Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 01:53
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Żadnych gwarancji

Głównym punktem obrad jutrzejszej Sesji Rady Miejskiej będzie przyjęcie Studium uwarunkowań oraz planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych pomiędzy rzeką Wolbórką a ulicą Barlickiego. Uchwała umożliwić ma wybudowanie w tym miejscu centrum handlowego. Zdaniem Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców Powiatu Tomaszowskiego magistraccy urzędnicy przygotowali kolejny gniot prawny, który może narazić miasto na procesy sądowe i wypłatę wysokich odszkodowań.
Żadnych gwarancji

Kupcy zamierzają jutro zaprotestować. Duża grupa wybiera się do Urzędu Miasta, by przysłuchiwać i przyglądać się obradom. Swoje argumenty przedstawiali w czasie serii indywidualnych spotkań z radnymi. Wiedzą jednak, że nie mogą liczyć na zrozumienie. Już dzisiaj ostrzegają, że uchwała zostanie przez nich zaskarżona, jako podejmowana niezgodnie z obowiązującym prawem. Jeżeli tak się stanie, planowana inwestycja może nie zostać zrealizowana.

 

Z członkami Stowarzyszenia spotkaliśmy się wczoraj w ich siedzibie przy ulicy Św. Antoniego.

 

- Dlaczego nie zgadzacie się z lokalizacją nowego Centrum Handlowego przy ulicy Barlickiego, jakie są wasze argumenty?

 

- Zbyt duża konkurencja i zbyt blisko centrum miasta. Obawiamy się, że ta budowa przyczyni się do śmierci większości firm handlowych zlokalizowanych na prawym brzegu Wolbórki. Nie chodzi tylko o Plac Narutowicza i bazar. To również wszystkie sklepy przy Placu Kościuszki, Św. Antoniego, Dom Handlowy TOMASZ. Do budowy tej niby Galerii, bo nikt nie wie jeszcze, co to tak naprawdę będzie dochodzi jeszcze tzw. Program Rewitalizacji, który przewiduje zabranie nam większości miejsc parkingowych z Centrum Miasta. Dla większości firm tu zlokalizowanych oznacza to po prostu śmierć.

 

- Miasto wymaga uporządkowania. Nie może być dłużej takiego bałaganu. Parking z płyty głównej Placu Kościuszki już dawno powinien zniknąć.

 

- Rzeczywiście porządki są potrzebne. My nie przeczymy. Tylko jeżeli likwidowany ma tu być parking, to należy zapewnić odpowiednią liczbę miejsc do parkowania gdzieś indziej. Tymczasem polityka jest prowadzona taka, że w naszym mieście już niedługo zaparkować będzie można tylko przed supermarketem. Poza tym porządkowanie miasta nie jest równoznaczne z powstaniem olbrzymiego molochu handlowego, który spowoduje upadek handlu i miejscowych przedsiębiorców. Co taki obiekt daje mieszkańcom miasta. Zostali tu sami emeryci i dzieci. Druga grupa to bezrobotni. Wiele osób stąd już wyjechało.

 

- Nie przesadzajmy z tym bezrobociem. Wiele osób oszukuje. Pracują na czarno a rejestrują się w PUP tylko po to by brać zasiłek. Drugą grupę stanowią osoby, którym po prostu pracować się nie chce.

 

- Nawet jeśli ktoś pracuje na czarno, to co z tego. Co po takim zatrudnieniu, gdzie nie są zapewnione żadne świadczenia. Gdzie są te zakłady pracy legalnie zatrudniające pracowników? Jeden z radnych przyznał nam się tutaj, że jesteśmy omijani przez inwestorów. Pytaliśmy dlaczego. Odpowiedział, że takie mamy od wielu lat władze.

 

- Przecież teraz to wy próbujecie zablokować kolejną inwestycję.


- Jaka to jest inwestycja dająca prace? To nie jest inwestycja tworząca miejsca pracy, tylko kolejny obiekt handlowy. To nie jest zakład produkcyjny, gdyby takie powstawały, to wtedy nie przeszkadzałaby nam żadna „Galeria”.

 

- Chodzi przecież też o to, by zagospodarować zdewastowaną na dzień dzisiejszy część miasta.

 

- Ale dlaczego w formie nowego supermarketu. Jesteśmy w górnej granicy nasycenia handlem, zarówno trym hurtowym jak i detalicznym. Badania były robione i są dostępne nawet na stronie internetowej urzędu. My cały czas pytamy gdzie ten przemysł, który kiedyś istniał w Tomaszowie. Jesteśmy miastem przemysłowym. Poza tym bardzo wyraźnie u nas widać, że sprawdzają się dane ze statystyk, które mówią, że jedno miejsce pracy w dużym obiekcie handlowym likwiduje do 8 miejsc w handlu tradycyjnym.

 

- Ale galeria to nie supermarket. To ciąg markowych sklepów, restauracji i kino.

 

- Tyle, że nikt nie potrafi tego zagwarantować. Na przykład Zenon Łaski, z którym rozmawialiśmy też nam to potwierdził. Ładnie to wszystko na papierze wygląda. Kaufland to też miało być centrum „wystawienniczo – handlowe”, co jest wszyscy widzą. W tym przypadku również nie ma gwarancji, że inwestor nie postawi wyłącznie supermarketu typu Real. Właściciel terenu zbuduje co będzie chciał. Nikt nie wie więc, czy to piękne osiedle domów mieszkalnych prezentowane przez władze miasta powstanie.

 

- Przecież ten inwestor budował już inne, podobne obiekty w Polsce. Z tego co wiem jest dosyć wiarygodny.

 

- Z tego, co nam wiadomo, to inwestor, który opracował te piękne projekty a właściwie komputerowe wizualizacje, wycofał się z inwestycji w Polsce. Tak więc plan, który Rada będzie przyjmować w środę przygotowany został po całkiem innego inwestora. Zwrócić należy również uwagę na praktykę stosowaną w naszym mieście w podobnych przypadkach. Naszym zdaniem to nie są przypadki, że inwestorzy kupują grunty z określonym przeznaczeniem a następnie je przekształcają na inne cele. Powstają tu realne straty związane ze zmianą wartości gruntów. Budzić to może różne podejrzenia. Świadczy o tym również zachowanie deweloperów w naszym mieście, którzy kupują tereny i wiedzą z góry, że zmienione zostanie ich przeznaczenie. Tu jest podobnie. Miasto wydało nawet decyzję o warunkach zabudowy z rażącym naruszeniem prawa. Dopiero Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło ją z urzędu.

 

- To zwyczajna praktyka deweloperów. Kupują tanio, sprzedają drożej. Tereny zalewowe przekształcają na budowlane. Nie ma w tym niczego odkrywczego. Oczywista oczywistość, można powiedzieć cytując klasyka. Dlaczego jednak uważacie, że plan zagospodarowania przestrzennego na tereny Mazovii został przygotowany wadliwie i niezgodnie z prawem?

 

- Dlatego, że w naszym mieście funkcjonuje w obrocie prawnym uchwala 411. Stanowi ona element prawa miejscowego. Wyznacza kierunki i warunki zagospodarowania przestrzennego w naszym mieście. Tą uchwałę przyjęli radni z poprzedniej kadencji. To ona stanowi punkt wyjścia do sporządzenia planu. Tymczasem przygotowany projekt ma się nijak do tego aktu prawnego. To wszystko. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że organ nadzoru, czyli wojewoda uchwałę uchyli. Jeśli tego nie zrobi sami zaskarżamy ją do WSA.


 

Kupcy zarzucają także prezydentowi miasta, że nie przeprowadził publicznej debaty społecznej na temat lokalizacji handlowego. Ich zdaniem w sprawie powinny wypowiedzieć się także organizacje społeczne. Według nich urzędnicy nie dopełnili w ten sposób obowiązku wypływającego wprost z ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ok 30.05.2009 09:38
to nie jest dziecko to czerwony komisarz mówiłem szkoda dla idioty poświęcić czas na polemikę.czas na pampersa.przez małe '"h" specjalnie napisałem, ale to dla ciebie za trudne,abyś zrozumiał.

brudny handlarz 29.05.2009 15:40
No tak Kiki... Juz wiem z kim mam do czynieia... Biedne zakompleksione dziecko nie ma co robic w domku tatus zalozyl interneik, to wejde sobie na forum poublizac innym... Jestes zwyklym glupim dzieckiem... Na tym koncze moja polemike z toba bo szkoda moich zacnych paluszkow na takiego gnoma jak ty...

kiki 29.05.2009 09:36
[email protected]"brudasku " czyżby mamona cię wyobrażni pozbawiła?...bredzisz jak pierwotniak. No to wsiadaj na osła a staniesz się handlarzem w karawanie. Po nauki w obce kraje jak wizji we własnym ci nie staje.!!!

kiki 29.05.2009 09:26
scort....jacy to kupcy....dla kupca liczy się tylko zysk!!! Moralności nie posiadają żadnej,ocenę jej pozostawiają nam. Dla mnie i nie tylko to pachciarze i dziadrachańce. Hasłem ich jest: Po trupach do bogactwa.!!! Wpisz sobie kupiec- ilez tam jest prawdy o mentalności,charakterystyce i zbójeckich poczynaniach. Galeria może to towarzycho tylko ucywilizować. Szubrawcy....ch cieli by wszystko za ...nic. Poza mury miasta tę zgniliznę wywalić.!!!

urban 29.05.2009 09:21
do scorta- wybudujcie sobie Starostwo marmury,pietrowe parkingi,ameryka- będzie czysto i spokojnie a interesanci zdejmijcie gumowce i czapkę przed władzą wszakże ona działa przeciwko tobie ale dla twojego dobra

brudny handlarz 29.05.2009 09:03
Kiki powiedz mi a czym ty sie w zyciu zajmujesz... Czyzbys byl moze dzieckiem bogatego rodzica... A tak na marginesie jesli ktos nie rozumie problemu i nie widzi ze miasto straci na tym grube miliony to albo jest ignorantem albo zwyczajnie idiota... Porozmawiajmy na argumenty... A moj drogi kiki ja znam firme Parkridge a słowa o ktorych pisalem wczesniej wypowiedzial jej przedstawiciel... to nie jest moj wymysl... Czekam na twoje racjonalne i poparte dowodami argumenty, co galeria da miastu jakie miasto bedzie mialo z tego pozytek... obiecuje ci(celowo z malej litery) ze na kady twoj argument za odpowiem 3 przeciw...

scort 29.05.2009 08:20
juz to raz tutaj napisalem i powtorze - nie ulozymy sami kostki miedzy pawilonami bo szkoda nam na to kasy wolimy polozyc marmury przed domami a wy interesanci wchodzac na rynek zakladajcie gumowce - to jest tok myslenia tych wszystkich handlujacych na rynku wszystko do sie a od siebie nic niech wybuduja to centrum - moze bedzie to jedno z niewielu miejsc w tomaszowie gdzie bedzie czysto i spokojnie bedzie mozna posiedziec na laweczce czy pod parasolem a i jeszcze jedno - w samym centrum napewno nie bedzie miejsc na kupcow z tomaszowa bo oni przeciez nie wyloza jakiejs firmie kasy za dierzawe wiec jeszcze raz - kupcy - powiedzcie co zrobiliscie na placu narutowicza zeby nam waszym klientom lepiej robilo sie tam zakupy?

kiki 29.05.2009 07:20
[email protected] nie mowiłam i pisałam,że to dziadrachaniec. Nie ma odwagi i arumentów by polemizować!!! Inwektywy najłatwiej rzucać!!! Z kupca zrobił się już handlowcem...ha ha ...a to zwykły zakapiór toporny. handlarz (celowo z małej litery) I takie dziadrachańce upominają się o wpływy w Stowarzyszeniu Kupców Polskich,nie mając pojęcia o HANDLU. Do Afryki takiego na bazarek wysłać bowiem przyzwyczajenia Rynku w Tomaszowie przypisane są mu dozgonnie. Ćwaniaczek..melion era tnie a nie pojmuje,że podatki płcić musi bowiem służby miejskie sprzątnąć musi syf jego jaki po sobie pozostawia. Na miano handlarza czy straganiarza takie indywidium nie zasługuje. Jemu się rąbie nauka zawodu z wykształceniem. W Gaerii ostra selekcja takie odrzuty odrzuci na peryferie miasta,kupiectwa i handlu.!!! Pasożyt,melionowy pasożyt. Takich to Izba Skarbowa "prostować" powinna. Połowa radnych kręci jak może, to i płotki dokazuja.!!!

ok 29.05.2009 00:03
mam propozycje do uczestników portalu,żeby tego idioty pod pseudo kiki lekceważyć inie polemizować.a co dotyczy sesji to ci jak ich zwiesz brudasy,to młodzi wykształceni ludzie,którzy cięzko pracują, średnia wieku trzydzieści parę lat, a nazywają się handlowcy te miliony które płacą na darmozjadów w urzędach i na ciebie SEKRETARZU ŻYDOKOMUNY zmien dziadziowi pampersa.

kiki 28.05.2009 23:12
brudny wpisz sobie parkridge poczytaj trochę...a póżniej możemy popisać trochę....

kiki 28.05.2009 22:21
Brudny...to nie moja galeria....wszystkich użytkowników będzie. Firma,która ją budować będzie jest uznaną firmą w przekształcaniu rumowisk w okazałe centra kulturowo-handlowe i rozrywki. Po ukończeniu obiektu jako deweloper odsprzedaje do użytkowania obiekty chcącym w nich prowadzić działalność lub je wydzierżawia....i to wszzystko. Poczytaj no trochę "brudasku" na ten temat a staniesz się "jaśniejszy" i milszy dla otoczenia i klijenteli. Powodzenia w zdobyciu kasiory na przyszłe lokum w Galerii.

brudny handlarz 28.05.2009 22:06
Kiki, wiemy równiez tyle ze ta twoja piekna galeria nie bedzie zarejestrowana w tomaszowie i do kasy miasta nie wplaci nawet zlotoweczki podatku dochodowego. Przedstawiciel firmy ktora to cudo pobuje na pytanie gdzie firma jest zarejestrowana i gdzie placi podatki o ironio odpowiedzial, ze firma zarejestrowana jest w Warszawie i tam powinna placic podatki jednakze nie placi ich wcale bo do tej pory przynasi same straty. To dokladnie powiedzial przedstawiciel tej firmy... To jest dopiero przekret!!!

kiki 28.05.2009 19:12
Żołnierka czytam ,czytam ale dziadzio mówi,że to nie tak jak Ty to przdstawiasz. Najlepiej niech coś na ten temat napisze expert od Prawa Miejscowego. Prawo bowiem ulega ciąłgłej modyfikacji i nie wszystko na ten temat wiemy.

Żołnierka 28.05.2009 18:38
Kiki, a uczyli Cię czytania ze zrozumieniem? No ile można wyciągnąć pieniędzy skoro jest (tu cytat dla Ciebie) "5 lat zwolnienia z podatkow gruntowych i od nieruchomosci"

kiki 28.05.2009 17:22
[email protected] prawdziwy dziadrachaniec się trafił.!!! Dobroczyńca...?... Tępak !!! A wiesz ile miasto może wycisnąć kasiory z Galerii...Przerośnie Cię wyobrażnia "brudasie".

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a