Od 15 stycznia nowy rozkład jazdy MZK [POBIERZ]

  • 29.12.2017, 20:28
Od 15 stycznia nowy rozkład jazdy MZK [POBIERZ]
Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadzi 15 stycznia nowy układ linii komunikacyjnych i nowy rozkład jazdy. Natomiast od 1 stycznia będzie obowiązywała bezpłatna komunikacja miejska dla posiadaczy Karty Tomaszowianina i Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej.


NOWY ROZKŁAD JAZDY – POBIERZ PLIK DO DRUKU

 

Tomaszowianie mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych na temat nowego rozkładu jazdy i nowych linii komunikacyjnych. Po zmianach żadne połączenie autobusowe nie zostało usunięte.

 

Jednym z podstawowych założeń nowego rozkładu jazdy jest zaprojektowanie podaży usług uwzględniającej wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców miasta i związany z tym spodziewany wzrost popytu. Utworzono węzeł przesiadkowy w centralnym miejscu miasta – na pl. Kościuszki, poprawiono częstotliwość i rytmiczność obsługi komunikacyjnej we wszystkich częściach miasta (osiedlach),  a także zlikwidowano linie nocne.

 

 

W wyniku wprowadzanych zmian, podaż usług tomaszowskiej komunikacji miejskiej podzielona zostanie na dwa wyraźne segmenty – linie miejskie i podmiejskie.

 

Wraz z nowym rozkładem jazdy zostaną również uruchomione elektroniczne tablice informacji pasażerskiej, które będą informowały o czasie przyjazdu danej linii komunikacji miejskiej.
 

Od nowego roku bezpłatna komunikacja miejska

 

1 stycznia na tomaszowskie ulice wyjadą nowoczesne, ekologiczne, hybrydowe autobusy. Wtedy zostanie uruchomiona bezpłatna komunikacja miejska. Będą mogli z niej korzystać posiadacze Karty Tomaszowianina i Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej.

 

Hybrydy trafią na tomaszowskie ulice po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu. Na wniosek prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę zgonie z którą bezpłatna komunikacja miejska zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego posiadający Kartę Tomaszowianina, a także osoby zamieszkujące tereny gminy wiejskiej Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej. Dokumenty będą uprawniały do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na terenie miasta i gminy wiejskiej. Poruszając się po terenach gmin Inowłódz, Wolbórz, Lubochnia i Ujazd nadal będą obowiązywały opłaty za przejazdy.

 

MZK będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce
 

Nowe autobusy są wyposażone w monitory LCD pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie i pogodę. W pojazdach można też naładować telefon komórkowy i skorzystać z bezprzewodowego Internetu. Hybrydy są oczywiście monitorowane. Wraz z nowym taborem nie zabraknie udogodnień dla osób niepełnosprawnych tj. rozkładane rampy, które będą umożliwiały bezproblemowy wjazd wózkiem inwalidzkim oraz specjalne, elektroniczne tablice na boku pojazdów dla osób niedowidzących.

Trwa budowa nowoczesnej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W ramach inwestycji powstanie m.in. zaplecze techniczne do obsługi niskoemisyjnych autobusów hybrydowych, stanowiska serwisowe, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna i magazyny. 

Urząd Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacyjny otrzymali dofinansowanie na zakup 25 hybrydowych autobusów oraz budowę nowoczesnej bazy. Wnioski zostały najlepiej ocenione w województwie łódzkim. Łączna wartość obu projektów to 59,6 mln zł.

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@Tomek
@Tomek 18.01.2018, 00:17
Są jeszcze inne, drobne rzeczy do poprawy, gdy silnik spalinowy, wyłącza się na przystanku, w autobusie nie słychać komunikatów, o bieżącym lub następnym przystanku. Słychać je, chyba tylko na zewnątrz pojazdu. Jest tez brak komunikatu, w razie nie otwarcia się drzwi, że trzeba wcisnąć przycisk na słupku przy drzwiach, przy których się wysiada.(Migająca lampka, nic nie mówi pasażerowi, przynajmniej do czasu, kiedy nie spotka się, z taką sytuacją wcześniej)
Jeszcze jedna ważna sprawa, przy wyszukiwaniu przystanku w programie "kiedy przyjedzie", przystanki mogłyby być oklejone numerami jak w programie, ułatwiłoby to, wyszukiwanie autobusów odjeżdżających z danego przystanku.
@Tomek
@Tomek 17.01.2018, 23:57
Bardzo się cieszę, że komunikacja miejska, zaczęła jeździć częściej, niż to było poprzednio.
Autobusy, polskiej marki są OK. Jedno pytanie, dlaczego autobusy, posiadając Wi Fi (brak hasła dla pasażerów by z niego skorzystać, choć chyba jeszcze nie działa) nie są zsynchronizowane z serwerem MZK?
Błędy w oprogramowaniu są, rozumiem bo to początek działania tego systemu, ale czy przez 1,5 miesiąca nie można było ich wyeliminować ? Były jazdy testowe. Chodzi o informację w autobusach, że przystanek jest na żądanie a nie jest, a w miejscu gdzie jest, brak takiej informacji. Czy ktoś z MZK może wyjaśnić, dlaczego te błędy, są różne, w zależności od autobusu, który obsługuje daną linię ? I tu cofam się do wcześniej zadanego pytania, czy oprogramowanie, dla sieci tablic, jest inne niż oprogramowanie w pojazdach? Jeśli tak, to zamiast zmienić dane z komputera na serwerze jednym kliknięciem, trzeba wgrywać je, w każdym z pojazdów z osobna? To jest dodatkowa opłata dla firmy, która obsługuje system, i koszty, które ponosi MZK (Miasto) rosną.
XxX
XxX 12.01.2018, 11:44
Zostawili debile 1 autobus wiozący ludzi do 3 zakładów , napewno teraz zacznę jeżdzić samochodem , były po sobie jeżdzące trzy 8 rano kazda załadowana jedzie jedna po południu jechały 3 autobysy pełne jedzie jeden wieczorem też jechało sporo ludzi teraz też tylko jeden . Tak właśnie włodarze miasta mają w poważaniu ludzi przcujących w Roldrobie , Chipicie i Megatechu .
Ola
Ola 9.01.2018, 17:47
Liczyłam na to,że będzie połączenie z Komorowa do Dworca PKP,ale sie niestety przeliczyłam. Dalej będę musiała prosić kogoś z rodziny,żeby mnie zawoził i odbierał po tygodniu studiów
Mati
Mati 10.01.2018, 13:22
A ile osób z Komorowa dojeżdża na Dworzec PKP/PKS ? Przecież dla jednej osoby po tygodniu studiów nie będą tworzyć specjalnej linii. Proszę patrzeć na rozkład z perspektywy ogół mieszkańców.
Obywatel TM
Obywatel TM 8.01.2018, 18:45
A na co mi mzki skoro nie mogę oddychać. 250 na smugowej !!!
15 stycznia
15 stycznia 8.01.2018, 17:41
zamykają Kauflanda. Nie pchać się w tamtą stronę.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 3.01.2018, 10:21
Dlaczego 5 nie będzie jeździć przez ul.Konstytucji
multi99
multi99 6.01.2018, 11:59
bo nie będzie ... jest nowy rozkład nowe linie i koniec dyskusji ...
J3
J3 2.01.2018, 02:14
Czwórka nie jeździ na PCK bo Strzelecka jest nie przystosowana dla autobusów a na PCK jest prog zwalniajacy. A szkoda. Moze w najblizszych planach bedzie remont tych ulic szczegolnie na skrzyzowaniu Strzeleckiej przydalo by sie albo duże rondo albo światła. Do tego powinni na Strzeleckiej od mazowieckiej do PCK utworzyć szeroki ciąg spacerowy. Zlikwidowac jednokierunkowy odcinek Ściegiennego wzdłuż płotu lodowiska, natomiast odcinek PCK jednokierunkowy łączący obecnie Ściegiennego z przystanią poszeżyć i uczynić go 2-kierunkowym.
Rafał G
Rafał G 1.01.2018, 17:00
Nie siejcie kichy trzeba się cieszyć z tego co nowego zyskamy.
ronaldo
ronaldo 1.01.2018, 21:17
To zdiagnozuje lekarz...
Dobra zmiana
Dobra zmiana 31.12.2017, 18:58
Byłam na konsultacjach. W imieniu pracowników firmy zatrudniającej prawie 100 osób. Żadna z naszych próśb nie została uwzględniona w przedstawionych rozkładach jazdy mimo gładkich słów pracowników UM. Konsultacje to pro forma
tomi29
tomi29 31.12.2017, 01:11
a jak już ruszą te wszystkie autobusy przez Plac Kościuszki to się dopiero zacznie korkowanie, może przy okazji wydłużyć zielone światło z placu Kościuszki w dół na Warszawską
Mati
Mati 10.01.2018, 13:24
Wystarczy wyłączyć z rchu plac Kościuszki i pozostawić tam tylko komunikację miejską + TAXI
multi99
multi99 11.01.2018, 19:49
I tak powinni zrobić ... W wu ekszości miast rynki są wyłączone z ruchu kołowego .. np. Rynek Trybunalski w Piotrkowie. Rynek w OLKUSZU w WADOWICACH .. I MOŻNA BY TAK wymieniac w nieskończoność ...
Jasio...
Jasio... 30.12.2017, 22:28
Do 41 i 44....ja widzę w soboty i niedziele co GODZINĘ......chyba że źle widzę.....
Gosc
Gosc 31.12.2017, 15:27
Do 47 i 35.
Teraz w soboty i niedziele masz autobus 8 razy dziennie, a po zmianie będziesz miał 18.
W dzień powszedni jest 14 razy dziennie, a będzie 32.
Narzekaj dalej.
A
A 31.12.2017, 00:42
A w dni powszednie co pół,no i co teraz ?
mieszkanka
mieszkanka 30.12.2017, 20:08
tyle kursów do białobrzeg to jeszcze nie było jakby to była ogromna metropolia. Mieszkam na wąwale i miałam nadzieje ze nowy rozkład bedzie bogatszy w połączenia z miastem niestety złudne marzenia wystarczyłoby tylko kilka kursów przez ludwików do białobrzeg przedłużyć przez wawał i odwrotnieto tylko i aż 2km. Zresztą 14 połączeń w dzień powszedni i 4 w sobotę to i tak wielki wyczyn.
Jacek
Jacek 31.12.2017, 13:32
Jak się Wąwał przyłączy do Tomaszowa, a na polach powstanie osiedle bloków co jest w planach to z pewnością kursów będzie więcej.
Poldek
Poldek 30.12.2017, 19:28
Na plakacie jest napisane"obowiązuje od od 1 stycznia 2018 r."
multi99
multi99 31.12.2017, 14:44
na plakacie jest tak napisane : Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadzi 15 stycznia nowy układ linii komunikacyjnych i nowy rozkład jazdy. Natomiast od 1 stycznia będzie obowiązywała bezpłatna komunikacja miejska dla posiadaczy Karty Tomaszowianina i Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej.
Lupa
Lupa 31.12.2017, 00:39
To zobacz jeszcze raz
♥
30.12.2017, 22:08
Od 1.01.2018 r. do 15.01.2018 r. obowiązuje dotychczasowy rozkład jazdy bezpłatnych MZK. Dopiero od 15.01.2018 r. będzie obowiązywał nowy rozkład. Czy to tak trudno zrozumieć?
p
p 30.12.2017, 17:31
Ludzie potraktowani jak pchły, krwiopijcy skaczacy z darmowego autobusu na darmowy autobus. Żałosne.
A wystarczylo tylko zwiekszyc ilosc kursow/h.

PRZYJEZDNYM JUZ POLECAM TAXI. Oszczedzicie zbednych wycieczek autobusowych po caaalym miescie ktorego i tak nie widac bo wszedzie reklamy, skakania z przystanku na przystanek, cennego czasu i ŻYCIA ||||||
Ewa
Ewa 30.12.2017, 17:27
Zanosi się na wielki bałagan komunikacyjny w naszym mieście i kto za to odpowie?
Jasio....
Jasio.... 30.12.2017, 17:10
Przedtem 18 -stka jeździła przez Szczęśliwą.... co godzinę.....teraz zamiast niej jest 1 -ka ma jeżdzić ....co godzinę. Inaczej nie idzie się wyrwać z tej Szczęśliwej , jak raz na GODZINĘ. Żeby chociaż co pół godziny ,jakieś auto zabierało nas stamtąd.
Malgosia
Malgosia 30.12.2017, 19:53
teraz 1 bedzie jezdzic co pol godziny, a nie co godzine.
multi99
multi99 30.12.2017, 17:52
linia 1 jezdzi co 30 minut popatrz kolego dokładnie w rozkład a nie co godzine nie siej propagandy !!!!!
multi99
multi99 30.12.2017, 14:38
czepiacie się linii 4 a spójrzcie na jej trasę , to nic innego jak obecna linia 14 która pozostaje niezmieniona ......
TM
TM 30.12.2017, 13:27
I ulica Bema wykluczona oprócz 2 kursów :)
Według mnie gotowy rozkład powinien być również poddany pod konsultacje z wyobrażeniem ludzi i ewentualne korekty wprowadzić
Terenia
Terenia 30.12.2017, 12:23
Najlepsze połaczenia ma prawobrzeżny Tomaszów!!! gdzie mieszka 4 tys ludzi tj.. LUDWIKÓW i BIAŁOBRZEGI. Lewobrzeżny Tomaszów gdzie zamieszkuje 60 tys. to porażka, przyjdzie nam chodzić na piechotę!
♥
30.12.2017, 13:30
Cały Tomaszów nie liczy 60 tys. mieszkańców, a twierdząc, że jedno osiedle tyle liczy to już przesada.
tomaszowiak
tomaszowiak 30.12.2017, 15:13
Czytaj ze zrozumieniem! lewobrzeżny Tomaszów to nie osiedle tylko ten rdzenny Tomaszów od Starzyc do Brzustówki i od Rollandówki do Wilanowa i tu zamieszkuje te 60 tysięcy mieszkańców.

Pozostałe