Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:08
Reklama
Reklama

Brakuje pieniędzy na leczenie chorych

Szpital w Tomaszowie Mazowieckim zanotuje sporą stratę finansową na tegorocznej działalności. Leczenie kosztuje coraz więcej. Dzieje się tak głównie za sprawą rosnącego poziomu wynagrodzeń. Rozmawiano także o inwestycjach, zarówno tych planowanych, jak i zrealizowanych. Ze sprawozdaniem finansowym możecie zapoznać się w sprawozdaniu zamieszczonym poniżej.

Prezes Krzysztof Zarychta przedstawił sprawozdanie z działalności szpitala za 10 miesięcy bieżącego roku. Jak się okazuje, mimo zwiększonego przez NFZ poziomu finansowania działalności szpitala w ramach przyznanego ryczałtu, pieniędzy brakuje. Szacuje się, że ostateczny wynik finansowy za ten rok może zamknąć się stratą na poziomie od 1,5 do 3 milionów złotych. Szpital nie ma obecnie możliwości nadrobienia strat za pomocą tzw. nadwykonań, które co roku poprawiały wynik finansowy. Problemem jest wzrost wynagrodzeń ale i rosnące koszty usług zewnętrzny (m.in. dostawy wyżywienia dla pacjentów)

Mariusz Strzępek, przewodniczący komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych nawiązał do remontu pododdziału urologii, który wydłużył się o kilka miesięcy a wykonawcy naliczono kary umowne na poziomie przekraczającym ćwierć miliona złotych. Szpital ze swej strony stracił część ryczałtu, dedykowanego tej działalności oraz w wyniku kontroli NFZ naliczone zostały kary umowne, od których spółka się odwołuje. Prezes Zarychta odpowiadając na pytania wyjaśniał, że szpital obecnie przygotowuje się do ogłoszenia konkursu na wybór konsorcjum, które poprowadzi oddział urologiczny. Czy konkurs dojdzie do skutku? Tego nie wiadomo, ponieważ nowe władze powiatu mogą odejść od tej formy zatrudniania lekarzy. W związku nie wykonywaniem świadczeń NFZ odebrał szpitalowi 300 tysięcy złotych

Kolejne pytanie dotyczyło rozmów, jakie prowadzone są z ratownikami medycznymi, zatrudnianymi przez TCZ. Warto przypomnieć, że jak dotąd wielu z nich zatrudnionych jest na tzw. umowach śmieciowych. Jeszcze niedawno stawka godzinowa wynosiła dla nich w Tomaszowie 14 zł. Obecne ceny rynkowe to minimum 30 zł, a na takie warunki Zarząd szpitala nie chce się zgodzić. Osobnym problemem są stałe umowy o pracę, zapewniające stabilizację. Radny przypomniał, że już kilka lat temu ostrzegał przed zmianami na rynku pracy. Ratownicy twierdzą, że w Tomaszowie nikt z nimi nie chce ich podpisywać. Prezes Zarychta mówi natomiast, że to nie jest prawda. Wyjaśniał, że umowy podpisywane są na rok, ponieważ sytuacja na rynku pracy ma charakter dynamiczny, poza tym gdyby zatrudniać ratowników tylko na podstawie umowy o pracę, to personelu w całym województwie by zabrakło.

Mówiono także o planach inwestycyjnych, które przedstawiono radnym, a które są nierealne do wykonania przy obecnym wyniku finansowym. Część z nich miała być zrealizowana w tym roku a także w latach poprzednich. Prezes przyznaje, że jest to lista "pobożnych życzeń" uzależnionych od dostępności środków unijnych. 

Mariusz Strzępek pytał także o uszkodzony tomograf i dlaczego wciąż nie wystąpiono na drogę sądową wobec dostawcy urządzenia, który odmówił naprawy w ramach obowiązującej gwarancji. Szpital czeka na ekspertyzę, którą dostawca zamówił w Holandii. W międzyczasie gwarancja na tomograf wygasła.

Dyskutowano o uruchomieniu oddziału udarowego. Prezes twierdzi, że niestety jego uruchomienie wiąże się z dużymi kosztami i w ramach już przydzielonego ryczałtu finansowego. 


Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Piotr Kagankiewicz zwrócił uwagę, że z wynikami finansowymi szpital cofa się o 10 lat. Podkreślał, że trudno jest przy ujemnym wyniku robić jakiekolwiek inwestycje. Przypomniał, że harmonogram konkursów na pozyskanie środków unijnych są już znane i że w przyszłym roku na ochronę zdrowia, żadnych nie będzie. Były Starosta krytykował też fakt przyjęcia w 2015 roku wypłaty za nadwykonania na poziomie 30 procent poniesionych kosztów. 

Szpitala próbował bronić były starosta Mirosław Kukliński. Mówił o zyskach w latach ubiegłych. Dodawał, że odpowiedzialność spoczywa na Radzie Powiatu Tomaszowskiego. Niestety poprzedni zarząd decydował o sprawach szpitala samodzielnie, bez udziału radnych. Pojawił się też wątek zysków z czynszu, który trafia do budżetu powiatu. Zysk ten przeznaczany jest na spłatę wcześniejszego zadłużenia szpitala ale także na inne cele (niekoniecznie związane z ochroną zdrowia). Mirosław Kukliński pytał nowy Zarząd, czy będzie kontynuował politykę przeznaczania czynszu płaconego przez szpital na inwestycję w tej placówce.

Problem w tym, że w okresie minionych 4 lat tych inwestycji finansowanych z budżetu powiatu jakoś nie było za bardzo widać. Były starosta nawiązał także do zapowiadanej w kampanii wyborczej propozycji objęcia udziałów w szpitalu przez miasto, twierdząc, że wykupienie udziałów może poprawić kondycję finansową spółki.  

Byłemu Staroście odpowiadali Piotr Kagankiewicz i Mariusz Strzępek. Pierwszy z radnych przywołał projekt budżetu powiatu na kolejny rok, w którym nie ma żadnych inwestycji w TCZ - Co więc mamy kontynuować. Może jednak odejść od tego co robił poprzedni zarząd i faktycznie inwestujmy. Tylko nie nazywajmy tego kontynuacją -  zadawał retoryczne pytania. Przywoływał wcześniej duże, warte wiele milionów złotych, inwestycje

Przewodniczący Komisji Zdrowia przypominał, że komisja w poprzedniej kadencji wnioskowała o to, wpływy z czynszu przeznaczać na inwestycje. Zarząd Powiatu tych wniosków nie uwzględniał lub uwzględniał je w śladowym zakresie. Mariusz Strzępek przypominał, że poza dużymi inwestycjami potrzebne są także inwestycje w bieżące remonty i zakup podstawowego sprzętu. Przywoływał m.in. stan oddziału psychiatrycznego.

Odniósł się także do pomysłu objęcia udziałów w szpitalnej spółce przez miasto. Wyjaśniając ideę tłumaczył, że nie chodzi o wykup istniejących udziałów (z którego przychód trafiłby do budżetu powiatu a nie do spółki) ale o wprowadzenie w różnej formie nowych udziałów i w ten sposób podniesienie wartości spółki. 

Na zakończenie radny Mariusz Strzępek poprosił o remont schodów przy głównym wejściu do szpitala i dostosowaniu wejścia dla osób niepełnosprawnych. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Nilu 09.01.2019 20:43
To znaczy ile łóżek będzie zlikwidowanych?

Pracownik 28.12.2018 15:39
Kagankiewicz to nie cudotworca. Byc moze Radomsko ma lepszą umowę z NFZ. Co do szacunku do pracowników, to być może życie czegoś go nauczyło, bo pracujac w Tomaszowie niestety nie miał szacunku do personelu pielegniarskiego, nie rozwiazywal problemow zgłaszanych przez pielęgniarki. Straszył, ze bedzie zatrudniał Ukrainki. Szpital nie ma szczęścia do prezesa i starosty. Wszyscy się cieszą, ze jakoś dziala. Polityka, prezed po linii politycznej i corsz bliżej dna.

Nepotyzm władz Lubochni. 14.01.2019 20:54
W Lubochni też za nim nie przepadają a na marginesie to odpowiednie służby powinni się zainteresować fotowaliką zainstalowaną po kolesiosku na Olszowcu za Krokodylkiem i jedyną firmą która wgrywa zawsze wszystkie przetargi w Lubochni.

Mieszkaniec Popiełuszki 26.12.2018 23:20
A po cholerę tyłu pracowników w starostwie jakiś zastępców ludzi którzy w ostatnich wyborach przegrali z kretesem ale dzięki kolesiostwu z panem prezydentem dostali się na stołek i jeszcze im mało po dwa auta nowe własna firma nowy dom i jeszcze im mało trochę pokory .

WuPe 26.12.2018 11:39
Sprawę trzeba nagłośnić na Nowogrodzkiej, prezes partii rządzącej nie lubi takich sytuacji, gdy na parkingu dla zarządu stoją mustangi, a szpital rośnie w długi.

Reanimować szpital 25.12.2018 23:45
Żeby zmienić prezia trzeba mieć...wiecie, a niektórym tego brakuje. Premie starosta mógł dać z własnej kieszeni jak ma za dużo kasy, nie z mojej podatnika. Za co ta premia? Ten szpital to ruina! Nie będę płacił za marionetki polityczne. Najpierw powinniście działać i mieć zasługi, a później brać premie. Uczcie się od pana Kagankiewicza. Amen

Mercedes 23.12.2018 12:56
Wreszcie pozytywny komentarz z wyczerpującym podsumowaniem. O pracownika dię dba a nie jak w tej firmie pracownik a raczej jego wynagrodzenie jest największym problemem, czasy niewolnictwa już dawno się skończyły. Prezes do zwolnienia bo to on właśnie generuje koszty i nic nie robi by je wypracować tylko liczy na daniny które jeszcze za niego kteś załatwi.Z takimi sukcesami już dawno by w innej firmie nie pracował. I odłączcie się od finansów pogotowia jak ratownicy są złem i rujnują stabilizację spółki damy sobie radę. I powodzenia w pozyskaniu kadry do nowo przejętych rejonów operacyjnych od kwietnia z tymi staweczkami. Pozdrawiam.

........ 24.12.2018 09:52
Kagankiewicz płaci po 35 zł. Ma już komplet załogi na 7 karetek. Wszyscy chcą pracować w Radomsku. Tam szanują ratowników.

Łubu Dubu 23.12.2018 11:31
Podobno Prezes Klubu "Zorza" Ochucki nucił sobie taką kolędę: "Nowa/y prezes juz się zbliża, już puka do mych drzwi, pobiegnę ją/go przywitać ...." a trener III klasy - Jażąbek mu wtórował.

meduza 23.12.2018 10:13
.

RM 23.12.2018 09:45
,,Brakuje pieniędzy na leczenie chorych,, za to nie brakuje na premie dla prezesa , z-cy, i ... chyba podpisywanych sobie wzajemnie. Jeśli to prawda to proszę nie zaprzeczać, jeśli plotki to bije się w pierś i proszę o sprostowanie. To po pierwsze. Drugie jeśli Pan Prezes liczy ...na przychód opierając się w większości na ,,pozyskanie środków zewnętrznych,, to jest automatycznie do zwolnienia. Jak właściciel w prywatnej firmie liczy w większości na to że ktoś mu coś da a nie wypracuje sam ze swoich przychodów tak by firma była rentowna to koniec, tylko przysłowiowo przyklepać łopatą. Po trzecie o kadrę pracowniczą się dba. Nowo przyjmowani ratownicy od kilku lat mieli niestety tylko okazję i propozycję ze strony kierownictwa TCZ na umowy śmieciowe. Niejednokrotnie pracowali po 300-400 gdz by zarobić minimum wynagrodzenia ... bo tyle zostawało po opłatach podatków i świadczeń ZUS. Doświadczając tego odchodzili z TCZ do ościennych powiatów gdzie dostawali umowy etatowe. Teraz mogli sobie dorabiać i dorabiają ale w mniejszym stopniu w TCZ, bo ten nadal proponował śmieszne kwoty w porównaniu z innymi. Teraz Pan Prezes mówi że ,,są podpisane umowy,, z kim ? Ma Pan Panie Prezesie pełną obstawę na te 6 planowanych karetek ? Raczej nie. Dlaczego ? Bo nadal nie rozumie Pan że kadrę pracowniczą buduje się zaufaniem i stabilizacją zatrudnienia, to co wspomniał Pan Mariusz Strzępek. Takie jest też moje zdanie. To samo tyczy się pozostałego personelu medycznego, zwłaszcza pielęgniarek. Ile z nich pracuje w Łodzi, Piotrkowie ? I im się to opłaca ! Czasy niewoli i poddaństwa Panie Prezesie i Panie Kukliński dawno się skończyły. Jeśli nie potrafiliście zadbać o pracowników to pozostawiacie po sobie to co widać. Nowy Pan Starosta pewnie teraz się tego dowie , ale wyjdą też i inne sprawy. Przytaczanie cyferek na sesji powiatu powiatu nie przyznając się do błędów a tworzenie aury jak to jest cudownie, jakie są plany, jak ech i ach ... to jest niestety oklepane i nieprzekonujące. Gdyby Pan tak mówił w poważnej firmie przed zarządem to by Pana zjedli. Trzeba niestety tez powiedzieć prawdę. Niestety Panowie dbanie tylko o swoje interesy nie przełoży się na pozytywne funkcjonowanie tej placówki jak i pozostałych. Takie jedno pytanie i sugestia. Jest i będzie strata. Była piękna wigilia, zastawiony stół... czy podzieliliście się z pacjentem ? Czy tylko daliście mu ten marny posiłek i stare skrzypiące łózko ? Życzę czystego sumienia i wesołych Świąt.

Dozorca 23.12.2018 00:27
Jakie bzdury zwlaszcza o tym parkowaniu. Brak pojecia calkowity. Gdyby nie oplaty nikt nie wjechalby na teren szpitala. I tak jest zapchane na maxa.

ratownik 22.12.2018 20:57
Jestem ratownikiem w TCZ i niech Pan panie Mariuszu nie blokuje tego komentarza.Bardzo mnie irytuje ta wypowiedz, że podwyższenie wynagrodzeń do 30zł/h byłoby niemożliwe za tak odpowiedzialną pracę,ponieważ pogotowie finansowane jest bardzo dobrze z NFZ i dostaje pieniądze na dobokaretkę jednak te znikają i uzupełniają braki w POZ i NŚPL.I dlaczego jeżeli szpital odnotował taką stratę to prezes otrzymał 90tyś nagrody.Ja jak coś spieprzę w pracy to ponoszę konsekwencje.Mam nadzieje że Pan Kagankiewicz wyjaśni te bezczelne posunięcia poprzedniej władzy.Wszyscy Panu kibicujemy.

ratownik 22.12.2018 20:46
Panie Mariuszu proszę nie blokować mojej wypowiedzi.Jestem ratownikiem w TCZ i to co czytam bardzo mnie irytuje,Ze największym problemem byłby wzrost wynagrodzeń moich kolegów do 30zł/h gdzie dookoła to standard.A to dlatego że finansowanie pogotowia oboje wiemy jak się odbywa, dla informacji innych ludzi powiem,że są to pieniądze przyznawane na dobokaretkę z NFZ i wcale niemałe jednak nimi są finansowane oddziały przynoszące straty jak POZ czy NśPL.A tak na marginesie to skoro szpital odnotował stratę to za co została przyznana nagroda finansowa 90tyś zł prezesowi.Ja jak coś spieprzę w pracy to ponoszę konsekwencje a on.I tu proszę Pana Kagankiewicza o rozliczenie poprzednich władz za zabawę szpitalem

rwd 22.12.2018 20:26
"Brakuje pieniędzy na leczenie chorych" - ale na wysoką premię dla prezesa się znalazły. Skoro szpital jest w takiej sytuacji to za co on dostał te pieniądze ? Znalazły się dla lekarzy na świąteczne dyżury, bo oni mogą ich nie mieć. Niższego personelu nikt się nie pyta chce czy nie, musi i koniec. Może zadać pytanie, ile kosztują szpital świąteczne dyżury ?

rrr 22.12.2018 16:22
PiS ubóstwia politykowanie ale nie ma pojęcia ani fachowców specjalistów, bardziej liczy na znane twarze no i tak to się kończy. Problem moralny będą mieli ludzie którzy na nich zagłosowali

dr. Kłosek 22.12.2018 16:18
A może zrobić jeszcze kilka spotkań Wigilijnych np. dla biznesmenów, podczas których zaapelować o jakieś wsparcie na leczenie. Przecież biznesmeni też chorują, a zawsze w zaprzyjaźnionym szpitalu przyjemniej się choruje niż w jakimś obcym miejscu.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę Żelechlinek ocala pamięć. Stare zdjęcia, listy i rodzinne dokumenty mogą stać się częścią historii gminy
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama