Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 13:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Pożar

Płonące pustostany
Płonące pustostany

W minioną sobotę doszczętnie spłonął barak, mieszczący niegdyś pomieszczenia magazynowe oraz administracyjne, należące niegdyś do tomaszowskiego szpitala. Szalejące płomienie objęły budynek błyskawicznie. W ciągu kilku minut ich wysokość sięgała kilku metrów. Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem przez kilka godzin. Akcję utrudniał porywisty wiatr. Mieszkańcy oddalonego o kilkanaście metrów bloku mieli prawo czuć się zaniepokojeni.

21.12.2011 15:10    5
Pożar na ulicy Granicznej - aktualizacja
Pożar na ulicy Granicznej - aktualizacja

Od godziny 18 kilka jednostek straży pożarnej walczy z ogniem, jaki ogarnął opustoszały budynek przy ulicy Granicznej, mieszący kiedyś część administracji tomaszowskiego szpitala. Ogień zaprószyli najprawdopodobniej koczujący w tym miejscu bezdomni. Ze wstępnych informacji wynika, że nikt nie został poszkodowany. Strażacy podkreślają jednak, że dopiero po opanowaniu ognia będzie można przeszukać pogorzelisko. Ulica zablokowana jest dla ruchu pojazdów

18.12.2011 19:40    30
Płonął dźwig
Płonął dźwig

Wczoraj około godziny 21:40, na drodze krajowej numer 8, na wysokości miejscowości Nowy Olszowiec, miał miejsce zdarzenie, w wyniku którego spłonął przewożony na lawecie dźwig wart ponad 8 milionów złotych.

02.09.2011 16:44    5
Zaprószenie, czy podpalenie? Tomaszowska Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wczorajszego pożaru
Zaprószenie, czy podpalenie? Tomaszowska Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wczorajszego pożaru

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wczorajszy pożar w bloku mieszkalnym przy ulicy Słowackiego nie był dziełem przypadku. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo, które ustalić ma rzeczywisty przebieg wydarzeń, jakie zakończyły się śmiercią 34 letniego Tomaszowianina. - Po wykonaniu sekcji zwłok będzie wiadoma przyczyna zgonu zmarłego mężczyzny - mówi komisarz Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska - rzecznik prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim. - Lekarz nie wykluczył udziału osób trzecich w śmierci ofiary.

23.08.2011 14:12
Tomaszów: Śmierć w pożarze
Tomaszów: Śmierć w pożarze

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj około godziny 1:30 w bloku przy ulicy Słowackiego 21. Jedna osoba nie żyje, dwie zostały odtransportowane do szpitala z objawami zaczadzenia. Jedno mieszkanie uległo całkowitemu spaleniu. 30 osób zostało ewakuowanych. W chwili wybuchu pożaru, którego przyczyną było najprawdopodobniej zaprószenie, w mieszkaniu znajdowało się dwóch mężczyzn.

22.08.2011 08:54    18
Płonąca ciężarówka
Płonąca ciężarówka

Na ponad 13 tysięcy złotych oszacowano straty, jakie powstały w wyniku pożaru, jaki miał miejsce wczoraj, w godzinach porannych, na terenie jednego z parkingów dla samochodów ciężarowych przy ulicy Warszawskiej. Całkowitemu spaleniu uległa kabina ciągnika siodłowego marki Renault. Na miejsce wezwano Straż Pożarną, która ugasiła płonący pojazd.

01.08.2011 18:11    2
Paliło się na Kwiatowej
Paliło się na Kwiatowej

Około godziny 3:00 dyżurny tomaszowskiej Komendy Policji otrzymał informację o pożarze w wielokondygnacyjnym bloku przy ulicy Kwiatowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pożar zaistniał na wysokości VI-VIII pietra, pierwszej klatki schodowej.

09.04.2011 10:24    20
Goraco na Wilczej
Goraco na Wilczej

Wczoraj około godziny 14:00, oficer dyżurny tomaszowskiej Powiatowej Komendy Policji został poinformowany, o pożarze który miał miejsce na Wilczej. Spaleniu uległa stodoła i budynki gospodarcze. Jak ustalono, sprawcą pożaru był 22 letni mężczyzna, który doprowadził do niego wypalając suche gałęzie na swojej posesji. Na skutek silnego wiatru ogień rozprzestrzenił się i objął drewnianą stodołę oraz komórki należące do sąsiedniej posesji. Na miejsce przyjechała Straż Pożarna, która ugasiła pożar. Straty zostały oszacowane na kwotę 45.000zł. Jak ustalono pożar nie zagrażał życiu ludzi. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą policjanci z Tomaszowa.

30.03.2011 14:37    2
Paliło się mieszkanie
Paliło się mieszkanie

Wczoraj, w godzinach porannych, doszło do pożaru mieszkania w jednym z bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przodownik” przy ulicy L.W Maya. Strażacy, zgłoszenie o zaprószeniu ognia, otrzymali o godzinie 6:25. Natychmiast na miejsce zdarzenia udały się 3 jednostki PSP. Jedenastu strażaków prawie dwie godziny gasiło zgromadzone w mieszkaniu śmieci. W wyniku pożaru spaleniu uległy m.in. drzwi wewnętrzne, okopcone zostały ściany pokoi

19.03.2011 11:52    16
Pożar w kamienicy
Pożar w kamienicy

Wczoraj około godziny 17:50 na ulicy Konstytucji 3-go Maja, w jednym z budynków wielorodzinnych, doszło do pożaru w lokalu mieszkalnym, położonym na II piętrze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dwoje nieletnich wstawiło na kuchnię gazową garnek z olejem, o którym zapomnieli. Kiedy zauważali nad garnkiem ogień próbowali gasić palący się olej, wodą, na skutek czego nastąpił rozprysk oleju na podłogę i ściany. Mieszkanie uległo całkowitemu spaleniu, natomiast lokal znajdujący się pod nim na skutek akcji gaśniczej został częściowo zalany. W czasie akcji ewakuowano 5 osób które nie potrzebowały pomocy medycznej. Wartość strat jest w trakcie ustalania. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą policjanci z Tomaszowa

17.03.2011 16:30    11
Ewakuacja
Ewakuacja

24 stycznia kilka minut przed godziną 19:00 dyżurny tomaszowskiej Komendy Policji otrzymał informację o tym, że z jednej z komórek wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ulicy Murarskiej wydobywa się dym. Policjanci którzy przybyli na miejsce potwierdzili informację i zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przybycia Państwowej Straży Pożarnej.

26.01.2011 16:44    5
Płonący Transit
Płonący Transit

Dosyć niecodziennie zdarzenie miało miejsce dzisiaj około godziny 10:40 na ulicy Piłsudskiego. Sporą sensacje wśród przechodniów wywołał płonący, zaparkowany przy chodniku Ford Transit. Na miejscu zdarzenia szybko zjawił się wóz gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej. Pożar szybko opanowano i ugaszono.

10.01.2011 13:52    14
Tragiczny pożar: Trzy ofiary ognia
Tragiczny pożar: Trzy ofiary ognia

Wieś Eminów, to miejscowość w gminie Rokiciny. Położona nieco na uboczu, kilka kilometrów od wojewódzkiej drogi numer 713. Dojazd od strony Wilkucic wąską, zaśnieżoną drogą, zbyt wąską, by mogły na niej swobodnie wyminąć się dwa samochody osobowe. Eminów to miejsce, w którym czas się zatrzymał. Bieda miejscami jest wręcz namacalna i aż kłuje w oczy. Na szczęście jest zima. Mróz zabija zapach ubóstwa. Przedwczoraj wieczór spłonęło tu trzech mężczyzn w wieku od 27 do 45 lat. Najprawdopodobniej byli pijani.

03.01.2011 19:33    7    1
Pożar na Borkach - podsumowanie akcji
Pożar na Borkach - podsumowanie akcji

W miniony czwartek pisaliśmy o pożarze, jaki miał miejsce w należącym do Powiatu Tomaszowskiego Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym BORKI nad Zalewem Sulejowskim. Według oficjalnych informacji przekazanych przez Komendę Wojewódzką PSP doszło do niego w wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieustalone.

14.12.2010 20:44    12
Płonęły Borki
Płonęły Borki

Przez kilka godzin trwała akcja gaśnicza w należącym do Powiatu Tomaszowskiego Ośrodku Wypoczynkowym „Borki” w miejscowości Swolszewice Małe. Spłonęło prawie doszczętnie piętro głównego budynku biuro – mieszkalnego, który mieścił między innym i recepcję ośrodka. Na chwilę obecną nie ustalono jeszcze przyczyn pożaru. W pokojach, w których pojawił się ogień mieszkali najprawdopodobniej robotnicy, którzy pracują przy przebudowie trasy S8. W czasie pożaru wszystkie pomieszczenia były puste. W gaszeniu brało udział kilka zastępów zarówno Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej

10.12.2010 23:45    51
Rozpuszczalnik i dezodorant
Rozpuszczalnik i dezodorant

Do dwóch niebezpiecznych pożarów doszło w miniony weekend w powiecie tomaszowskim. Oba były skutkiem braku wyobraźni.

02.11.2010 19:40
Pożar w Formaplanie
Pożar w Formaplanie

Wczoraj, tuż przed północą wybuchł pożar w fabryce mebli Formaplan przy ulicy Spalskiej. Spłonął doszczętnie magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Udało się uratować częściowo halę produkcyjną. W akcji gaśniczej, która trwała kilka godzin brało udział 23 zastępy straży pożarnej. Straty finansowe są bardzo wysokie. Nie znane są jeszcze przyczyny pożaru.

18.07.2010 10:10    29
Podłość ludzka nie zna granic
Podłość ludzka nie zna granic

O tym jak wielkim ciężarem może być służba publiczna przekonuje się na każdym kroku Zenon Łaski, przewodniczący Rady Miejskiej. Okazuje się, że mieszkańcy miasta nie potrafią docenić wysiłków i trudu, jakiego na ich rzecz podjął się kandydując kilka razy z rzędu w wyborach samorządowych. Niewdzięczność tomaszowian wyraża się nie tyko w słowach krytyki pojawiających praktycznie co dnia ale także w nikczemnych czynach wymierzonych w jego osobę. Przewodniczący jest notorycznie okradany i podpalany. Jakby tego było mało zaczęły pojawiać się także podłe donosy.

01.06.2010 06:00    33
Stało się wczoraj
Stało się wczoraj

Zaprószenie ognia w wyniku którego dwie osoby trafiły do szpitala z objawami zatrucia dwutlenkiem węgla, włamanie do budynku przy ulicy Spalskiej, pogoń za złodziejem i jak zwykle pijani kierowcy. To tylko niektóre działania jakie podejmowali wczoraj tomaszowscy policjanci

08.04.2010 19:25    1
Podpalacze
Podpalacze

Wczoraj w nocy około godziny 1:45 nieustaleni jak dotąd sprawcy zaprószyli ogień w bloku mieszkalnym przy ulicy Kwiatowej. Już po raz drugi podpalono pomieszczenie gospodarcze znajdujące się na siódmym piętrze klatki schodowej. W wyniku pożaru i dużego zadymienia dwie osoby doznały lekkiego zatrucia dymem. Podobne zdarzenie miało miejsce blisko miesiąc temu, 13 marca.

07.04.2010 18:47    3
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 14 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejcaAutor komentarza: KMTreść komentarza: Łamiesz przepisy i usilnie bronisz walsiewłebData dodania komentarza: 26.09.2022, 09:25Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Reklama
a