7 ofert na budowę nowej bazy MZK

  • 27.12.2016, 18:03
7 ofert na budowę nowej bazy MZK
Miejski Zakład Komunikacyjny otworzył oferty na budowę nowej bazy. W ramach inwestycji powstanie m.in. nowoczesne zaplecze techniczne do obsługi hybrydowych autobusów, stacja kontroli pojazdów i myjnia samochodowa. Wpłynęło 7 ofert opiewających na kwoty od 15,9 mln zł do 24,2 mln zł brutto. Tym razem cena nie jest jedynym kryterium wyboru oferty.

MZK otrzyma dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 m.in. na modernizację bazy autobusowej wraz z zagospodarowaniem terenu. Powstanie m.in. zaplecze techniczne do obsługi niskoemisyjnych autobusów hybrydowych, stanowiska serwisowe, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna i magazyny. Obiekt będzie również monitorowany.

Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia to 21, 1 mln zł.

 

 

Lp.

 

Nazwa firmy i adres Wykonawcy

 

Cena

(brutto)

 

Termin wykonania zamówienia

 

Terminy gwarancji

 

1

Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Montażowe KZ Sp. z o.o.

ul. Batalionów Chłopskich 2, 42-680 Tarnowskie Góry.

 24 169 500,00 zł

30.03.2018 r.

Na roboty budowlane -

6 lat

Na urządzenia – 4 lata

 

2

ROSA-BUD Spółka Akcyjna

ul. Gazowa 5/7, 26-600 Radom

 17 529 361,19

30.03.2018 r.

Na roboty budowlane -

6 lat

Na urządzenia – 4 lata

 

3

Przedsiębiorstwo Budowlane ARTOM Sp. z o.o.

ul. Popiełuszki 64/66, 97-200 Tomaszów Maz.

 19 628 299,80 zł

30.03.2018 r.

Na roboty budowlane -

6 lat

Na urządzenia – 4 lata

 

4

ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki ul. Nowosielecka 14a lok. 3, 00-466 Warszawa

 15 897 085,38 zł

30.03.2018 r.

Na roboty budowlane -

6 lat

Na urządzenia – 4 lata

 

5

Konsorcjum Firm

EREKTA Budownictwo Specjalistyczne Sp. z o.o. ul. Kostki Potockiego 2B/39, 02-958 Warszawa (LIDER KONSORCJUM),

EREKTA Budownictwo Sp. z o.o. ul. Kostki Potockiego 2B/39, 02-958 Warszawa (CZŁONEK KONSORCJUM),

 18 743 000,00

30.03.2018 r.

Na roboty budowlane -

6 lat

Na urządzenia – 4 lata

6

BUMDAR Sp. z o.o. ul. Krańcowa 31-33a, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

 18 696 000,00

30.03.2018 r.

Na roboty budowlane -

6 lat

Na urządzenia – 4 lata

 

7

GETMAR Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Miazek ul. Dzieci Polskich 14a, 97-200 Tomaszów Maz.

 16 953 228,99

 

30.03.2018 r.

 

Na roboty budowlane -

6 lat

Na urządzenia – 4 lata

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hmm
hmm 31.12.2016, 09:46
Widzisz nie chodzi o to, ze człowiek czegoś nie wie... wszyscy całe życie się uczymy i to jest całkowicie naturalne... Chodzi o to ze negujesz coś na co ani Ty ani Zamawiający nie masz wpływu. Tak wielkie przetargi muszą być na stronie ogolnoeuropejskiej i wiesz mi lub nie ze często zgłaszają się firmy, o których istnieniu zamawiający nie ma pojęcia. W dokumencie przetargowym są określone wymagania (możesz poszukać na stronie UM i MZK). Są to bardzo obszerne dokumenty i wzystkie założenia oferent musi spełnić lub płacić kary- wszyscy są na równych warunkach. I to ze np. Firma Getmar nie wygrała to nie wolą spółki tylko tego ze przedstawiła mało konkurencyjna ofertę. A co do Skanska - deklaruje w dokumentach to co wszyscy a ze ma poślizg płaci Kary. Myślisz ze nikt by nie wolał lokalnych wykonawców? Łatwiejszy czestrzy kontakt , podatki w mieście.... prawo jest prawem -to jest ogolnokrajowy obowiazek a nie wybór firmy z wolne ręki. Piszesz jeszcze o Zab-Bud akurat w tym przetargu oni wygrali, ale to nie oznacza ze "jesteśmy na nich skazani". Będą wykonawcą tej inwestycji ale to nie oznacza ze każdej kolejnej. A ze Getmar dał wyższa cenę.. no szkoda... może kolejnym razem się uda...
hmm
hmm 30.12.2016, 11:56
Często osoby nie posiadające podstawowej wiedzy wypowiadają się w temacie i trochę się kompromitują. Nie twierdzę ze należy być specjalistą prawa zamówień publicznych, ale stwierdzenie ze pozostałe kryteria poza cenowe się nie sprawdziły jwst glupota...Wynika to z faktu ze po zmainie ustawy kryterium cena może stanowić Max 60% a pozostałe kryteria zostały celowo skonstuowane tak, aby każdy oferent był w stanie je spełnić. Nie wiem czy osoby wypowiadając się na tej stronie mają świadomość ze za ustawianie przetargów w najlepszym wypadku można stracić dofinansowanie a w najgorszym nawet iść siedzieć. Także za to ze wygrałby sobie tomaszowski wykonawca ktoś mógłby mieć duży problem. Fajnie jak "nasi" mogą się wykazać i pieniądze zostają w mieście, ale to zależy od nich a nie od zamawiającego.
♥
30.12.2016, 14:41
Zgadza się, że nie znam się na zamówieniach publicznych, bo nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i dopiero się uczę. A Ty z pewnością też nie znasz się na wszystkim. Ja po prostu inne względy wziąłem pod uwagę i to nie jest żadna kompromitacja, a raczej ostrożność. Co było ze ścieżką rowerową do Spały? Co jest z remontem ulic w Tomaszowie?
Wg wysokości ofert jesteśmy skazani na firmę ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki ul. Nowosielecka 14a lok. 3, 00-466 Warszawa. Wszystko co się dowiedziałem o tej firmie to, że "Jesteśmy firmą budowlaną działającą w charakterze generalnego wykonawcy na rynku warszawskim oraz na terenie całego kraju. Początek naszej działalności przypada na rok 1983. Jesteśmy firmą prężnie rozwijającą się i w chwili obecnej zatrudniamy ponad 70 osób wysokiej jakości specjalistów ze wszystkich branży."
33 lata działalności i prężnie się rozwija , zatrudniając 70 pracowników? To kiedy osiągnie swój szczyt rozwoju? I wydaje mi się, że też będzie korzystać z usług podwykonawców vide "Skanska". Brak jakichkolwiek komentarzy od zleceniodawców i pracowników tej firmy.
Druga z kolei firma, która ma najniższą ofertę to GETMAR Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Miazek ul. Dzieci Polskich 14a, 97-200 Tomaszów Maz., ale o niej już pisałem poniżej.
Qwerty
Qwerty 28.12.2016, 13:59
Weźcie się ogarnijcie trochę. Nie po to jest przetarg żeby można było samemu później wybierać oferty. Tomaszowskie firmy przegrały i koniec, kropka. Nikt nic na to nie poradzi. Takie prawo. Swoją drogą - na ulice przegrały, na tor - przegrały, a teraz w MZK. Może warto byłoby zweryfikować swoje ceny i dostosować się do rynku. Ludzie mieliby pracę.
♥
29.12.2016, 12:56
A dlaczego tomaszowskie firmy przegrały przetarg na ulice? Może szybciej by tą inwestycję zakończyły i nie byłoby tej nerwówy w mieście. Czyżby Skanska zaimponowała tym, że ich dyrekcja znajduje się w Szwecji i chęć popisania się zatrudnieniem obcej firmy? Różnica w cenie oferty była nieduża jak na taką inwestycję. Przecież, jak już pisałem, ślimaczący się czas remontu spowodował więcej nerwów i strat niż ta różnica w cenie.
Qwerty
Qwerty 29.12.2016, 17:11
Jeśli decyduje cena to wystarczy, że jest niższa nawet o 1 gr a i tak zamawiający MUSI wybrać tę ofertę. Pojmij, że nie ma tu dowolności. Można jedynie ustalić przed przetargiem inne kryteria ale i tak cena zawsze będzie najważniejsza a inne kryteria nikogo nie mogą dyskryminować.
snarki
snarki 28.12.2016, 13:58
Myślę ze Getmar powinien to wybudować
he-man
he-man 28.12.2016, 13:52
Tylko firma z Tomaszowa. Jest bardzo wiele powodów za. Powinno sie wspomagać lokalny biznes. Zobaczymy jak władze będa się na to zapatrywać.
Wio
Wio 28.12.2016, 06:41
Dodatkowy profit z firmy GETMAR to podatki płacone w Tomaszowie
multi99
multi99 28.12.2016, 06:15
Ja też jestem za wybraniem jednej z dwóch Tomaszowskich firm GETMAR lub BUDMAR .... Pieniądze zostaną na miejscu a nasi mieszkańcy będą mieli pracę na miejscu ....
Wio
Wio 28.12.2016, 05:43
Tylko GETMAR.
Tomek
Tomek 27.12.2016, 23:51
Jak dla mnie, może wygrać 2, jak dobrze zrobią robotę na torze łyżwiarskim, sami pokażą swoje referencje i swoją pracę.
Problem tylko w tym, że terminy mogą się nakładać
Tomek
Tomek 27.12.2016, 23:47
Firma, która nie ma strony www ? co to jest? bierze udział w poważnym przetargu?
Przed przetargiem, powinna wykazać, co i gdzie zrobiła, referencje itp. a tu strona w budowie.
Życzę powodzenia włodarzom po 6 latach gwarancji, chyba, że wiedzą, o tym, że już nie będą rządzić, co nie zwalnia ich z odpowiedzialności.
Skończmy z tanim budowaniem, z byle czego i z byle firmą.
Zróbmy coś, wydając więcej, ale na lata, a nie na czas gwarancji, po której firma zniknie z rynku a miasto zapłaci za poprawki, wymiany, jak zwykle z pieniędzy podatników, czyli nas.
Zamówieniowiec
Zamówieniowiec 27.12.2016, 22:56
Jeśli to wszystkie kryteria to widać że wygra oferta nr 4 z najniższą ceną, bo tamte warunki nic nie wniosły (wszyscy dali jednakowe).
No chyba że znajdą się błędy w ofercie firmy nr 4 ale to nie jest takie proste.
Swoją drogą to warunki nie zostały ustawione najlepiej skoro wszyscy dali jednakowe (pozacenowe) i de facto nie spełniły swojego zadania.
Rafał G
Rafał G 27.12.2016, 21:23
http://www.getmar.com.pl/node/...207
gucio
gucio 27.12.2016, 20:53
Tym razem nie cena decyduje,no to stawiam na ROSA-BUD
♥
27.12.2016, 21:48
Tak "Rosa-Bud" i odpowiedzialnego za tą budowę będziesz szukać w Radomiu. Najlepiej zatrudnić tomaszowską firmę i wspierać naszego miejskiego wykonawcę.
Dyrekcja na miejscu i w razie jakichś niedomówień łatwiej na miejscu sprawę załatwić.
Pamiętaj, że "pańskie oko konia tuczy".
TM
TM 27.12.2016, 20:49
GETMAR THE BEST
♥
27.12.2016, 18:49
Osobiście wybrałbym firmę "Getmar". Widziałem jak budowano Szkołę Chrześcijańską "Tomek". Powstała dosłownie piorunem. Robotnicy pracowali uczciwie i z zapałem, nie tak jak "Skanska". W necie pracownicy niestety na tą firmę narzekają. Ostatnie wpisy z 2015 r. http://www.gowork.pl/opinie_fi...,1085669,0

Warta uwagi jest też firma "Bumdar". W necie nie ma żadnych opinii o tej firmie.

Różnica cenowa ofert obu tych firm to tylko 1740 zł. na korzyść "Getmara".
To tylko tyle co mogę napisać o tych ofertach. Decyzja należy do zleceniodawców.
multi99
multi99 27.12.2016, 22:08
powinno byc firma BUDMAR Marka Kamoli ... ktoś popełnił literówkę ....
Rafał G
Rafał G 27.12.2016, 19:55
Popieram twoje zdanie firma Getmar szybko wybudowała Szkołę Chrześcijańską Tomek i warta polecenia . Pracowali codziennie budynek jest ładny na zewnątrz i w środku .

Pozostałe