofli za 15 zł.
dzik
dzik 26.10.2016, 20:20
a wiesz,że te traktory są własnościa banku? zwłąszcza te za 300tys zł. najpier sie zastanów co piszesz,a właściwie powtarzasz po cimoszewiczu hehe
♥
28.10.2016, 10:34
Co Ty powiesz? A ja myślałem, że za dopłaty z Unii.
Silv
Silv 25.10.2016, 16:34
Skoro tak dobrze jest na wsi to czemu tam jeszcze się nie przeprowadziłeś ??? No zapraszam pojedź tam popracuj i zobaczymy jak sobie świetnie poradzisz :)
bicz na kretynów
bicz na kretynów 24.10.2016, 22:11
Patrz, jakie te traktory drogie, a kartofle jakie tanie! I gdzie tu sprawiedliwość?
Eeeeee
Eeeeee 24.10.2016, 18:17
Ciekawe tylko jakim sposobem nie widział go na łące, w lesie wiadomo - widoczność ograniczona.
obrońca zwierząt
obrońca zwierząt 24.10.2016, 18:05
Kto mieczem wojuje...............
WS
WS 24.10.2016, 18:01
Tragedia dwóch rodzin. Wyrazy współczucia.
Mężczyzna
Mężczyzna 24.10.2016, 16:14
Jezu co idiotyczne wpisy tych co piszą teraz. Rodzina jest w smutku i Cześć Jego pamięci i kondolencje dla rodziny
xXx
xXx 24.10.2016, 15:33
Tak to jest jak chłopy zamiast za pług za strzelby sie biorą .
korkwoiec
korkwoiec 26.10.2016, 20:23
założe się,że nie potrafisz obsłużyć żadnej broni nie mówiąc już o strzelaniu Panie xXx
postrzelony Zając
postrzelony Zając 24.10.2016, 15:25
Ciekawe, czy świętowali ostatniego Hubertusa w Spale? Zarówno strzelec jak i pokot.
varan
varan 24.10.2016, 15:24
Nawet pokotu mu nie urządzili...
Wczoraj około 17 przy głównej leśnej drodze asfaltowej łączącej Konewkę z S8, gdzie często jeżdżą rowerzyści - oprócz mnie jechały jeszcze 2 osoby - a 40 metrów dalej ludzie szukali grzybów, też sobie polowanie zorganizowali, idioci.
Ja
Ja 24.10.2016, 16:12
Co ty piszesz? Masz pojecie jak wyglada polowanie? To byl wypadek
blaszka
blaszka 24.10.2016, 14:36
Nosił wilk razy kilka,ponieśli i wilka...
xmen
xmen 24.10.2016, 14:06
Chodzą i strzelają sobie. Niech idzie jakiś człowiek co zbiera grzyby, albo jakaś osoba z dzieckiem i co ? Widać sami siebie nie potrafią odróżnić więc strach do lasu iść.
Silv
Silv 25.10.2016, 16:36
Widać nigdy nie byłeś w pobliżu polowania skoro piszesz takie głupoty !!!

Pozostałe