Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 08:21
Reklama
Reklama

Radny Batorski stwierdził, że z górką na Niebrowie „coś trzeba zrobić”... no i zrobił

Już w najbliższy poniedziałek na osiedlu Niebrów - na popularnej „górce” - będzie można zobaczyć pracujące koparki. Na ten właśnie dzień planowane są działania mające na celu wyprofilowanie tego terenu, stanowiącego nieodłączny element krajobrazu osiedla. Każdej zimy „górka” stanowi centralny punkt aktywności na Niebrowie i jest miejscem wspólnego spędzania czasu przez rodziców z dziećmi. Niestety, przez kolejne lata „górka” była „rozjeżdżana” i daleko jej do tego jak się prezentowała choćby 10 lat temu. Za podjęcie działań, aby „coś z tym zrobić”, wziął się wybrany Niebrowie, radny KWW, Marcina Witko, Jarosław Batorski.

Minionej zimy, gdy byłem z córkami na sankach rozmawialiśmy ze znajomymi, którzy również z dzieciakami byli na „górce” o tym jak bardzo została ona „rozjeżdżona” i nie jest już do końca tą samą „górką”, jaką była w czasach naszego dzieciństwa. Zdecydowałem się wtedy spróbować „coś z tym zrobić”. Na wstępie należy zaznaczyć, że „górka” znajduje się na terenie należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przodownik”. Wobec tego oczywiście zacząłem od rozmowy z  Prezesem, Janem Nowakowskim, który jak zwykle pozytywnie ustosunkował się do przedstawianej mu inicjatywy. Podziękowania należą się również Zastępcy Prezesa, Andrzejowi Piechockiemu, z którym także omawialiśmy tę kwestię i który również służył wsparciem i pomocą. Zarząd Spółdzielni zapewnił, że gdy Urząd Miasta zwróci się o użyczenie terenu na rzecz działań w zakresie, który ustaliliśmy, to uzyska pozytywną odpowiedź. Wówczas pozostała najważniejsza kwestia, czyli przekonanie Prezydenta Marcina Witko do podjęcia zainicjowanego przeze mnie przedsięwzięcia. Tutaj również spotkałem się od razu z całkowitą przychylnością. Co więcej, Pan Prezydent podjął, że również jemu mieszkańcy wspominali o degradacji naszej „górki” i jak najbardziej uważał moją inicjatywę za wartościową. Zarówno za świadomość tej jakże lokalnej sprawy naszego osiedla, jak i podjęcie kroków by „coś z tym zrobić” należą się słowa uznania i wdzięczności. Dzięki temu w poniedziałek będzie miało miejsce profilowanie zimowego miejsca zabaw i aktywności na „Niebrowie”, a już zimą będzie można całymi rodzinami korzystać z „górki”


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mama z Niebrowa 04.08.2023 10:16
Czekamy więc na zimę :)

Przeciwnik 10.07.2023 19:39
Wydarzenie. Nic prostszego. Fontanny, tężnie, zielone labirynty to efektowniejsze niż górka. Jaja. Kubiak niech dopisze do pomysłu

Hymen destroyer 07.07.2023 22:43
Powinien startować na Prezydęta TM. Robi robote.

Ajdejano 11.07.2023 15:14
Nie piszemy prezydęta, a prezydenta. I , nie robote, a robotę - pajacu. Siedem wyrazów w jednym, twoim zdaniu i dwa błędy

Sb 23.07.2023 01:27
Gamoniu. A ty jak zawsze wszystko bierzesz dosłownie.

CHEEWZ 07.07.2023 16:03
A kiedy będzie odtwarzany staw starzycki było obiecane przed wyborami i to mocno a nic się w tym kierunku chyba nie dzieje? l

UM 02.08.2023 12:25
Pan Prezydent wystąpił do Skarbu Państwa o przekazanie gruntów. Maja tam niezły bajzel dlatego czekamy. Temat nie umarł.

Katarzyna 07.07.2023 10:11
To jest świetny pomysł, by górka była wyższa. Dzieciaki z osiedla się ucieszą :)

Hanky 06.07.2023 13:02
Ta górka to już do poezji weszła. Poeta Kleszcz o niej napisał. https://youtu.be/SZW13gd2i_c

. 07.07.2023 00:11
Lufa na saneczkowej górce

Wujt 06.07.2023 12:34
Przy pierwszej poważnej kontuzji kto odpowie formalnie ? Teren SM przodownik, urząd miasta partycypuje przy odnowieniu górki i sam radny który zachęca do jazdy na sankach. Inicjatywa super ale kwestia odpowiedzialności nie może zostać pominięta

Także tak! Batorski dziękujemy! Działaj! 07.07.2023 16:06
Ale dlaczego ma ktoś odpowiadać formalnie? To jakaś mentalność cięcia z serialu „Alternatywy 4”, który jeśli to nie jest jego inicjatywa to przy każdej innej próbuje za wszelką cenę przeszkodzić. Wygładzona górka w parku centralnym na Nieborowie, czy dosypane hopki w innych miejscach nie są bardziej niebezpieczne od betonowej ulicy. Ostatnio wywróciłem się w uliczce dochodzącej do Piotrkowskiej i tuż przy Piotrkowskiej w Łodzi, niefortunnie (i za szybko, to trzeba uczciwie powiedzieć), najeżdżając na „rynienkę” oddzielającą ulice od chodnika. Rynienka jest na tyle szeroka, że wchodzi w nią kolo najeżdżając prostopadle czy blisko 90 stopni. Przy wolniejszej jeździe masz więcej czasu na wyprowadzenie do pionu rower, przy szybszej gwałtownie i skrajnie tracisz dotychczasową trakcję. No ja polecałem na drugą stronę uliczki xd (Jeździcie na rowerze w długim rękawie nawet latem, zdziera się koszula nie skóra na ręce, ale przede wszystkim wolno, no i kaski). Ewentualnie przy górce można napisać kilkunastominutowy regulamin, tam zawrzeć, że miejsce nie służy do uprawiania wyczynowego sportu a rekreacji, zaleca się spokojne korzystanie. I myślę, że wystarczy. Ostatecznie odpowiada „Przodownik” bo to jej miejsce.

Zima w mieście i najbliższej okolicy. Ruch nie musi oznaczać komercji 06.07.2023 12:14
Górka jest dużo wyższa niżby się wydawało po zdjęciach, pisze to dla osób które mogły tam po prostu nie być. I to jest rzeczywiście super teren. Mam ponad 40 lat, ale samemu nadal często zdarza mi się jeździć na sankach (nie muszę się tłumaczyć, że z dziećmi. Sam sobie po prostu jeżdżę, jestem wolnym człowiekiem, żyjącym w XXI wieku, bez narzucania sobie kagańca ról spolecznych), tyle że na Baśniowej. Na Baśniowej też czasem ćwiczą cardio dorośli ludzie wielokrotnie podchodząc, czy nawet podbiegając na górkę i zbiegając z niej. Gdy którejś zimy wyznaczyli na Baśniowej trasy - którędy zjeżdżać a którędy podchodzić, co kosztowało cenę plastikowej półmetrowej siatki (być może nawet gdzieś zmagazynowanej po zimie), to stok prezentował się całkiem profesjonalnie. Moi rówieśnicy zapewne pamiętają, że ważnym szczytem na tomaszowskiej mapie saneczkarskiej była Biała Góra. Tam niestety wszystko zarosło. Może właściciel kopalni zgodziłby się, a przynajmniej ustnie by się zgodził że nie będzie robił dymu jeśliby wykarczować z krzaków i drobnych drzew ten teren? Dobrze by to zrobić w miarę szybko zanim te drzewa puszczą grubsze korzenie. To nie jest wyborczo nośne, bo to teren firmy, więc to nie jest do radnych ale może ktoś bliżej administracji kopalni mógłby porozmawiać? Państwowe zakłady w PRL niejednokrotnie pomagały w takich inicjatywach. Teraz na Białą Górę można bezpiecznie dojechać scieżką rowerową. Niektórzy z nas jeżdżą rowerem przez cały rok. Niejednokrotnie sanki woziłem jak plecak. Chyba zawsze zjazdy na Białej Górze były pół legalne, ale nigdy nikt w nich nie przeszkadzał. By wybrać się do Kamieńska trzeba już mieć samochód no i przeznaczyć z 2 stówki na taką rozrywkę. Tomaszowskie górki i Biała Góra są za darmo. Także tutaj oczywiście bardzo dobrze, że wyrównają.

emes 06.07.2023 22:18
Zima w mieście i najbliższej okolicy. Ruch nie musi oznaczać komercji 06.07.2023 12:14
Górka jest dużo wyższa niżby się wydawało po zdjęciach, pisze to dla osób które mogły tam po prostu nie być. I to jest rzeczywiście super teren. Mam ponad 40 lat, ale samemu nadal często zdarza mi się jeździć na sankach (nie muszę się tłumaczyć, że z dziećmi. Sam sobie po prostu jeżdżę, jestem wolnym człowiekiem, żyjącym w XXI wieku, bez narzucania sobie kagańca ról spolecznych), tyle że na Baśniowej. Na Baśniowej też czasem ćwiczą cardio dorośli ludzie wielokrotnie podchodząc, czy nawet podbiegając na górkę i zbiegając z niej. Gdy którejś zimy wyznaczyli na Baśniowej trasy - którędy zjeżdżać a którędy podchodzić, co kosztowało cenę plastikowej półmetrowej siatki (być może nawet gdzieś zmagazynowanej po zimie), to stok prezentował się całkiem profesjonalnie. Moi rówieśnicy zapewne pamiętają, że ważnym szczytem na tomaszowskiej mapie saneczkarskiej była Biała Góra. Tam niestety wszystko zarosło. Może właściciel kopalni zgodziłby się, a przynajmniej ustnie by się zgodził że nie będzie robił dymu jeśliby wykarczować z krzaków i drobnych drzew ten teren? Dobrze by to zrobić w miarę szybko zanim te drzewa puszczą grubsze korzenie. To nie jest wyborczo nośne, bo to teren firmy, więc to nie jest do radnych ale może ktoś bliżej administracji kopalni mógłby porozmawiać? Państwowe zakłady w PRL niejednokrotnie pomagały w takich inicjatywach. Teraz na Białą Górę można bezpiecznie dojechać scieżką rowerową. Niektórzy z nas jeżdżą rowerem przez cały rok. Niejednokrotnie sanki woziłem jak plecak. Chyba zawsze zjazdy na Białej Górze były pół legalne, ale nigdy nikt w nich nie przeszkadzał. By wybrać się do Kamieńska trzeba już mieć samochód no i przeznaczyć z 2 stówki na taką rozrywkę. Tomaszowskie górki i Biała Góra są za darmo. Także tutaj oczywiście bardzo dobrze, że wyrównają.
Również mam prawie 40 lat i tak samo jak pan jeździłem i jeżdżę sam i z dziećmi na sankach. Podmiejska również czasu białej góry, gdzie to zjeżdżalo się na workach wypełnionych słoma. To były czasy. Pozdrawiam.

Google: Park Poniatowskiego w Łodzi 07.07.2023 14:52
Na Białej Górze były dwa poziomy zjazdów. Pierwszy był tak mniej więcej do połowy „stoku” i tam się zatrzymywałem i wracałem. Drugi, czyli pełen zjazd do podnóża na początku pokonywałem tylko z Tatą, tam rozwijało się pod koniec sporą jak dla dziecka prędkość. Na samej górze też była taka szersza przestrzeń z której najczęściej się startowało, ale była również taka ścieżka z 50 metrów na sam czubek góry. Szło się tam, a potem zjeżdżało pośród drzew. Najczęściej zjeżdżałem z szerszej przestrzeni do połowy góry, bo krócej się podchodziło potem. Za moich czasów słyszało się kilka razy, że ktoś planował komercyjne wykorzystanie hałdy na Białej Górze. Dobrze by to wykarczowali. Z pilarką spalinową to jest praca na jeden dzień. 2. W Łodzi w parku Poniatowskiego (tym przy Al. Mickiewicza, a z drugiej strony nieopodal Pasażu Łódzkiego z Auchan i Decathlon), jest w naturalnym dole bardzo ciekawy (w mojej ocenie), tor do jazdy na rowerach crossowych (teoretycznie crossowych, w praktyce każdych górskich). W wizytówce google po wpisaniu „Park Poniatowskiego Łódź” jest to naniesione. U nas jest również sporo takich terenów. Ktoś tu zwraca uwagę na odpowiedzialność w przypadku jakiegoś wypadku. No to w Łodzi w parku Poniatowskiego jest bardzo strome gdy się patrz na to że ścieżki rowerowej przebiegającej tuż obok. Nie bali się że ktoś się tam zabije? Ciekawe. Wydaje się to że naturalny, a jeśli nie naturalny to pozostałość po jakichś większych budowach, dół. Jest to tam uporządkowane i zorganizowane. Trochę mniejszych górek profesjonalnie dosypanych wewnątrz dołu, tabliczki w którym kierunku jeździć by nie wpadać na siebie etc. Dużo tańsze od tego betonowego placu który jest w Spale przy rzece i (wg mnie), ciekawsze miejsce.

Wikipedia: Park Poniatowskiego w Łodzi 07.07.2023 15:51
Jest zdjęcie tego dołu krosowego parku Poniatowskiego w Łodzi w artykule na temat całego parku w Wikipedii. Właśnie od strony al. Mickiewicza, od której wjazd jest bardzo stromy. Tor rowerowy powstał w 2008 roku. Wykorzystano istniejące warunki terenowe. Park ziemny, bez wykorzystania betonowych elementów. Ubita w zamierzony kształt ziemia. My w Tomaszowie mamy kilka takich (jeśli nie lepszych), miejsc. Np. 1. Tereny po cegielni przy Arenie Lodowej za Biedronką przy ul. Strzeleckiej. 2. „Wapienniki” przy ul. Wierzbowej przy elektrociepłowni. To nie są miejsca bardziej „niebezpieczne” od toru rowerowego w parku Poniatowskiego w Łodzi. Dzisiaj te miejsca w Tomaszowie leżą odłogiem, często są wykorzystywane do nielegalnego zrzucania większych partii śmieci. Szczególnie Wapienniki przy Wierzbowej. Obie tomaszowskie lokalizację mają w pobliżu przestrzeń gdzie można zaparkować wiele samochodów. Obie lokalizację są dobrze skomunikowane z centrum i resztą miasta autobusami.

Cegielnia 07.07.2023 20:35
Nazwałoby się to „Cegielnia” (jakiś drewniany szyld taki jak jest nad wejściem do Niebieskich Źródeł, na dwóch solidniejszych słupach przez jedną dekadę byłby tylko tor, za 15-20 lat powstałoby coś koło tego. Już się tworzy kulturotwórcze miejsce. W łączności z przeszłością, wykorzystywane przez młodych ludziqqqq. Niewielkim mam wrażenie kosztem. Łatwe do napraw potem, bez angażowania specjalistycznego sprzetu. Nie wciskam, tak sobie tylko marzę. A nie jednakowe parkingi po których w pamięci nic nie pozostaje, żaden sentyment.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama