Uczestnicy będą pracować przez dwa tygodnie po 6 godzin dziennie w wybranej grupie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
W programie wszystkich grup znajdą się: gry i zabawy teatralne, ćwiczenia kształtujące umiejętność koncentracji i twórczego myślenia. Każda z grup będzie poznawać teatr z różnych perspektyw:
- GRUPA AKTORSKA pozna wybrane elementy teatru ruchu, elementy improwizacji, ćwiczenia dykcyjne i głosowe. Uczestnicy będą tworzyć sceny zainspirowane przemianami w świecie przyrody. Dowiedzą się również, jak ogromne znaczenie w pracy nad spektaklem pełni wyobraźnia i umiejętność współpracy z grupą.
-GRUPA SCENOGRAFICZNO-KOSTIUMOWA będzie tworzyć scenografię oraz kostiumy z elementów przyrody oraz pozna techniki upcyclingu. Podczas zajęć dzieci będą szukać inspiracji do stworzenia kostiumów, charakteryzacji i masek w świecie roślin i zwierząt. Stworzą także formy plastyczne w przestrzeni miejskiej.
-GRUPA MUZYCZNA będzie tworzyć oprawę dźwiękową spektaklu finałowego. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób można wykonać instrument muzyczny oraz jak wykorzystać odgłosy natury do stworzenia muzyki. Zajęcia skupione będą na ćwiczeniach emisyjnych, umuzykalniających, rytmicznych, zadaniach ułatwiających przełamywanie niechęci związanych z wyrażaniem siebie za pomocą dźwięku.
-GRUPA DZIENNIKARSKO-PROMOCYJNA będzie poznawać tajniki dziennikarstwa radiowego, elementy autoprezentacji i kultury wypowiedzi, sposoby wykorzytywanie fotografii i nowych mediów do promocji działań teatralnych. Poza tym uczestnicy stworzą publikację dokumentującą przebieg warsztatów oraz happening.
ZGŁOSZENIA
OSOBY KTÓRE NIE BRAŁY UDZIAŁU W LECIE W TEATRZE: prosimy o udział w krótkich warsztatach, które przybliżą specyfikę projektu oraz o wypełnienie karty kwalifikacyjnej. Na warsztatach mile widziani są również rodzice/opiekunowie. Terminy najbliższych warsztatów-spotkań dot. Projektu:.27.05. oraz 3.06.2014, godz. 16.00, MOK.
OSOBY, KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ W LECIE W TEATRZE: prosimy o wypełnienie karty kwalifikacyjnej.
DODATKOWE INFORMACJE: Anna Myszewska: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Browarna 7, tel. (044) 724 42 93, e-mail: [email protected],
Wakacje w teatrze!
Miejski Osrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku 9-12 lat do udziału w warsztatach artystycznych "Lato w teatrze"! Tematem naczelnym będzie próba spojrzenia na sztukę teatru z perspektywy ekologii oraz zachęcenie do spojrzenia na świat przyrody, jak na obiekt twórczych poszukiwań. Podczas zajęć dzieci będą poznawać tajniki warsztatu aktora, scenografa, muzyka i dziennikarza oraz wspólnie stworzą spektakl. Darmowe warsztaty odbędą od 18 do 31 sierpnia 2014.
- 23.05.2014 14:01 (aktualizacja 27.09.2023 00:02)
Opinie
Porodówki znikają z mapy Polski. Ministerstwo Zdrowia ma dwa pomysły, ale kobietom potrzeba przede wszystkim bezpieczeństwa
Porodówki w Polsce znikają jedna po drugiej. Od początku roku osiem oddziałów zostało zamkniętych, a działalność kolejnych ośmiu zawieszono. Ministerstwo Zdrowia zapowiada nowe rozwiązania: ryczałtowe finansowanie małych porodówek w szczególnych regionach, a także wprowadzenie do systemu publicznego porodów domowych i Domów Narodzin. Problem w tym, że dla kobiet w ciąży mapa nie jest tabelą Excela. To droga, czas, stres, nocny telefon, skurcze i pytanie: czy zdążymy? Data dodania artykułu: 12.06.2026 10:46
Kraków po referendum. Prof. Piasecki: Monika Piątkowska może nawet nie wejść do drugiej tury
Kraków znów staje przed politycznym rozdrożem. Miasto, które przez lata kojarzyło się z długim panowaniem Jacka Majchrowskiego, a później z trudnym zwycięstwem Aleksandra Miszalskiego, musi wybrać nowego prezydenta po skutecznym referendum odwoławczym. Politolog prof. Andrzej Piasecki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ocenia, że na razie wśród kandydatów brakuje postaci, która wyszłaby poza partyjne szyldy i wzbudziła zaufanie mieszkańców jako samorządowy profesjonalista. Data dodania artykułu: 12.06.2026 10:04
12 czerwca: pamięć Brzeżan, tajne misje Retingera, F-35 nad Polską i muzyka, która nie zna granic
Są takie daty, które nie układają się w spokojny szereg rocznic, lecz przypominają rozrzucone kadry z wielkiego, niespokojnego filmu. 12 czerwca prowadzi nas od tragicznej ciszy Brzeżan, gdzie niemiecki okupant mordował Żydów podczas likwidacji getta, przez polityczne salony i konspiracyjne misje Józefa Retingera, po dzisiejsze niebo nad Polską, na którym symbolicznie pojawiają się myśliwce F-35 „Husarz”. Data dodania artykułu: 12.06.2026 09:11
Sejm uchwalił ustawę o zakazie patostreamingu. Koniec internetowych widowisk z przemocy?
Sejm uchwalił ustawę o zakazie patostreamingu. Za nowymi przepisami głosowało 419 posłów, 19 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu. Jeżeli wejdzie w życie, internetowe transmitowanie przemocy, poniżania, znęcania się nad zwierzętami czy pozorowania przestępstw dla zysku może oznaczać odpowiedzialność karną. Data dodania artykułu: 11.06.2026 20:40
11 czerwca: od polskich Termopil po mundial, od Gęsiówki po „Dark Side of the Moon”
Historia potrafi mówić szeptem i krzykiem. Dziś, 11 czerwca, przypomina o odwadze pod Hodowem, patriotycznej manifestacji w Warszawie, zbrodniach okupanta, wielkiej polityce, muzyce, która nie starzeje się nigdy, i świecie, który znów patrzy na piłkarski stadion jak na współczesną arenę narodów. Data dodania artykułu: 11.06.2026 02:05
10 czerwca: od regat na Tamizie po Annę Jantar, Violettę Villas i polityczny dzień w Sejmie
Dziś jest środa, 10 czerwca, sto sześćdziesiąty pierwszy dzień roku. Słońce wzeszło o godz. 4.15, zajdzie o godz. 20.54. Imieniny obchodzą m.in. Bogumił, Bogumiła, Cecylia, Diana, Edgar, Henryk, Jan, Maksym, Małgorzata i Tymoteusz. Data dodania artykułu: 10.06.2026 07:28
9 czerwca: królewski cień Wazy, ogień we Wrocławiu, śmiech Smolenia i rockowy Hammond Jona Lorda
Wtorek, 9 czerwca 2026 roku. Sto sześćdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o 4.16, zajdzie o 20.53. Imieniny obchodzą dziś Anna, Felicjan, Józef, Maksymilian, Ryszard i Sylwester. W kalendarzu – jak w dobrze skomponowanej płycie winylowej – obok wielkiej historii państwa pojawia się kabaretowy błysk, muzyczna legenda, polityka, pamięć o ofiarach i zwykłe pytanie o to, jak państwo ma działać dla obywatela. Data dodania artykułu: 09.06.2026 08:13
Płaca minimalna, emerytury i autobusy. We wtorek rząd zajmie się sprawami, które odczują także mieszkańcy Tomaszowa i powiatu
We wtorek, 9 czerwca 2026 roku, Rada Ministrów ma zająć się pakietem decyzji ważnych dla domowych budżetów i codziennego funkcjonowania mieszkańców. W porządku obrad znalazły się m.in. propozycje dotyczące płacy minimalnej w 2027 roku, minimalnej stawki godzinowej, waloryzacji emerytur i rent oraz zmian w publicznym transporcie zbiorowym. Ta ostatnia sprawa może być szczególnie istotna dla mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie autobus bywa nie luksusem, lecz ostatnią nicią łączącą z pracą, szkołą, lekarzem i urzędem. Data dodania artykułu: 08.06.2026 23:18
Polecane
Ogłoszenia
Przejdź do kategorii
Lokale, nieruchomości Motoryzacja Zdrowie Strefa życzeń Nauka Różne Turystyka Praca Kupię, sprzedam Usługi i handel
Reklama
Z piasku na krajowy finał. Siatkarze z II LO najlepsi w województwie łódzkim
Reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim zostali mistrzami województwa łódzkiego w piłce siatkowej plażowej chłopców. Podczas finału wojewódzkiego Licealiady, rozegranego 3 czerwca 2026 roku w Łodzi, tomaszowianie pokazali klasę, charakter i sportową dojrzałość, która dała im złote medale oraz awans do finału ogólnopolskiego.
Lekarz rekordzista zarabia w tomaszowskim szpitalu 1,5 miliona rocznie.
Pacjent nie potrzebuje konferencji prasowej. Nie potrzebuje kolejnej strategii, następnego programu naprawczego i zapewnień, że „trwają analizy”. Pacjent potrzebuje badania, diagnozy i leczenia. W rozsądnym czasie. Bez upokorzenia. Bez biegania między publiczną rejestracją a prywatnym gabinetem. Bez słuchania, że „na NFZ terminów nie ma”, ale „prywatnie można szybciej”.
Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Prokuratura Regionalna w Warszawie ogłosiła Antoniemu Macierewiczowi zarzuty publicznego znieważenia kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz pomówienia funkcjonariuszy o zachowanie, które — według śledczych — mogło poniżyć ich w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego do pełnienia stanowisk. Sprawa dotyczy wypowiedzi posła PiS z 11 września 2025 roku, kiedy z sejmowej mównicy padły słowa o „agentach rosyjskich”.
Spalski Jarmark wraca 14 czerwca. Będą antyki, rękodzieło i regionalne smaki
Już 14 czerwca w Spale odbędzie się inauguracja sezonu Spalskiego Jarmarku Antyków i Rękodzieła Ludowego. W programie zapowiedziano regionalne produkty, giełdę antyków oraz oprawę muzyczną, która ma towarzyszyć spacerom po spalskich alejkach.
Rozstrzygnięto konkurs na 200-lecie parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim
W Tomaszowie Mazowieckim ogłoszono wyniki konkursu przygotowanego z okazji 200-lecia Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego. Wydarzenie wpisało się w obchody ważnego jubileuszu i podkreśliło znaczenie lokalnego dziedzictwa oraz zaangażowania mieszkańców.
12 czerwca: pamięć Brzeżan, tajne misje Retingera, F-35 nad Polską i muzyka, która nie zna granic
Są takie daty, które nie układają się w spokojny szereg rocznic, lecz przypominają rozrzucone kadry z wielkiego, niespokojnego filmu. 12 czerwca prowadzi nas od tragicznej ciszy Brzeżan, gdzie niemiecki okupant mordował Żydów podczas likwidacji getta, przez polityczne salony i konspiracyjne misje Józefa Retingera, po dzisiejsze niebo nad Polską, na którym symbolicznie pojawiają się myśliwce F-35 „Husarz”.
Przystań zagrała jak klub pod gołym niebem. Pierwsza Tomaszowska Noc DJ-ów już za nami
Tomaszów Mazowiecki ma za sobą noc, która pachniała początkiem lata, rzeką, światłem i muzyką niosącą się nad Pilicą. W sobotę, 6 czerwca, miejska Przystań zamieniła się w plenerowy klub, a amfiteatr przy ul. PCK stał się miejscem, gdzie zamiast teatralnej ciszy było pulsujące brzmienie, taniec i energia ludzi, którzy przyszli po coś więcej niż zwykły koncert. Artykuł sponsorowany
Słowiański Festiwal Smaków i Rękodzieła wraca do Tomaszowa Mazowieckiego
Na początku lipca Skansen Rzeki Pilicy stanie się miejscem spotkania miłośników tradycji, muzyki i regionalnych smaków. Dwudniowy festiwal zapowiada koncerty, warsztaty, pokazy dawnych rzemiosł i atrakcje dla całych rodzin.
Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: Tomasz
Treść komentarza: Zgadzam się, właściwy obieg dokumentów i bezpieczeństwo danych powinny iść w parze. W dobie cyfryzacji każda firma przetwarza ogromne ilości informacji, dlatego zgodność z RODO jest równie ważna jak sprawne zarządzanie dokumentacją. To samo dotyczy serwisów finansowych, takich jak Kantor. live, gdzie bezpieczeństwo danych użytkowników ma kluczowe znaczenie.
Źródło komentarza: Jak zadbać o bezpieczeństwo dokumentów finansowych i podatkowych w przedsiębiorstwie?
Autor komentarza: Ajdejano
Treść komentarza: Brawo dla firmy KNAPTRANS. Po pierwsze - dobrze się reklamuje, po drugie - robi dobrą robotę w zakresie tych "gównianych" tematów, po trzecie - pomaga temu portalowi. Tak trzymać - chłopaki (i dziewczyny - też).
Źródło komentarza: Nowoczesna obsługa szamb – jak technologia zmienia branżę asenizacyjną
Autor komentarza: Antolin
Treść komentarza: Już za poprzedniego starosty był chęci do zrobienie kilku dróg niestety wtedy pan Pawlak wolał politykować kosztem mieszkańców gminy!
Źródło komentarza: Powiat i gmina Ujazd o inwestycjach. W planach ciąg pieszo-rowerowy do Skrzynek
Autor komentarza: Człowiek
Treść komentarza: Szpital to niestety JEST arena polityczna. Od dawien dawna do teraz. Nie wierzę w uczciwe konkursy i nominacje. Zawsze wygrywa kolesiostwo i chęć łatwego zysku. Nadal są osoby które są w szpitalu po to żeby się " nachapać", mają nieracjonelnie wysokie pensje, wręcz nieprzyzwoicie wysokie - na które absolutnie nie zasługują. Doją szpital. Doją nas. Tyle w temacie.
Źródło komentarza: „Szpital to nie arena politycznej wojny”. Mocna odpowiedź na zarzuty wokół TCZ
Autor komentarza: 😂🤣😂🤣😂🤣
Treść komentarza: co to jest "susz z THC"? 😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣
Źródło komentarza: 42-latek zatrzymany z marihuaną. Narkotyki w samochodzie, zarzut i groźba więzienia
Autor komentarza: Tomaszów
Treść komentarza: Porodówka w Brzezinach teraz Tuszyn a być może Tomaszów następny,ale pani minister wychodzin przed kamery i mówi że jeździ po Polsce i się wszyscy cieszą że jest lepiej!rząd popsl rządem nieudaczników!
Źródło komentarza: Pulmonologia w Tuszynie: personel alarmuje o przyszłość oddziału
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama



Komentarze