Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 08:35
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Nieobecny usprawiedliwiony?

Wiele osób obciąża winą za likwidację Budowlanki 4 nieobecnych na Sesji radnych. Wszyscy pochodzą ze środowiska nauczycielskiego i co najmniej dwóch spośród nich wcześniej deklarowało, że do kasacji szkoły nie dopuści. Mowa oczywiście o Sławomirze Żegocie, Marku Paradzie, Andrzeju Wodzińskim i Marcinie Witko. Co oni sami mają do powiedzenia w tej sprawie? Możecie przeczytać tylko na naszym portalu.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

SŁAWOMIR ŻEGOTA – przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu

 

Dlaczego dyrektor Szkoły Podstawowej numer 14 i równocześnie radny Powiatu Tomaszowskiego Sławomir Żegota nie był obecny na ostatniej sesji Rady Powiatu, gdy decydowały się losy szkoły "Budowlanki".

 

Dlaczego nie byłem obecny? Ponieważ byłem na zwolnieniu lekarskim. A tak w ogóle, to Budowlanka w ubiegłym roku broniła się jakoś i miałem ułatwione zadanie obronić tą szkołę przed likwidacją, przed jakimkolwiek ruchem organizacyjnym. W tym roku natomiast, nikt tej szkoły przez 4 miesiące, czyli do lutowej sesji nie bronił.

 

Nie było ani rodziców, ani dyrekcji ani związków zawodowych, ani dzieci. W tamtym roku kościół bardzo aktywnie pomagał tej szkole. W tym roku cisza. Jak ja mogę pomóc tej szkole, skoro nie mam narzędzi sprawczych w postaci poparcia całego tego środowiska. Dlatego także, nie wiedząc jak się zachować na tej sesji, na nią nie poszedłem. Z jednej strony bowiem przemawia ekonomia i powinna być ta szkoła zamknięta. Z drugiej jestem sercem z tą szkoła, bo jestem nauczycielem i dyrektorem. Ale ta szkoła mnie nie wspierała.

 

Nawet nikt do mnie nie zatelefonował, tak jak to było w tamtym roku. Może wtedy jakoś inaczej bym do tego podszedł i do końca spierał się ze Starostą w tej sprawie. Mnie po prostu ręce opadają. Ja nie jestem po to, by przy kamerach ubijać interes polityczny, tak jak zrobili niektórzy. Wszyscy mieli 4 miesiące, żeby tą szkołę bronić. Nie było żadnej presji na tych, którzy chcieli tą szkołę zlikwidować. No i stało się.

 

Myśli pan, że temat „budowlanki” jest już definitywnie zamknięty i że już nie ma odwrotu od likwidacji?

 

Z tego, co mówił starosta, to myślę, że tak.

 

 Nie ma już nadziei?


Musiałoby się kuratorium na likwidację nie zgodzić, aby Starosta wycofał się z likwidacji szkoły.

 
 

 

MARCIN WITKO - radny rady powiatu

 

 

Co takiego wydarzyło się, że pana radnego Marcina Witko nie było na ostatniej sesji rady Powiatu Tomaszowskiego?

 

W tym czasie byłem w szpitalu.

 

Jakaś poważna choroba? Ile czasu był pan hospitalizowany?

 

Mam problemy z wydolnością krążenia. Tak się złożyło, że będąc wspólnie z radnym Świetlikiem z wizytą u pana dyrektora Chylińskiego w szpitalu źle się poczułem. Poprosiłem pana dyrektora, by wezwał jakiegoś lekarza, aby zmierzył mi ciśnienie. I w szpitalu zostałem na tydzień. Do szpitala pojechałem samochodem i nawet jak zostałem hospitalizowany miałem środek transportu pod ręką. Byłem gotów na sesję przyjechać na to głosowanie. Czekałem tylko na telefon.

 

I nikt nie zdzwonił?

 

Zadzwonił ale dowiedziałem się, że nie ma Wodzińskiego, Żegoty i Parady i że nie ma sensu bym specjalnie przyjeżdżał ze szpitala. Deklaruję natomiast, że na kolejnych sesjach już będę. Moje stanowisko w sprawie budowlanki jest stałe i niezmienne. Jestem przeciwko likwidacji.


 

 

 
 

ANDRZEJ WODZIŃSKI – przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Transportu


 

Co przytrafiło się Andrzejowi Wodzińskiemu, że „spóźnił się” na ostatnią Sesję Rady Powiatu?

 

W zasadzie to mógłbym pokazać język ale zapytam, ponieważ jestem już od 10 lat radnym, ile razy mi się to już zdarzyło? Zdarzyło mi się to po raz drugi.

 

Ale ta sesja była szczególnie ważna dla wielu osób. Decyzje podejmowane na tej sesji akurat były wyjątkowo ważne. Likwidowaliście szpital i szkołę.

 

Ale przez 10 lat było kilkanaście równie ważnych.

 

A ile razy likwidowaliście szkołę?

 

No kilka razy.

 

Czy może jeden raz. W dodatku nie likwidowaliście a przenosiliście i łączyliście.

 

Ale o co tak naprawdę chodzi.

 

Chodzi o to, że młodzież z Budowlanki poprosiła nas abyśmy zapytali wszystkich nieobecnych na głosowaniu radnych: dlaczego ich nie było.

 

No więc, jeżeli będzie trzeba rzeczywiście, chociaż nie widzę żadnego powodu, ponieważ jest to sprawa wewnętrzna radnego, to mam na to konkretne dokumenty, dlaczego nie mogłem być akurat w tych godzinach. Tak się ostatnio złożyło, że 19 dzień miesiąca jest dla mnie pechowy.

 

To ja zapytam inaczej…

 

Strzępek przestań no truć.

 

W takim razie zapytam inaczej. Rada podjęła decyzję o przystąpieniu do likwidacji szkoły. Teraz będziecie musieli podjąć uchwałę likwidacyjną?

 

Tak to była uchwała intencyjna.

 

Czy radny Wodziński znowu spóźni się na sesję?

 

Czy są jeszcze jakieś normalne i nie złośliwe pytania merytoryczne?

 

No przecież to jest pytanie merytoryczne.

 

Złośliwe i do niczego nie zmierzające. Proszę o następny zestaw pytań.

 

Głos radnego Wodzińskiego był ważnym głosem.

 

Dziwię się tobie.

 

Dlaczego?

 

No dziwię się twojemu zachowaniu.

 

Co w nim takiego dziwnego? Co można mi zarzucić w tym przypadku?

 

Chodzi mi o złośliwość pytań. Chociaż, no nie, w zasadzie nie powinienem się dziwić. Myślałem, że się trochę zmieniłeś ale wiele osób mi mówiło, że Strzępek niestety się nie zmienił.

 

Jak miałem się zmienić? Zadaję pytania, jak na dziennikarza przystało

 

Drążysz jakieś niepotrzebne sprawy.

 

To zapytam merytorycznie. Gdyby radny Wodziński był obecny na Sesji Rady Powiatu, to czy głosowałby za likwidacją szkoły, czy przeciw?

 

Nie, nie, nie. Nie będę odpowiadał na takie pytania.

 

To na jakie pytania chce radny odpowiadać?

 

Na merytoryczne. Czy to jest likwidacja, czy też nie jest?

 

A nie jest?

 

Dla mnie najważniejszą sprawą jest ratowanie Budowlanki w sensie dosłownym. To znaczy zawodów budowlanych. Dla mnie jest bardzo ważne, by dalej był rozwijany zawód budowlańca.

 

Ale co zrobiliście w tym kierunku aby tak było? Zlikwidowaliście szkołę.

 

Kompletnie nie daje nic jeżeli w danej szkole jest 60-70% fryzjerów. No przepraszam, nie we fryzjerach siła powiatu, czy naszego regionu. Fryzjerzy nam nie będą gospodarki ratowali. A jeżeli chciałby się zagłębić, ale pan redaktor do tej pory na pewno się nie zagłębił w szczegółowe materiały.

 

Może nawet bardziej i dokładniej niż większość radnych. Pan mówi do mnie o zwyczajowej nazwie Budowlanka a ja chcę rozmawiać o likwidacji wielobranżowej szkoły zawodowej.

 

Ja cały czas mówię o szkole zawodowej. I kierunek zawodowy typu budowlaniec mnie interesuje.  Czy są jeszcze jakieś pytania merytoryczne, bo jak na razie nie usłyszałem żadnego.

 

A czy to prawda, że Pan radny Wodziński spóźnił się na sesję, ponieważ starosta obiecał mu budowę ronda przy ulicy Smugowej?

 

Starosta mi jakieś rondo obiecał? Od dawna są w planie dwa ronda. To nie ma nic wspólnego z moim spóźnieniem.

 

Marek Parada – Przewodniczący Komisji Budżetu i Działalności Gospodarczej

 

Dlaczego nie było pana na ostatniej sesji rady Powiatu?

 

Byłem na zwolnieniu lekarskim

  

A gdyby pan był na sesji głosowałby pan za likwidacją szkoły czy przeciwko.

 

Mam tutaj rozterkę, bo to nie jest tak łatwo likwidować coś, co jest i funkcjonuje. Z drugiej strony są przesłanki, żeby szkołę zlikwidować. Nie wiem jak bym się zachował.

 

Rada podjęła uchwałę intencyjną i co dalej?

 

Teraz Kuratorium Oświaty musi wydać opinię. Albo pozytywną albo negatywną. Jeśli będzie ona negatywna, to sprawa pozostanie bezprzedmiotowa. Jeżeli natomiast będzie ona pozytywna, dopiero ruszy proces likwidacji.

 


 Czytaj rownież:

 

Sesja likwidacyjna

 

Uczniowie drugiej kategorii

 

Nawet kiedy zimny wiatr wieje


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
fire man 03.03.2009 09:36
Krótkie pytanie - co takiego zrobił Pan Żegota przez te wszystkie lata grzania ławy w powiecie?Bo moim zdaniem zwiedził kawał świta za nasze pieniądze.

studentka 02.03.2009 20:31
Kochani, po co te kłótnie, po co Wasze swary głupie, problem szkoły i tak mają wszyscy w d...e. Niech moja moc będzie z Kolegami z Budowlanki! I tak są wielcy, że mimo tego całego błota, jakim się ich obrzuca, mają jeszcze chęć do walki, do robienia tego wszystkiego, co możemy na tych stronach zobaczyć i przeczytać. W piątek zobaczyłam pewnego młodzieńca z zieloną wstążeczką przy kurtce. Zapytałam, o co z tym chodzi. Odpowiedział, że to symbol nadziei w związku z likwidacją jego szkoły. Kurczę, wzruszył mnie ten chłopak.Fajną macie szkołę i fajni jesteście, że potraficie tak trzymać się razem. Rzadko też kiedy można usłyszeć z ust uczniów takie ciepłe słowa o swoich nauczycielach. W tej Waszej szkole naprawdę musi być jakaś dobra energia... Niechaj zatem Wasza nadzieja nie umiera!

ponadpartyjny 02.03.2009 18:06
Ad 46 poszukajcie w necie " Tajna instrukcja PO :przejąć internet".stara dobra szkoła ZSMP

Tomaszowiak 02.03.2009 16:37
@45 pol, jak ty pięknie manipulujesz faktami. Jak każdy PISowczyk. PO dostało 40% (39,83) a koalicja PSL-PIS-SLD 60%. Wychodzi na tą trójkę po około 20% na każde. I taka jest prawda! Ale co to was PISory obchodzi. Prezes kazał mówić, że 30% to 60-ciu to się nawet nie chce sprawdzić na necie jaki wynik jest prawdziwy. Rozumiem, jak nawet fakty są inne, to tym gorzej dla faktów! Stara dobra szkoła Rydzyka.

pol 02.03.2009 12:57
chyba się zaczęło,już PO dostało "pranie" w Olsztynie - wybory na Prezydenta PO-trzydzieści parę %, przeciwko ponad 60% PSL - hm-cha,cha

l;mb;dfl 02.03.2009 08:39
@ naiwna Twoja wypowiedz jest taka jak nick, jakie pociaganie lekarzy o czym Ty piszesz, pociagnac to Ty sobie mozesz...

KinguS 01.03.2009 13:17
a tak wg z tego co widze to wiele osób chce zeby pozbawić pana Żegote tego co tak naprawde kocha jako dyregtora szkoły a nie wiecie ile on zrobił dla dzieci z biednych rodzin ktore chciały trenować i jeździć na obozy

naiwna 01.03.2009 12:46
Wstydzę się, że tacy Panowie jak Żegota i Wodziński reprezentuję nasz powiat. Powinno się pociągnąć lekarzy, którzy wystawili in zwolnienia. A co do Pana Żegoty. Rzadko zdarza się tak dwulicowy człowiek jak on.

bojkot 01.03.2009 12:12
38"Gdyby wybory mogły coś zmienić... zostałyby zakazane!"

XYZ 01.03.2009 12:11
ad.28 W uzupełnieniu.Jeśli radny Żegota miał zwolnienie ,a potem przyznaje że nie przyszedł bo nie wiedział jak się zachować to znaczy że miał tzw."lewe" zwolnienie.W ZUS jest specjalna komórka do weryfikacji zwolnień lekarskich.Jeśli stwierdzi że lekarz wystawił "lewe" zwolnienie, lekarzowi za tzw.poświadczenie nieprawdy grozi do 8 lat pozbawienia wolności ,a Pan Żegota powinien oddać pieniądze wypłacone mu za zwolnienie z tytułu tzw.zasiłku chorobowego. Pan Wodziński-ten człowiek sie całkowicie skompromitował.Szkoda nawet komentować.Pan Radny Witko jak był chory powinien udać się do lekarza pierwszego kontaktu a jeśli nie mógł się ruszać i nagle zachorował wezwać Pogotowie Ratunkowe a nie iść do Dyrektora Chylińskiego"żeby zawołał jakiegoś lekarza".To Dyrektor Chyliński jest pachołkiem radnych do wołania lekarzy jak radny jest chory?Żenada. Wbrew pozorom wyjaśnienie radnego Marka Parady jest najbardziej przekonywujące -nie wie jakby się zachował.Mógł być na zwolnieniu.Nie popieram takiego tłumaczenia ale przynajmniej jest dosyć szczere.

KinguS 01.03.2009 12:03
lala-pana Żegote znzm dłużej niż ty więc wiem że ma problemy ze zdrowiem a jeżeli wątpisz to już twoja sprawa ale taka jest prawda... cóż nie wnikam w to ale moim zdaniem powinien zrezygnować ze stanowiska przewodniczącego tej komisji

cici 01.03.2009 10:49
Mimo całej niechęci, jaka darzę zarząd i redę powiatu, muszę potwierdzić słowa KinguS. Pan Żegota ma od wielu lat kłopoty ze zdrowiem. Natomiast zgodzę się z innymi przedmówcami - jeśli jest chory to bardziej powinien zająć się swoim zdrowiem a nie kandydować w wyborach dla paru złotych (no i pewnego prestiżu). Do lala - Żegota nie pracuje w starostwie - jest tylko radnym i przewodniczącym komisji edukacji. Wpradzie dostaje za to profity, ale nie jako pracownik starostwa. A teraz z innrj beczki - dopóki nie zostanie zmieniona ordynacja wyborcza - dopóty będziemy głosowali na ugrupowanie a nie na konkretne osoby.

lala 01.03.2009 05:27
KinguS-jeżeli pan zegota ma problemy w co wątpie jak pisałam wcześniej to niech zrezygnuje z funkcji w starostwie i z bycia dyrektorem a niech sie zajmie swoim zdrowiem i zmieni lekarza bo ten chyba go oszukuje....

obi 28.02.2009 22:44
to na emeryture,ma sile pare etetów obskakiwac ,a nie ma na tak ważną sesje przyjsc ioddac glos.

KinguS 28.02.2009 21:44
ludzie ogarnijcie sie niee wiecie jakie pan Żegota ma problemy ze zdrowiem to niee gadajcie bez sensu!!!! najpierw sie dowiedzcie a potem gadajcie!!!!!!!!!!!!

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
6. Love Polish Jazz Festival 6. Love Polish Jazz Festival Ewa Bem, Richard Bona, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz TM Brass Orchestra wystąpią podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim. Koncerty festiwalowe odbędą się 17-18 września w Arenie Lodowej, a poprzedzą je wokalno-instrumentalne warsztaty jazzowe z udziałem znanych muzyków zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury oraz jam session w klubie festiwalowym. Partnerem Głównym festiwalu jest PKN ORLEN.Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.Program 6. Love Polish Jazz Festival14-16.09.2022 r. - warsztaty jazzowe, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50Prowadzący:Dorota Miśkiewicz - wokalAdam Wendt - instrumenty dętePrzemysław Raminiak - fortepianKrzysztof „Puma” Piasecki - gitaraTomasz Grabowy - gitara basowaMarcin Jahr - perkusja15-17.09.2022 r. - wieczorne koncerty w klubie festiwalowym - Galeria Sztuki Arkady, ul. Rzeźnicza 4Koncerty festiwalowe, Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/2617.09.2022 r., godz. 18 - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz + trio jazzowe. Projekt: „Nasza miłość”17.09.2022 r., godz. 20 - Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona - Alfredo Rodriguez Band”18.09.2022 r., godz. 18 - TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”18.09.2022 r., g. 20 - Ewa Bem. Projekt: „Ewa Bem - The Best”Warsztaty jazzowe Bezpłatne warsztaty jazzowe dla osób powyżej 13. roku życia odbędą się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym. Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.Każdego dnia po zajęciach Galeria Sztuki Arkady zamieni się w klub festiwalowy, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie z wykładowcami. Rozpoczęcie koncertów – godz. 19.30.Sprzedaż biletówBilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl,a także stacjonarnie:- w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18, - w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11, - PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6- Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.Organizator LPJF - Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie MazowieckimPartner Główny 6. LPJF - PKN ORLEN  Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.09.2022 00:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.09.2022 20:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BzikTreść komentarza: Tylko 3 lata ? To bardzo mało ,dla pijaka za kierownicą!😡Data dodania komentarza: 11.08.2022, 16:50Źródło komentarza: Grożą mu tylko 3 lata więzieniaAutor komentarza: TmTreść komentarza: Kolejny zryw nieporadności!Data dodania komentarza: 11.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: AdiosTreść komentarza: Dobrze że z roku na rok coraz mniej liczne. Adiós KK sodomo i gomoro współczesnego świata. PS Najciekawsza i najfajniejsza musi być z archidiecezji białostockiej - piszę się.Data dodania komentarza: 11.08.2022, 11:59Źródło komentarza: Wyruszyli Pielgrzymi z Tomaszowa Mazowieckiego na Jasną GóręAutor komentarza: ...)Treść komentarza: to nie implant... tam nic nie ma jest tylko nitka ,która trzyma uszy i widocznie ta zużyta nitka jest przyczyną takiego idiotyzmuData dodania komentarza: 11.08.2022, 08:45Źródło komentarza: Rowerzysta z implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: TomTreść komentarza: To byłaby wsla iala rzecz dla miasta coś pięknego i potrzebnegoData dodania komentarza: 11.08.2022, 06:48Źródło komentarza: Czy w Tomaszowie mógłby powstać nowy PARK MIEJSKI?Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Do organizatora, tego typu imprezę należy ogłosić kilka miesięcy wcześniej by każdy miał możliwość wybudować coś ciekawego i zabawnego, organizatorowi proponuję wybrać się raz na tego typu imprezę do Augustowa żeby zrozumieć na jakich zasadach jest to organizowane i co przyciąga wykonawców jak i oglądających.Data dodania komentarza: 11.08.2022, 06:29Źródło komentarza: Konkurs „Płyń na byle czym” – MCK przyjmuje zgłoszenia
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a