Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 03:09
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

O Budowlance raz jeszcze

Na ostatniej Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego odpowiedzialny za edukację wicestarosta Karol Staroń (PSL) przyznał, że Zarząd planuje likwidację tomaszowskiej "budowlanki". Równocześnie przewodniczący Rady Andrzej Barański potwierdził, że uchwała intencyjna w tej sprawie przygotowana jest na sesję, która odbędzie w się w lutym.
O Budowlance raz jeszcze

 

 

Wielu spośród radnych nie zgadza się z tymi pomysłami (Budowlanka na odstrzał). Swój sprzeciw argumentują nadchodzącym wyżem demograficznym, panującą już w chwili obecnej w szkołach ciasnotą oraz a może przede wszystkim zapotrzebowaniem na kształcenie młodzieży w określonych kierunkach zawodowych na poziomie zarówno zasadniczym jak i średnim.

 

Do tej pory dyskusja na temat likwidacji szkoły toczyła się przede wszystkim w wąskim kręgu osób podejmujących decyzje. Opinię w tej sprawie powinna wydać również Powiatowa Rada Zatrudnienia.

 

Tymczasem radny Marcin Witko chce za naszym pośrednictwem zapytać o zdanie osoby, których podejmowane decyzje dotyczą w sposób bespośredni. Chodzi oczywiście o uczniow szkół ponadgimnazjalnych.

 

Wiemy, że wielu z Was odwiedza nasz portal, dlatego zamieszczamy poniżej list jaki otrzymaliśmy od radnego.

 


 

Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że Zarząd Powiatu planuje likwidację „budowlanki". Najprawdopodobniej na najbliższej (lutowej) sesji Rady Powiatu zostanie poddana pod głosowanie odpowiednia uchwała. Tym samym młodzież z tej szkoły trafi do innych szkół.

 

Rodzi się zatem pytanie: czy inne szkoły są w stanie przyjąć pokaźną grupę uczniów nie pogarszając tym samym warunków nauczania we własnych placówkach? 

 

Z komisją edukacji kultury i sportu dokonywaliśmy przeglądu szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie. Uważamy jednak, że z uwagi na zbyt pobieżne zapoznanie się z ich funkcjonowaniem pogląd na temat warunków nauki tomaszowskiej młodzieży może być nieco przekłamany i nie oddający w pełni rzeczywistości.

 

Doszliśmy do wniosku, że warto w tej sprawie zapytać o zdanie najbardziej zainteresowanych, czyli uczniów.

 

Dlatego na łamach portalu chcielibyśmy zadać pytanie młodzieży uczącej się: jak oceniacie warunki nauczania w swoich szkołach?
 

 

Proszę abyście wypowiedzieli się w następujących kwestiach:

 

  • stosunek ilość uczniów do wielkości pracowni
  • bezpieczeństwo podczas lekcji i na przerwach
  • czystość na terenie szkoły
  • dostępność i jakość pomocy naukowych
  • wyposażenie i sprzęt (zgodny z duchem XXI wieku, czy nieco archaiczny)
  • inne spostrzeżenia na temat warunków nauki w waszej szkole


z góry serdeczne dziękuję i pozdrawiam
 

Marcin Witko
 

Radny Rady Powiatu
 

 


 

Od redakcji:

 

Komentarze nie na temat nie będa publikowane.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tomaszowiak 25.02.2009 14:04
kiki- znawca oświaty i Talmudu ( to mnie akurat nie dziwi, każdy Żyd zna Talmud). Taki żydowski bałwanek Bouli!

M 25.02.2009 13:59
Likwidacja "Budowlanki" to jawny skandal. Ale w TM tak to juz jest są "gorsze" i "lepsze" szkoły. Czy "Włókiennik" jest bardziej atrakcyjną szkołą? Potrzebujemy budowlańców, geodetów, architektów, inżynierów, czy projektantów mody, krawców? Co TM i Polsce jest bardziej potrzebne. W TM przemysł włókienniczy praktycznie zanikł. Są niedobitki. Ilu projektantów mody nam potrzebnych???!!! W TM i Polsce budownictwo jest rozwinie te i potrzebuje rąk do pracy. Niedouczona banda 11 radnych powiatowych skasowała coś co jest potrzebne. Ot, rozwój miasta.

kiki 25.02.2009 13:40
Krótko mówiąc,dla zdobycia mamony gotowi pozamykać dobre szkoły. Zydomasonski geszeft. Za darmo Talmudu będą uczyć.

itobybyłonatyle 25.02.2009 13:29
Po pierwsze primo: Pieniądz idzie za młodym człowiekiem do szkoły. Po drugie primo: Jeśli pieniądz idzie za uczniem do szkoły to jaką szkołą jest zainteresowany jej dyrektor. Odpowiedź prosta - możliwie największą, z największą liczbą uczniów. Po trzecie primo: co daje duża szkoła? Pewne zatrudnienie dla kadry. Czy zatem taki dyrektor będzie zajmował się pierdołami typu frekwencja, poziom nauki, zachowanie uczniów... Przecież jak łobuza wyrzuci ze szkoły to traci kasę, wyrzuci kilku łobuzów, byc może bedzie musiał zwolnic nauczycieli gdyż starosata obetnie klasę w organizacji. Kółko zamknięte. To na marginesie ostanich "wydarzeń" z uczniami i pokornym nauczycielem w rolach głównych

xxyyzz 19.02.2009 18:39
Na dzisiejszej sesji rady powiatu radni zdecydowali o likwidacji budowlanki. Stosunek głosów 11:9 (jedna radna wstrzymała się od głosu).

Kwiatuszek 11.02.2009 20:46
pracownia jest w stanie pomieścic ok 40 uczniów kazda, moim zdaniem szkola nalezy do bezpiecznych, poniewaz uczniowie nie są anonimowi w przeciwieństwie do innych szkół w tomaszowie, w szkole znajduja sie bardzo dobrze wyposazone pracownie budowlane, 3 pracownie informatyczne, biblioteka z centrum multimedialnym.

ktos 11.02.2009 14:52
Ja dziekuje za fachowcow ktorych glownym celem w zyciu jest sie upic i pojechac na protektor w sobote.

xxx 10.02.2009 21:44
Jestem uczennica szkoły gimnazjalnej. W tym roku będę składała papiery do szkół ponadgimnazjalnych i jestem zainteresowana pójściem do budowlanki.Ta szkoła kształci uczniów na poziomie zawodowym jak i technicznym, dużo osób z mojej szkoły chciałoby uczęszczać do budowlanki, lecz boją się składać tam podania, ponieważ już drugi rok nagłaśniana jest sprawa zamknięcia tej szkoły.Budowlanka jest jedyną szkołą w całym powiecie,która kształci w zawodzie budowlanym.W szkole tej znajduje się również zasadnicza szkoła zawodowa, która kształci fachowców w wielu różnych zawodach. Zamkniecie budowlanki jest złym pomysłem, ponieważ na rynku pracy już brakuje zarówno budowlańców jak i pracowników innych zawodów, które można uzyskać w budowlance.

Kwiatuszek 10.02.2009 21:30
Generalnie jestem przeciwny likwidacji Budowlanki, ponieważ lepszym pomysłem było by zlikwidowanie włókiennika. Liczba uczniów w Budowlance i włókienniku jest porównywalna, ale Budowlanka jest szkoła zlokalizowaną w centrum miasta(w przeciwieństwie do włókiennika), do budowlanki jest możliwość dojazdu praktycznie każdym autobusem i busem nawet z małych wiosek położonych poza Tomaszowem, Budowlanka posiada hale sportową z którą sala włókiennika nie może nawet konkurować(główna hala gimnastyczna we włókienniku jest porównywalna z druga sala gimnastyczna w budowlance, uczniowie budowlanki tą druga sale nazywają "małą sala"). Budynek szkolny budowlanki jest w stanie pomieścić nawet 800 uczniów z zachowaniem przestrzeni i uniknięciem tłoku w szkole, a budynki włókiennika ledwo mieszczą uczniów którzy się obecnie uczą i w planach powiatu jest przeniesienie do włókiennika jeszcze kilku klas z budowlanki. LIKWIDACJA BUDOWLANKI TO PORONIONY POMYSŁ!!!

AGATA 10.02.2009 21:26
Nadzieja umiera ostatnia. Może zdarzy sie cud??

kiki 10.02.2009 21:26
rs...nie tylko twoim zdaniem. Wszystkim co leży kształcenie młodych fachowców. Banda czerwonych aparatczyków umyśliła sobie ,że może żółtki będą Polskę budować...tylko ciekawe dla kogo? nas Polaków czy judeejczyków?!.kiki

rs 10.02.2009 21:08
Moim zdanie to głupota zamykac tak duza i stara szkołe która mogła by posłuzyc jesszcza bardzo długo. Uczniowie chca chodzic do tej szkoły i chodziło by duzo duzo wiecej jak by był normalny nabór a nie straszenie na kazdym kroku ze bedzie zamykana.Jednak pewna grupa uczniów nie bała sie zamkniecia szkoły i chciała i chce sie uczyc w tej szkole i stwierdzuiał ze nic nie stanie na przeszkodzie zeby sie tam uczyc.

zainteresowana 10.02.2009 14:53
Uważam,że jeżeli już wcześniej był zamysł zlikwidowania budowlanki to wydział oświaty nie powinien przyjmować uczniów do pierwszej klasy. Niepotrzebnie mydlono uczniom oczy,że będą mogli skończyć szkołę tam gdzie ja zaczęli. Nikt mi nie powie, że ten pomysł powstał w grudniu 2008r. Pomysły takie były dużo wcześniej. Najuczciwiej ze strony Pana Starosty oraz Pani Naczelnik odpowiedzialnej za powstały problem byłoby poinformowanie uczniów oraz ich rodziców o zamiarze likwidacji szkoły. Uczniowie mieliby jasną sytuację i sami mogliby zadecydować, czy chcą chodzić do budowlanki mając w perspektywie jej zamkniecie, czy też już na początku roku szkolnego wybierają sobie inną szkołę o podobnym profilu. Teraz uczniowie zostaną postawieni przed faktem dokonanym. Albo będą musieli skończyć szkołę tam gdzie zaproponował im Pan Starosta Staroń, albo będą musieli sami szukać sobie nowej szkoły. Uczniowie nie chcą takiego rozwiązania. Wielu z nich nie wyobraża sobie nauki w tzw. samochodówce. Pragną skończyć naukę tam gdzie ją rozpoczęli bez zagrywek politycznych obecnych włodarzy miasta.

kiki 03.02.2009 15:29
hahhaha...nie mów debilowi i nie pokazuj palcem a sam zacznie krzyczeć o swojej madrości...tak jak ci co poczuli sie urażeni prawdą. na układy nie ma rady...same wypływają,jak oliwa zawsze sprawiedliwa.!!!

er 03.02.2009 14:43
Kiki urodziło się z wrodzoną inteligencją i nie musi się uczyć, tak samo jak idol Andrew Lepper

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SiduTreść komentarza: Przydałby się ogrodzony park dla psów.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Co byście tutaj zmieniliAutor komentarza: AgaTreść komentarza: To jest droga pełna absurdów. Ścieżka rowerowa kończy się przed Grotami, ale szlak rowerowy teoretycznie biegnie dalej. Wąsko tam, dziurawo i spacerowicze wkurzają się na wiecznie dzwoniących rowerzystów, którzy teoretycznie jadą po chodniku i pierwszeństwa absolutnie tam nie mają, a wręcz nie powinni pojawiać się tam w ogóle.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 13:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: TedTreść komentarza: Przy dzisiejszych przepisach kilku przestępców nie uzbrojonych mogą cię pobić gołymi rękoma na śmierć a ty mając broń jeśli jej użyjesz w obronie własnej zostaniesz przestępcą . co za prawo ?Data dodania komentarza: 07.08.2022, 10:32Źródło komentarza: Łatwiejszy dostęp do broni. Pozwolenie na wyciągnięcie rękiAutor komentarza: RalfiTreść komentarza: wpierw zmienić przepisy obrony koniecznej skoro przy aktualnych przepisach strach się bronić .Data dodania komentarza: 07.08.2022, 10:27Źródło komentarza: Łatwiejszy dostęp do broni. Pozwolenie na wyciągnięcie rękiAutor komentarza: StevenTreść komentarza: a tw nadal twierdzi że jest ofiarą. Pisze że uwielbia szkalowanie , wyrzucanie, deptanie . Człowieku o czym ty piszesz ? Zero , zero , zero , zero wszystkiego . Masz szansę się oczyścić i wytłumaczyć - zrobisz ten krok i odpowiesz na wszystkie pytania ?Data dodania komentarza: 06.08.2022, 21:18Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Dobrze to czytać. Kolejny generał z 25 BKPow. z Tomaszowa Maz. A jeden już jest w samym czubie polskich sił zbrojnych. I co wy NA TO, wrogowie Polski z tzw. totalnej opozycji - palanciarze?Data dodania komentarza: 06.08.2022, 19:25Źródło komentarza: Generalskie szlify dla Mariusza Pawluka. Prezydent wręczy nominacje
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a