Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 02:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Bomba ekologiczna tuż przy brzegu Pilicy

Zdarza mi się czasem polemizować z artykułami publikowanymi w TiT. Bywa, że z redaktorem Krasnodębskim rozmawiamy i z premedytacją pokazujemy dwa możliwe punkty widzenia na różne poruszane przez nas tematy. Są jednak i takie, gdzie nasza perspektywa patrzenia jest zbieżna. Zarówno ja, jak i dziennikarz lokalnego tygodnika uważamy, że w niektorych sprawach wszyscy powinniśmy łączyć siły. Pokazywać patologie życia społecznego i piętnować działania (nie tylko władz), które mają wpływ na jakość życia społecznego. Takim jest między innymi śmietnisko, jakie urządził niedaleko brzegu Pilicy (obok własnej posesji) jeden z mieszkańców Brzustówki. Sprawa żyje od dwóch tygodni. Bulwersujące w niej jest nie tylko zachowanie "przedsiębiorczego" tomaszowianina ale i niektórych instytucji.

Po raz pierwszy o sprawie nielegalnego śmietnistka dowiedziliśmy się 2 tygodnie temu właśnie z lektury Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego. Dziennikarz gazety zaalarmował niemal wszystkie lokalne i nie tylko lokalne służby. Nad rzekę przyjechała policja, przedstawiciele władz miasta, straży miejskiej, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Łodzi i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska delegatury w Piotrkowie Tryb.

Wczoraj z redaktorem wybraliśmy się na kolejną lustrację w terenie. Widać, że część zgromadzonych odpadów, ktoś próbował w międzyczasie przesuwać w inne miejsce. Rzecz jednak w tym, że nie jest możliwe, aby składowisko powstało z dnia na dzień. Jak podkreślają przedstawiciele tomaszowskiego magistratu wszystko wskazuje na to, że duża ilość śmieci tkwi zakopana w ziemi.

 

 

Jak to się stało, że mieszkaniec Tomaszowa (zajmujący się między innymi działanością budowlaną) mógł całymi miesiącami zwozić tu gruz, śmieci, styropian i inne rzeczy stanowiące nie tylko wątpliwą ozdobę ale będące również źródłem potencjalnej katastrofy ekologicznej? Aby dostarczyć je w to miejsce należało użyć ciężkiego sprzętu w postaci ciężarówek, koparek itd. Żaden z sąsiadów się tematem nie zainteresował przez lata. Co również ciekawe, jest to miejsce, które upodobali sobie wędkarze. Żaden z nich nie zauważył hałdowiska odpadów?

To akurat jest możliwe, ponieważ nie zauważają oni nawet śmieci pozostawianych przez samych siebie (o czym mogliśmy się naocznie przekonać wczoraj). Jest to też miejsce, gdzie sporo osób spaceruje. Oto Polska właśnie. Nasza chata z kraja.... Podkreślę to w sposób bardziej dosadny: nie mamy do czynienia z odpadami biodegradowalnymi ale chemicznymi i budowlanymi, które przenikać mogą do pobliskiej rzeki i wód gruntowych. Mieszkańcy nic nie widzą, za to prawdopodobny sprawca jest niezwykle czujny. Wystarczyło kilka minut od pojawienia się nas na tym terenie, a już spacerował obok i z zainteresowaniem nas obserwował

 

Mówiąc o najbliższych sąsiadach warto przy okazji zauważyć, że w czasie interwencji strażnicy miejscy znaleźli w bezpośrednim sąsiedztwie składowiska kolejne naru-szenie prawa. Właściciel jednej z pobliskich posesji zrobił sobie regularne szambo na terenach zielonych, będących w strefie zalewowej, należących do PGW Wody Polskie. Ścieki płynęły tuż przy brzegu Pilicy. Sprawdzono, czy właściciel posiadał umowy z jakąkolwiek firmą zajmującą się wywozem nieczystości płynnych.  Nałożono na niego mandat w wysokości 500 zł.

Dyrektor Wydziału Ochrony Środwoiska w tomaszowskim magistracie, Tomasz Surmański, potwierdza, że mamy do czynienia z nielagalnym wysypiskiem odpadów niebezpiecznych. Obawia się, że duża ich ilość może być ukryta pod ziemią. Wnosi to z wysokości nasypu w tym miejscu. Jego zdaniem, w przypadku wystąpienia obfitych opadów deszczu, ewentualne zanieczyszczenia mogą stanowić zagrożenie dla wodnego środowiska naturalnego i powodować skażenie wody.  

 

 

Osoby, z którymi rozmawiał dziennikarz TIT twierdzą, że śmieci zwożone przez całe lata były za czyjąś cichą aprobatą.  Z czego taki wniosek? Z tego, że do niedawna wjazd na teren Wód Polskich strzeżony był przez szlaban, zamknięty na kłódkę. Osoba, która zwoziła tu odpady posiadała do niej niej klucz. Dzięki temu udało jej się rozjeździć zbudowany tu wał przeciwpowodziowy, tworząc kolejne, potencjalne zagrożenie. Obecnie szlaban już zniknął. W jego miejsce pojawiły się wmurowane słupki. Czy będą one stanowić przeszkodę? Raczej mało prawdopodobne, bo "szkodnik" ma też nielegalną bramę prowadzącą w to miejsce bezpośrednio z własnej posesji. 

 

 

Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. Niestetety dotyczy ono wykroczenia (z możliwą karą grzywny w wysokości 500 zł). Tymczasem władze miasta twierdzą, że mamy do czynienia z przestępstwem. Oczywiście kwalifikacja prawna czynu może jeszcze ulec zmianie. Wezwane do uprzątnięcia terenu Wody Polskie nie kwapią się do szybkiego zrobienia porządku. Twierdzą, że poczekają z tym do zamknięcia postępowania, a właśnie to prace ziemne, mogłyby wspomóc policję i prokuraturę we właściwym zdefiniowaniu prawnym procederu. 

Sprawą interesuje się także tomaszowski SANEPiD. Jak twierdzi Iwona Sarwa, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, o sprawie jest poinformowana i będzie sytuację monitorować na bieżąco aż do chwili usunięcia zagrożenia. 

 

 

- Podjąłem już pewne kroki prawne w tej sprawie i podejmę kolejne. Opinia publiczna wkrótce się o nich dowie. Czuję się po prostu do tego zobowiązany. Praca dziennikarza jest różnie postrzegana. Zadaniem jest służba społeczeństwu i państwu. Dziennikarz ma obowiązek działania zgodnie z etyką zawodową i zasadami współżycia społecznego. Jest to wyartykułowane wprost w przepisach ustawy prawo prasowe – mówi Krzysztof Krasnodębski, dziennikarz TIT. - Zdaniem wszystkich prawników, z którymi rozmawiałem, doszło tutaj do popełnienia co najmniej jednego przestępstwa przeciwko środowisku. Ludzie niszczący środowisko nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę niszczą siebie. Dziwić może, a właściwie bulwersować, że niektóre instytucje i organy dają na to przyzwolenie. Czy w którejś instytucji mamy do czynienia z korupcją? A może ze zwyczajną ignorancją? Teraz na to pytanie nie odpowiem. Zapewniam jednak, że tomaszowianie poznają prawdę, a dzięki wielu ludziom, którym otaczające nas i tak już zniszczone środowisko nie jest obojętne, cały ten śmietnik zostanie posprzątany, a sprawca właściwie ukarany – dodaje.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

WuPe 13.06.2020 23:20
Wędkarze - śmieciarze, to prawda, ale w tym miejscu, to raczej kłusownicy.

rwd 13.06.2020 08:49
A ja jestem ciekawy ile mandatów SM wypisała miastu za nieuprzątnięta śmieci na terenie miasta.

WuPe 13.06.2020 23:24
SM ma obowiązek dbać o porządek, więc sami powinni sprzątać;-)

Krewni Boba pracują 13.06.2020 00:14
O! Czyżby kolejny krewny Boba budowniczego??? (jak w art. TIT z 12.06. o ul. Żurawiej). Ale tamten z art. rozpoczął wcześniej, zwiózł i zasypał kilka pięknych warstw. No i... rośnie.. "inwestycja"-widmo - bez tabliczki co to, jaka firma, w jakim celu. Nikt nic nie wie- ani spotkany robotnik ("mnie tu wysłali, to robię, nic nie wiem"), ani ZDIUM. W dzisiejszych czasach, aby stworzyć szybko dobrze prosperującą "firmę" najważniejsze jest dobre wsparcie np krewnych, dobrze przygotowany grunt - najlepiej gdzieś na uboczu bo takimi terenami nikt (gmina, miasto) się nie interesują - bo nie są rentowne, bo i po co? Ważny jest też dojazd-byle uliczka, którą można"wyrównać" byle czym, żużlo-cementowym badziewiem. Sprzęt ciężki dojedzie. I nie są ważne okoliczne posesje i mieszkańcy! A że po deszczach woda płynie wartkim nurtem tam, gdzie chce, i zalewa ludziom posesje? To już "firmę" nie obchodzi! W międzyczasie pojawia się krewniak Bob budowniczy -zwozi, zasypuje, dobudowuje, zwozi.... Czas mija, firmy działają, sprzęt ciężki jeździ, częęęsto się śpieszy (piniondze!!), a pył cementowy unosi się w dni suche, w dni deszczowe jest błocko lub wielkie kałuże. No cóż - "nawierzchnia się zużywa)- trzeba "wyrównać"...... Po kilku sezonach uliczka "urosła" ponad posesje. Sprzęt ciężki dojedzie. I nie są ważne okoliczne posesje i mieszkańcy! A że po deszczach woda płynie wartkim nurtem tam, gdzie chce, i zalewa ludziom posesje? To już "firmę" nie obchodzi! Ale obchodzi mieszkańców! Kilka telefonöw, rozmów, prawie że skarg z różnymi osobami -odpowiedzialnymi za...typu: może coś położyć,wybijają studzienki, ktoś wyrównuje, samowolka budowlana, zalewa posesje - sprawdźcie to! - odpowiedzi ZDIUM: - my nic nie robimy, nię wiemy, na tej ulicy nic nie robimy, najlepiej złóżcie petycję do prezydenta. No i przyszli z łopatą i ...nic! ("bo łopata się, panie majster by złamała-bo twarde!!").Potem ze sprzętem....Poszło! Zrobili rowki i pojechali. Firmy Boba i krewniaka działały nadal.... Potem ktoś napisał do Pana p. Krzysztofie. ZDIUM nic sam z siebie nie zrobił dla tej uliczki-reszta(o czym Pan słyszał)- to głos ludzi --li tylko! Uliczka od lat jest zamieszkała, ale "ŚLEPA", wąska, bez nawierzchni utwardzonej (od wieeeelu lat!). POWINIEN tam być też znak o ograniczeniu prędkości( jak na osiedlach). A biznes się kręci nadal......

K.Krasnodębski 14.06.2020 07:09
Krewni Boba pracuja: Prosze sie ze mna skontaktowac. [email protected]

Ajdejano 11.06.2020 23:49
Mój wredny dodatek: jeżeli ta sprawa zajmie się policja i (być może) prokurator, top zachęcam te służby do objęcia dochodzeniem/śledztwem również i wszystkie urzędy/służby , które zaniedbały, albo celowo zaniedbały sprawę tego syfu. Przecież te wszystkie "urzędy, organa i służby" obijają się za nasze pieniądze (PODATKI), które nam z gardła wydziera fiskus.

Kto jest kreaturaw naszym Mieście 12.06.2020 14:31
Och te wasze podatki, to jest juz tak nedzny argument. Wiekszosc z tych co tak nim szastaja, kreci jak moze, korzyata z publocznego duza bardziej niz inni, ale nasze podatki, nasze podatki... 25 lat placilo sie nie mniej, miasto sie zapadalo, w skali Kraju to samo. Teraz masa spektakularnych inwestycji jeszcze wiecej dribnych na ktore natykamy sie kazdego dnia mimo, ze w gazetach jakby przemjlczane, ale podatki, podatki. Wyprowadz sie dziadu, jeden z drugim chocoaz na rok do krajow ktorepostrzegasz jako lepsze miejsce na ziemi, zobaczymy jak skruszony wrocisz. Z timaszowskiego podworka jest przykladow masa. Tutaj cukiernik, farbiarz (wlasciciel), tam sprzatacz, pakowacz kanapek. Zona po wypadku? To sru - porzucenie," bo co un bedzie ja ciagnal za soba" To powiedzial moim rodzicom gdy Krycha ich zaprosila na - ch...wie co to za spotkanie, po co sie z kims takim spotykac? Kto to jest? No ale taka niestetry mam na szczescie dalsza rodzine. Gebg im zastygly, nie wiedzieli co odpowiedziec. Po co dziadu w takim razie zyc? Ozenil sie w PL (tego juz nie wiem, bo jestem za mlody ale na pewno to bylo malzenstwo swoj ze swoim, takze ona w Polsce nie pochodzila z biednej rodziny), wywiozl do kkkhhhAmeryki, na zakrecie zyciowym ...porzucil. Z tymi podatkami tez tak jest. Zlodzieje. Granice juz otwarte spadac do reichu, zobaczymy jak za 5 ojro niezapalconego podatku bedziesz traktowany. Wrocisz z gola du.pa, chociaz nigdy tu sie do tego nie przyznasz. No ja wiem.

Piłkarz 12.06.2020 23:25
Ja pitolę co trzeba brać żeby takie rzeczy wypisywać...Żaden lekarz nie pomoże.

Ajdeajno 13.06.2020 19:34
Jak ty jesteś piłkarz, to tobie niewiele potzreba, za wyjątkiem jakiejś marnej kasiorki za mizerne kopanie tej piłeczki.

K.k 14.06.2020 07:11
Ajdejano: sprawa zajmuje sie juz wazniejszy organ scigania niz prokuratura i KPP. Szczegoly niebawem.

Ajdejano 15.06.2020 20:23
Nie wiem, czy Pan nie ryzykuje, informując o tym "ważniejszym organie ścigania", bo może się zdarzyć, że z tego "poważnego ścigania", na koniec wyjdzie tzw. "kicha kaszana". Dobrze, że wtedy ja nie będę świecił swoją gębą, ale - jak mnie Pan zna - dopiero wtedy będę się wyżywał na wszystkich obrońcach absolutnej czystości środowiska.

varan 11.06.2020 21:52
Nie wierzę w to co czytam. Jeden gnój spuszcza ścieki i dostaje mandat 500 zł, a drugi robi wysypisko diabli wiedzą jakich odpadów i "grozi" mu grzywna 500 zł. Wody Polskie nic nie robią, a Sanepid "będzie sytuację monitorować na bieżąco aż do chwili usunięcia zagrożenia" - chyba poprzez zamontowanie fotopułapki. JAJA sobie robicie !!! Szkodnika powinno się natychmiast zamknąć, teren uprzątnąć (śmieci zutylizować) i rachunek z terminem zapłaty 14 dni wręczyć szkodnikowi plus grzywna równo warta całej operacji sprzątania. Spóżnia się z zapłatą 1 dzień, następnego dnia przychodzi komornik i puszcza gościa w samych gaciach. Ale łatwiej dowalić 12 tysięcy rowerzyście przejeżdżającemu przez pusty park, co by nie zaraził ptaków i wiewiórek wirusem w koronie, prawda sanepidowskie urzędasy ? Państwo z tektury postrzępionej przez szczury !

Ajdejano 11.06.2020 23:14
Nieraz nie zawsze się z Tobą zgadzałem, ale teraz - w całej rozciągłości się zgadzam. Te wypowiedzi (czyli okolicznościowe brednie) tych różnych urzędasów - to wręcz kabaretowe kawałki. Te "wielkie" kary w wysokości 500 złotych, to kpina z normalnych ludzi. Już zaczynam się zastanawiać: kto nami zarządza i kto zapewnia nam jakiekolwiek bezpieczeństwo ..... Jakaś urzędnicza mafia we współpracy z odpowiednimi służbami ??? Co to, ku...., jest ?!?!?! Na kogo my tyramy, płacąc zaje.... podatki ???? Ktoś nas tu robi w karolka !!!

varan 12.06.2020 11:46
Powinienem jeszcze to zacytować: "Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. Niestety dotyczy ono wykroczenia (z możliwą karą grzywny w wysokości 500 zł)." Wykroczeniem to może być kupa ratlerka pozostawiona na trawniku, a nie góra śmieci ! Przecież przy karach 500 zł raz na 10-20 lat oczywistym jest że bardziej opłaca się wyrzucić śmieci gdziekolwiek, niż płacić za ich systematyczny wywóz.

Ajdejano 11.06.2020 18:05
Zacznę od końca materiału powyżej, czyli od cytatu fragmentu wypowiedzi K. Krasnodebskiego: "Dziwić może, a właściwie bulwersować, że niektóre instytucje i organy dają na to przyzwolenie. Czy w którejś instytucji mamy do czynienia z korupcją? A może ze zwyczajną ignorancją? " Bezczynność instytucji o organów m.innymi i w sprawach ochrony środowiska wcale mnie nie dziwi i nie bulwersuje. Wszyscy (tzn. ca 95%) ludzi z tych instytucji i organów, tak naprawdę, ma w głębokim poważaniu, a poza tym często w jakiś sposób jest powiązana (znajomości, drobne upominki, itp., itd.) z tym sprawami. Każdy urzędniczyna (tak piszę, ponieważ szanowani urzędnicy byli w II RP) to człowiek, który niezbyt dużo zarabia (łącznie z szeregowymi policjantami) i dzień pracy urzędniczyny wygląda tak: 7:30 - podpisanie listy obecności, 7:45 - wyrzucenie z biurka byle jakich papierów, aby było widać, że się pracuje, od 7:50 - nastawienie czajnika na kawę i do 8:30 picie kawy i pogaduszki (aktualnie np. o wirusie), o 8:30 - może zadzwonić szef i poprosić do siebie ze sprawozdaniem z wykonania jakichś-tam, zupełnie ***relnych papierów. I - tak dalej i dalej. I tacy urzędnicy będą się interesować jakimś-tam obsmarkanym wysypiskiem ?! No, jeżeli jakiś upierdliwy redaktor, jak ten głupi, wywlecze sprawę - no to niestety trzeba tyłek ruszyć. Przyjeżdżają wkur.... urzędnicy z: Wód Polskich, UM, Policji, ochrony środowiska, sanepidu i ch.... wie jeszcze skąd i oczywiście wszyscy, jednym chórem, popisują się: oczywiście my zajmiemy się natychmiast tą sprawą, ukręcimy tej hydrze głowę, opowiadają dalej różne inne dyrdymały. Chcieliśmy UE - to ją mamy. Dziesiątki, setki różnych, zupełnie nie potrzebnych urzędów do spraw świeżego powietrza, do spraw regulacji naszych oddechów w czasie stosunku, do prostowania bananów i ogórków. A tutaj facet od kilku lat wywozi śmieci na terenie chronionym, dosłownie przy swojej posesji i w pobliżu posesji sąsiadów i, ku......, nikt, nic nie wie !!! A urzędasy dalej: rano kawka, o 11:00 druga kawka i od 14:00 - patrzenie na zegarek: kiedy wreszcie będzie ta 14:30 !!! Za tit-em nigdy nie przepadałem i dopiero z materiału powyżej dowiedziałem się że Krzysztof Krasnodębski to redaktor tej gazety. I dlatego (z dużym wysiłkiem) muszę Redaktora pochwalić za sprawę tego burdelu nad Pilicą.

K.Krasnodebski. 11.06.2020 19:38
Dzieki Panie byly wiceprezydencie za pochwale. Cenna, mila, ale i bez niej doprowadze temat do wlasciwego konca.

Ajdejano 11.06.2020 21:09
Po pierwsze, prośba: może Pan być mniej wylewny w zwracaniu się do mnie ? Pana może to bawi, ale mnie - bynajmniej. Po drugie, moja podpowiedź: mógłbym mieć trochę więcej informacji na temat innych ekologicznych kwiatków. Również i w powiecie.

K.K 12.06.2020 07:12
Ajdejano: czekam na informacje.

Ajdejano 12.06.2020 19:52
Do K.K.: być może Pan je dostanie, ale pod warunkiem, że będzie Pan wiarygodny, tzn. że doprowadzi Pan temat do właściwego końca.

K.K 13.06.2020 06:39
Ajdejano: wkrótce sie Pan przekona.

Ekolog 11.06.2020 16:12
Wziąć spychacz, czy jakiś inny Ostrówek albo Fadrome, zepchnąć wszystko do Pilicy i popłynie. Tak jak warszawski ścieki. Prosto do morza.

antyPiSowski instynkt 11.06.2020 19:14
Hahaha :)) Dobre! Polecam Allegrowicza! Tak robił Trzaskowski. Gdyby nie Państwo Polskie do dziś by płynęło. Trzaskowski ekspert od ...ucieczek. Gdy kupa leciała do rzeki zmył się, teraz podczas pandemii też na początku wziął L4. Takiego możemy mieć prezydenta RP, bo szanse ma spore. W drugiej turze niezależnie od oceny jego ROCZNYCH rządów w Warszawie, wszyscy na niego będą głosować... z nienawiści DOGMATYCZNEJ najczęściej do PiS.

! 12.06.2020 15:50
Faktycznie gówniano się to wszystko zapowiada. Ale jak go sobie wybiorą to po prostu oglądać będą cały czas łajno RT. By później znów tylko płaczu nie było.

Anty 15.06.2020 20:44
No argument macie zaj..... y. Haha błazenada.Znowu mgła ostry cień mgły.

Strong 12.06.2020 21:22
Jakich rocznych rządów w W-wie, przecież ten fachowiec w tym czasie nic nie zrobił, a wręcz przeciwnie, zepsuł. Sami warszawiacy się o tym oficjalnie wypowiadają. A teraz wystawili tego nieporadnego, migającego się specjalistę od fekaliów - do kandydowania.

Przedsiębiorcą być 11.06.2020 15:06
Cwaniaczek. Ale w Tomaszowie nie jedyny. Od lat chłopkoki po samochodowce zyja ze spuszczania zawartosci wybieranych za pieniadze szamb do ...kanalizacji miejskiej. Najczęściej po południu, ale czasem i wcześniej. Do niedawna smród roznosił się we wszystkich mieszkaniach na Szerokiej, teraz w okolicy Konstytucji 3 maja. Smród z kibla przy wejściu do Kauflandu to nie jest nieumyty klozet czy klocek w wodzie plywajacy kilka godzin. To tak nie wali. Przy zamknietych do kibla drzwiach. To sa hektolitry szamba spuszczane do studzienki miejskiej czesto na terenie prywatnej posesji. No tak jest ulozona kanalozacja, wlazy nie sa zablokowane, nawet dekle nie przyspawane. To se spuszcza. Stara beka do szamba jest do kupienia ponizej 20 tysiecy, a takie pieniadze sa do zebrania przez pol roku na budowie w Irlandii. Przyjechal i wybiera szambo. "Ale przynajmniej cos robi. Nie wyciaga lapki do panstwa po nasze podatki" Wyciaga pewnie i tak. Gdy 90% dzialanosci prowadzona jest nielegalnie, ten samochod jest tylko pewnie zarjestrowany by mogl sie poruszac po drogach. I tylko formalnie sie porusza... Nio. Szly tez zdjecia na NT o spuszczaniu szamb prosto do Wolborki na jakims polu... Szczerze powiedziawszy to wolabym by on i podobni nic nie robil. Jakies podstawowe swiadczenie na babe i bachory i niech nas nie zasmradza. Hej dzielni Dziennikarze, tym sie tez zajmijcie a nie jakims tam wikarym, ktory trzy babki zebral na modlitwy podczas pandemii. Za tekst o smieciach oczywoscie brawo!

fach w ręku 11.06.2020 15:52
a ty siedz i narzekaj.

K.K 11.06.2020 18:00
Poproszę wiecej szczegółów prywatnie, anonimowo i sie zajme. Zaden problem.

@K.K 11.06.2020 19:21
Wie Pan to są niebezpieczne sprawy, ja Pana też nie chcę na jakąś minę pchać, Mimo różnic ideowych, wykazuje Pan rzutkość – to jest fajne i na pewno Miastu pomoże. Mi typek groził już pobiciem. To są drechy z żylastymi łapami. Kępa powinna to śledzić przez Straż Miejską? No myślę że tak, ale nic się na razie nie dzieje. Oprócz mieszkańców zasmaradznych często w okolicach obiadu i to na kilka godzin, traci też budżet, bo jest przecież oczyszczalnia do której powinno się płacić za takie zlewki. Instytucje muszą wchodzić jak przy Home Office przy weryfikacji warunków azylu w UK. Nie ma to tamto. Jeśli jest przemoc, przyjeżdża kilka radiowozów, areszt na otrzeźwienie. Jeśli tylko ściemnianie, jakaś dotkliwa kara. Napisze Pan pod nazwiskiem, będzie Pana dochodził. Po domach, po godzinach. Bo właściwie co? Burakowi wszystko wypada. Także proszę być ostrożnym. Ja cały czas apeluje do służb.

K.k. 11.06.2020 20:10
@przedsiebiorca byc: prosze sobie ze mnie nie zartowac. To zalosne. [email protected] czekam na wiadomosc. Podam numer tel mailoeo.

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama